Glosář k 18. týdnu ʹ19

pelc vladimír
6.5.2019 19:35
Z řeckého γλώσσα (glóssa), česky: Poznámka na okraj jiných textů, informací, tvrzení apod. k jejich vysvětlení. V tomto případě drobné poznámky na lem našeho politického dění. K upřesnění jeho významu. Podle výběru autora. Tedy výběru subjektivního. A nemusí jít jen o politické produkty uplynulého týdne.

Fejkování po česku – mírumilovný sudetoněmecký landsmanšaft

 Lží o působení sudetolandsmanšaftů je kolem nás moc. Je to organizovaný ideologický nátlak. O něm se snažím průběžně informovat. Součástí takového masívního politického náporu jsou i drobnější fejky. Ty také jsou jedem, který fejkaři do veřejného prostoru vypouštějí. Nedávno jsem takový zaznamenal (viz). Pan Jiří Padevět, spisovatel, knihkupec, oceněný literárními cenami atp. v rozhovoru na Seznam.cz tvrdil, že prý sudetoněmecký landsmanšaft je dnes zájmovým sdružením bez jakýchkoliv majetkových požadavků vůči České republice.

 Není tomu tak. Sudetoněmecké ani rakouské landsmanšafty se neexistujících tzv. majetkových nároků vůči naší zemi nevzdaly; stále se o ně derou – mají to i ve stanovách.

 Nevím, zda p. J. Padevět rozhlašuje lež z neznalosti, zlého úmyslu či hlouposti (jiná další lidská vlastnost mě nenadá – snad ještě ziskuchtivost).

 Sudetolandmanšafty nejsou žádné okrašlovací spolky s cílem „Za Česko krásnější“; jde o spolky s cílem „Plaťte nám“.

 Jedno z výrazných zahraničněpolitických nebezpečí jsou majetkuchtivé sudetolandsmanšafty; výrazným politickým nebezpečím je jejich pátá kolona uvnitř republiky, u nás, v ČR.

 Členové sudetolandsmanšaftů – potomci nacistů – nám přece nikdy neodpustí, že nám museli vyvraždit a vypálit Lidice, Ležáky…, že ano.

 

Je to demokracie?

 Demonstrace pár tisíc občanů proti jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti ve vládě Andreje Babiše.

 Politici říkají to je v pořádku, ať demonstrují, je projev demokracie. Opravdu? Je to projev demokracie? Uvedené demonstrace vypadají, alespoň pro mě, velmi podezřele: Občanským nezávislým sdružením byla svolána demonstrace nezávislých občanů k nezávislému svobodnému a spontánnímu protestu – a ti nezávislí svobodní, svobodně a spontánně protestující občané mají téměř všichni plakátky se stejným textem, drží stejné, stejnobarevné deštníky, nesou stejné transparenty se stejnými texty… Nezná se mi, že by takto vypadala spontánní demonstrace.

 Když pražská kavárna podobně neorganizovala manifestační vystoupení proti prezidentu Miloši Zemanovi, a všichni neorganizovaní a spontánní demonstranti mávali stejnými červenými kartami, pak tehdy byla věc jasná: pořadatel seděl v Praze v ulici Na Tržišti (sídlo ambasády USA) a pár zaplacených darebáků s červenými kartami obtěžovalo na ulicích.

 Myslím, že uvedené současné demonstrace opět spontánní nejsou, jsou organizované, financované (vytištění plakátů a vyrobení transparentů a deštníků něco stojí); teď jen musíme chvíli počkat, abychom se dověděli, kým a odkud.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

      FAKE NEWS. Zaplelování české mluvy anglikalismy nejrůznějšího druhu nám tedy úspěšně pokračuje. Samořejmě, velký bratr našich současných mocipánů mluví anglicky, když jazyk do té doby na území severní Ameriky bydlících Indiánů se jim podařilo poněkud eliminovat. Myšlenka dr. Zamenhofa a jiných o vytvoření universálního nezávislého jazyka, již upadla jaksi v zapomnění.Jestliže náhodou přežije lidstvo onen současný kapitalistický experiment o budoucnosti růstu z růstu, nezbyde než vytvořit oen všeobecný jazyk pro lidstvo, kdy samozřejmě budou zachovány též jazyky jednotlivých národů a národností, naši matičku zeměkouli obývající. Pro sprostý a naprosto nízký mamon několika jedinců, pokoušejích se ovládnout pro své naprosto nízké ziskuchtivé cíle naší celou planetu, zůstává však ideea universlálního planetárního jazyka zbožnou myšlenkou.