Glosář na lem politického dění

pelc vladimír
20.2.2021 11:41
Nejsou money, neni laska. Duka se stébla chytá

Nejsou money, neni laska

… říkával zkomoleně jeden zahraniční posluchač z dolarové oblasti studující počátkem sedmdesátých let ve stejném ročníku univerzity. Měl tím na mysli situaci, kdy mu peníze přechodně, obyčejně na konci měsíce, došly, a tím pádem nemohl navštěvovat ochotné sexuální pracovnice. Bez peněz láska nebyla.

Konec v hnutí ANO oznámil Ivan Pilný; bývalý poslanec, ministr financí, náměstek ministryně průmyslu a obchodu, generální ředitel fy Microsoft ČR.

I. Pilný proslul a nesmazatelně se zapsal do teorie ekonomie a praxe ekonomiky svou znamenitou ekonomickou radou pro důchodce, kteří se svým důchodem nevystačí – mají prý jít třeba kosit trávu.

Ukončení své politické kariéry v hnutí ANO I. Pilný oznámil v dopise A. Babišovi (viz, viz, viz, viz, 16. 2. 2012, viz, 17. 2. 2021): To, co mně vadí, je absence demokratické diskuse a výměny názorů na dlouhodobé a aktuální problémy, před kterými nestojí jen hnutí ANO, ale země, ve které žijeme. V čem spočívá nedemokratičnost demokratické diskuze? Místo věcné diskuse o mých názorech a argumentech, které nejsou v hnutí ojedinělé, je na mne uvalena ‚karanténa‘ monitoringu hnutí. Takže ono nepůjde ani tak o deficit demokratické diskuze, jako spíše o to, že se diskuze nevede o názorech I. Pilného. Pokud ovšem jsou jeho názory na úrovni rady důchodcům (běžte kosit trávu), pak se ani nedivím. A nakonec se I. Pilný dostal k podstatě věci: Místo věcné diskuse o mých názorech a argumentech… následuje bezdůvodné odstranění z poslední funkce ve státní správě, o kterém jsem se dozvěděl z médií. Myslí tím svoje odvolání z výboru Státního fondu dopravní infrastruktury, kde působil osm let.

Nejsou money, není ani politická láska.

A aby byl I. Pilný politicky in, tak si musel kopnout do M. Zemana: Nad nimi (nad politiky) ční hradní otec, který si chce zbytek svého mandátu prostě užít.

 

Duka se stébla chytá

Kardinál D. Duka se opět vyznamenal: Ve svém kázání (viz, 14. 2. 2021) národu sdělil, že koronavirus je čínská biologická zbraň, což dobře vojáci vědí, ale nic neřeknou; původ koronaviru znají všichni vojenští specialisté – jen to buď nechtějí, nebo nemohou říci, o tom jsou přesvědčeni všichni vojenští specialisté po celém světě. Pan Duka tím šířil poplašnou zprávu.

Ze svého stupidního vyjádření se pokusil vylhat. Pokud jsem o něm (koronaviru) hovořil, bylo využito známé kazatelské figury, kdy je kázání také literárním tvarem. Jde o využití hyperboly, nadsázky, která má burcovat a zvýšit pozornost posluchače, napsal v otevřeném dopise (viz, 18. 2. 2021) svému kritikovi imunologovi Václavu Hořejšímu. Větší krávovinu jsem snad ještě neslyšel. Takovou výmluvu Dukovi nemohou uvěřit ani zpitomělé katolické ovečky. Duka se snaží schovat za tvrzení, že jeho poplašná zpráva, fejk, byla hyperbolou, nadsázkou, tedy jenom literárním tvarem.

A demagogickou tečku všemu dal D. Duka na závěr, když imunologovi napsal: Jste připraven nést odpovědnost a přinést důkazy, že toto mé eventuální tvrzení nemůže být pravdou?

Tedy nikoli tak, že by Duka měl nést odpovědnost za své výroky, že by měl přinést důkazy pro své tvrzení, naopak kritik je, podle Duky, povinen dokazovat, že Duka vypustil poplašnou zprávu. Duka demagogicky vyžaduje, aby jeho kritik podal tzv. negativní důkaz, čili důkaz o tom, že se něco nestalo (jen pro zajímavost − negativní důkaz je podle ustálené judikatury českých soudů nepřípustný). Věrohodné, relevantní a pozitivní důkazy, potvrzující jeho názor, by měl podat Duka. Protože to není možné, bude se jen chytat lživých stébel o hyperbole.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Pro jednání v glosáři jmenovaných pánů Duky i Pilného lze mít pochopení. V žádném případě  však již nelze chápat zcela absurdní právně neprávní šarádu, kterou s námi nyní sehrávají vrcholní politikové, včetně těch zakuklených ve Vládě Čr, Ústavním soudu Čr, Senátu a Poslanecké sněmovně Parlamentu Čr a hejtmanů v krajských zastupitestvích v současné fázi údajně proticoronavirového boje a vůbec tyto zjevné absurdity nelze dále tolerovat. V dnes veřejnosti předloženém rozhodnutí ÚS Čr o neústavnosti uzavření tzv. malých obchodů ve dnech 28. 1. 2021 a 14. 2. 2021 se uvádí výslovně, že toto rozhodnutí se nevztahuje na uzavření po tomto termínu, s tím, že od 15. 2. 2021 platí nový nouzový stav. Toto rozhodnutí US bylo učiněno, přestože mu jž byla doručena stížnost ze Senátu Čr, ohledně neústavnosti nouzového stavu schváleného Vládou Čr na období od 15. 2. 2021 do 28. 2. 2021. Takto vlastně ÚS předjímá očekávané jeho rozhodnutí o této stížnosti tedy, že zřejmě bude částečně vysoce sofistikovaně tolerovat zřejmě neústavní rozhodnutí Vlády Čr ohledně vyhlášení NS od 15. 2. 2020. Z jakých vlastně důvodů za aktuální sitauce ústavní soudci nemohli počkat a nouzově stavovém vládním rozhodování pojednat an bloc ? Naše nepříliš ctěná vláda, by před případnými rozhodnutímu typu povinného nošení šesti rouše a řčtyř respirátorů, měla ještě požádat B. Gattese, aby nám kromě vakcín, předložil návod jak občany napojit na jím propagovanou umělou intligenci, aby tito mohli vůbec pochopit přímo jasnozřivá rozhodnutí od těchto našich vrcholných orgánů. Zřejmě nikoho z vrcholných politiku nevzrušeje vědomí, že mnohým občanům s nimi dochází trpělivost, očekávají, že v brzké době bude Senátem Čr a Prezidentem ČR ústavně akceptován Pandemický zákon, úderný to nástroj k nastolení koronafašistické diktatury. Nač vlastně tedy přes třicet let plkání o demokracii a liských právech.