Hold ČT k významné události

obrazek
1.9.2018 19:25
Ve Washingtonské katedrále se konala ceremonie k úmrtí Johna McCaina, senátora jestřába, válečného štváče nenávidějícího vše levicové. Zřejmě v důsledku vzpomínek na to, jak ho Vietkong držel ve výkalech v díře po několik více dní, což ho automaticky pasovalo na národního hrdinu. ČT si dala záležet, a již odpoledne vsunula do normálního vysílání okénko s přímým přenosem z katedrály. Ve zprávách v šest si pak dala opravdu záležet. Ani promluvy obou prezidentů - Bushe jr. a Obamy nebyly bez zajímavosti, zejména ohledně toho, co lze rétorikou dokázat! ale promluva experta amerikanisty Jana Beneše na téma "politika jako nejvyšší služba veřejnosti" byla teprve tou správnou slavnostní tečkou:

" Ten vzkaz je je spočívá v tom, že navzdroy ňákým  politickým rozdílům řekněme ideologickým rozdílům názorovým rozdílům e, tím John McCain vjádřil, či dodneška vyjadřuje e, že navzdory těmto rozdílům má ke svym předchozím protivníkům politickým  e obrovský respekt.  A je to vlastně vzkaz řekněme mířící do Bílého domu možná mířícáí jinam , který říká, že politika skutečně je ta americkáí politika v současné době minimálně potřebuje nějaký návrat k těm základním hodnotám toho respektu ke svým  politickým protivníkům, ve čtvrtek, když měl smuteční projev Joe Biden vePhoenixu tak e tak se právě zmiňovbal o o o té politice přesahující  skutečně t ideologické rozdíly, kdy když on začínal v senátu s Johnem McCainem, ten nastoupil pár let potom, co už tam Joe Bilden byl, tak  oni normálně spolu sedávali v lavici, navzdory tomu, že   že ten Kongres byl samozřejmě rozdělený, nebo je rozdělený podle partají, a a a někteří brojili proti tomu, aby aby tito tito lidé přesahovali politiku těch stran, To znamená, ten respekt k názorovým oponentům, respekt k tomu, že má někdo jiný názor, vyznává jinou  politiku, ale ve finále upřímně mu jde o to nejlepší, co Američanům může dát, tak to si mslím, že je ten signál, který vyslal John McCain tím, že si vybral právě Baracka Obamu, kterého tvrdě kritizoval, za různé politiky, za různá rozhodnutí, ale ve finále k němu měl obrovský respekt a to si mslím i ten projev Baracka Obam naznačuje. " živě: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1178166846-zpravy/218411018000901/

Připomeňme, že McCain jednouý v životě projevil před médii morální převahu tím, že srpdl veřejně voličku kverulantku, aby se k Barackovi chovala slušně. A za to si rozhodně takovýto hold od experta amerikanisty Jana Beneše zaslouží! 

Na obrázku z tajného a soukromého výletu McCaina do Sýrie v roce 2013 "za bojovníky za svoobodu" jsou samé známé postav ISIS a alKajdy. První zleva: bývalý operativec AlKajdy  Abú mosa, v té době již tiskový důstojník ISIS, druhý zleva kalíf ISIS, známý spíše jako Bakr - alBaghdádí,  pak je McCain,  čtvrtý zleva je Mohammad Nour, podezřelý z únosu a následné popravy tří rukojmí, první zprava mouaz Moustafa, narozený v sýruii, jenž vrůstal v USA, spoluorganizátor revolucí v Libyi a Egyptě. 

Na výročí  započetí 2. světové války si ČT dnes nevzpomněla. (Víme již o  všeobecné nevoli vzpomínat, kdo nás osvobodil...) Teprve zítra má McCain skutečný pohřeb, jistě se od ČT dočkáme stejně důstojného pokračování. Stay tuned! Poblahopřejme  ČT -  opravdu  umí  uvařit polévku  ze špejle  od klobásy! 

*****

A toto je  úplně jiná pohřební řeč: Rickard Svenson sdílel od přítele:

 

"Jako ruský Američan se také cítím jako oběť Johna McCaina, John McCain byl na misi šíření nenávisti k Rusům. Rusům,, kteří tvoří moji rodinu, moje přátele, můj bývalý stát Mohl být slušný člověk a udělal to, co mohl, aby budoval přátelství mezi národy, ale udělal přesný opak. Mohl se postavit k spravedlnosti, ale místo toho šíří nenávist.

 

Lidé jako mně i jiní Rusové zde i v zahraničí museli trpět. Kvůli němu. Nejsem naštvaný. Odpustil jsem mu to. Kdybych stál před jeho hrobem, řekl bych pro něj modlitbu, kterou mu Bůh opravdu odpustil, je vždycky taková slabá šance, že "nevěděl, co udělal".

 

Na světě jsou miliony jako já. Oběti Johna McCaina. Vietnamcih, které dehumanizoval a nazývali "Gooky", Afroameričané, kteří sedí v otroctví jako vězni, ke kterým se sstém obrátil zády, Iránci, kterým hrozil bombou, a Korejci, kteří také opakovaně vyhrožovali, Syřané ztratili své děti nebo své blízké kvůli politice Johna McCaina. Iráčané, jejichž životy byly poznamenány smutkem, protože se postail na  stranu zla.

 

Po celém světě jsou miliony nás, oběti Johna McCaina. Zatímco jsou někteří, kteří nevědí, kdo bude chválit dědictví muže, který pracoval pro zlo, jsou tu miliony, kteří vědí, co je. Je pryč, ale jeho dědictví zla pokračuje po něm.

 

A nakonec vše, co můžeme udělat, je obrátit toto dědictví. Ne kvůli němu si to nezaslouží, ale kvůli nám. Udělali jsme to a zasloužíme si lepší výsledek. "

****

 Byla na McCainově pohřbu s Billem Hillary nebo někdo jiný? : https://www.youtube.com/watch?v=0X-gOgqQp88

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: ceremonie, ČT, hold, ISIS, McCain

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.