Houby s octem, řekl by můj nezapomenutelný děda

Lubomír Man
9.10.2015 05:33
Horizont ČT 24 je pro stěhování národů. Myslím pro právě probíhající stěhování národů Středního východu a severní Afriky do Evropy. Prokázal to jeho večerní středeční program, ostře odsuzující ruskou účast v boji proti Islámskému státu v Sýrii, který – jak je dobře známo a dokonce i všemi uznáváno – je tohoto novodobého stěhování národů hned po USA nejbezprostřednější příčinou.

Dal by se tedy od Evropanů, včetně těch, kteří pracují na Kavčích horách, čekat opačný postoj, možná i dík Rusku za to, že svým vstupem do boje proti Islámskému státu prokazuje ochotu tahat kaštany z ohně za nás za Evropany a hlavně pak za EU a za NATO, když ty si dodneška nedokázaly s hrůzou, jež se na nás valí poradit. Ale to neznáte zpravodajce ČT.

I kdyby to, co Rusko provede, bylo ze zlata, a i kdyby se mu jeho vojenskými akcemi skutečně podařilo Islamský stát porazit a tím invazi milionů lidí ze Středního východu i severní Afriky do Evropy zarazit, bude to špatně, protože to bude dílo Rusů. A to, co od Rusů je, to od ďábla je, to je špatně a je proti tomu třeba vytáhnout nejtěžšími mediálními zbraněmi.

Tentokrát se jimi stali - ostatně jako vždy – ostražitě vybraní experti na Rusko: mladičký politik či redaktor Svoboda, a redaktor Práva Mitrofanov. A oba – jako by se na tom v předsálí studia domluvili – vyrukovali do debaty se stejnou: Že prý totiž Rusko vstoupilo do Sýrie proto, že jeho předchozí vstup na Ukrajinu, nedopadl tak, jak si snad při onom vstupu představovalo. Takže prý v Sýrii chce získat to, co se mu na Ukrajině získat nepodařilo.

Člověk poslouchal a vlastním uším nevěřil. Cožpak to Rusko roztočilo na Ukrajině vír, který skončil válkou Ukrajinců s Ukrajinci? Cožpak Rusko zorganizovalo Majdan?

Cožpak to nebyl Washington, který ve spolupráci s EU začal na Ukrajině intervenovat a s pomocí pěti miliard dolarů na tzv. demokratickou obnovu Ukrajiny rozložil legální Janukovyčovu vládu? S cílem vybudovat ve východních oblastech Ukrajiny a co nejblíže Moskvě americké odpaliště raket a současně vystrnadit z Krymu ruskou námořní základnu a namísto ní zde – tisíce a tisíce kilometrů od svého pobřeží - vybudovat námořní základnu svoji?

To se naštěstí nepodařilo. A nepodařilo se to nikoliv Rusům, pane Svobodo a Mitrofanove, ale nepodařilo se to Američanům.

Škoda, že vám moderátor Černohorský tenhle nepatrný rozdíl nepřipomenul, ale zřejmě je to v ČT už tak zařízeno, že když se soptí proti Rusku, mají moderátoři příkaz ani hlásku otázky či nesouhlasu ze sebe nevydat. Zato v případě opačném...

Ale to už všichni známe a s úděsem z lidského pokrytectví čteme v tzv. preambuli etického Kodexu ČT tyto věty: ČT poskytuje nestranné a nezávislé zpravodajství, informace a komentáře a představuje fórum pro veřejnou diskuzi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek.

Houby s octem, řekl by můj nezapomenutelný děda z Vysočiny.

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

duchodce

Při sledování ČT je nejdůležitější  vysílaný pořad včas správně žánrově zařadit.  Toto nemusí být vždy zcela  jednoduché, protože název pořadu často působí  klamně a skutečný obsah mistrně kamufluje. Nekvalifikovaný odhad, tak může u diváka způsobit  minimálně velké rozpaky. Např. divák očekává zpravodajství a dočká se satiry.