Hradní pábení pábitele M. Z.

kazatel zeman
18.6.2018 00:03
Prezident Miloš Zeman nechal na tiskovce, konané 14. t.m. na Hradě, spálit obří červené trenky, které skupina „ztohovna“ v roce 2015 vyvěsila místo prezidentské standardy. Novináři a většina politiků do veřejného prostoru opět vypustila kupu informačního trusu. Samozřejmě proti M. Zemanovi.

Většina politiků má smysl pro humor jako někdejší čimelický hrobník před pěti desítkami let – i když i ten srandoval, když v hospodě U báby vyhrál při pauzírovaném mariáši flekovanou červenou sto sedmu. Vzhledem k tomu, že politici rozumějí mariáši jako koza petrželi, srandovat neumějí ani při vyhrané sto sedmě. Proto byly jejich reakce na uvedenou „tiskovku“ primitivně odmítavé. No zkrátka hloupé.

Novináři nepíší pravdu, a to nejen o prezidentovi. No zkrátka lžou. A tak si z nich M. Zeman občas vystřelí, udělá srandu. Rád pábí. Pábitelství je koření, které našemu životu dodává příchuť, chtění a šmrnc. Je to životní medicína. Jinak by byl život bez chuti. Pábitelství je oslavou člověka, jeho běžného života. Je v něm humor, nadsázka, nadhled člověka. A vychází z životních zkušeností. A z moudrosti. Každý k němu nedospěje. I proto byl M. Z. občany prezidentem zvolen. Většina politiků takový dar nemá. Ostatně dovedete si představit, že a jak sranduje takový M. Topolánek, P. Fiala a podobní. To bychom se opravdu smíchy neudrželi.

Pábitel dělá i věci, které tzv. rozumný člověk někdy považuje za nerozumné. Proto je správný pábitel někdy nepochopen. Bylo by proto dobré, kdyby novináři přestali prudit a začali seriózně psát a politická chátra zejm. z pravicového uskupení nevypouštěla do veřejného prostoru kila informačního trusu a spíše se snažila smysl pábení hradního pábitele pochopit. Nebo, když už jim není z hůry dáno, se o to alespoň snažit.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.