Ilustrace, k čemu se neštítí snížit rasisté

obrazek
3.8.2011 16:50
Od doby co mám mail, jsem častým terčem zásilek ilustrujících, jak opovrženíhodní jsou Romové, že už mám důvodné podezření, že zde existují celé dílny specializované na pořizování a výrobu dokumentů a rafinovaných, ale velmi věrohodných legend, a šíření rasové nenávisti.

 

Nejčastjější laickou masově rozšířenou legendou je ta o Romovi, co  v BMV a ověšený ve zlatě jezdí na sociálku pro peníze. (Pozn. 1) u sociálky nelze peníze kasírovat, ty nosí pošťačka, 2) zejména Olašští Romové vždy vyřizují záležitosti svých žen, mastek, babičke,  i kdyby žena šla a dané udělala sama, muž tam půjde znovu a zkontroluje, zda vše proběhlo správně, také mezi kšeftmeny, kteří shánějí práci pro ostatní za provizi bývá zvykem, že v rámci své provize se starají o záležitosti svých svěřenců, případně jeich rodin 3.) - kdo nezná situaci na poli sociální politiky tohoto státu, nechť navštíví články Věry Říhové na Britských listech http://www.blisty.cz/aut/1777/art.html, patrně mu uniklo něco velmi podstatného - jen těžko se z nich lze najíst, že by se jimi dalo ušetřit na zlaté řetězy a BMW je vyloučeno). Jiná urban legend podezřívá Romy z vysokých sociálních dávek v řádů statisíců, protože byly viděny romské děti v ruce s neskutečně drahou zmrzlinou, na kterou nikdo jiný nemá. Třetí u a všechny další typy urban legend podezřívají Romy z toho, že nejsou schopni si na sebe vydělat, byť tomu tak v oblastech a sektorech, kde není o práci vysloveně nouze, pozitivně není. (Jinak samozřejmě musí líbat boty svých chlebodárců obvykle hůře, než jejich bílé protějšky a ještě je tatáž bota zároveň kope do zadku.Smutným osudem romského národa je, že s tím, jak v podstatě padlo právo na práci, to z důvodů rasismu odnášejí hůře než Češi - což je jim dáváno za zlé.A samozřejmě, český národ, který vyprodukoval taková esa, jeko byli naši vypečení privatizátoři http://nr1a.com/tunely.htm, a http://nr1a.com/privatizace.htm naše mafie politické korupce rabující po celé republice, naše Vondry, naše Drobily, naše nákupčí Gripenů, Pandurů a letounů Casa, Opencardů atd (jak částečně dokumentuje stránka Klubu zhrzených daňových poplatníků - http://www.facebook.com/group.php?gid=262346687890,) - tak tedy tato rasa, která vytvořila tu skvělou megakleptokratickou civilizaci nemůže Rómům odpustit jejich v podstatě bagatelní objem krádeží. Nicméně je nutno důrazně zopakovat: šíření rasové nenávisti je v CŘ trestným činem, a to i kdybyste vy osobně načapali osobu příslušející k dané rase ve svém vlastním kurníku. Je tomu tak proto, že je to tato nenávist, co příslušníkům jiných ras znemožňuje cestu i k těm nejzákladnějším lidským právům. Následky to následně má, dotýkají se poté nejen této komunity, ale i nás, známy nám jsou dokonce v přemrštěné podobě (i když: je nepřemrštěné, jaký problém představují naše děti /sic! nebo naši pedagogové/ pro ty jejich, které se s nimi dost často perou) a musíme si je přičítat sami - ale kdo z nás chce existující souvislost opravdu vidět? Ono jemnohem pohodlnější předstírat,že nevíme, že nenávist plodí zase jen nenávist.

Hugo FibigerIronií je, že podle úřednic sociálních odborů naopak nejčastšji zneužívají dávky zástupci majority - povětšinou podnikatelé s více, než jednou nemovitostí. Obvyklý model zneužívání pak bývá uvedení více závislých členů v domácnosti (např. díky úplatkům posudkovému lékaři/úředníkovi) a zejména uvádění nejvzdálenějšího bydliště od školy, práce apod. k čerpání příspěvků na dopravu.
V tomto jsou obvykle Rómové, závislí na dávkách existenčně, v naprosté nevýhodě a nedobydou si ani koronu navíc...

Dnes jsem však narazila na opravdovíé unikum, pán vystupoval pod svou vlastní FB identitou - a připojil se k diskuzi pod rastistickým vtipem. Zde:

Jiri Samec

Hanko, nedávno jsme jen tak ze zvědavosti provedli s mým bavorským kolegou takovou drobnou neplechu. V Chebu jsme si vybrali několik příslušníku naší národnostní menšiny (pravda vybírali jsme si úmyslně příslušníky pleti doopravdy tmavé, štěstí že toto léto není zase tak na sluníčko štědré, takže jsme si je nespletli s opálenými, dále jsme si vybírali typy s bujně odstávajícími ušními orgány a i typy starší, kde jak v pohlaví ženském či mužském dosahují základních rozměrů 120-120-120 a pochopitelně ty typy, které již zdaleka svým projevem neodpovídali akademickému vzdělání. Jejich soukmenovníky, kteří se proháněli po městě v silných BMW, Audi a Mercedesích - myslím, že jeli počítat své ovečky na pastvě či jezdili vybírat své "nelichvářské" půjčky od svých národnostních spoluobčanů - jsme pravda ale vynechávali). Můj kolega se představil jako zástupce mnichovské ZOO a že hledá do výběhu nejlépe celou rodinu druhu Homo romanus za 2000 €/měsíčně na osobu, vč. stravy a pamlsků, které jim tam vhodí bavorské dětičky. Nejprve jsme logicky předpokládali, že dostaneme od někoho přes hubu, ale Hanko, my jsme vážně bez legrace zájemce našli. Dokonce jeden zájemce řekl, že zajistí celou rodinu vč. babky Eržiky a děda Kolomána celkem dohromady 18 osob, a že je to lepší, nežli emigrovat do Anglie. V duchu si bezesporu spočítal, kolik by od každého rodinného příslušníka vyučtoval za zprostředkování,protože měl zájem o podpis smlouvy svým jménem za všechny. Chtěl bych se nyní pouze všem omluvit v Chebu, i když vím, že to stejně čísti nebudou, že se zde jednalo pouze o malý demografický privátní výzkum, kam až někteří lidé jsou schopni zajít, a co jsou schopni též uvěřit. Je to bohužel ale tragické zjištění.

Jde o tragické zjištění, s jakými typy lidí jsou obvykle Romové také (patrně velmi obvykle)  nuceni jednat, i když si třeba dělali naději, že jde o dobrodince, protože je oslovil zdvořile, Akorát se stanou masturbátkem jeho ega postaveného na tom, kolik umí nakydat hnoje na ty, co se nemohou bránit, někde v klubu sobě podobných - a protože vedle chudáka se každý cítí geroj, u promyšleného rasisty je takové setkání křídly a motivací k vytvoření a šíření co nejrafinovanější pomluvy, kdy nějaký prostý základ, (asi v podobě naivky, který se pokouší vyzrát nad nepřízní osudu skutečnou snahu se nějaké fiktivní haluze chopit,)je ale dofabulován a došperkován ad absurdum. Povšimněme si, jakou mu činí radost tuto historku dávat k dobru.Opravdu, ne každý, skoro nikdo, do by se s takovým chudákem setkal, kdyby takový byl, by zůstal zcela bez pohnutí nebo by se alespoň nevině nebavil vzpomínkou skutečnou situacia, ale jde bohužel přímočaře o záměr, názor partnera v diskuzi není žádoucí a zatlouká se systematicky a sadisticky jeden hřebíček za druhým,, aby dokonale seděl celkový účinek, vjem, a nic neodstávalo, co by mohlo mít nečekaný  efekt osvobození se laického naslouchajícího z hypnozy a únik. Tak, aby každá kostička seděla, to dokáže jen nenávist, čistá a kovová nenávist.  Ne, nešlo to,  kam až je cikán schopen zajít, to vypravěč zašel dál, jde o to, tomu zmetkovi, pořídit automatickou šikanu ze strany spoluobčanů, aby nebylo nutno dále špíinit ruce vlastní, srovnat ty, co náš život, který nám víme jak moc nevyhovuje, nejenže nápadně nechtějí napodobovat, ale ani ho nechtějí... Však oni si všechny ty zmetky již spoluobčané vychovají!  Zde jsme u rozdílu mezi rasistou a xenofobem - rasista si dá opravdu záležet,  historku "dotáhnout", je soustředěný na uskutečnění svého cíle . Xenofob  - ten už je jen snadnou rasistovou obětí, hejlem, který naletěl, protože historka rezonuje s jeho předsudky nebo s něčím, co už někde slyšel, nebo jaký názor sdílí jeho komunita....bohužel se stává až tak moc často plně automatizovaným reproduktorem, tlampačem a přenašečem.

Nad třeskutou romskou bídou, jež tuto situaci zplodila, spusťme milostivou oponu, i když myslím, že se nemýlím, že určité skupiny české populace velmi záhy tu romskou doženou (jak někdo jiný pravil "pomoc lidem v tíživé situaci, toť přežitek, to byl jen hrůzný pseudohumanistický experiment" a geniální sociolog Jan Hartl  dokonce zavelel: snížujme chudobu snížováním sociálních dávek http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/203911.aspx), ba možná - protože nejsou tak navyklí jeden druhému pomáhat , leckdy ani v rámci rodiny - předežene. A řekněme si také něco o urban legend zvané rasismus naruby - pozitivní diskriminace je opravdu nešťastný název, jde však o antidiskriminační program - a nebyl by vůbec zapotřebí, kdyby tu diskriminace nebyla. To, co se tu děje ve skutečnosti - ale "ohleduplně" skryto před zraky veřejnosti - však velmi často překračuje hranice prosté diskriminace a je otevřenou perzekucí.

A jak je to vlastně se vznikem  celé řady urban legend, vysvětluje Kojot (http://www.kojot.name/8924​36-novodobe-rasisticke-pov​esti-o-cikanech.php, )a také tento článek: http://www.podnikatel.cz/clanky/myty-a-fakta-o-romech-a-duchodech/ a prosím uvědomme si, že zpočátku relativně pasívní proces, kdy se na běžnou životní situaci - ale s opovrhovaným subjektem v hlavní roli dívají nenávistí zastřené oči, neschopny dešifrovat co je pravda a co si namlouvá (k lidskému  myšlení patří ta zásadní kvalita, že právě své přesudky vydáváme před sebou i před druhými za své neomylnosti) jednou vytvořená legenda opakováním nabývá na věrohodnosti, má totiž tuhý život, a je schopná se i ústně rozšířit velmi, a dostává docela jiný náboj, když občané frustrovaní ze života pod utaženými šrouby začnou aktivně dozdobovat, mailovat, ulevovat si na veřejnosti - a držme si klobouky -  protože ke  kastě vyvržených budou další už jenom přidáváni, ubíráni těžko. Všeobecná frustrace v lidsky i ekonomicky neuspokojivé společnosti má totiž výrazně prorůstovou tendenci. Jo, není snadné vylágrovat frustraci z ložisek a vyventilovat ji tam, kam by měla patřit - totiž k aktérům, kteří skutečně zničili horizonty našeho života, včetně nás samotných, toho snevědomých spolupachatelů. Je to moc těžké, protože v prvním případě by to bylo nahoru - a to je proti fyzice - a v druhém případě je jediný správný postup přes pokání - a to zase neumíme. :( Už proto, se vždycky snáze ukazuje dolů, na ty, co jsou pod námi, alespoň kastovně, i když zdaleka ne automaticky morálně.

Co dodat, Romové jsou dost možná nejslabší článek naší společnosti - a pravidlo říká, že na nejslabším článku závisí, v jaké kondici a co přežije celek. Už proto bychom mohli alespoň zčít krotit lichvářské a exekuční mafie, kongeniálně postulovat pravidla správné praxe výkonu jejich činnosti, a nakoncipovat správný protikrizový program vytváření míst pro ty nejslabší ve stylu Bretton Woods, jinak by mohlo dojít k naprosté Palermizaci, kdy totiž bílí kšeftmeni pochopí romské kšeftmeny jako svou výhru v Bingu a začnou  on scale zenužívat tu velmi početnou a zuboženou a až úplně ke zdi zatlačenou chudinskou komunitu. K čemukoliv.  Je na čase si připomenout pravidlo, že i sdomnělému oupeři a protivníkovi  se vyplatí podržet záda.  V pravení lichvářů a exekutorů zpátky do právního rámce odpovídajícího alespoň dobrým mravům, snaha pořídit nějaká pracovní místa v postižených oblastech - to všechno by podržením zad bylo. Nemluvě o obhajobě práv sociálních.

Podle mravenčí prací připravené studie jindy takřka nepřijatelných  - neb extrémisticky  si libujících v neoliíberální doktríně Svobodných (SSO)  (jež jsou ovšem honěni v bankovních záležtostech, finančnictví a Evropských záležitostech a lisabonce) -vzniklo toto - a je nutno číst především text pod videy http://www.reformy.cz/zpravy/rozhoduje-o-nasich-250-miliard-korun-na-zachranu-eurozony/ bude situace díky povinnosti 250 mld na sanaci eurozony kulminovat až v příštím volebním obdobím - a na to se připravte, že plnění Vašich závazků již bude každému jedno, závazky jakékoliv a s nimi spojené služby společnosti už totálně - a budeme všichni honěni jen k tomu, abychom ber kde ber navalili pravidelně pytel peněz, tomu, kdo právě drží nejdelší bič. Tehdy by opravdu mohly začít i velmi nehezké pouliční nepokoje (zde zjistíte proč: http://www.vasevec.cz/blogy/aktualni-stav-etiky-moralky-prava )- ale už ne ty květinové aktivistické. kriminální boje na všech frontách, na velkém teritoriu Republiky a na blíže neurčenou dobu. A velmi bude záležet na tom, zda se v Romech pro nás pohne závan sympatií. (A příčina této společenské havárie - náš parlament i senát rozhoduje o některých podstatných věcech, jako je tento zákon, jako banda nesvéprávných, nesoudných).

Pro ty, kteří se stále neorientují v tom, co se děje, a myslí si, že vše je v první řadě zakotveno v Romech - zde je odpověď na otázku, jak se stávají příčinou potíží - a jak se u nás rozdmýchává fašismus : http://blisty.cz/art/59975.html a pro ty, kteří netuší, jakým způsobem mohlo vzniknout 400 světů nesouměřitelných životních podmínek, 400 rómských ghet: http://www.blisty.cz/art/59985.html - developeři a zastupitelstva jsou jedna a tatáž famílie.  A kam mezitím dospěla protiromská legendaristika: http://www.rozhlas.cz/zpravy/spolecnost/_zprava/972741

Poetická douška:

Your car is Japan. Your vodka is Russian. Your pizza is Italian.
Your kebab is Turkish. Your democracy is Greek. Your coffee is Brazilian.
Your movies are American. Your humour is Jewish. Your tea is Tamil.
Your shirt is Indian. Your oil is Saudi Arabian. Your electronic s are Chinese.
Your numbers are Arabic and your letters are Latin,
......And you complain that your neighbour is an immigrant?
Pull yourself together! Copy and paste if you're against racism..
pro ty, coodmítají být trénováni: :)

vaše auto je japonské, vodka urská, pizza, italská, kebeb tureký, demokracie řcká, kafe brazilské, filmy americké, humor židovský, čaj tamislký, tričko  indické, ropa sudskoarabská, elektronika čínská, číslice arabské a písmo latinské. A ty si stěžuješ, že tvůj soused je imigrant! Dej se dohromady. Zkopíruja  vlož, jsi-li proti rasismu.

A: když je ti zima, jsi modrý,  když je ti horko nebo se stydíš, tak jsi rudý, když jsi mrtvý, tak jsi žlutý, když je ti zle, tak jsi zelený - tak komu tu říkáš "barevný" :)

a zde o jednom mém osobnějším střetnutí s českým rasismem, dokazujícím, jak je česká společnopst rasismem promořená skrz naskrz, aniž by si to ovšem vůbec zuvědomovala: http://www.zvedavec.org/prispevky/2007/09/2258-lacko-snedol-psa.htm (správně ovšem mělo být Lacko zjedol psa, ale na to jsem si v tu chvíli vevzpomněla. :D

 

Je září a problém vygradoval dříve, než jsme čekali:http://www.blisty.cz/art/59975.html

a s videem a dalšími komentáři i zde: http://reporti.net/polis/movement/jak-deti-s-maminkami-krici-cechy-cechum

poutavě a precizně vysvětluje rasismsu a jeho provázanosti s narcismem a maloměšťáctvím  též Milan Valach: http://www.blisty.cz/art/59939.html

a svou životní zkušenost s Romy Libuše Zavoralová zde: http://www.vasevec.cz/blogy/nechtela-bych-se-v-teto-spolecnosti-narodit-jako-rom-homosexual-nebo-prislusnik-jine-mensiny

________________________

Rasismus je tak hloupý, mám ráda pandy, jsou tak v pohodně, asi takhle :"Kámo,my jsme bílý, černý a  Asiatky k tomu."

rasismus je hloupý

 Související článek: http://www.vasevec.cz/blogy/romska-otazka-aneb-jak-se-kope-do-deti

 
Ciganistický vtip, který by se vám zdánlivě směl líbit, kdyby ovšem rafinovaně nelhal v tom základním -pokud zvou Rómy do televize, tak je to proto, že buď dovedně zrazují svou komunitu, ak se jí stihli ocizit,a plkají neprady ablbosti jak naučené opice,  a nebo proto, aby je ztrapňopvali, ani nápad, že b se jakémukoliv Rómovi povedlo si přes édia cokoliv z toho, na co má právo a je mu upíráno,vydobýt: http://www.youtube.com/watch?v=gtlb_TMZPgA
 
Pišta Lakatoš: Koniec svetla
www.youtube.com
Pišta Lakatoš vysvetľuje očakávaný koniec sveta. Porozpráva aj o Mayského kalendári a iných zaujímavostiach. Staré a nové časti LokalTV iba na www.lokaltv.sk
deníky a rómské dítě
 

Další klasická ukázka anticiganismu:

 

anticiganismus

 

22/24.. 4. 2013 - Předafón Koicour:

Jak bílý muž hnědne... tento příspěvek měl bezmála 300 lajků.. to je slušné, že?
Pozoruji, že dnese už neříká "Nejsem rasista, ale..." Dnes se v diskuzích omílá, že rasismus je správně, logický, přírodní, přirozený atd..(http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/6128--vy-svine-bily-romove-vybili-redhost-a-media-mlci-.aspx).

Petr Schimonssøn Minárech · Pracuje ve společnosti OVB Holding
"Nejzásadnějším problémem je to, že se na ně stále pohlíží jako na lidi. Přitom jsou to pouze živočichové, kteří si osvojili základy řeči a parazitují na lidech. Jsou to pouze agresivní primáti. Co se děje s takovými zvířaty? Utratí se. A to by mělo být i v těchto případech. Šanci na asimilaci s většinovou společností měli již stovky let. Nyní je čas vzít jim chybně darovaná práva. Nejsou to lidé, proto se na ně NESMÍ vztahovat deklarace lidských práv a svobod!"

________________________________

Inciativa Jozefa Kmeťa - Rómové, staňte se blogery! http://www.youtube.com/watch?v=BXzfjFk54ws

Redakcia 1
www.youtube.com
Redakcia 1 - www.redakcia1.com
____________________________________
Zpěvačka IOda Kellarové celá léta vystupuje v letních měsících jako sbormistka dětských táborů pro rómské děti a snaží se dokázat, že i to nejzaosrtalejší dítě lze dovést k poznámní jeho talentu. Hle, jeden z mnoha úspěšných výsledků:
Ida Kelarova o.s.MIRET „Čhavorenge „ solový zpěv Igor Horváth
www.youtube.com
Ida Kelarova o.s.MIRET „Čhavorenge „ solový zpěv Igor Horváth Živý záznam
___________________
Je červen 2013, v Teplicích se odehrála rasově motiovaná vržda Róma v Duchcově: ožrala na pozemku Rómů vyprookoval rvačku, kterou si nechla nahrát, když se narodila rómská paterčata paní Kiňové, vyvolalo i to vlnu nenávisti - dostala příspěvek od města.  Via Eva Pallotto:

"Hnus v létě.
Ti ať jsou šťastní, že mnozí Romové jsou nepřizpůsobiví. Mohlo by je totiž napadnout přizpůsobit se TOMUHLE...

Obdivuju každýho Roma, kdo tohle celej život poklidně snáší a ještě mu nebouchly saze. Dovede si někdo z nás představit žít pod takovým tlakem? Číst den co den tyhle výplody, urážky a výhrůžky? Vidět na lidech kolem, jak vás nenávidí, i když k tomu nemají (konkrétní) důvod? Být terčem verbálních a fyzických útoků jen proto, že si někdo usmyslel, že je něco "víc"?
Já sama za sebe teda nemůžu garantovat, že bych byla hodná, situaci se nepřizpůsobující holčička a některýmu z těch zářnejch kreténů nedala pěstí. A to jsem chodící buddhovská reinkarnace...."
___________________
Hugo Fibiger
Strýček Bafomet: "Je samozřejmě naprosto neakceptovatelné, že někdo uráží tyto děti, nicméně celá výměna názorů mezi vámi(HF) a panem PGŽ se týkala otázky proč si myslíte, že anticiganismus v česku vůbec vzniká a funguje. Jinými slovy: pana PGŽ nejspíše zajímá, co si myslíte, že je přičinou českého anticiganismu. Místo odpovědi se snažíte z pana PGŽ udělat anticiganistu... Takže: co si myslíte, že je přičinou českého anticiganismu?"

Hugo Fibiger Mé odpovědi:

"Já mám neblahé zkušenosti hlavně s těmi, co mají "neblahé zkušenosti s Cikány". Většinou ani netuší, jaké to vlastně zkušenosti mají, a ty "skutečně špatné" mají obvykle z doslechu. Bědné škatulkují, aniž by vlastně jejich skutečný osud znali a celé široké vrstvy obyvatel už od prvního pohledu kádrují. Zkuste si někdy představit, jak si připadáte, když někam vejdete a skupinu lidí pozdravíte se širokým úsměvem, jak jste se zdvořilosti učila, a namísto stejně usměvavé odezvy (jak jste se o zdvořilosti učila), se na vás všichni v místnosti dívají nepříjemně, zle a zamračeně, jako na kohosi velmi špatného a méněcenného, a namísto odpovědi na otázku, je vám velmi odmítavě odseknuto cosi, čemu nerozumíte, a pokud se zeptáte znovu "protože jste nerozuměla", podívají se lidé v místnosti na sebe a pohrdlivě vám začnou dávat najevo, jak jste hloupá, když nerozumíte...

"VY" si prostě jen řeknete, TADY a DNES jsou protivní lidé a jdete jinam. Ale představte si, že už v životě potkáváte JENOM TYTO LIDI.

Každý, i ten (dle vás) nejhorší Róm, je vlastně světec, že v takovém světě musí žít celý život a ještě nikomu fatálně neublížil!

Toliko o "jejich" a "vašem" světě, který (kupodivu) vlastně "sdílíte bez rozdílu"...",

a:

"Rómové vlastně mají ještě více důvodů házet "etnické Čechy" do jednoho pytle - minimálně o 9 800 000 (tuším, že po sčítání lidu v ČR padlo číslo 200 000) více, než by jich měli mít správně Češi. Namísto toho se percentuálně nesrovnatelně více Rómů chová slušně k Čechům, než naopak. Xenofobie v každé společnosti narůstá se společenskou nespokojeností - existenční, z nejisté perspektivy, ze společenské deprese, z prohlubujících se rozdílů mezi úspěšnými a méně úspěšnými... V každé době takové deprese (např. Velká hospodářská krize ve 20. letech) pak narůstá nálada homofobie a xenofobie - ta potřebuje vděčný terč pomsty za svůj neúspěch, případně signifikantního viníka společenského rozkladu, krize. V současné době, kdy už prakticky nacionalisté v ČR vybili ve vlnách nacionalismu všechny minulé menšiny, na které bylo možno neúspěchy svést (etnické Němce, předtím Židy...) už v české společnosti zbývají jen Rómové, na které lze navěsit všeobecně oblíbené a "uvěřitelné" lži. Pokud je populace poměrně hloupá, pak podobné lži vděčně přijme.

Když zdravím tady v Libni Rómy, odpovídají mi s úsměvem, takže evidentně podobným blbostem nevěří minimálně většina z nich, což se o rostoucí nacionalistické české většině vskutku říci nedá - ta už lži o "pozitivní diskriminaci menšin" na území ČR přijala za svou "veřejně tajenou" pravdu.",

a:

"To, jací Rómové jsou, je zcela jejich věc a základní, Ústavou České republiky garantované, právo stejně, jako to platí například o dalších cca 200 000 dalších pachatelích trestných činů v ČR za minulý rok! Pokud je někdo odsouzen za trestný čin, nepřestává se na něj vztahovat Ústava ČR a stále je Člověkem! Pokud někdo poukazuje na "odlišnost skupiny obyvatel" proto, aby potenciálně krátil jeho základní práva, pak je minimálně stejným zločincem, jako ti, které paušálně ze zločinů podezřívá... Tak to prostě je.

Rómové nemají povinnost se chovat ctnostně a asketicky jen proto, aby nacionalističtí štváči neměli argumenty pro svou lživou propagandu - naopak - ani jeden z Čechů se nechová natolik ctnostně a poctivě, aby obstál při útoku kteréhokoliv z "vlastenců", měl-li by se ocitnout na místě libovolného Róma."

totiž účastníkům diskuze nestačily... 
24.7.2013: jeden z produktů anticiganistické lidovvé tořiosti vezoucí se na vlně nedáných nepokiojů extrémistů  českýh Budějoicích (iz článek "Věnoáno Rómům",  založený na štipci "prady" - na sídlišti Máj totiž neparkují 30 let staré zrezivělé škodovky, nýbrž auta o dva fousy modernější: 
Martin Baláž
Tohle mi přišlo mailem. A musím to sdílet. Zabere Vám to max 10 min. Pořád se divíte důvodu demonstrací ve Varnsdorfu, Budějovicích, Duchcově, Rumburku ....

Jak to řešit ?

Také jste si jistě všimli nepokojů v Č. Budějovicích. Potkal jsem jednoho starého známého cikána, co u mě kdysi čtrnáct dní dělal nějakou brigádu. Vystupuje z pěknýho BMW, na sobě značkový šaty, značkový boty, zlatej řetěz na krku. Říkám co to je, co se to v Českých Budějovicích děje. Proč tam 95 % těch lidí byly rodiny, co tam bydlí, myslím na Máji?

Pozval jsem ho na pivo a dozvěděl jsem se pravděpodobný důvod těchto nepokojů. Povídá, „no šéfíku poslouchejte, známe se dlouho, gadžove sou nasraný, neumí využívat systém a závidí nám, já Vám povím, jak to děláme.“

1/ Nejdůležitější příjmy jsou, že každý rok musí moje žena porodit dítě, na to můžeš vybrat jednorázově dopředu všechny přídavky, což dělá 230 000,- Kč. Dají ti to pěkně na ruku anebo šek a v bance to máš za pět minut. Za to si koupím trocha zlata na krk já i žena, ojeté auto, nějaké luxusní hadry a voňavky i do herny zajdeme s manželkou a ukážeme gadžům, kdo jsme my Romové, že pro nás pustit Kč 20.000 až Kč 30.000 za večer nic není. A to jdeš ráno domů z herny, gádžové běží do práce a mají rasistický kecy. Tak jsem jim to minule nandal, říkám,

koukejte víc makat, ať my Romové máme větší dávky, takhle už se nedá žít. Hele ty čuměli.

2/ Pak se musíš domluvit s domácím na pronájmu tak, aby to nasadil co nejvýše, a protože nájem nám platí město, tak řekněme, on chce do kapsy 10 000 Kč, řeknu mu hele dej nájem Kč 15 000,- oficiálně a mě vrátíš 5 000,- Kč. Všichni na to kejvnou šéfíku! Všichni jsou spokojený.

3/ S vodou, elektrikou a topením si nemusíme dělat žádné starosti, to nám platí sociálka, protože já ani moje žena jsme nikdy nepracovali a nic nemáme, tak to je snad jasný, že se o nás musí postarat né?

4/ Pak ještě dostáváme sociální dávky na jídlo a oblečení, uhlí atd. hele s třema dětma je to kolem 30 000,- Kč. Takže dobrý né!

5/ Hele šéfíku, protože nám platí sociálka elektriku, tak zajdeme na EON a zvýším si

drasticky zálohy na elektriku, tak abych to nikdy nemohl propálit. Nikoho to

nezajímá. A sociálka je šťastná, že tam nechodíme a nenadáváme jim do bílejch

sviní, však víš, to soudní rozhodnutí, minule řekli u soudu, že to není rasizmus. No a

když nám něco nedají, kurva tak tam jdeme celá rodina a to bys viděl, jak to funguje.

Jsou posraný až za ušima a dají nám, co chceme. No a protože je elektroměr na moje

jméno, ten přeplatek vrátí mně za rok na moje konto v bance. Hele někdy dobrý, dělá

to i 35 000 Kč za rok. I ty sou dobrý, né!

6/ To, co jsem říkal o elektrice, děláme i s vodou a plynem, takže taky něco kápne a na

konci roku dostaneme v průměru tak 28 000,- Kč.

7/ No a protože nemám práci a něco chci dělat, tak si vezmu katalog na nejnovější

mobily a televize a další elektroniku, zajdu do zastavárny, domluvím se s majitelem

o jaký výrobky by měl zájem, co se mu nejlíp prodává. On mě to označí v katalogu,

domluvíme se na ceně. Jsou to svině, většinou mně dají jen polovinu ceny v

katalogu, ale dobrý, za hodinu práce, kurva balík. No a my ze starou jdeme do

prodejny elektroniky, napřed se mračí, ale když jim ukážu kolik dostávám každý

měsíc od sociálky, a že mohu splácet, tak to dají. My s mámou vybereme

elektroniku, co nám označil majitel zastavárny, a koupíme to všechno na půjčku.

Někdy dvě televize, máme hodně dětí kurva né, dva telefony, radio, video, CD atd.

Ihned ještě nově zabalené mu to odvezeme do zastavárny a on nám vyplatí tu půlku,

co jsme se domluvili. Hotově. Dobré né? Samozřejmě nic nesplácíme, kurva vždyť

jsou pojištěný. Mně žádnej exekutor nic nesebere, já kurva nic nám. A jsou

gažové v prdeli. No to zvládneme i dvakrát týdně, je to dřina, ale nemůžeš to dělat pořád. Myslím tak 200.000,- Kč máme za rok. Když přijde exekutor, nikoho nikdy nenajde a jak se ty

lumpové bojí k nám chodit. My je postrašíme a jdou do prdele.

8/ Výborné jsou měsíce před školním rokem, to máme nárok na brašny do školy a

další věci jako školní potřeby, je třeba to nepodceňovat, obuv a sešity a další

pomůcky, třeba na tělocvik, no dobrý šéfíku. Moje máma vymyslela dobrej tah.

Jde do obchodu koupí tu nejdražší tašku za Kč 1.500,- a další věci za dalších 1.000,- Kč, pak jde na město a oni jí to proplatí, pak vezmeme tašku a věci a jdeme nazpět do

obchodu to vrátit, ale nemůže jít sama, oni ty svině to nechtějí bez dokladu vrátit

peníze, ale jak nás tam přijde pět a začneme řvát, paní ještě ráda vrátí všechno a

takže taky dobrý. Hele korunka ke korunce a minule jsem to celý vsadil na 19

červenou na ruletě tu školní tašku a kurva padla a jsme v balíku. Na co si vy

gadžové tady pořád stěžujete? Tohle je ráj na zemi. No já musím pomalu jít, jdeme si

se starou koupit koberce, tak poslouchejte.

9/ No a na konci měsíce dojdeme na sociálku, že děti nemají co jíst, poprvé ta

vedoucí nechtěla nic dát, tak jsem děti seřezal, aby pěkně řvali a nechal jsem jí to v

paneláku na chodbě, tam co bydlí. Od té doby vždycky něco dá.

No šéfíku, vyšel jsem ze sedmé třídy, ale počítat umím, známe se dlouho tak kurva

Vám to řeknu. Takže za rok:

1/ Dítě každej rok.............................Kč 230 000,-

2/ Rozdíl nájmu................................Kč 60 000,-

3/ Rozdíl na elektrice.......................Kč 35 000,-

4/ Rozdíl voda a plyn......................Kč 28 000,-

5/ Sociálka na žití.............................Kč 360 000,-

6/ Na elektronice..............................Kč 200 000,-

Takže bratru ročně..........................Kč 913 000.-

No a to dělá měsíčně 76 083,- Kč. Nějakej další meloušek také uděláme po nocích, ale

to Vám povídat nemohu. Takže připočtěte nějakejch Kč 300 000,- k tomu a měsíční

doplatky ze sociálky, no šéfíku dobré na co si pořád stěžujete Vy bílý. Mně to bratru

hodí měsíčně Kč 100 000,-. A když přijde policajt a něco se ptá, pošlu ho do prdele,

rasistu!

Tohle je ta pravá amerika, to je země snů, šéfku. Já běžím, než mě zavřou v těch

Kobercích, mějte se!

Dlouho jsem se za ním díval a kroutil nevěřícně hlavou.

Po rozhovoru s tím cikánem se zamýšlím a zamýšlím a opravdu se lidem v Českých

Budějovicích ani trochu nedivím. Pojedu tam protestovat také!

Jiří Máška
_________________________
Následující anticiganistický artefakt Stoupá Rom  za Romem plánuje pro Rómy znovu koncentráky: http://www.youtube.com/watch?v=E2th4eG7CNc a  https://www.youtube.com/watch?v=H2kvKpDcPg8
Stoupa Rom za Romem
www.youtube.com postnul uživvatel
18uzivatel28 , když jsem to shlédla já, mělop to již přes 190 000 shlédnutípočítáno od 2.12. 2011 do počátku srpna 2013.. Doufám, že se mateiál dostane do ruky každému rómovi obviněnému ze šíření rasismu.
V roce 2013 došlo k dalšímu sociálnímu propadu ostravska, horníci začli vytvářet kční skupiny za účelem "něco udělt s politikou" - a jak u nich, tak u hutníků došlo k púropoiuštění Čechů a jejich nahrazování Poláky. Zárove'ň Bakiala drží pod krkem nájemíky v bytech OKD (/kauza popsná pa ní Lorencovou na aktuálně) a již dlouhá léta řádí v oblsti nejmilitantnější jádro neonacistického hnutí v ČR. 
Pak se divme: 
Darius Nosreti
Tak v 19 hodin zase skopali Romové (asi tři) v Ostravě - Mariánských Horách nějakého občana, tentokrát před barem Maja na ul. Přemyslovců; podle líčení svědků to bylo prý tvrdé a na zemi se prý ocitlo i cca 5-leté dítě napadeného. Šel jsem kolem až po akci, ale viděl jsem zbitého v sanitce. Byl dost bledý, působil jako v šoku, ale seděl a diktoval lékařům zprávu. Vše je na kamerovém záznamu, tak doufám, že policisté viníky najdou a nebudu muset přemýšlet o tom, že tu působí nějaké profesionální mafiánské komando kdo ví odkud, ale šlo jen o obyčejné hlupáky, které ani nenapadlo, že by tam mohla být kamera. 
Doávám, že rozbušěka konflikltu není známa. a nebude až do úplného seriozního vyšetření. 
Darius Nosreti Před týdnem zmlátili dva Romové (minimálně jeden z nich byl patrně sjetý drogami), jen o ulici dál podnikatele a jeho zaměstnance, kteří seděli mírumilovně na terase restaurace Dělnický dům. Jednoho z útočníků se podařilo vyfotit. Týden před tím zbili a zkopali tři Romové a jeden "bílý" asociál počestné cestující v ostravské tramvaji. Některé z útočníků se podařilo identifikovat. Týden před tím zfackoval jeden z kriminálně vypadající trojice Romů v Ostravě-Vítkovicích hosta restaurace je proto, že měl u sebe jen drobné a on mylně doufal, že dá tento gádžo vydělat jeho dívkám připraveným na telefonu. Dá se říct, že Romové přepadají nebo bezdůvodně napadají obyvatele Ostravy prakticky již neustále. Příčin je spousta: Nezaměstnanost, chudoba, nevzdělanost, hloupost, kriminální zkušenosti, dětství v závadné rodině, často výchova bitím, drogy, zapojení se do organizovaného zločinu (obchod s bílým masem, výpalnictví aj.), nepochopení se mezi majoritou a minoritou aj.
Těžko soudit cizí soudy, ale že jsem něco takového předpovídala v začátku článku, mi nikdo nemůže vyčítat. 
A zde je dokonce artefakt z oficiálně vydaného alba, jmenuje se Morcata na úteku - Romidci, - album nebo skupina se patrně jmenoali, jmenují Romídci, postnuto na youtube 2008, do srpna 2013 přes 500 000 shlédnutí: https://www.youtube.com/watch?v=XKbZ2Zu4bAk

A zde je další nálož sledoaných artefaktů:  http://www.youtube.com/watch?v=EV8Sc6bv0eA&feature=youtu.be
 http://www.youtube.com/watch?v=OArJKarnF1g&feature=youtu.be
 http://youtu.be/D1q9EGil-sk
A další anticiganistický artefakt - tentokrát lidová slovesnost:
Pepa Staněk
NEŽ SE ROZČÍLÍTE,PŘEČTĚTE CELÉ!!!

Romové jsou prospěšnými obyvateli České republiky

Už mě štvou všichni ti rasisté, extremisté a neonacisté, kterých je plná země, internet i blogy na iDnes. Chtěla bych poděkovat novinářům, kteří vidí Romy takové, jací opravdu jsou! Romové nám dali a stále dávají mnoho! Lidé by konečně měli otevřít oči a začít je vnímat jako své druhy, přátele, rodinu, národ!

Romové přepisují dějiny
Původní označení pro Romy byl pojem „cikán“. V roce 1971 se na jednom ze svých srazů shodli na přijetí nového pojmu „Rom“, což je nepřepisovatelný typ paměti používaný v IT. V rámci držení kroku s dobou bude na příštím romském srazu projednáván návrh na přejmenování z „Rom“ na „Flash“.

Romové jsou úspěšní lidé
Jak říkal už Bob Dylan ve svém citátu - „ Úspěšný člověk je ten, který ráno vstane, večer jde spát a mezitím dělá, co chce.“ Romové se tohoto citátu drží už dlouhou řadu let. To je dělá jedněmi z nejúspěšnějších lidí planety!

Romové pochopili daňový systém lépe než Češi
Daň z cigaret má odradit lidi od kouření, daň z alkoholu od pití. Romové jsou krok před námi, neboť právě oni jako první pochopili, co znamená daň ze mzdy! Navíc mají k práci největší úctu ze všech, protože se jí ani nedotknou!

Romové zvyšují v Česku porodnost
Romové se stále zdokonalují v oblasti porodnosti, dokonce se už rodí po pěti! Díky nim český národ nikdy nezanikne!

Romové likvidují potulná zvířata
Romové pomáhají českým městům a vesnicím od potulných koček či psů, tím zajišťují ve vesnicích a městech bezpečnost občanů i dopravy!

Romové znají svá práva
Zaznamenaný poučný rozhovor mezi otcem a synem o fungování státu:
Syn: „Tati, co je to demokracie?“
Otec: „To je když bílí makaj a my dostáváme dávky.“
Syn: „A to jim nevadí?“
Otec: „Vadí, ale to už je rasismus.“

Jinak jsou znalí zákonů České republiky. Jedná se zejména o právo sociálního zabezpečení, které ovládají lépe než většina Čechů. Mají dokonalý přehled o všem, co jim stát může dát!

Romové drží několik prvenství
Mezi jejich prvenství například patří:
· mají nejtenčí knihu na světě – Romský zákoník práce
· jsou mistry světa ve sběru kovošrotu

Romové – inovátoři
· Restaurace: Dokážou ji mít celou jen pro sebe bez rezervace, stačí jim na to půl hodiny – a ještě pak mají více peněz než před příchodem!
· Sport: Triatlon – na koupaliště pěšky, zaplavat si, zpět na kole!
· Hygiena: Dežodorant – pyžmová odrůda deodorantů, výroba: dva týdny bez koupele.

Romové se přizpůsobují
Romové vytvořili nový jazyk, kombinaci romštiny a češtiny - romčeštinu. Zrušili veškerá pravidla pro český pravopis a do svého slovníku spisovné romčeštiny zařadili výrazy, které jsou v češtině za vulgarismy, příklad z kvalitní romské básně (možná jde o rapový text): „Gadze,gadze pojebane hlavy my jsme ten styl cerna sila v nas je tak at se gadzo nikdy do nas nejebe bo dostane facky jak kunda pak klacky gadzice do ricy nadavaj na cigany a samy by chtely ochutnat poradnou cernou hadicy do jejich bilich pič tak gadzo vypadni odcat pryc nebudes mit nikdy na nas mi jsme ten styl my sme ten zivot cerna sila tady na zivo.“

Romové bojují proti rasismu
Z romského popudu se na Valném shromáždění OSN projednává novela protirasistického zákona, která má zamezit jakýmkoli předsudkům proti všem rasám. Zákon v praxi by vypadal takto:
· Transformace šachů – nová podoba hry předpokládá 32 šedých, sociálně nerozlišených figur na nediskriminační šedé šachovnici. Na pravidlech se zatím pracuje.
· Zrušení barevné fotografie a filmu – fotografie a filmy budou převedeny do šedé
· Protirasistická změna názvů a jmen - například:
Černá v Pošumaví → Šedá v Pošumaví,
skupina Žlutý pes → skupina Kukuřičný pes,
černá káva → arabská káva,
Vinnetou, rudý gentleman → Vinnetou, opruzelý gentleman,
Černý muž pod bičem otrokáře žil → Nerozlišený zotročený muž pod bičem otrokáře žil,
Cikánská pečeně → Nepřizpůsobivá pečeně

Romové drží svoje slovo
Když totiž Ježíš opouštěl Zemi, řekl Romům: „ Nic nedělejte, dokud se nevrátím!“. Romové souhlasili a své slovo dosud drží!

Romové jsou všeznalí
Romové jsou znalci svého oboru. Už od mala se vyznají v různých druzích kovů. Když si jeden Rom dělal řidičský průkaz, projel stopku na křižovatce. Zkoušející se ho ptal, zda ví, co to bylo za značku. Rom pohotově odpověděl: „Hliníková, vrátíme se?“
Dále se také vyznají v místě svého působení. Zaručeně ví, kde je nejbližší úřad práce, kovošrot, trafika a hospoda či kasino.

Romové boří mýty
Dlouho mezi lidmi bylo mýtem, že férovka znamená jeden na jednoho. Ve skutečnosti je to pět a více na jednoho člověka – a to je fér!

Romové pomáhají s demolicemi zbytečných budov
V roce 2007 šla skupinka Romů do staré továrny v komplexu bývalé Poldi Kladno, která měla být zdemolována. Aby ušetřili práci demoliční četě, rozebrali nosné traverzy, a tak se celá budova zřítila. Pro pomoc národu neváhali obětovat svůj život!

Romové jsou slavní
Romové nám dali spoustu slavných osobností. Například ze sousedního Slovenska k nám pronikla neuvěřitelně poučná a zvučná hudba romského rapera Rytmuse, který je velkým přínosem pro hudební průmysl Slovenské republiky.

Romové nejsou kriminálníci
Podle průzkumů není známý ani jeden romský tunelář.

Romové dokáží nemožné
· dokázali okrást Chucka Norrise
· z auta pro 5 lidí udělali auto pro 9 lidí
· dokázali vyvrátit přísloví „Bez práce nejsou koláče“
· porazili Terminátora 
18.9.2013 o hoaxu, že Rómů je v ČR okolo 240 000 a jsou nejopovrženíhodnějšími komunitami: http://blisty.cz/art/70136.html 
Také tato žabka si plete pojmy s dojmy,něco jiného je ktivně dělat práci za policii a něco jiného je dodržovat zákony - o tom, že se mají dodržovat spory nejsou ani v rómské komunitě: http://lucieamaliesulovska.blog.idnes.cz/c/359904/Delate-si-z-nas-srandu-romsti-aktiviste.html 
 
Aneb, jak říká Thomas Paine - diskutoat s někým, kdo odmítá použíat rozum, je jako podávat lék mrtvému.  
diskutoat s nerozumným je jako...
Gipsies
13.6.2014 - Českem otásal pípad složenky na 35 tisíc pro osobu rómského jména - zde je vysvětlení: http://mostecky.denik.cz/zpravy_region/maji-romove-vstup-na-aquadrom-zdarma-ano-ale-jen-nekteri-20140612.html  Čechy také sužuje otázka děti rodících rómských žen: http://www.krajskelisty.cz/ustecky-kraj/2136-opravdu-nas-romove-okradaji-urad-prace-vysvetluje-jak-to-je-podle-nej-ve-skutecnosti.htm 
 
 
František Matouš: ta diskuze mi zase připomněla jak jsem, protože žiju ve Švýcarsku, nedávno zase žasnul jak se v Čechách vyrábějí ta "muslimská znásilnění na západě". Švýcarsky bulvár, jistě ne podezřelý z obvzláštní obliby k cizincům nedávno zveřejnil zprávu o napadení mladé ženy u Lucernu, podezřelý je tam popisován jako běloch, mluvící lámanou Němčinou, tedy třeba Švéd nebo možná i Čech....http://www.blick.ch/news/schweiz/zentralschweiz/frau-in-emmen-lu-schwer-verletzt-vom-velo-gerissen-und-vergewaltigt-id3999277.html V Čechách se ten připad samozřejmně okamžitě objevil jako důkaz řádění muslimského dobytka http://www.stalo-se.cz/?p=27384
 
5.1.2017: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/441108/slavna-ceska-celebrita-poslala-patercatum-balik-na-ucte-jim-pristaly-desetitisice.html Ján Cverčko: "Když Češi zase píšou. Hoši takovou závist kvůli blbým 20 tisícům, prostě normální člověk nevymyslí, snad jen 80% Čehunů..."
 
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Zkusím se přimluvit u s právce serveru, zda by nemohl váš účet u Vaše věc zrušit.