Hospodářské noviny hynou „na úbytě“?

obrazek
5.8.2018 20:27
Přiznám se rovnou. Jako profesionální novinář samozřejmě čtu i jejich články, ale se zásadními výhradami. Stejně, jako většina našich médií, včetně těch veřejnoprávních, nám totiž i ony přinášejí jednostranně zaměřené informace, prostě dělají politiku.

Zejména z komentářů čouhá jejich politický postoj stejně zřetelně, jako pověstná sláma z bot. Zlehčují situaci s nelegální migrací do EU, neobjektivně informují i o situaci na Středním východu a v Izraeli, americký prezident Trump je dle nich téměř „nepřítel lidstva“.

 V posledních týdnech v každém internetovém vydání Hospodářských novin (ihned.cz) zve­řejňují následující text:

 „DÍKY PŘEDPLATITELŮM

 SE NÁM DAŘÍ UDRŽOVAT

 VYSOKÝ STANDARD NOVINÁŘSKÉ PRÁCE.

Podpořte kvalitní žurnalistiku i Vy.“

 Zamyslel jsem se nad těmito poměrně zoufalými „výkřiky do tmy“ a došel k závěru, že hospodářská situace Hospodářských novin pravděpodobně nebude úplně „růžová“. Domnívám se, že to bude důsledkem právě onoho „vysokého standardu novinářské práce“.

 Pokud by ho kolektiv redakce byl ochoten a schopen změnit, možná, že by stoupl i zájem o předplatné. Já bych se přidal.

Václav Husák

Vaclav Husak
PhDr.Václav Husák - novinář (ČTK, Svět v obrazech). Jsem dočasně nepohyblivý (berle) a navíc mi zhruba do měsíce hrozí bezdomovectví. Pro svou záchranu hledám jakoukoli intelektuální práci na komerční bázi. Umím psát autorské, vědecké, technické, odborné, obecně informativní i reklamní články na jakékoli téma v libovolném novinářském žánru. Jsem schopen úspěšně navrhovat vtipné reklamní texty (i ve verších), připravovat koncepce reklamních kampaní, stejně, jako podklady pro patentové kanceláře. Jsem velmi pracovitý, spolehlivý a odpovědný. I když se právě belhám (zraněný kyčel) mohu poskytnou i fotografické služby na profesionální úrovni. Vyzkoušejte si mne, prosím !!! Tel: +420 776 024 707 https://neviditelnypes.lidovky.cz/novinari/vaclav-husak.N1344

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.