Humanitární střelba do demonstrantů je v pohodě...

obrazek
16.5.2018 19:12
Izraelci od roku 1948 předstírají, že existence Palestiny je netolerovatelná. Ale já si nemyslela, že něco trumfne masmediální vyviňování se z pondělního masakru v Gaze uváděním citátů a aktů přiřaditelných jiným něco trumfne, (těžké je trumfnout třeba Tomáše Pojara z CEVRO - "skoro všichni mrtví byli teroristy" /poněkud konfliktní Hamás přitom přiznal oficiálně 13 obětí ze svých řad, ale proti očekávání nebyl pořadatelem akce/ navíc, neozbrojení Palestinci se shromáždili v nárazníkové zóně a nepředstavovali nebezpečí pro žádného izraelského civilistu ani vojáka) ale stalo se tak v případě jednoho z vůdců islamofobů: "Izrael dal lekci světu z ochrany hranic! Izraelci v těchto dnech dali celému světu lekci, jak má vypadat ochrana hranic! Jasné a srozumitelné varování. Když nepomůže, tak střelba. Armáda, která dělá něco jiného, je zbytečná armáda. Politický vůdce, který nedá odpovídající rozkazy, je vlastizrádce. Aktivista, který ochranu hranic zpochybňuje, je obyčejný kriminálník. Každý, kdo se pokouší o násilné překročení hranice, je agresor. Jestli je nebo není ozbrojen, případně čím, to je absolutně bezvýznamné.I kdyby agresoři vystavěli celou první linii z batolat, na povinnosti bránit hranici i s použitím síly to nic nemění.Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 15.5.2018, zdroj: níže. Mezi zastřelenými bylo šest dětí, z toho jedno osmiměsíční (a také jeden vozíčkář a také označený lékař). Celkem bylo zastřeleno 62 osob - do úterního večera (155 v kritickém stavu, z toho 10 novinářů) a 2900 zraněno, často postřeleno vražednou -a často tříštivou municí (takže jsou nutné amputace). Série protestů začala na konci března. Celou dobu se zabíjelo a svět nechtěl vidět. K vyvrcholení došlo, když v předvečer 70. výročí Nakby USA slavnostně otevřely ambasádu v Jeruzalémě, jenž Netnjahu označil za NEDĚLITELNÉ hlavní město Izraele - a tímto jej také jako takové USA uznaly. Média nám ukázala, že český fašismus je naprosto konzistentní s tím americkým a izraelským. Duan Radovanovič: " Jediné, co je podstatné, je fakt, že byli za plotem neprostupného ghetta zmasakrováni lidé, kteří pro nikoho žádné přímé nebezpečí nepředstavovali. Připomeňme, že z izraelských vojáků nebyl zraněn ani jediný. Jak by také mohli, když ze vzdálenosti mnoha set metrů stříleli demonstranty jako králíky. Takovému jednání se neříká obrana nebo střet. Pro takové jednání máme označení vražda, masakr nebo také genocida. A pachatelé takových činů mají stanout před mezinárodním soudem pro lidská práva....Jak je možné že pozabíjení /více než/ 60 lidí přecházíme v případě Palestinců v lepším případě s okázalým nezájmem? Naše schopnost neměřit všem stejným metrem a pod ideologickou nátěrkou ignorovat nebo dokonce schvalovat i nejzrůdnější činy je skutečně děsivá."

Zdroj -  Hampl http://www.novaburzoazie.com/436677047/5884946/posting/petr-hampl-izrael-dal-lekci-světu-z-ochrany-hranic

Krvavdá lezeň, při níž bylo zastřeleno 61 demonstrantgů a 2900 postřeleno, se udála v předv ečer Nakby. Události, během níž bylo vysídleno v roce 1947 400 obcí a 750 000 Palestinců přišlo o své domovy. Doi dnešního dne došlo k vyhnání dalších 7 milionů lidí, z  nichž mnozí nyní tráví svůj čas a potloukají se dosud v uprachlických táborech v okolních zemích, _ a nebo v Gaze. Obrovském koncentráku, jehož plot trestanci nesmějí přelézt pod hrozbou zastřelení. Jsouz tak nebezpeční?Chtěli b se vrátit na místa, kde žili. Takže asi takto.

"Jmenuji se Olfat al-Kurd. Žiju v Shuja'iya v Gaze. Je mi 37 let a mám čtyři děti. V červenci 2017 jsem se připojil k týmu B'Tselem jako jeden ze tří terénních badatelů v Gaze. V posledních několika týdnech od protestů podél plotu s Izraelem jsme začali pracovat nepřetržitě, abychom dokumentovali, shromažďovali svědectví očitých svědků a shromažďovali informace o demonstracích a ztrátách.

 

Účastním se týdenních protestů nejen v mé profesionální funkci, ale také v Gaze. Některé z mých fotografií, které byly zveřejněny na fotografickém blogu B'Tselem, ukazují, jak se většina demonstrantů shromažďuje v stanech, které se nacházejí daleko od plotu. Tyto rodiny mají zábavu, živou hudbu, stánky s potravinami a další rodinné aktivity. Jdeme tam, abychom vyslali politickou zprávu, abychom demonstrovali, ale nenásilně - nepůjdeme tam se zbraněmi. Vojáci na nás nicméně střílí a lidé jsou zraněni živým ohněm a slzným plynem.

 

Tento týden se zajímal, proč se účastním protestů  izraelský kolega, i když je to nebezpečné. Odpověděl jsem, že  samozřejmě, mám strach, někdy ohromný, protože se obávám, že se nevrátím.

 

Ale pravda je, že nikde v Gaze není bezpečné - ať už v blízkosti hranic nebo v našich vlastních domech. Izraelské letadla mohou kdykoli bomat jakýkoli dům, kdekoliv a kdekoli. My všichni žijeme v neustálém strachu z něčeho strašného. Všichni v Gaze ztratili příbuzného v posledních válkách. Ztratil jsem svého bratra ve válce v roce 2009.

 

Festivalové aktivity na protestách jsou vzácnou příležitostí, abychom mohli dýchat, setkat se s lidmi a cítit, že patříme k něčemu většímu, než k sobě. Otevřené prostory v blízkosti plotu jsou nejsilnější v Gaze, ale od poslední války se nikdo neodvážil tam jít. Nemůžeme jít na pláž už dlouho, protože infrastruktura kanalizace se zhroutila v důsledku blokády a surové odpadní vody proudí do moře. Mnoho obyvatel Gazy žije v bídné chudobě a nemůže si dovolit sedět v kavárně nebo v restauraci, takže přijíždějí na protesty s termosférami a jídlem.

 

Izrael drží blokádu Gazy více než deset let. Někteří z mladých lidí, kteří se účastní protestů a jsou zraněni nebo dokonce zabiti vojáky, nevědí, jaké to je mít tekoucí vodu a stabilní dodávku elektřiny. Nikdy neopouštěli Gazu a vyrostli ve vězení.

 

Nemůžete nás navštívit, Izrael nedovolí, aby někdo viděl, co se tu děje. V Gaze není skutečný život. Celé místo je klinicky mrtvé.

 

Mladší generace jsou všude potlačeny beznadějí a smrtí. Protesty nám daly všechny jiskru naděje. Jsou to naše pokusy vykřiknout světu, že se musí probudit, že zde lidé bojují za své nejzákladnější práva, které mají právo plnit. Zasloužíme si také žít.

S pozdravem,

Olfat al-Kurd

Gaza - polní výzkumník

B'tselem"

Několik dat z Gazy: 97% vody není pitných, elektřina 4 hodiny denně, (protože Izrael vbombardoval jak elektrárnu tak čističku) 45% nezaměstnaných, 46% dětí tgrpí akutní anémií, 50% dětí nemá vůli žít, 2 miliony lidí nepožívá svobodu pohybu. Smutená je historie proslulých gazanských tunelů, nad jjeichž zasypáváním CŤ jásá spou s Izraelci, a Češi pokyvují hlavami, aniž by si uvědomili, že je to jediná csta, kterou byli gazané schopni se nezávisle zásobovat. I podle některých izraelských autorit, jako je sociolog Baruch Kimmerling z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě je Gaza největší kncentrák, jaký kdy existoval. Gazané jižý nemohou využívat ani blahodiní své pláže, jež bla zavřena kvůli zničené čističce, protože moře u břehů je znečištěno splašky. Izraelci také nepouštějí gazany daleko na moře a nyní začali dokonce podél pobřeží stavět bariéru. 

Mohou izraelité klidně spáít? Morální vítězství dne bude patřit těm z  Židů, kteří se staví proti izraelské polirixe masakrů: toto říká Jonathan Ofir (http://mondoweiss.net/2018/05/after-massacre-sleep/): 

"Můžeme opravdu? V našem jménu jsou spáchány hrůzy, údajně tak, abychom mohli "dobře spát v noci". Chcete-li mít "bezpečný přístav", zatímco jiní jsou vyloučení ze svých domovů, zmrzačení a zabíjení pro protest proti nespravedlnosti.

 

Neustále podrýváme tuto hrůzu, protože to, že se tomu podíváme do očí, znamená nejen to, že zkoumáme izraelskou politiku, ale i její existenci jakožto "židovského státu". Znamená to zkoumat sionismus, a tak jen málo lidí to chce udělat.

 

To je opravdu to, co se na nás dívá přes ploty od března Velkého návratu. Jistě, mnozí chtějí, abychom je brali jako "teroristy", ne kvůli činům, ale kvůli pojmu "návrat" je pro sionisty synonymem pro "zničení" a "popření našeho práva na existenci" - jako "Židovský stát", tak to je ...

 

To je důvod, proč sionisté (to je opravdu jiné jméno pro izraelské apologisty), se bojí tohoto pojetí tolik. Není to proto, že hrozí, že "proniknou hranicemi". Nemáme hranice s Gábou, protože jsme ji nikdy nevymezili, takže ji nemohou proniknout. To, co máme, je obrovský vnější obvodový plášť plotu. A nechceme, aby ti vězňové připomínali, že jsme je tam hodili a odhodili klíč.

 

A sionisté milují být cynickými ohledně palestinských práv. "Ach, jak nerealistické", jdou. "Nemohou jen přijmout svou porážku?".

Ale tohle vlastně není válka jako taková. Je to etnická čistka, je to apartheid - a víš, z čeho to všechno patří? Kolonialismus.

Oh, nepředstírat. Každý sionista zná hluboko ve svých srdcích, že nejen že byli vyhnaní Palestinci jako akt etnických čistítek, ale že popření jejich návratu je současným a aktivním potvrzením toho etnického očištění, které každý sionista je dnes a nyní ideologicky aktivní část. Být sionistou, má být etnickou čistkou. Je to strašná logika a pravděpodobně urážlivost pro většinu "liberálních sionistů" kvůli jejich jazyku, ale to je to, čím je.

 

Výzva k návratu Palestinců je "nerealistická" jako režim apartheidu, kdy provolání k přiznání rovných práv je "nerealistické". Ve skutečnosti to je přesně to, co je. Máme se domnívat, že zachování apartheidu je "realistické". Pro koho bychom se mohli zeptat. A jakou zásluhu skutečně má tento "realismus"?

 

Proto je mnoho Izraelců často pobaveno cynickým "humorem" o hrůzách, které způsobují. Snižuje je na úroveň, kterou nemusejí řešit morálně. Prvním příkladem je otázka, kdy byl izraelský velitel letectva Dan Halutz požádán o atentát na vojenského náčelníka Hamásu Salaha Shehadeha v Gaze v roce 2002. Atentát zahrnoval jednu tunovou bombu na obytnou budovu. Kromě Shehadeha a jeho pobočníka bylo "zajištěno" (úzabito)13 civilistů, včetně osmi dětí, a mnoho zraněných - desítky. V diskusi o morálnosti takového jednání se Halutze zeptali, co cítil. Jeho odpověď:

 

"Ne. To není legitimní otázka a není to vyžadováno. Ale pokud chcete vědět, co cítím, když uvolním bombu, řeknu vám: Cítím lehký náraz do letadla jako důsledek bomby o jednu sekundu později je to pryč, a to je všechno, to je to, co cítím. "

 

Halutz se později stal náčelníkem štábu, a mnohem pozdější vyšetřování události skončilo (2011), samozřejmě, že tento akt byl "imperativní", "oprávněný" a "zákonný".

 

Vidíte, tak v noci spíme. Je to proto, že se necítíme a není to legitimní. Ano, můžeme cítit "vlastní", tolik pocitů. Ale tito "jiní" jsou v podstatě jen teroristy, nějakým způsobem a formou.

 

A je to všechno součástí toho velkého paradigmatu - "bránit se", kvůli našemu "právu na existenci". Jenže pouze obhajujeme sebe jako jednotlivce. Větší obrázek je vždy židovský stát - vždycky. Izrael tak činí jménem VŠECH ŽIDU, a to vlastním proklamací - aby jim zajistil "bezpečné útočiště", "bezpečnostní smlouvu". To je to, o čem to jde. Toto je místo, odkud vše pochází. Zbytek je komentář.

 

A aby tento koloniální konstrukt existoval - Izrael neustále etnicky čistí Palestince - a to se děje ve všech denominacích území pod kontrolou Izraele - nejen na územích, které obsadil v roce 1967. Neustále je podrobuje, obléhá je a působí jim přírůstkové genocidy v různých formách a úrovních. Jakýkoli nesouhlas se považuje za "podněcování", jakýkoli odpor obecně považovaný za "terorismus".

 

Izrael to nemůže přestat dělat  protože lidská přirozenost je odolávat takové nespravedlnosti a pro rozdrcení tohoto odporu je třeba použít násilí. Samotný odpor je samozřejmě označen jako "násilí", aby ospravedlnil násilný úder proti němu.

 

Mnoho "liberálních sionistů" věřilo, že je to možné vyřešit prostým oslovením roku 1967 jako výchozím bodem všech a poskytnout nápravu podle toho - dva státy. Ale nacionalistická snaha sionismu by to neumožnila. Nikdy to nebylo v kartách, protože dobytí z roku 1967 nebylo uděleno za účelem "dvoustátního řešení"ale spíše pro "dokončení práce" z roku 1948 - dobytím historické Palestiny.

 

"Liberální sionisté" nějak věřili, že pokud by se na rok 1948 zapomnělo a nějak se odložil fiktivní začátek roku 1967 bez skutečného návratu uprchlíků a "méně než státu" pro Palestince, tak by to mohlo nějak legitimizovat původní masivní etnické čistky z roku 1948 , Ale to bylo nerealistické - ne proto, že by Palestinci nepřipouštěli "řešení dvou států" (ve skutečnosti to udělali dávno předtím, než se Izrael stal zdánlivě ochotným vyjednávat) - toto bylo nerealistické, protože žádný izraelský vůdce se nevzdává kontroly před Palestinci, aby si udrželi "možnosti" pro budoucnost, samozřejmě pod pojmem "bezpečnosti".

 

A ironicky, izraelská kolonialistická dominance také v podstatě vymazala jakoukoli zbývající záminku a průčelí, položila na zem realitu jednoho státu - co sionisté opravdu vždycky chtěli a o čem snili. Ale tento stav může být pouze "židovský" apartheid - jak byl a je tomu tak iv paradigmatu roku 1948.

 

Takže lidé přes plot v březnovém Velkém návratu jsou jen zrcadlem tohoto. Jejich přítomnost v blízkosti plotu je obrovským zrcadlem a říká, že nejenže jsme "stále tady", ale "toto jste kdo jste". A Izrael chce toto zrcadlo rozbít, a tak pošle stovky ostřelovačů, aby ho rozbil. A každý pokus o rozbití rozbíjí další život. A zrcadlo se zvětšuje.

 

Ach, jak to Izrael nenávidí toto zrcadlo. Daleko od něj! Kdo je nejkrásnější ze všech? A nejvíce morální? Izrael! Pouze Izrael!

 

"Židovský stát" je jen obraz. Ve skutečnosti je genocidním stavem kolonialismu apartheidu. A prohlašuje se za zástupce všech Židů po celém světě, existujících pro nás, tak jak to bylo.

 

Všichni Židé by měli zvážit, zda mohou nosit takové zrcadlo pro svůj narcistický obraz sebe sama, zatímco roztrhává palestinskou existenci a dělá to více než 70 let.

 

A alternativní, chytrý chlap, ptáš se? Spravedlnost, svoboda, rovnost. Nerealistické říkáte? Oni říkali to samé v Jižní Africe jen před několika desetiletími."

*****

Navazuje na: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/izraelci-prave-zmasakrovali-773-neozbrojenych-gazanu ze začátku Velkébo březnového pochodu, Je zde však větší počet blogů věnopvaných palestině i českému sionismu. 

Domnívám se, že jediným správným řešením by bylo přerušit všechny dioplomatické i kulturní a jiné styk se státem izrael (tak jakoto udělaly Turecko a Jižní Afrika, jež stáhly své velvyslance). A také s USA, jež zablokovaly vyšetřování masakru v Gzae v Radě bezpečnosti OSN a přispívají izraelským vojákům 10 milionů dolarů každý den (zdroj: Dr. Jill Stein - twitterový účet). Američtí senátoři se okamžitě po masakru pustili do prsazování zákona trestajícího lidi, kteří bojkotují izrael! Jdeo 41 republikánů a 15 demokratů. (zdroj tamtíéž). 

Podepite prosím petici. https://www.petice24.com/oteveny_dopis_parlamentu_r_a_vlad_r_za_zastaveni_masakru_v_gaze

Hudba: https://www.youtube.com/watch?v=8ZZ73_JqO_U

The Onion: "Jeruzalém - popisujíc děsivý a přesto veselý zážitek pro své kolegy z oddílu, izraelský vojenský vůdce Yossi Saadon v úterý vyprávěl svůj hrůzný hrdinský válečný příběh o zabití 8-měsíčního palestinského dítěte během násilného útoku proti demonstrantům. "Byl to bláznivý zážitek - všude kolem mě byl kouř a střelba a já jsem udělal to zraňující rozhodnutí tváří v tvář, když jsem sundal ten kanystr slzného plynu a uviděl zasažené dítě, který se drželo v otcově náručí" řekl Saadon skupině,  které popsal zimnici, která se zvedla po jeho páteři, když si uvědomil, že má jen svou pušku M16 a slzný plyn, aby se bránil proti neozbrojené palestinské rodině, která stála jen několik desítek metrů daleko. "Viděl jsem bílé oči dítěte a slyšel jsem jeho děsivé výkřiky a věděl jsem, že je to buď ono, nebo já. A tohle nebylo nějaké novorozené dítě, víte? Bylo to dítě, které by asi mohlo sedět nezávisle. Byl jsem vyděšen, ale  zároveň jsem chtěl na ni a její starší sestru vrhnout rychle slzný plyn. A kdo ví, kolik životů jsem zachránil, když jsem zastřelil ženy, které se jí snažily pomoci? "V době tisku informoval Saadonův velitel praporu, že tohoto vojáka navrhuje na Medajli cti, nejvyšší poctu v IDF." Laila Anar al-Ghandour zemřela na srdeční slabost nebo  zalknutí po vdechnutí slzeného plynu,  který byl shazován  z řízených dronů rodina však stála několik set metrů od plotu. 

Jména a rváře zastřelených z tohoto týdne: http://www.middleeasteye.net/news/gaza-names-palestinians-killed-israel-us-embassy-1239370023

"Budeme muset zabíjet, zabíjet a zabíjet. Celý den a každý den." - ne, to není citace Heinricha Himmlera, nýbrž izraelského profesora Amona Sofera, architekta současné izolace Gazy, když o ní mluvil v roce 2004. https://www.counterpunch.org/2018/05/16/kill-and-kill-and-kill/ překlad Google.

V pondělí se v Palestině uskutečnily dvě představení. V Gaze izraelští vojáci odstřelovali a zabili 58 Palestinců - včetně šesti dětí - a zranili téměř tři tisíce dalších na scénách kouře, ohně, slzných plynů, prachu, agónie a krve. Přesně tak, až k tomu, že se v Jeruzalémě objevili šampaňské brýle, na jiskřivé recepci, Jared Kushner a elegantní Ivanka Trump dohlížely na otevření nového velvyslanectví Donalda Trumpa. Souběh těchto dvou současných scén zapouzdřuje na jediný pohled celý vražedný konflikt sionismu s palestinským lidem.

 

Palestinci, kteří se zaměřili a popravili izraelští odstřelovači jeden po druhém, se shromáždili, aby požadovali právo na návrat do svých zemí a domů uvnitř zbytku Palestiny, od pobřežní roviny až po Jeruzalém včetně. Tito rodiče nebo prarodiči byli vyhozeni ze svých domovů během sionistického etnického vyčištění Palestiny v roce 1948 z jednoduchého důvodu, že nejsou židovští: příliš mnoho nežidů v domnělém židovském stavu by neudělalo pro většinu židovského státu po Všechno. ("Neexistuje žádný židovský stát s velkou a nepřátelskou arabskou menšinou uprostřed. Neexistuje žádný takový stát, který by nebyl možný," uvedl izraelský historik Benny Morris v rozhovoru ospravedlňujícím etnické čistky v novinách Ha'aretz v roce 2004, "židovský stát by nebyl založen bez vyklizení 700 000 Palestinců ... proto bylo nutné je vykořenit"). Od té doby jim bylo ze stejného důvodu odepřeno právo na návrat do svých domovů: nejsou židovští a jejich přítomnost by narušila pečlivě navržené demografické tabulky, které udržuje stát, aby si zachoval své náročné nároky na výlučně židovskou identitu. Udržení této demografické rovnováhy a pozastavení jejich politických a lidských práv jsou vzájemně neoddělitelné: ta povoluje, produkuje a vyžaduje druhou.

Demograf Arnon Sofer z Haifské univerzity je architektem současné izolace Gazy. V roce 2004 poradil vládě Ariela Sharona, aby stáhla izraelské síly z Gazy, utěsnila území od vnějšího světa a jednoduše zastřelila každého, kdo se pokouší vyletět. "Když v uzavřené Gaze žije 2,5 milionu lidí, bude to lidská katastrofa," řekl Sofer v interview pro v Jerusalem post (11. listopadu 2004); "Tito lidé se stanou ještě většími zvířaty, než jsou dnes, pomocí šíleného fundamentalistického islámu. Tlak na hranici bude strašný. Bude to strašná válka. Takže pokud chceme zůstat naživu, budeme muset zabít a zabít a zabít. Celý den, každý den. "Dodal, že" jediná věc, která mě znepokojuje, je, jak zajistit, aby se chlapci a muži, kteří budou muset zabít, mohli vrátit domů do svých rodin a být normálními lidmi. "

Tento imperativ zabíjet a zabíjet a zabíjet lidská "zvířata" vysvětluje násilí, k němuž dochází u bran v Gaze - které bylo zapečetěno přesně podle Soferova předpisu - posledních pět týdnů, nejvíce katastrofálně tento pondělí. Vraždění, které se nyní odehrává, je tedy přesně na dopis, "zavraždění a zabíjení a zabíjení", kterého volal před čtrnácti lety. Klidně promyšlený a záměrně navržený architektem je stejně klidně a záměrně prováděn i izraelskými vojáky (o jejichž psychickém traumu se na rozdíl od Soferu ani nemám ani vzdálený zájem). V reakci na současnou zabíjení a střelbu ujistil nejvyšší člen izraelského parlamentu Avi Dichter v pondělí své diváky v živé televizi, že nemusí být nadměrně znepokojeni. Jejich armáda, řekl jim, "má dostatek nábojů pro všechny." Pokud se u brány shromáždí každý muž, žena a dítě v Gaze, jinými slovy, pro každou z nich je kulka. Mohou být všichni zabiti, žádný problém.

 

Pamatujetee na Kurtze V srdci temnoty? "Zlikvidujte bruty!" Genocidní záměr vyjádřený takovými jako Sofer, básník mainstreamu a další vedoucí postavy v izraelské politice - je tak zřejmý, že zbytečné interpretaci jejich slov nevyžaduje. Lidé v Gaze jsou přebyteční, nikoliv proto, že nejsou židovští: to je stav a situace, e níž nesouhlasí kritici obléhání v Gaze, ale souhlasí s ní její architekti, plánovači, činitelé a příznivci. A pro jejich vyhlazování mají schopnost klidně a metodicky ji uskutečnit ("zabíjet a zabíjet a zabíjet"), což  podle Sofera (v tomtéž rozhovoru): "zaručuje sionistický-židovský stát s převážnou většinou Židů "Aby bylo jasné, že podle vlastních plánovačů a architektů to jsou jejich slova, ne můj - zachování" sionistického-židovského "státu zásadně vyžaduje, aby se izraelská armáda připravila kulkou pro každého muže, ženu a dítě v Gaze a střílet je jeden po druhém, pokud se přiblíží k bránám, které je zaplétaly dovnitř. A pokud žádný z nich nezůstane po tom, co se kouře zbaví, no, tím lépe; Izraelští "chlapci a muži" se vrátí k rodinám a spí ve spánku lépe, protože už je nemusí zabíjet.

 

Přesně tak, jak izraelští odstřelovači dodržovali své rozkazy zabít a zabít a zabít, Jared Kushner označil příležitost k zahájení velvyslanectví nepředstavitelnou řečí, která vychovala ctnosti svého bláznivého otce. Kushner byl oprávněn prezentovat tento projev nejen kvůli své kvalifikaci (nemá žádnou), nikoliv kvůli svým úspěchům (nemá žádný), nikoliv kvůli svým poznatkům (nemá žádný), nikoliv kvůli jeho charismu nebo síle charakteru ( nemá žádnou), nikoliv kvůli jeho oratorickým dovednostem (nemá žádný), a rozhodně ne kvůli vzrušujícím vlastnostem samotného projevu (neměl žádný). On byl oprávněn dělat to jednoduše proto, že je židovský; to je jediný atribut, který ho přivede ke stolu: akt narození.

 

Ale úkony narození jsou náhodně rozděleny rukou osudu. A osudu hrála Jared Kushnerová s jinou rukou a Ezzedine al-Samaak (14 let), Ahmad al-Shair (16 let), Said al-Khair (16 let), Ibrahim al-Zarqa (18 let) a Iman al-Šajch (19 let). V roce 1948 se všichni narodili v Gaze, uprchlíci a děti uprchlíků vedené sionistickými šokovými jednotkami z jejich domovů jinde v jihozápadní Palestině. Na rozdíl od Jareda Kushnera, který byl v Jeruzalémě, protože je židovský, nemůže jít do Jeruzaléma, protože jsou ne židovský. Na rozdíl od Jareda Kushnera, který může jet do Jeruzaléma, kdykoli chce v budoucnu, protože je židovský, nikdy do Jeruzaléma nepůjdou, protože v pondělí byli zastřeleni izraelskými armádními snipery a nyní jsou všichni mrtví. Když je vykradli z minulosti a jejich přítomnosti, izraelský stát ukradl i jejich budoucnost. A udělalo to - mohlo by to udělat - jednoduše proto, že nejsou židovští.

Existuje přímá souvislost mezi událostmi v Jeruzalémě a událostmi v Gaze; Netanjahu sám to ukázal. "Jsme tady v Jeruzalémě, chráněni statečnými vojáky izraelské armády," řekl v úterý v pondělním slavnostním ceremoniálu. "A naši stateční vojáci, naši stateční vojáci chrání hranice Izraele, jak dnes mluvíme." "Odvážní vojáci", samozřejmě, myslel zbabělými odstřelovači, kteří se schovávali v posilovaných pozicích a stříleli neozbrojených civilistů ve vzdálenosti 1000 metrů; a "ochranou" znamenal zabití a zabíjení a zabíjení přesně podle předpisu Dr. Sofera.

 

V Palestině jsou v těsné blízkosti dvě rasové skupiny. Členové jedné rasové skupiny - jedné, do níž patří Netanyahu a Kushner - jsou svobodní, aby přišli a odcházeli podle svých představ, žít život, cestovat, studovat, pracovat, vychovávat děti. Členové jiné rasové skupiny různým stupněm popírali tato práva, ačkoli nikde víc ostře a zoufalě než v Gaze, kde více než dva miliony lidí byly jednoduše zaokrouhleno a skladováno bez vyhlídek nebo nadějí, natož práv, jednoduše proto, že jejich velmi existence je považována za smrtelnou hrozbu pro exkluzivní rasovou identitu státu, který byl násilně založen na jejich pozemku a na jeho náklady. Aby si udrželi exkluzivní identitu tohoto státu, tito lidé musí buď přijmout svůj osud jako v podstatě lidský náklad v trvalém skladování - nadbytečnou populaci - nebo vzít kulky, které izraelská armáda připravila pro každou z nich.

 

A to je v zásadě to, o čem je sionistický konflikt s Palestinci. Během několika málo dalších okamžiků než současnost má srovnání mezi rasově privilegovanými a rasově dehumanizovanými a vyhrožujícími se tak jasné. Liberální sionisté, jako je Peter Beinart nebo Roger Cohen, mohou lomit rukama a vyčítat hrubou a explicitní zlověstnost Netanjahua a jeho kruhu nebo hrůzné střelecké představení, které se rozvinou v uzavřených bránách Gazy. Vrátili se ke zlatým dnům padesátých a šedesátých let, kdy se zdálo, že Palestinci (v hrůzné sionistické představivosti) ztichli, jako kdyby kouzly. Ale to, co se dnes děje, není aberace. To je to, co sionismus vždy zahrnoval a co to bude vždy znamenat. "Kolonialismus není myšlenkový stroj, ani tělo, které je vybaveno schopností uvažovat," poznamenal jednou Frantz Fanon. "Je to násilí v jeho přirozeném stavu." Není možné, aby osadnicko-koloniální režim rasově umožnil jedině lidem na úkor jiných lidí bez použití násilí. Jak přiznává sám Arnon Sofer, zachování "sionistického-židovského státu s převážnou většinou Židů" vyžaduje trvalé institucionalizované násilí. To už bylo pravda v roce 1948 a zůstává pravda i dnes a zůstane pravdou, dokud se tento projekt rasového exkluzivity a výsady jednou a navždy upustí od toho ohavného anachronismu, kterým je.

Hudba: https://www.youtube.com/watch?v=JHujdCXR7M0 a https://www.youtube.com/watch?v=kUqsGt2s_qg  a se záběry z války Lité olovo 2009: https://www.youtube.com/watch?v=_KZe9fmX0xQ a povzbudivá:  https://www.youtube.com/watch?v=3FtwRru3o7I

 Americe se její angažmáí vrátilo obloukem - pravicová komentátorka Ann Coulter právě navrhla střálet ilegální imigranty pokoušející se překročit hranici jako gazany: http://www.newsweek.com/ann-coulter-shooting-immigrants-illegal-immigration-926672 to se jistě nakazíme také, protože ani zde se z oficiálních míst nezvedl žádný odpor! Začneme cizokrajně vyhlížejícími a přejdeme plynule na chudinu a  demonstrující.  

Jak se to má sGazou, Hamásekm a IDF a perspektivě mííu  v rozhovoru s Janou Ridvanovou ze Sdružení přátel Palesstiny: https://video.aktualne.cz/dvtv/izrael-a-usa-zabiji-neozbrojene-demonstranty-oni-jsou-nejvet/r~dc9b8642591211e8a79a0cc47ab5f122/

Tiskové prohlášení Velvyslanectví státu Palestina v České republice: https://www.palestine.cz/cz/newsd-tiskove-prohlaseni-velvyslanectvi-statu-palestina-v-ceske-republice

 Norman Finkelstein : Pravd o estidenní válce 1967 (ang. video):  https://www.dailymotion.com/video/x6e6cg8

Norman Finkelstein: Západ a islám (ang. video):  https://www.dailymotion.com/video/x6e6e0k

Podpořte finanční sbírku na lékařskou pomoc v Gaze, jste-li na FB: https://www.facebook.com/donate/252021992035461/2098193466872065/

Doporučuji: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/zbynek-fiala-cr-nevadi-vrazdeni-v-gaze

4 rok starý záznam o tom, jak Izraelci zničili Gazu:https://www.youtube.com/watch?v=xJN9fnt0rpw

6.10.2016 Tiosíce Izraelců v ulicích volali po genocidě  Palestinců: https://www.mintpressnews.com/thousands-israelis-take-streets-calling-palestinian-genocide/221168/

Z všedních obrazů izraelské okupace, které do českých médií nepronikají "VŠECHNY VÁS ZPLYNUJEME!" : Okupační síly podnikají kolem 100 vojenských razií na Západním břehu týdně. Při jedné z mnoha razií v utečeneckém táboře Aida v Betlémě začaly lidem do oken házet slzný plyn a omračující granáty. Jeden z policistů během nájezdu protestujícím a všem obyvatelům Aidy vyhrožoval přes zesilovač v arabštině: “OBYVATELÉ UTEČENECKÉHO TÁBORA, TOTO JE IZRAELSKÁ OKUPAČNÍ ARMÁDA, BUDEME VÁS PLYNOVAT, DOKUD NEZEMŘETE. DĚTI, MLADÉ, STARÉ, VŠECHNY - NIKOHO Z VÁS NEUŠETŘÍME."Během nájezdu vojáci zatkli jednoho z protestujících Qassana Abu Akera (25). Voják dále pokračuje: “Zatkli jsme jednoho z vás, máme ho tady u sebe. Vytáhli jsme ho z jeho domu, PODŘEŽEME HO A ZABIJEME, a vy se na to budete dívat, jestli nepřestanete házet kamení. Jděte domů, nebo vás zplynujeme. VAŠE RODINY, VAŠE DĚTI, VŠECHNY VÁS ZABIJEME! Poslechněte mě a raději děte domů."Po tomto oznámení kolem sebe armáda začala střílet na všechny strany slzný plyn a ocelové střely s gumovým pláštěm o průměru 2 cm.Palebná síla, kterou vojáci použili, byla tak extrémní, že děti ze dvou komunitních center musely být evakuovány z jedné časti utečeneckého tábora Aida do jiné. A nejméně jedno z dětí muselo být odvezeno do nemocnice s respiračními problémy. https://www.youtube.com/watch?v=QC5_W_zUzHc

Destrukce izraelské hasbary, která ze všeho viní Hamas https://www.youtube.com/watch?v=3RYBV1X7_C

Připomeňme si, že Hamas vzniknul až v roce 1987 navíc za podpory CIA i Izraelců, jejichž cílem bylo oslabit PLO a rozdělit palestinskou společnost a pak se vymlouvat, že není jednotná a proto se s ní nedá jednat. Bullshit, na palestinskou společnost se vztahuje mezinárodní právo, základní lidská práva, x rezolucí RB a VS OSN, které mluví o ILEGÁLNOSTI OKUPACE a KOLONIZACE, KTERÁ JE PODLE ŽENEVSKÝCH KONVENCÍ VÁLEČNÝ ZLOČIN  Izrael však mezinárodní právo ignoruje a ani neuznává právo Palestinců na seberučení, přičemž PLO uznalo izraelskou státnost už v roce 1988!!! A Hamas opakovaně navrhnul, že bude respektovat Izrael v hranicích z roku 1967, tedy respektování mezinárodního práva. Izrael odmítá. Hamas neměl ozbrojené křídlo do začátku 90. let. Tedy až po více než 40 letech sionistického teroru, kdy okupační síly masakrují palestinské civilisty. Palestinci nepotřebovali Hamas, aby občanská společnost povstala první intifádou proti brutálnímu apartheidnímu režimu izraelské okupace/kolonizace a jejich oficiální politice zlámaných kostí, kdy okupační vojáci měli rozkaz Palestince mlátit kameny, aby jim zlámali co nejvíce kostí v těle.Rabin's Break Their Bones Policy https://www.youtube.com/watch?v=19-hmgaM1ZQ Tato tyranská politika v Palestině vytvořila celé generace invalidů a dnes v ní pokračují střílením desítek a stovek lidí do nohou.‘I will make half of you disabled and let the other half push wheelchairs’ — Israeli commander to Palestinians(Z půlky z vás nadělám invalidy a druhá půlka bude tlačit vozíky, izraelský velitel k Palestincům:   http://mondoweiss.net/2017/09/wheelchairs-commander-palestinians/ Mehdi Zejnulahu: "Je to tak, Sionisti vytvořili Hamás tak jako Islámský stát pro účely rétoriky "nutné sebeobrany"...nenásilní demonstranti jsou více nebezpeční skrze sympatii globální veřejnosti, když Sionisti vykreslí Palestince že na ně útočí, lépe se veřejnost přesvědčuje, aby sympatizovala se sionismem a zločiny proti lidskosti tak přejdou bezpovšimnutí. Arafat chtěl mír a proto ho otrávili. Hamás má radši smrt než život a to je voda na mlýn sionistů a psychologické válce která sytí zbrojní průmysl. https://youtu.be/MD0ziPUortA"

Ale nejde o pochod příslušníků Hamásu, nýbrž o desítky tisíc lidí ochotných zemřít: https://www.haaretz.com/middle-east-news/palestinians/.premium-to-call-gaza-protests-hamas-march-understates-their-significance-1.6091833

Hamás má v Nejvyšší národní komisi pro pochod za návrat, jež protestní akce organizovala, ze 14 lidí jen jednoho svého zástupce a že pochody jsou organizovány občanskou společností mimo Hamás a jeho struktury,https://a2larm.cz/2018/05/hamas-v-ceskych-hlavach/

27.5.2018 Alaa Najjar: Gaza byla celou dobu ostřeloivána a dnes je bombardována z izraelských letgadel.  Izrael právě schvaluje zákon, jenž by zamezoval lidskorrávním aktivistům a novinářům dokumentovat jeho zločiny.   https://www.maannews.com/Content.aspx?id=780157. 

3.6.2018  Dr. Mustafa Berghouti, šéfka lékařské služby PMRS o zastřelené medičce Razan Ashraf Najjar:"Přímá rána do srdce. Měla záchranářskou vestu, ošetřovala raněného 100 metrů od plotu. Zjevně pro izrealského snipera představovala akutní ohrožení bezpečnosti izraelského lidu. Zraněni byli i další záchranáři. Tolik tedy k izraelským ujištěním, že střílí jen na tetoristy z Hamasu, co se snaží zbourat plot.https://israelpalestinetimeline.org/razan-ashraf-najjar/

4.6.2018 Izraelci začali odstraňovat hroby z palestinského hřbitova Bab Al-Rahmav okupovaném Východním Jeruzalémě. To samé se děje v Jaffě.

8.6.2018 Minimálně 78= humanitární pomoci pro Palestinu kopnčí v izraelských rukou: https://levaperspektiva.cz/clanky/minimalne-78-humanitarni-pomoci-pro-palestince-konci-v-izraelskych-rukou/

Izrael vyhrožuje Palestincům, že přikročí k preventivním vraždám! : https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/474199-za-horici-draky-prijde-tvrda-odplata-izrael-hrozi-preventivnimi-vrazdami.html

Izraelci vydávají zastřelenou zdravotnici za živý štít Hamásu https://demokratikon.cz/2018/06/video-se-zdravotnici-razan-al-najjar-priznavajici-se-k-tomu-ze-je-lidsky-stit-hammasu-je-podvrh/

16.6.2018 Tereza Spencerová:...další téma, které dělí Evropu...

...pro nezávaznou rezoluci VS OSN odsuzující Izrael za "použití nadbytečné síly" (zabíjení lidí) v Gaze, hlasovalo 120 zemí, z toho 12 evropských, včetně Francie, Španělska, Švédska, Finska, Norska nebo Řecka a Slovinska... (ČR se zdržela)
...proti rezoluci hlasovaly USA, Izrael, Australie, Marshallovy ostrovy, Mikronésie, Nauru, Togo a Šalamounovy ostrovy.
...USA a Izrael se vztekají, že předseda VS OSN, Slovák Miroslav Lajčiak, trval na tom, že pro dodatek, který odsuzoval Hamas, je třeba dvou třetin hlasů, které Nikki Haleyová (jen těsně) nesehnala...
23.6.2018 Tereza Spencerová: " izraelský novinář Ronen Bergman vydal knihu "Rise and Kill First: The Secret History of Israel’s Targeted Assassinations", v níž mimo jiné dokládá, jak Izrael v letech 1979 až 1983 vytvořil "teroristickou organizaci", která náložemi v autech a dalšími útoky zabila v Libanonu stovky lidí..."
amiourful
Bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Nemyslím, že by se našlo dost lidí, kteří by měli žaludek o to požádat  právě vás. Je jistý rozdáíl mezi tím, co znamená ztratit částečně svá práva a ztratit úplně veškerá svá práva. 

A propos - Babiš se chystá snižovat sociální dávky, co vám to říká? nic. Já si to myslela. A poslankyně za SPD to rozčísla úplně - dávky jen těm, u nichž starosta posoudí, že žijí řádným životem! A já vás upozorňuji, že podle tohoto izraelského práva nnení žádných nevinných! 

jan-vysocina

Já myslím, že těch ukradených dekretů bude určitě více než bychom si přáli. Bohužel to ještě značná část Čechů nepochopila. To teprve příjde. Pokud to stihneme včas, tak i bez Blanických rytířů ochráníme tuto zemi před porobou a rozvratem.{#emotions_dlg.smile}

klokan

   Další z řady nechvalně krvavých vizitek světového imperialistického četníka SSA. Kolotoč vzrůstajícícho násilí nabírá již nekontrolovatelnou rychlost. Stále častějším používáním krvavého násilí, nám obyčejným lidem se snaží tak zvané světové elity dokázat kdo se stal na naší matičce Zemi pánem. Dávno již jim nestačí toliko ostentativně předvádět svůj přepych, čím dál častěji se tito nelidští běsi uchylují k zastrašování.

amiourful

Třeba ještě budete mít možnost ochutnat na vlastní kůži, vy nebo vaši potomci. Mně se zdá, že někdo fyzicky ukradl čtyři ústřední Benešovy dekrets. 

jan-vysocina

Ještě poznámka k té střelbě na hranicích. Pokud by Izraelci nezasáhli, tak to by tedy do Izraele mohli vstoupit všichni Arabové z okolních zemí a pak by jich bylo více než Židů a následně by jim mohli říci: Vraťte se tam, odkud jste přišli. To je normální? Nebo by také mohli mírumilovně přijít obyvatelé Afriky, kterých je také více než může tento kontinent v současnosti uživit. 

Existují jisté analogie z říše hmyzu a nejsou vůbec příznivé pro lidi.

jan-vysocina

Asi nejsou životní podmínky v Gaze tak drastické jak se zde píše. Pokud by opravdu fungovala skutečná blokáda a nemohli by do Gazy být dováženy základní potřeby, tak o tom jsou zkušenosti z Leningradu z doby německé blokády. Tehdy se ani téměř nerodily v tomto městě děti. V Gaze je průměr dětí na jednu ženu v produktivním věku přibližně 4,3. To v ČR se tedy máme co ohánět.