Hrozby nám hrozí, a to hrozně

obrazek
25.11.2018 19:16
Přesvědčujeme se o tom každodenně. Stačí otevřít noviny, či navštívit internetové zpravodajské servery, a ze všech v podstatě vypadávají jen hrozby.

Hrozí nám  globální oteplování, tání ledovců, stoleté sucho. V těchto dnech nám akutně hrozí , že na horách bude vítr, napadne sníh a silnice budou namrzlé. Místo abychom se zaradovali, že konečně zaprší, nasněží, či vítr rozfouká mlhy a smog, tak všechny hromadné sdělovací prostředky stále varují. Prostě na světě se už nic neděje tak nějak normálně, ale vše nám hrozí.

Jen si vzpomeňte na následující hrozby, z nichž některé se pokusím namátkou, bez ohledu na jejich význam a případný hrozebný potenciál, vyjmenovat:

Hrozby: Dluhová, řeckým koncem, rozpadem eurozóny a Evropské unie, celosvětová hospodářská krize, sociální bouře, snížení ratingu evropských států, terorismus, pacifismus, přelidnění, vylidnění, stárnutí populace, globální oteplování, tání ledovců, likvidace deštných pralesů, sucho, nedostatek pitné vody, záplavy, eroze zemědělské půdy, zimy bez sněhu, zimy se sněhem, zemětřesení, sluneční erupce, vybíjení a vymírání živočišných druhů, bezprostřední sopečné výbuchy… a tak bych mohl ještě dlouho pokračovat.

Novináři totiž předpokládají, možná oprávněně, že slovo hrozba a jemu podobné výrazy jsou jediným "magnetem", které jsou ještě schopné informačním přetlakem znuděné čtenáře zaujmout a donutit je tak k přečtení článku či zprávy. Ve světě vládne negativismus, který jakoby říkal: "Jen co je špatné, to je dobré!" Tedy pouze z hlediska novinářů, kteří chtějí své často pseudoinformace prodat.

Protože bych byl rád, abyste si tuto mou glosu přečetli, končím v jejich stylu:

S pozdravem "Zítra ráno nám hrozí, že vyjde Slunce"

Vaclav Husak
PhDr.Václav Husák - novinář (ČTK, Svět v obrazech).
Klíčová slova: hrozby, slunce, sníh, voda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Roland Olbert

Milý  autore,

jednu konkrétní hrozbu, pronesenou minulý týden  německou kancléřkou, jsem zaregistroval a i když se oprostím od všech konspirativních teorií, jedná se o  hrozbu žádoucí  a plánovitě prováděnou.

Ale vůbec se nedivím, že přes závažnost  sdělení,  není ze strany  našich politických  elit a stran  ani jediná reakce.

Překlad  originálního textu z němčiny :

Německá kancléřka se vyslovila pro odevzdání národních suverenit Evropské unii…. : “ Národní státy musí dnes, měly by dnes, říkám – být ochotné, suverenitu předat..“ Řekla předsedkyně CDU ve středu (21.11.2018) na akci

Nadace Konrada Adenauera na téma „Parlamentarismus mezi globalizací a národní suverenitou“ v Berlíně.

 

Zdroj : www.welt.de uveřejněno dne 22.11.2018

Bundeskanzlerin Angela Merkel hat für die Abgabe nationaler Souveränitäten etwa an die Europäische Union geworben. „Nationalstaaten müssen heute – sollten heute, sage ich – bereit sein, Souveränität abzugeben“, sagte die scheidende CDU-Vorsitzende am Mittwoch bei einer Veranstaltung der Konrad-Adenauer-Stiftung zum Thema „Parlamentarismus zwischen Globalisierung und nationaler Souveränität“ in Berlin.

 

 

klokan

   Myslím si, že odůvodněně lze předpokládat splnění všech hrozeb, které nám autor článku ironizuje. Nejprve se asi uskuteční ona o rozpadu EU, pro naprostou většinu obyvatel nejen Čr, tato okolnost vlastně nebude naplněním hrozby, ale jejich zbožného přání.