Glosář na lem našeho aktuálního politického dění

pelc vladimír
7.6.2020 19:39
Střílet do lidí fejky. Modlitba proti koronaviru. Chybný krok do 21. století. Dobrovolně povinné spropitné. Zbytečné dotace pro LGBTQ.

Střílet do lidí fejky

Čučkaři (Bezpečnostní informační služba, BIS) se opět vyznamenali. Kdyby to nemělo výrazný vliv na naši politiku, bylo by to jen k smíchu. Oč jde? Informaci o údajném potenciálním ruském zabijákovi, který 14. 3. 2020 přicestoval do Prahy s kufrem plném ricinu prý s cílem zabít regionální politiky Ondřeje Koláře (starosta Prahy 6, jenž hrdinsky odstranil sochu maršála Koněva v době karantény), Zdeňka Hřiba (primátor Prahy, který je fundamentálním rusofobem) a snad i intelektuálního zaostalce Pavla Novotného (starosta Řeporyjí, který je obdivovatelem zločinných vlasovců), prý dostali od anonyma. Na doporučení anonyma pak policie uvedené tři politické šašky dala hlídat – aby se jim nic nestalo. Slovutná tajná služba, do níž tečou miliardy korun, se významné informace údajně dověděla na základně anonymního udání? Co je to za nesmysl? Anebo to je skutečně pravda a pak to znamená, že tato tajná služba je … čert ví na co! To si ti čučkaři myslí, že většina národa je dementní? Zcela nelogické pak je prohlášení šéfa čučkařů, že prý podali trestní oznámení na únik uvedené informace – chtějí žalovat údajného anonyma, který jim informaci, jako odkudsi uniklou, dodal? Opravdu si myslí, že většina národa je dementní. A kauza má další vývoj: BIS se snaží nakecat občanům, že anonym pochází z ruské ambasády, resp. od ředitele jejího kulturního střediska – to by musel být ten člověk aprobovaný idiot, zahodit takto svou příští kariéru, protože pokud by něco takového udělal, tak si v Rusku neškrtne ani jako vrátný a ještě by ho tam mohli odsoudit za trestný čin spolupráce s cizí (v tomto případě nepřátelskou) tajnou službou. A tak dva pracovníci ruské ambasády dostali známku persona non grata. Přitom ricinový fejk je dílem čučkarů a jejich nohsledů novinářů. Jde o střílení primitivních fejků do občanů, fejků, kterým může uvěřit leda tak chovanec zdravotního ústavu v Bohnicích. Cílem celé akce je jenom vyvolávat rusofobii.

Modlitba proti koronaviru

Mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze stojí. Je symbolem bývalé habsburské nadvlády. Prý se u něj můžeme modlit za ochranu proti koronaviru. I za jiné ochrany. Spolu s katolickými preláty. Církev nabobtnalá miliardami z církevní defraudace, z loupeže zvané církevní restituce, přitom stále financovaná z prostředků všech občanů, tato bohatá katolická církev se zmůže pouze na chudé slovo svých bohatých prelátů. Při modlitbě. Kde byla a je proklamovaná pomoc občanům, zejména při koronakrizi?

 

Chybný krok do 21. století

Armáda a ministerstvo obrany jsou subjekty, do nichž zcela zbytečně tečou miliardy korun. Tu balistické vesty za 1,7 miliardy korun, tam nová bojová vozidla pěchoty 52 miliardy, a tamhle dvaapadesát děl zastaralé konstrukce Caesar bratru za miliard šest, devětatřicet ručních zbraní jenom za necelé tři miliardy… a další rozsáhlé a zbytečné investice. Jo, abych nezapomněl − nové blembáky, to je to plechové na hlavu, také za pár set miliónů. Celkově to má dělat 75 miliard korun. Přitom i Nejvyšší kontrolní úřad došel k závěru, že investice do armády jsou do značné míry zbytečné už jen proto, že technika za ně nakoupená je z velké části nefunkční. Smlouvu o nákupu ručních zbraní rozjařeně komentovat gen. A. Opata slovy: Je to krok do 21. století. Omyl, je krok chybný, je to krok do doby studené války. Občané platí ze svých daní něco, co nepotřebují. Účast na (neúspěšném) záboru Afghánistánu, předvádění vojáctví na Mali a tak dále není ničím, co by občan našeho státu potřeboval. Je to další nebezpečný rusofobní krok.

 

Dobrovolně povinné spropitné

Gastronomické podniky v Česku by měly zavést 10 % spropitného, aby pomohly podnikům a jejich zaměstnancům s finančními problémy způsobenými novým koronavirem. Navrhuje to iniciativa #milujemevino, podle níž je takové spropitné jako součást účtu ve světě standardem. Spropitné tvoří až polovinu příjmů pracovníků v barech či restauracích a dalších zařízeních, dodává iniciativa v tiskové zprávě. Uvedenou iniciativu šéfuje Jan Horešovský. „Vyzýváme všechny majitele a provozovatele restaurací, vináren, barů, kaváren, zkrátka všechny, kteří podnikají v gastronomii, aby ve svých podnicích zavedli pravidlo 10% spropitného pro svůj personál,“ prohlásil. Mě na té iniciativě zaujal ekonomický údaj: Spropitné tvoří až polovinu příjmů pracovníků v barech či restauracích ad. Co to znamená? Že majitelů těch podniků na zaměstnancích šetří, a protože zcela jistě tu polovinu příjmů do platu zaměstnanců nezapočítávají, byť tam podle § 6 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, patří, a tedy z ní neodvádějí daně ani pojistné, tak obírají stát, a konečně obírají své zaměstnance o část budoucího starobního důchodu – když ty příjmy nejsou součástí základů daně a pro odvod pojistného, nemají vliv na výpočet starobního důchodu. Tak mě zajímá, jestli pak J. Horešovský vyzve restauratéry, aby spropitné též zdaňovali podle zákona.

Zbytečné dotace pro LGBTQ

Nemám nic proti osobám jiné než běžné, obvyklé a tedy normální sexuální orientace. Ovšem pokud mě neobtěžují, nevystrkují na mě své holé zadnice a další intimní části těla na veřejném prostranství třeba při průvodu městem, a hlavně když na mě nechtějí žádné peníze na své aktivity. Pražský magistrát pod vedením primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) přiklepl rekordní dotaci pro letošní ročník festivalu LGBTQ komunity Prague Pride 2020 (lesby, gay, bisex, transgender – čili to je ta jiná než běžná, obvyklá a tedy normální sexuální orientace). Přitom dotace se každoročně zvyšuje. Zastupitelstvo ji schválilo zejména hlasy Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu. A víte, kdo to navrhl? Výbor pro kulturu a cestovní ruch pod vedením radní Hany Třeštíkové (Praha Sobě). Takže ze svých peněz dotuji, jako my všichni, že nás budou LGBTQ opět obtěžovat a vystrkovat na nás své holé zadnice a další intimní části těla na veřejném prostranství.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.