Haagský tribunál: Monsanto vinno zločiny proti lidskosti

obrazek
4.6.2017 12:57
Monsanto, vynáleze ve Vietnamu použitého herbicidu Agent Orange, od 70. let producent superdryjáku Roundup a pesticidové rodiny glyfosátů a PCB, hlavní promotér GMO produkce na světě, jenž zničil či poškodil zemědělství zemí jako je Indie, Irák, Argentina a mnoha dalších, byl nově shledán vinným Haagským tribunálem ze zločinů proti lidskosti. Což je velký průlom, protože díky obsazení hlavních promotérů Monsanta do americké certifikační autority FDA bylo Monsanto dlouho v podstatě nepostižitelné. Také bylo dlouho významným podporovtelem amerických prezidentských kampaní. Je příznačné, že k rozsudku dochází až nyní, poté, co Monsanto zakoupili Němci. U nás je minimálně v oblasti agrochemie zástupcem Monsanta Agrofert. Možná, že pod jeho taktovkou funguje také společnost Monsanto ČR sro, na webu monsanto.cz, v rejstříku se uvádí "nefinanční podnik soukromý pod zahraniční kontrolou s 20-24 zaměstnanci".

Zdroj: https://politicalvelcraft.org/2017/05/29/hague-international-tribunal-ruled-monsanto-guilty-of-crimes-against-humanity/

Zkorigovaný překlad Google:

Zaplatí Monsanto, korporátníí pohroma Země, konečně za své zločiny? Pokud může k věci Monsanto promluvit Mezinárodní tribunál, tak odpověď na tuto otázku se zdá být důrazné "Ano". Tribunál se sídlem v Haagu v Nizozemsku se označuje za "mezinárodní iniciativu občanské společnosti, která má společnost Monsanto odpovědnou za porušování práv lidí, zločiny proti lidskosti a ekocidu. "

 

Pět mezinárodně uznávaných soudců vyslechlo svědectví 30 svědků a odborníků z pěti kontinentů a jejich cílem bylo poskytnout právní názor na odsouzené žaloby, škody na životním prostředí a zdraví, ke kterým došlo kvůli Monsantu.

 

 

A po mnoha úvahách soud konečně dospěl k závěru: Monsanto je vino ve všech třech oblastech. Soudci, kteří předsedají iniciativě, prohlásili, že aktivity biotechnologického behemotu nepříznivě ovlivňují světový přístup k potravinám, ale také negativně ovlivňují lidské právo na zdraví - a že společnost je také vinná "perverzí vědecké svobody".

 

 

Světový semenný trezor ~ Svalbard, Norsko

Tribunál uvedl, že semenné impérium společnosti nepříznivě ovlivňuje světový přístup k potravě a že výrobou a distribucí látek, jako jsou PCB (polychlorované bifenyly) a glyfosát, společnost Monsanto porušila naše právo na vysoké standardy zdraví.

 

Tribunál navíc zjistil, že společnost Monsanto porušuje vědeckou svobodu tím, že praktikuje formy zastrašování, tlačí vlády a diskredituje legitimní vědecký výzkum, který podporuje veřejné zdraví a ochranu životního prostředí.

 

Jak uvádí ANH USA

 

Jak vysvětluje tribunál, společnost Monsanto využívá od svého vzniku destruktivních a škodlivých sloučenin od počátku 20. století. Tyto toxické produkty, jako jsou PCB, Agent Orange, Lasso a Roundup, způsobily nepoškozené životní prostředí a udělaly z tisíců a tisíců lidí nemocné.

 

Kromě šíření jedovatých chemikálií na celém světě společnost Monsanto také obhajuje a podporuje škodlivé a neudržitelné zemědělské postupy, které přispívají k následujícím problémům:

 

Degradace půdy,

Vyčerpání vodních zdrojů,

Druh vyhynutí,

Sníženou biologickou rozmanitost a

Vysídlení malých farem.

Navíc činnost Monsanta v oblasti patentování osiva ohrožuje svobodu a svrchovanost potravin.

 

 

Prezident Putin upozorňuje na "včelí apocalypsu" společnosti Monsanto

Myslíte si, že to samo o sobě stačí k tomu, aby se podnikový gigant dostal na kolena, ale jak všichni víme, spory Monsanta nekončí s jejich činy dál ničí životní prostředí a způsobijí zmatek v zásobování potravinami.

 

A jak zdůrazňují kritici, biotechnologická společnost utrácela obrovské množství peněz, aby se mohla bránit proti soudním sporům, které jí přinesly oběti, aby právní kroky nevzbuzovaly další inspiraci pro společnost, aby ta změnila své cesty.

 

Společnost Monsanto je rovněž vinná z lobbování u vlád a regulačních agentur, aby své výrobky udržovala na trhu a aby nezapomínali přivírat oči. Společnost dokonce tajně spolupracovala s americkými vládními agenturami, aby zatemnila toxickou povahu svých výrobků.

 

Jejich strategie zůstávat nahoře se zdá být jedním z důvodů utajení; Kromě lobbingu Monsanto také údajně financovalo podvodné studie bezpečnosti výrobků a vynucovalo si kladné posudky u nezávislých vědců a manipuloval s médii, aby se postavila za jejich přestupky.

 

Tak či onak, zdá se, že soudný den Monsanta nadchází. Kromě tribunálu běží i další soudní spory proti korporaci za jejich lži - zejména pokud jde o spojení glyfosát-rakovina - a pokračují v hromadění důkazů.

 

Ačkoliv rozsudek Mezinárodního tribunálu proti Monsantu není právně závazný (? pro všechn, nebo jen pro některé státy, jež Internation Court of Justie neuznávají?), existuje naděje, že tento rozsudek povzbudí ostatní - vlády a agentury, aby se také nalodili na společnou loď.

 

Skutečnost, že mezinárodní orgán shledal Monsanto vinným ze zločinů proti lidskosti, porušování lidských práv a ekocidu, je obrovský krok kupředu směrem k cíli, jak ukončit teror korupce.

 

Zda budou či nebudou podniknuty další kroky není jisté, ale zdá se, že globální odsouzení společnosti Monsanto je v plném proudu.

 

NewsTarget

Doporučuji: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/gen-tech-neboli-gmo

a: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/glyosat-rondup-monsanto-ceske-ministerstvo-zemedelstvi 

a: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/alarm-eu-svou-neodbornosti-ohrozila-osud-vcelstev-tim-i-nasi-potravinovou-zakladnu

Monsanto ČR v rejstříku: http://w wwinfo.mfcr.cz/cgi-bin/ares/darv_res.cgi?ico=63677628&jazyk=cz&xml=1 

Jiná nezávislá zpráva o tribunálu s Monsantem: http://www.monsanto-tribunal.org - zde jsou i další zpřesňující odkazy, z nichž jeden z nejdůležitějších je tento: http://www.monsanto-tribunal.org/Conclusions

21.6.2017: Milion podpisů pod petii požadující zákaz Roundupu sebrán: http://www.march-against-monsanto.com/one-million-signaures-gathered-in-record-time-with-goal-of-banning-monsantos-cancer-linked-weedkiller-in-europe/

29.9.2017 Pavel Poc: "Zástupci Monsanta odmítli účast na slyšení, kde měli vysvětlit obvinění z vměšování do povolovacích procesů v případě autorizace glyfosátu. Jednací řád Evropského parlamentu v takovém případě umožňuje zakázat jim přístup do Parlamentu. Konference předsedů tak učinila okamžitě. "https://www.theguardian.com/environment/2017/sep/28/monsanto-banned-from-european-parliament

1.1.2017: https://www.euro.cz/byznys/glyfosat-roundup-rakovinotvorny-eu-zakaz-1379746 Jakub Hruška: "Glyfosát je podezřelý nejen z rakovinotvorných účinků, ale díky strašnému nadužívání v českém zemědělství ničí půdu, biodiverzitu a proniká do vod. Žlutá pole na podzim neuschla, ale byla postříkána glyfosátem, aby "zemědělci" nemuseli orat (prý je to drahé, ale není to pravda). Postřik glyfosátem (Roundup) je prostě jednoduchý. ČR má nejvyšší pokles stavu motýlů v Evropě, a úbytek polních ptáků je také dramatický - 10 miliónů jedinců za 15 let. A nadužívání herbicidů jako je glyfosát na tom má velký podíl. Naše studie odhalila, že například zajíci mají v moči vysoké koncentrace glyfosátu https://hnutiduha.cz/aktualne/nova-studie-odhalila-vysoke-koncentrace-jedovateho-herbicidu-glyfosatu-v-organismu-zajice. Členské státy EU jsou rozděleny zhruba na půl - polovina chce glyfosát zakázat nebo velmi omezit, druhá polovina ponechat vše jak je, tedy zcela neomezeno. ČR prostřednictvím ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU- ČSL) chce nadále neomezeně chemizovat. Je to zločin na životním prostředí, úrodnosti a stabilitě zemědělské krajiny. Vychází vstříc kořistnickému průmyslovému velkozemědělství, nikoliv podpoře udržitelného hospodaření. Já za sebe a TOPku jsem jednoznačně pro omezení a zákaz použití pro předsklizňové dosušování plodin a podzimním "umrtvení drnu", jak se eufemicky to hubení nazývá."

2.11.2017 Pavel Poc: Dost lidí se mně ptá co teď bude s glyfosátem dál. Nejnovější informace je, že proti povolení se postavily tyto členské státy: Belgie, Chorvatsko, Francie, Itálie, Lucembursko, Malta Rakousko, Slovinsko a Švédsko. Německo a Portugalsko se zdrželo. Evropská komise na základě toho návrh na reautorizaci zatím stáhla. Věřím že Komisi dojde, že nejrozumnější cesta je (konečně) respektovat usnesení Evropského parlamentu přijaté včera na základě mého návrhu. Sleduji to a budu Vás informovat. 7.11.2017 Pavel Poc: " nakonec ne 3 roky phase out, ale 5 let (jinak by nás nepodpořili britové, portugalci a španělé). Podstatné ale je, že je to PHASE-OUT, to je průlom, o který ve skutečnosti šlo. jak v prvním případě tak v tomto jsem mohl pouze podat námitku proti návrhu Komise a připravit doprovázející rezoluci, protože rozhodování jde klasicky jako tzv. implementing act v procesu komitologie kde skutečnou rozhodovací kompetenci a taky zodpovědnost mají členské státy, respektive ministři kteří vysílají své ruce do SCoPAFF (Stálý výbor pro rostliny, zvířata, potraviny a krmiva). Usnesení parlamentu tedy není závazné ale má celkem silný politický impakt, který zase není tak snadné ignorovat. Před dvěma lety na základě toho členské státy odmítly rozhodnout a komise mohla pouze prodloužit o 18 měsíců, a teď Komise stáhla svůj návrh na 10 let a 9. listopadu bude podávat pouze 5 letou autorizaci." To dopadlo špatně: https://www.casopis-sifra.cz/bleskova-zprava-evropska-unie-schvalila-pouzivani-jedovateho-vysoce-nebezpecneho-glyfosatu-od-monsanta-dalsich-pet-let/ Ota Nik: "Jestli to nebude proto, že po krachu TTIP prodali Američané Monsanto německému koncernu Bayer. "

https://www.casopis-sifra.cz/video-lide-jako-soucast-pokusu-kvuli-jedovatemu-glyfosatu-pribyva-v-zemedelskych-oblastech-argentiny-tezkych-nemoci-a-potratu-prsty-bez-nehtu-supinata-kuze-jako-u-plazu-rakovina-cirhoza-jater/

12 nejodpornějších produktů od Monsanta:

1.) sacharin

2.) PCB - polychlorované bifenyly

3.) polystyren

4.) atomová bomba a jaderné zbraně

5.) DDT

6.) dioxin

7.) Agent Orange

8.) na petroleji založené hnojivo

9.) Roundup

10.) Aspartam

11.)  hovězíé rlůstový hormon (rBGH)

12.) GMO

22.6.2018 Monsnato čelí prvnímu trestně  prvánímu obvinění, že roundup způsobuje rakovinu: https://www.cbsnews.com/news/monsanto-faces-its-first-trial-over-allegations-roundup-ingredient-caused-cancer-glyphosate/

28.7.2018 Monsanto ví o kancerogenitě glyfosátu 35 let: https://www.newstarget.com/2016-12-01-secret-documents-reveal-monsanto-knew-link-between-glyphosate-and-cancer-35-years-ago.html

Američan vyhrál soud proti Monsantu a Roundupu, jenž mu způsobil rakovinu Má dostat miliardy. Ale ještě bude odvolání! : https://zpravy.idnes.cz/dewayne-johnson-zaloba-osud-hnojiva-osiva-herbicid-roundup-p4u-/zahranicni.aspx?c=A180811_183805_zahranicni_linv

Monsanto vlastní 68 společností: https://www.thealternativedaily.com/monsanto-owned-companies-to-boycott/

27.8.2018 Vietnam chce,  aby Monsanto zaplatilo kompenzace za Agent Orange: https://www.independent.co.uk/news/world/asia/vietnam-agent-orange-monsanto-victims-compensation-a8508271.html

listopad 2018 Francouzským matkám na venkově se rodí děti bez rukou a bez nohou: https://www.casopis-sifra.cz/matkam-ve-francii-ktere-ziji-na-venkove-pobliz-poli-se-rodi-deti-bez-rukou-a-nohou-mohou-za-to-zrejme-pesticidy-pouzivane-v-zemedelstvi/?fbclid=IwAR2J-d4XnoobAi2pNq8dC7zhooY-TtEjf2QVLm86HfSgehjd-8JglA-Y9k0

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Povzbuzujícím zprávám jeden vždy rád uvěří, ovšem pro lidstvo sebevražedný byznys se již rozběhl, hnědé skvrny po selektivních herbicidech na loukách a polích se stále množí. Sebevraždy již páchají nejen lidé a velryby, dle dnešního sdělení na internetu, z neznámých zatím přičin, svůj život skokem z alpských skalin, končí i krávy. Bůh nám zachovej alespoň tu modrofialovou Milku.