Greténizmus v Praze, anebo taky Zelený Majdan

eko aktivismus
9.10.2019 17:04
Je po prázdninách, odpočatí (nejenom) studenti, zřejmě inspirováni svou bohyní, že studium, učení se, vzdělávání, je tou nejnepodstatnější věcí na světě, začínají znovu bojovat o planetu Země. Hlavně se jim nechce učit, ale dělat bordel, s prominutím.

Následně budou bojovat, jak už se jich pár předvedlo, za to, aby nebyli zkoušeni, protože mají za to, že není nutné, aby něco znali (prozatím je to matematika), stačí, když něco budou cítit. A protože jsou to mladí, roztomilí lidé (ti na ulicích, ty loutky), ve své podstatě empatičtí, chtějí se podělit o své pocity, ale především navodit pocity různé, i jiným lidem, hlavně těm, kterých se jejich jednání bude týkat. A je jim jedno, že to budou pocity, no ... naštvanosti.

Pokaždé, když se někdo někde vyjádří, že to té Praze přeje, ať už jde o šílené současné vedení, směřující naše hlavní město do širé ... zmatkovitosti, neuvěřitelného hampejzu, pochodů za svobodný fet a nadřazenost normálnosti prostých menšin, ale i jiných příšerností, je třeba se Prahy zastat. Jednak, že i tam žijí lidé normální, slušní, pracovití, řádně a kvalitně vzdělaní a vychovaní lidé, obyvatelé, druhak že Praha je hlavním městem celé republiky, že je to město všech Čechů, Moravanů a Slezanů (ostatně nemálo původně nepražáků tam dnes žije), že je to sídlo prezidenta a vlády, Parlamentu i, žel, zbytečného a drahého Senátu a jejich osazenstva, které ovlivňuje životy všech občanů ČR. Praha patří všem občanům ČR, je neoddělitelnou sočástí naší krásné země.

Samozřejmě je také pravdou, že si Prahu jako takovou "zprivatizovali" především "kavárníci", umělecká fronta, ale i studenti ze všech koutů země, včetně těch nestudujících, ale o to víc vyřvávajících na stupidních demonstracích za nic a o ničem. To je ale úděl všech metropol, hlavních měst.

Novým fenoménem se stalo v současnosti zelené, klimatické šílenství, doslova greténizmus, uměle vyvolané rebelie, z pozadí řízené zase jenom, jak jinak, těmi, kteří na tom chtějí vyrejžovat co nejvíc chechtáků a jako svůj nástroj, doslova výrobní prostředky, si zvolili mladé, historicky milovníky rebelie, odporu, vzdoru a s tím vším spojeného dělání toho bordelu.

Je to lákavé, je při tom srandy kopec, nemusí se do školy, kamery tv stanic běží, selfíčka nádherná, točí se sami a mezi sebou, je to prostě bžunda, mnozí z nich věří, že jejich sláva bude nehynoucí.

Oni se nebojí, že vyhynou, oni tomu ani nevěří, alespoň ti minimálně přemýšlející, oni chtějí být vidět, chtějí dělat ten bordel, pardon, rebelie, a klidně i protizákonné, klidně omezí život nepočítaně lidem, vždyť o to jde, přec!

Scénáristé a dramaturgové zjistili, že Zlatý Majdan nevyšel, ani těch, prý přes dvěstě tisíc, lidí na Letné pořádně žádný Majdan nenastartovalo, naprostá většina mlčících občanů je má na háku, tak se začíná rozehrávat nový kus, jinak barevný Majdan. Ale už se přitvrzuje, už se bude blokovat doprava, dít věci nelegální, praktikovat občanská neposlušnost. (https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Smutek-za-Karla-Gotta-zkazi-Greta-Velmi-vazne-informace-598905?fbclid=IwAR1mufSVE5Srly8SpfXdyXNGOGgbI2ZbIZiQyF2TYHdnQwYSZQa5NZ9WRRg

Balónek se vypustí, tato generální zkouška schopnosti fungování právního státu má za cíl prubnout, kam až mohou zajít při prosazování svých menšinových zájmů. Nějaké klima je loutkovodičům, lidem v pozadí doslova u toho pozadí.

Navíc je to zkouška, co si ta mlčící většina nechá líbit, protože dělat v Praze v den státního smutku takový bordel, to je pro ně zřejmě výzva.
V sobotu to bude klima, pokračovat se bude za Bakalovu ČT? Potom za zvrácená práva menšin, jejich diktování většině?

Je třeba zřejmě najít další a další záminky, zástupné problémy, jenom už aby se ten Majdan rozběhl konečně, aby tady byl ten správný chaos, destabilizace, nepokoje, rebelie, protože ve vařícím kotlu se schová kdeco, v rozbouřeném moři se i kapitán, lodivod, nevyhovující z různých důvodů scénátistům, může utopit lehčeji, když mu někdo podtrhne můstek v nastalém zmatku.

Inu, uvidí se, co zmohou tihle Rebelové, když Chvilkaři zklamali zadavatele, co jim dovolí, občany i Prahy placené bezpečnostní složky, které mají v popisu práce zajišťovat bezpečnost VŠECH občanů státu, pořádek a ochranu jejich zdraví, životů a majetku.

 Anebo zda zvítězí greténizmus vedoucí k Majdanu a z něj plynoucí bordel, chaos a agresívní šílenství, které se může zvrtnout i v násilné střety, anebo zda občany, mlčící většinu, ochrání a pomůže jim Hamáčkovo vnitro a jeho muži, k tomu původně určeni a za to placeni tou většinou. 

 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

,, Zelená je tráva fotbal to je hra ... ". Teď nám jež zelenali i pohádkoví hrošíci vysílaní na Večerníčku ČT,  dříve jediném koukatelném pořadu na ČT. Nyní již nezbyde než tuto stanici odhlásit z předplatného.

Jiří Volný st.

Zhruba před týdnem jsem byl svědkem duelu mezi mladým mužem, který byl představitelem odpíračů maturity z matematiky a ředitelkou gymnázia. O úrovni ČT24, která tento dialog v Událostech vysílala, svědčí fakt, že zmíněná dáma nebyla ani profesorkou matematiky. Apriori jsem na mladého muže hleděl s despektem, ale nakonec získal část mých sympatií. Jeden z argumentů byl ten, že si studenti z hodiny nic neodnesou. Pochopitelně by měl dobrý student studovat z učebnice, případně i z jiných zdrojů, například z časopisu Matematicko-fyzikální obzory. Mladý muž vyslovil odvážnou hypotézu, že podnikatelské svazy tlačí na povinnou matematickou maturitu také z toho důvodu, že potřebují neúspěšné studenty jako levnou pracovní sílu do montoven. A to je důvod k zamyšlení.

V jedné středočeské továrně jsem se setkal s posteskem lidí, kteří mají dokonce maturitu, ale nemají šanci dostat se od pásu na lepší pozici. Je špatné, že veřejnoprávní média řeší každé neslušné slovo politiků, ale osudy lidí je nezajímají. Bohužel ani odbory nevytáhly zmíněné téma do éteru.