Hledáme řešení, které nechceme vidět!

obrazek
22.7.2015 18:49
Po bitvě každý frajtr generálem, ale - proč nepoužijeme řešení, které jinde funguje?

Ruský přejezd na červenou neprojedete

Po nehodě ve Studénce jsme slyšeli plno krásného pláče, jenže na špatném hrobě. Proč se ale nepodíváme, jak to dělají jinde? Protože je to politicky nekorektní? Jděte už s tou politickou korektností někam!

V Rusku mají také vysokorychlostní tratě, většinou jezí v čiré rovině (Moskva-Peterburk). Jsou na nich většinou úrovňové přejezdy. Přesto jsou bezpečné. Podívejte se na obrázek. Krátce předtím, než sjedou závory, zvednou se ze země poměrně silné desky a postaví se traverzou proti přijíždějícím autům. Auto na přejezdu odjet může, protoře se deska sklopí, ale z druhého směru by měl problém i tank. Běžný kamion, natož osobní auto včetně SUV, prostě nemají šanci.

Vadí asi jen to, že to je v Rusku?

Václav Semerád
Bývalý ing. jaderných reaktorů, nyní penzista, občasný spisovatel sci-fi románů. Kdysi též zakládající člen Společnosti pro lidská práva, zakázané na začátku normalizace Husákem.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Zatahovat do problému bezpečnosti naprosto nespolehlivé lidi včetně policajtů, kteří nechávají vesnicemi svištět 120km/h auta typu audi, zastavují jen postarší favority (osobně jsem zažil), namísto jednoduché a tím spolehlivé a hlavně neúplatné techniky, zejména odzkoušené jinde, je projev poněkud chabé mysli. Tomu se lidově říká vyhánět čerta ďáblem.

stvan

Zatáhnout do tohoto problému, potažmo tragédie Romy,  to už je na mne moc.

Václav Semerád

Ochranka v Tesku. Vzadu vesele kradou Romové, vpředu se ochranka přehrabuje v nákupní tašce jakési vetché stařenky, kde nakonec nic nenajdou. "Vždxyť vám tam vzadu kradou!" "No jo, ale na ty si netroufáme!"

Modelová situace: prší, že by psa nevyhnal. Závorář nevyleze z kukaně a mezitím dojde k havárii. On za to ale nemohl. Ostatně - stejně by ho objeli, když nemá pokutovací pravomoc.

Video z Ruska. SUV - auto najíždí do zábrany a s pošramocenou přední maskou je odhozeno zpět. Ta traverza totiž neuhne, nezalekne se ani "mafiánské SPZ" (jako naši policajti!) a na déšť taky kašle.

Mzdy... to by možná pomohlo řešit nezaměstnanost. Nabídněme ta místa sociálním případům, nejlépe těm dobře přizpůsobivým! (Jen aby to nestálo ještě víc mrtvých!)

stvan

A než už po několikáté objevíme Ameriku, tak bych trval na nepřetržité přítomnosti závoráře či strážce přejezdu. Dnes to stálo možná 300 milónů korun a to nepočítám mrtvé a zraněné. Co by proti tomu byly mzdy na tyto lidi?