Glosář ke 3. a 4. týdnu ʹ20: Útok na bezpečnost státu a směřování k primitivismu. Rekatolizace – rozvrat národního vědomí. Kradmé překrucování dějin.

pelc vladimír
28.1.2020 19:53
Z řeckého γλώσσα (glóssa), česky poznámka na okraj jiných textů, informací, tvrzení k jejich vysvětlení. Zde drobné poznámky na lem našeho politického dění, k upřesnění jeho významu; podle výběru autora. Nemusí jít jen o produkty uplynulých týdnů.

Útok na bezpečnost státu a směřování k primitivismu

Sněmování Občanské demokratické strany (ODS) a strany Piráti byla v tom podstatném obdobná: Nezabývala se konkrétní pozitivní politikou, protože obě strany ji pro blahobyt občanů tvořit neumějí a ani nechtějí, nýbrž úvahami o tom, jak být ve vládě a kdo bude ministrem. Jinak to byly, hereckým slangem řečeno, cancy (tedy postradatelná slova v textu, které lze bez obav škrtnout). Ovšem se dvěma nebezpečnými výjimkami: Alexandr Vondra (ODS) navrhl z České republiky udělat vojenskou střelnici Spojených států (USA). V Ostravě by prý měla být vojenská základna USA. Letecká. Vondra tvrdil, že šlo o okamžitý nápad, komentátoři psali, že šlo o vypuštění balónku a jiné podobné žvásty. Omyl. Byl to vědomý, dlouhodobě plánovaný a cílený útok na bezpečnost našeho státu. A hulvát Pavel Novotný (ODS) předvedl, jakou primitivní politiku bude ODS, až bude ve vládě, provozovat. Jinak byla obě sněmování projevem patricijského politického chování mocichtivců; fundus jejich politických idejí je omšelý – antiBabiš, antiZeman.

Rekatolizace – rozvrat národního vědomí

Na pražské Staroměstské náměstí se má vrátit mariánský sloup v podobě současné repliky; pražští zastupitelé 23. 1. 2020 revokovali dřívější zamítavé stanovisko města k jeho umístění. Sloup byl vztyčen r. 1650 z vůle habsburského panovníka Ferdinanda III. na počest vítězství katolické ligy nad českou reformací a českým státem. Bylo to dva roky po uzavření Westfálského míru, který byl pro Čechy tragický. Byl symbolem triumfu katolické moci, pokořením evangelíků, symbolem nesvobody víry, pronásledování a persekuce pro jinou víru. Mariánský sloup tak bude stát proti pomníku mistra Jana Husa z roku 1915, jenž připomíná katolickou zvůli, především upálení mistra Jana Husa v boji za pravdu v Kostnici roku 1415 a následnou odvahu Čechů a Moravanů, bojovat proti církevní zlu a útisku. Má na sobě dvě, pro náš národ důležité, maximy: „Milujte se a pravdy každému přejte“ a „Věřím, že vláda věcí Tvých k Tobě se zase navrátí, ó lide Český“. Mariánský sloup byl a opět bude symbolem intolerance a antidemokracie, rozrušujícím národní vědomí. Instalace jeho repliky na Staroměstském náměstí v Praze bude symbolem rekatolizace a posílením teokracie v našem státě.

Kradmé překrucování dějin

Sedím v čekárně lékaře. Na stolku jsou rozličné tiskoviny, mj. Zpravodaj Prahy 17 „Řepská sedmnáctka“, č. 11 z minulého roku. Věnován je výročí událostí v listopadu 1989. Dějiny lze pokrucovat pozvolna a nenápadně; na s. 12 se dočítám, že kapela Plastic People of the Universe se nedala přimět k ústupkům a kompromisům s tehdejším režimem, což ji připravilo o profesionální licenci a přivádělo stále více komplikací s úřady. Nechám stranou jazyk nečeský, jímž to je napsáno – hlavně: Uvedené tvrzení je nebetyčný ideologický blábol. Dobře si záležitost pamatuji, šlo o konec šedesátých a počátek sedmdesátých let. Uvedená sešlost žádnou profesionální licenci k hudebním produkcím nikdy neměla, takže ji nemohla ztratit – nebyla totiž schopna úspěšně absolvovat tzv. přehrávky; to byla zkouška před odbornou komisí hudebníků, při níž by její členové prokázali znalost not a základní schopnosti ovládat hudební nástroj; úspěšné absolvování tzv. přehrávek bylo potřebné pro možnost provozovat hudební produkci veřejně (doma si samozřejmě kdo chtěl vrzal co chtěl). Takže správný popis záležitosti zní: Uvedená sešlost byla hudebně zcela nekvalifikovaná, nebyla schopna prokázat elementární hudební znalosti a dovednosti. Nazvat takovou neschopnost úsilím směřujícím proti kompromisům s tehdejším režimem může jedině politický blbec či prolhaný darebák.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Při skutečně zajímavých kalendářních postřezích od jejich autora pana Vladimíra Pelce, nelze samozřejmě odhlédnout ani od násilného fenomenu, uplatňováného ze strany našich nynějších mocných. Jedná se o ty notoricky známé metody salámových řezů, postupně vařené žáby i okna Owertonova, kdy si máme zvykat nejen na vybudování strategické letécké základny útočného militarisrtického paktu NATO v Mošnově, upalování odpadlých od jediné správné víry kacířů na hranicích dříví  vzplanuvších náměstích, povinnou školní četbu Mein Kampfu až po pojídání cvrčků a červíků nejen ke snídani.