Hřebíky do rakve Gazy

obrazek
14.7.2018 08:46
I v okamžiku, kdy toto píši, bombarduje Izrael Gazu, To nic nemění na hasbaře ČT, jež odůvodňovala včera uzavření propustě do Gazy z Izraele aktivitami Hamásu, konkrétně cvičením žabích mužů. Inu, má se to tak, že včera převčírem během dvaceti minut dopadlo na Gazu 70 bomb. Má se to tak, že Izrael buduje uzavření gazanského pobřeží bariérou, Má se to tak, že Izraelci zabili tuniského inženýra Mohameda Zaouariho, jenž Gaze nabídl, že zprovozní její vybombardovanou elektrárnu, pročež poté gazané protestovali vypouštěním hořících draků. Na to se nechal vládní činitel Izraele slyšet, že bude třeba přistoupit k "preventivním vraždám"! Už se stalo, a když gazané museli po střílečce tříštivými střelami během Velkého pochodu návratu amputovat končetiny - i velkému počtu dětí - zablokoval Izrael dodávky anestetik. Nyní likviduje chemicky úrodu gazanských farmářů. Také si schválil trestnost filmové a fotografické dokumentace zločinů svých vojáků a uzákonil odprodej okupované palestinské půdy do rukou Izraelců. Nepřestává obviňování Hamásu, ačkoliv, jak vyšlo najevo ohledně Velkého pochodu návratu, organizace gazanského dění je více komplexní a do značné míry spontánní. Nyní o tom, co znamená zavření důležitého přechodu mezi Gazou a Izraelem: Není třeba dodávat, že ČT na mou minulou stížnost, že je třeba uvést, že se Izrael stal pro OSN největším porušovatelem lidských práv na celém světě, nereagovala nijak. Rozumní Židé nyní po celém světě bubnují a verbují aktivisty do hnutí BDS - Boycott, divestments, sanctions, kdy se brání izraelskému zboží, investicím a kulturní a sportovní výměně mezi Izraelem a jinými státy. Kupříkladu Irsko se připojilo a zakázalo dovoz izraelských výrobků. Čárový kód izraelského zboží začíná čísly 729. Tereza Spencerová 16.7.2018: "izraelská armáda za loňský rok v médiích zakázala publikování 2358 článků týkajících se okupovaných palestinských území"

Záběr z popoledního bombaqrdování Gazy dne 14.7.2018:  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10156542336038518&set=pcb.10156542336308518&type=3&theater tak v 15:00 a také po 16:00, 17:00 a 18:00 hod. to hlásili již i na ČT jako nejsilnější bombardování za uplynulé čtyři roky. . Argumentuje se však  palbou (barrage) Hamáseu proti Izraeli  dnes ráno- nejvýznamnější byla jedna protitanková střela, jeden izraelský voják zraněn, ale nějak si ČT (hod. 15:07-15:09) Jakub Szántó roztomile plete těch 70 raket, ty nevypáálila Palestina, nýbrž Izrael. a nebylo to dnes ráno, nýbrž již v noci z 11. na 12.7. Celkové vyznění relace  ČT :"ubozí izraelci!" http://www.ceskatelevize.cz/porady/1178166846-zpravy/218411015000714/ pozoruhodné je to ztvárnění palestinské barráge v pozadí  - je možné, že  mohlo být natáčen o shora??z letadla přesně nad výbuchem!! Připomeňeme, že podobnou eskalaci násilí okolí Gazy oslavovaalo s drinky před velkoplošnými obrazovkami s přenosy z bombardování na pážích. 

A teď zkuste vzít na vědomí, že stejně "objektivní" zpravodajství dostáváte z Afghánistánu, Iráku, Libye a Sýrie. (Jo pardon, tak ona už se vrchnost usnesla, že z některých  zemí platí:  žádné zpravodajství - nejlepší zpravodajství.)

Během aktuálního bombardování zemřeli mmj.15letý Amir Al-Nimra a 16letý Louai Kahil. V parku v centrální části Gazy.

Jsou to preventivní vraždy: https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/474199-za-horici-draky-prijde-tvrda-odplata-izrael-hrozi-preventivnimi-vrazdami.html

tucet izraelských bombardování z nedávné doby -odůvodňován právě draky: https://www.youtube.com/watch?v=Yi20LbR1LCo - reportáž je z 29.5.2018! Stále bombardování pokračuje! 

Obrázky   nejnovějšího bpmbardování: https://friendsofsyria.wordpress.com/2018/07/15/the-world-is-silent-as-israel-bombs-palestine/ Ještě i 20. byla Gaza pod těžkým ostřelovýáním a leteckým bombardováním.  https://www.commondreams.org/news/2018/07/20/after-warning-large-and-painful-military-operation-israel-begins-massive-bombing?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=twitter&utm_source=socialnetwork

Od poátku roku 2018 Izrael uvěznil 651 palestinských dětí: https://www.middleeastmonitor.com/20180713-israel-arrested-651-palestinian-children-since-start-of-2018/

Izrael zavřel palestinskou univerzitu ve východním Jeruzalémě, na neurčito: https://mondoweiss.net/2018/07/palestinian-university-indefinitely/

8.8.2018 okolo půl deváté bylo  bombardování Gazy velmi intenzirvní.  Cílené na 150 cílů  -  objektů Hamásu, argumentováno, že  šlo o reakci na 180 raketami Hamásu na izrael. Titulek v novinách:Israel bombarduje Gazu v reakci na rakety z Gazy.Realita:Izraelští vojáci u Gazy slyší střelbu.Izraelský tank ("omylem") střílí do Gazy a zabíjí 2 členy Hamásu, střelba není vedena na izraelské vojáky.Hamás na incident odpovídá palbou raket.Izrael odpovídá masivním leteckým bombardováním Gazy - dosavadní oběti těhotná žena a kojenec.(zdroj: Haaretz) Jinak v  Gaze: https://electronicintifada.net/blogs/maureen-clare-murphy/israel-bombs-gaza-hospitals-run-out-fuel Haha, objektem Hamásu  zřejmě bylo i gazanské divadlo, protože to Izraelci vybombardovali toho dne také. 

článek Jacka  Khouryho o uzavření důležitíé obchodní křižovatky:  https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-closure-of-israel-gaza-crossing-is-final-nail-in-its-coffin-1.6264666

Palestinská podnikatelská komunita v pásmu Gazy pojmenovala izraelské rozhodnutí uzavřít hraniční přechod Kerem Shalom s Gábou všem, kromě humanitární pomoci, konečnému hřebíku v rakvi průmyslu a obchodu v Gaze. Výsledky, jak řekli obchodníci v úterý listu Haaretz, budou pro civilní obyvatelstvo ničivé.

 

V pondělí předseda vlády Benjamin Netanyahu uvedl, že Izrael zavře Kerem Shalom, kvůli vzdušným požárním bombám (hořícím drakům!) vypuštěným na Izraeli a každotýdenním protestům podél hranice v posledních měsících.

 

Mluvčí Hamasu Fawzi Barhoum označil krok "novým zločinem proti lidskosti", který porušuje mezinárodní právo a lidská práva.

 

>> Izrael zpřísňuje blokádu Gazy - ale míč je  v rukou Hamasuy

 

"Izrael se zdá, že si myslí, že podnikatelé mají moc ovlivnit politické nebo vojenské vedení Hamasu, což je myšlenka, která není nic jiného než iluze bez skutečného základu," řekla Haaretzu řada obchodníků v Gaze.

 

Kerem Shalom je jediným přechodem zboží do pásma Gazy. Existují další dva přechody, ale jejich využití je omezené: křižovatka Erez se používá pouze pro lidi, zatímco přechod Rafahu na hranici s Egyptem se z času na čas otevírá, aby umožnil průchod zboží a stavebních materiálů.

 

"Pokud se Hamas rozhodne vyvolat konflikt, jak to mohu předejít já nebo ostatním? To je absurdní, nikdo nemůže ovlivnit Hamás, protože je to strategické politické rozhodnutí, "řekl Dr. Maher al-Tabaa z palestinské obchodní a průmyslové komory v Gaze. "Palestinský prezident Mahmúd Abbás se také domníval, že to, že se uloží sankce na pásmo Gazy, může vést k vnitřnímu odporu nebo že se podaří vyvinout tlak, ale to nefunguje," dodal.

"Je to civilní obyvatelstvo Gazy a podnikatelé, kteří budou trpět, a to je kolektivní trest," řekl Tabaa.

 

Tabaa zdůraznila, že ekonomika Gazy, která se spoléhá na zboží, které prochází Keremem Shalomem, je již v závažné hospodářské krizi. "Z médií jsme v posledních týdnech slyšeli, že celý svět mluví o pomoci pro Gazu a projektech ke zlepšení situace. Dokonce i když jsou to jen deklarace, dává nám jistou naději, že se něco začíná pohybovat, ale bohužel, místo toho, abychom dostali pomoc, jsme ještě více dusili. "

 

"Situace v Gaze je podobná situaci umírajícího člověka, kterému se nyní rozhodli prostě střelit ho přímo do hlavy," dodal.

 

Uzavření přechodu Kerem Shalom vážně poškodí vývozy z Gazy, a to jak zemědělské, tak průmyslové, varovala Hospodářská komora v Gaze. Současně podniky, které si objednaly zboží nebo suroviny přes přístav Ashdod nebo ze Západního břehu, budou čelit obrovským ztrátám a ocitnou se v podstatě v nedostatku hotovosti - což vede k nezaměstnanosti dokonce vyšší než je dnes 49 procent.

Izraelské rozhodnutí přijde v reakci na zapalování izraelských polí a lesů poblíž hranice Gazy v posledních týdnech pomocí zápalných draků a balónů plných hélia vypouštěné z pásma Gazy.

 

Izrael obvinil Hamas z násilí ve snaze odvrátit domácí názor od nedostatku energie v Gaze a zhoršující se ekonomiky.

 

Kancelář mluvčí IDF (izraelská armáda) uvedla ve svém prohlášení, že křižovatka byla uzavřena "ve světle pokračování podpaží terorismu a dalších teroristických pokusů" pod vedením Hamásu a že tento krok byl Netanyahuovi doporučen náčelníkem generálního štábu IDF Gadim Eisenkotem.

 

Rybáři Gazy, kteří poskytují záchrannou linii populaci, která je o 90 procent pod hranicí chudoby, budou také omezeni na rybolov jen šest námořních mil na moře, což je méně, neždřívějších devět mílí, jak bylo povoleno pro tuto sezónu až do pondělí, jak řekla izraelská armáda.

 

Mohammed Abu Jiyab, odborník na ekonomiku Gazy a redaktor časopisu, řekl, že uzavření Kerema Šalomu "povede ke kolapsu ekonomiky, která je již v krizi, bankrotuje mnoho podniků v pásmu a ztrácí zaměstnání, které zhorší nezaměstnanost a vážně ublížil odvětví služeb. "

 

Rozhodnutí uzavřít Kerem Shalom vážně poškodí textilní průmysl v Gaze, který se za poslední tři roky skutečně začal zotavovat, řekl Tayseer al-Austath, předseda Palestinské federace oděvního, textilního a kožedělného průmyslu v pásmu Gazy Haaretz. "Po válce v roce 2014 jsme zahájili kontakty se společnostmi v Izraeli a na Západním břehu a podařilo se nám přinést na trh práce spoustu továren a každý den zboží pro Izrael a Západní břeh."

 

Nyní je většina tohoto zboží vázána na funkční přechod a trh v Gaze nemůže absorbovat toto množství oblečení, řekl. Uzavření křížovatky "by mohlo poškodit důvěru izraelských společností a budou se bát práce s námi v budoucnosti, i když jsme tvrdě pracovali na obnovení této důvěry," dodal Austath.

 

Několik podnikatelů se obrátilo na zvláštního vyslance OSN pro Blízký východ Nickolaje Mladenova, stejně jako izraelské společnosti, které je žádají, aby se pokusili ovlivnit izraelské vůdce, aby změnili své rozhodnutí - protože obchodníci Gazy nemají žádný vliv na Hamas, řekl Austath.

 

"Jsem znepokojen důsledky izraelského rozhodnutí dočasně pozastavit dovoz a vývoz s výjimkou základních humanitárních dodávek přes křižovatku Kerem Šalom", uvedl Mladenov ve svém prohlášení zveřejněném úterý. "Humanitární pomoc není náhradou za obchod a podnikání. Vyzývám úřady, aby toto rozhodnutí zvrátily. Hamas a další palestinské frakce v Gaze by také měly dělat svou roli udržením klidu, zastavením zápalných draků a předcházením dalším provokacím.

 

"Organizace spojených národů pokračuje v zapojení se izraelskými a palestinskými protějšky, stejně jako regionálními a mezinárodními partnery, aby snížila napětí, podpořila usmíření uvnitř Palestiny a vyřešila všechny humanitární výzvy. Tento nejnovější vývoj nás nesmí odklonit od tohoto naléhavého postupu Každý musí opustit trajektorii konfrontace a eskalace. "

 

Zemědělství v Gaze také bude těžce trpět, řekl farmář v Gaze Haaretzu. Předpokládal, že poslal čtyři nákladní auta s bramborami do Jordánu, ale ta teď juvízla na přechodu. Nemohou být prodávány uvnitř pásma Gazy a kvůli nedostatku elektřiny je nemůže skladovat v chladničce.

 

"Pokud během několika málo dní zboží nepřesuneme, půjde všechno do odpadků nebo budeme jednoduše distribuovat lidem zdarma, ale pro zemědělce jako já to je velmi těžká ztráta," řekl.

 

Palestinská obchodní komora uvedla, že přechod Rafahu s Egyptem někdy umožňuje vstup zboží, ale tento přechod nikdy nemůže nahradit Kerem Šalom, obzvláště když obchodníci z Gazy pracují většinou s přístavem v Ašdódu nebo s palestinským trhem na Západním břehu nebo uvnitř Izraele.

Od ukončení Operace Ochranný štít v roce 2014 Izrael upustil od uzavření přechodu Kerem Shalom, s výjimkou jednoho dne, kdy byl uzavřen v reakci na odpalování raket a další den v dubnu poté, co palestinští vyzbrojenci zapálili budovy na straně Gazy.

14.7.2018 Bombardování neskončilo ani do půlnoci. A ani do poledne dalšího dne. Americký senát schválil vojenskou pomoc Izraeli ve výši 38 miliard po dobu deseti let. http://www.informationclearinghouse.info/49836.htm

 

Doporučuji:  Izrael a nikoliv Hamás rozpoutává válku v Gaze: https://levaperspektiva.cz/clanky/izrael-a-nikoliv-hamas-rozpoutava-valku-v-gaze/

 http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/humanitarni-strelba-do-demonstrantu-je-v-pohode  plus mé další články o Palestině, Gaze a českém sionismu.

22.7.2018: Česká televize opět boduje v uhlazování izraelského apartheidu

O novém otevřeně rasistickém zákoně ČT uvedla:

"Pasáž stavějící židovství nad demokracii byla vypuštěna

Až tento týden byla ze zákona vyjmuta pasáž, která měla umožnit vytvářet komunity podle náboženského nebo národnostního hlediska a udržovat jejich exkluzivitu. V květnu kritici dosáhli vyškrtnutí článku, podle kterého měl nejvyšší soud stavět židovský charakter země nad její charakter demokratický..."

Realita? z původní verze zákona na úrovni segregačních zákonů Jim Crow "sparated but equal" udělali "separated but unequal" - odděleni a nerovní : https://972mag.com/israels-nation-state-law-apartheid-is-a-process/136775/ :Jaké jsou možné účinky tohoto zákona na právní systém?

 

"Jedná se o zákon, který určí ústavní identitu státu. Až dosud byla úkolem Nejvyššího soudu vykládat, co vlastně znamená výraz "židovský a demokratický". Nyní máme zákon, který přiznává státnímu statutu židovské identity ústavní status. "

 

"Zákon bude základem. Stává se zdrojem výkladu zákonů a právního systému. Důsledky nebudou omezeny na několik oblastí: budou mít vliv na právní systém, zejména v případě, že právo nadále jmenuje konzervativní soudce Nejvyššímu soudu, který bude používat tuto novou ústavní normu k výkladu zákona . "

Shazeel Ibrahim: Probuď se, světe! Probuď se světe a podívej se na pravou tvář Izraele! Neposlouchejte lživé slova politiků, kteří okrádají svět od lidskosti, etiky a slušnosti! Otevřete své svědomí a podívejte se svým srdcem! Vidět skrze lži a lži! Izrael je stát apartheidu, nikoli demokracie. Izrael ve skutečnosti je teoretickým stavem, který porušuje lidská práva a mezinárodní právo. Izrael je urážka lidskosti!

Co lze očekávat od sionistů?

Not as much as we would expect from a democracy;
We are so fed up with the world's hypocrisy;
And their support of an evil autocracy, 
Which has no constitution just theocracy; 
With bogus claims of kingdom and aristocracy;
Built on shameless lies not found in history; 
Helped and nourished by political bureaucracy; 
And the USA Bible Belt IDIOCRACY.

Noam Chomsky - akce izraele v Palestině jsou mnohem horší  než apartheid v Jižní Africe: https://www.democracynow.org/2014/8/8/noam_chomsky_what_israel_is_doing

Hubička:  https://www.youtube.com/watch?v=FuyaxtNJXsM

1.8.2018 Izrael obžaloval autorku básně Resist, my people, resist them (Vydrž, můj lide, dolej jim)- níže . Autorce horzí domácí vězení:

RESIST THEM, DAREEN, RESIST THEM / Jonathan Ofir
(Inspirováno básní Dareen Tatour 'Resist them', originál je níže)

Resist them, Dareen, resist them
In Nazareth, you were today sentenced 
To another five months prison
And three years supervised residence, 
For speaking of resistance and of an Arab Palestine.

 

For not subscribing to the "peaceful solution"
Of subservience to the Zionist master

Resist them, Dareen, resist them
Resist the settler's theft of your young life
And follow the caravan of martyrs
Who have given their life in protest.

Shred the disgraceful 'Nation-State' law
The very Zionist constitution
Which imposes degradation and humiliation
And seeks to deter you from restoring justice.

They shoot blameless children
By the hundreds
They snipe them in public
Killing them in broad daylight
Resist them, Dareen, resist them.

Resist the colonialist’s onslaught, 
Pay no mind to his agents among us
Who chain us with the peaceful illusion.
Do not fear doubtful tongues;
The truth in your heart is stronger,
As long as you resist in a land
That has lived through raids and victory.

So Ali called from his grave:
Resist, oh rebellious Dareen.

Your courage and patience are written in my heart
You have my solidarity
As your body languishes in prison, 
Let them not take your spirit
Resist them, Dareen, resist them.
Resist them, Dareen, resist them.

----------------

Original poem by Dareen Tatour:

Resist, my people, resist them.

In Jerusalem, I dressed my wounds and breathed my sorrows

And carried the soul in my palm

For an Arab Palestine.

I will not succumb to the “peaceful solution,”

Never lower my flags

Until I evict them from my land.

I cast them aside for a coming time.

Resist, my people, resist them.

Resist the settler’s robbery

And follow the caravan of martyrs.

Shred the disgraceful constitution

Which imposed degradation and humiliation

And deterred us from restoring justice.

They burned blameless children;

As for Hadil, they sniped her in public,

Killed her in broad daylight.

Resist, my people, resist them.

Resist the colonialist’s onslaught.

Pay no mind to his agents among us

Who chain us with the peaceful illusion.

Do not fear doubtful tongues;

The truth in your heart is stronger,

As long as you resist in a land

That has lived through raids and victory.

So Ali called from his grave:

Resist, my rebellious people.

Write me as prose on the agarwood;

My remains have you as a response.

Resist, my people, resist them.

Resist, my people, resist them.

https://arablit-org.cdn.ampproject.org/v/s/arablit.org/2016/04/27/the-poem-for-which-dareen-tatours-under-house-arrest-resist-my-people-resist-them/amp/?usqp=mq331AQCCAE%3D&amp_js_v=0.1#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=Fra%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Farablit.org%2F2016%2F04%2F27%2Fthe-poem-for-which-dareen-tatours-under-house-arrest-resist-my-people-resist-them%2F 

Tak báýsnířka Bareedn Tatour byla za básničku odsouzena na  5 měsíců do vězení: https://mondoweiss.net/2018/07/israel-sentences-palestinian/

3.8.2018 Izraelů uvěznil i muzikantgy za písničky nabádající k odporu: https://www.middleeastmonitor.com/20180612-israel-arrests-palestinian-music-band-for-producing-songs-that-incite-to-resistance/

ALE :70 členů amerického Kongresu bojuje za podporu Gazy!!!  https://electronicintifada.net/blogs/ali-abunimah/70-members-congress-urge-support-gaza

4.8.2018 Americká vojenská pomoc Izraeli přesáhne 3,8 miliard dolarů nebo 23 000 za rok pro každou židovskou rodinu žijící v Izraeli. https://www.mintpressnews.com/us-military-aid-to-israel-set-to-exceed-3-8b-or-23000-per-year-for-every-jewish-family-living-in-israel/246996/

85%  Palestinců zabitých Izraelci bylo mimosoudně popraveno: http://www.middleeastrising.com/85-percent-of-palestinians-killed-by-israel-were-extra-judicially-executed/

listopad 2018: Gaza  je neobyvatelná - proto odpověď na útoky na tv stanici a domy: https://www.democracynow.org/2018/11/13/gaza_is_already_unlivable_a_response?fbclid=IwAR0X6Z15GWD-Vd-QVx7ecYGCyT5Ngpsb0qbJDpW3taI-GY5Bpn4tvYsR9qo

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy
Klíčová slova: Gaza, Izrael, Palestgina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Zřejmě se jedná o historicky danou animozitu, mezi dvěma původně kočovnými kmeny, které se asi v v prvním tisíciletí před našim letopočtem, usadily, popřípadě toliko chtěly,  zapustit své kořeny na jednom území. Jakým způsobem vlastně vyústila tato zdánlivě místní epizoda v konflikt téměř celoplanetárního charakteru,doposud zůstává neobjasněnou otázkou. Rozhodující okolnost zřejmě představují otázky náboženského charakteru. Náboženství u obou kmenů zřejmě mělo počátky fetišistické, které v průběhu religiozní evoluce přerostly do zdánlivých antagonismů. Problémy náboženského charakteru, byly pochopitelně přiživovány  rozvojem vykořisťovatelských systémů na obou stranách, které nyní zatím vyúsťují a komplikují se vzhledem k současnému rozvoji globálního monopolistického kapitalismu. Násilnická podstata lidstva pak zřejmě způsobuje, že problémy se málokdy řeší mírovým jednáním, ale především eskalací forem užitého násilí, které zřejmě završí až závěrečné vzájemné globální nukleární bombardování či podobné zlidskosti ( vyšší  to formy zhovadilosti ). Lidstvo bude muset v dohledné době vyřešit ono základní nedorozumění, vyplývající z lidového pořekadla ,, dej krávě do držky, ona ti dá do dížky ", kdy dát do držky se evidentně nemyslí  do ní uhodit, ale dát jí najíst.