Glosář k 33. týdnu ʹ19

pelc vladimír
20.8.2019 22:06
Z řeckého γλώσσα (glóssa), česky: Poznámka na okraj jiných textů, informací, tvrzení ap. k jejich vysvětlení. Zde drobné poznámky na lem našeho politického dění. K upřesnění jeho významu. Podle subjektivního výběru autora. A nemusí jít jen o politické produkty uplynulého týdne.

Juvenilie infantilní kinderkracie

Za ten hrozný titulek se velmi omlouvám – ale copak mohu napsat jednoduché „pan konšel ten a ten je vůl“? Vždyť by mě žaloval. Ale za označení v titulku mě žalovat nemůže – jeho intelektuální rozhled do takové formulace nepronikne. Ale k věci: Není týdne, aby Zdeněk Hřib (politická strana Piráti), pražský primátor, neprovedl nějakou hovadinu – tu při příležitosti festivalu LGBT (gayové, lesby, bisexuálové, transgender) vyvěšuje duhovou vlajku – to aby podpořil tuto sexuální menšinu (sexuální většina ho nezajímá), tu prohlásí, že v květnu ´45 Prahu neosvobodila Rudá armáda tehdejšího Svazu sovětských socialistických republik (SSSR), protože Praha prý už byla osvobozena povstalci a vlasovci, kteří s nacismem kolaborovali (zde). Proč kinderkracie volí uvedená témata k politickému zviditelnění? Protože tak poměrně levně získává politické body. Řešit skutečné problémy, kupř. aby večerní či noční procházka po Václaváku nebyla o strach nebo o hubu, či aby se na známých místech v Praze neprodávaly drogy a problémy podobné, je velmi pracné a zdlouhavé, a nepřináší to okamžité politické body. Konšelé v Praze neřeší skutečné problémy, protože je infantilní kinderkracie strany zvané Piráti schopna řešit není.

Babiš dále premiérem

Už z toho je fraška, zejména proto, že navrhované personální šachy na postu ministra kultury (odvolaný Staněk Antonín a sociální demokracií navrhovaný, avšak A. Babišem a M. Zemanem nechtěný M. Šmarda) zakryly podstatu kauzy, a tou jsou hospodářské trestné činy zejm. v Národní galerii Praha (NGP). Stát nelze řídit jako firmu; ale v jednom je A. Babiš jako podnikatel premiérem správným – ví, že v podnikání i v politice je řešení dohodou lepší, protože je levnější než (politický/hospodářský) boj, který je vždy drahý; pro všechny strany. V tomto případě se dohodl s prezidentem Milošem Zemanem na tom, že M. Šmarda ministrem nebude. Pro podporu své vlády, když by ČSSD zlobila, může sáhnout do politických enzetů (NZ), tedy dosud nedotnutelných zásob − budou to členové a kritici ČSSD z jejich řad vytlačovaní, perspektivně i vylučovaní, plus případně strana SPD, Strana přímé demokracie fakticky Tomia Okamury, a v záloze je stále KSČM, Komunistická strana Čech a Moravy −, kteří jeho vládu v Poslanecké sněmovně podpoří: a bude hotovo. Do příštích voleb. A ČSSD si bude hledat dalšího předsedu. Jan Hamáček zklamal.

Co (ne)běhá na síti

Exkluzivní překlad vystoupení českého fejkaře Jakuba Kalenského z Atlantic Council před zahraničním výborem U.S. Kongresu šokoval nejen prezidenta republiky a jeho mluvčího, ale i vedení automobilky Škoda Auto, Plzeňského prazdroje, Budějovického Budvaru a dalších českých vrcholových firem! Dříve se zabýval dezinformacemi, teď žádá americké kongresmany o uvalení sankcí na české firmy obchodující v Rusku! Urážky a pomluvy na prezidenta republiky před členy amerického výboru, návrhy na kriminalizaci a trestání novinářů s jiným názorem!

Původně viz: https://aeronet.cz/news/video-exkluzivni-preklad-vystoupeni-jakuba-kalenskeho-z-atlantic-council-pred-zahranicnim-vyborem-u-s-kongresu-sokuje-nejen-prezidenta-republiky-a-jeho-mluvciho-ale-i-vedeni-automobilky-skoda-auto/

Ovšem zasáhla cenzura: Video není k dispozici. Toto video již není dostupné, protože účet YouTube spojený s tímto videem byl ukončen. Občané se nesmějí dovědět, co certifikovaný český fejkař v US kongresu blábolil.

…a na úplný závěr citát (nejen) pro tento týden:

Názor je to (pra)starý, ale je na téma multikulti pro přítomnost jako ušitý; je od Jiřího Stanislava Guth-Jarkovského, který ve své knize Společenský katechismus ve společnosti, vydané v r. 1914 v Praze nakladateli Hejdou a Tučkem na straně 13 napsal: Každý kruh lidí, každá společnost má svoje zákony a pravidla, ať psaná či nepsaná, kterými je povinen říditi se ten, kdo ve společnosti té chce žíti a trvati.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.