I když to hlásal Bolševik, tak měl pravdu...

obrazek
14.11.2012 14:36
"Za vším především musíme vidět člověka," hlásal svého času Bolševik a ať se to někomu líbí nebo nelíbí, tak pozitivní smysl těchto slov nelze jen tak zpochybnit, pokud člověk nemá IQ generálů z filmu Šíleně smutná princezna, kteří na plánu bojiště bez kousku citu poráželi figurky, které v jejich bezohledných válečných strategiích znázorňovaly obětované vojáky, jako kdyby se nejednalo o živé lidi.

Jednoho takového "pohádkového generála" v podobě podnikatele roku 2007 jsem měl možnost v nedělních Otázkách Václava Moravce vidět, a - co je horší - i slyšet. Tento přehnaně pyšný asociální deviant se nechal slyšet, že by státu stačilo místo půl milionu úředníků pouhých 150 tisíc, aniž by naznačil, jakou alternativu obživy by nové armádě nezaměstnaných v počtu, který by současné řady lidí bez práce navýšil zhruba o 100%, nabídl. Bohužel, tuto otázku mu nepoložil ani V. Moravec i když jsou státní úředníci velmi početnou skupinou koncesionářů ČT a na vysvětlení by měli mít v rámci vyváženosti pořadu nepochybně právo.

Nejsem idealista který věří, že třídní sociální inženýrství pana podnikatele nenašlo dychtivé posluchače, kteří si zřejmě jako on neuvědomují, že když není práce pro stávající nezaměstnané, tak by tuplem nebyla ani pro ty nové, nehledě na to, že stát by musel vynakládat jednou tolik na podpory v nezaměstnanosti a sociální dávky.

Opomenout nemohu ani fakt, že by se kupní síla obyvatelstva (poptávka po zboží, tedy po smyslu ho vyrábět) snížila fatálním způsobem, což by zapříčinilo, že by výsledkem pravicově bezohledného dominového efektu byli další nezaměstnaní, krachující živnostníci a sociální nepokoje namířené proti hlupákům, kteří za vším nechtějí vidět především člověka. A to nejdůležitější nakonec. Jakou máme jistotu, že by ušetřené peníze  neskončily v předražených veřejných zakázkách?

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: reformy, vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

cernik

Údajně tento podnikatel-politolog měl úspěšně profitovat na státních zakázkách.