Impeachnutý prezident není znovu zvolitelný

obrazek
9.5.2017 21:11
ilustrační obrázek je z Kladenského deníku, je z Masarykovy vatry v Lánech 2015. Poznámka: není nutné impeachnout prezidenta, ale kvůli vyšetřování je nutné vykopat z úřadu Babiše. Pohříchu se ukazuje, že cesta k vykopání Babiše z úřadu vede přes prezidenta (a Zeman se dostává do podezření rovněž, s Babišem, - v jeho případě jde o podezření z toho, že záměrným zdržováním odvolání ministra trestný čin pomáhá krýt), ale impeachnout Babiše definitivně, jak by si přáli všichni, kdo si ho prostudovali, bude mnohem těžší, než impeachnout prezidenta. Připomeňme, že zatímco se Babiš stále chlubí plusovým rozpočtem, NKU na jeho ministerstvo zjistil pozoruhodné nesrovnalosti v řádu přes 240 miliard. Asi se o tom nedá hovořit příliš nahlas, aby se to nerozneslo mezinárodně, mohli by nás finančníci ukřižovat jako Řecko. Je ale možné, že to stejně bude nutné ventilovat, nebo to prostě postupem času vyjde na povrch více stejně.

Pan prezident se kromě vyjádření o tom, že návrh demise ministra Babiše porušuje koaliční smlouv vyjádřil i jasněji,  že totiž Babiše odvolat nehodlá.  Pak začal hrát kličkovanou.  Že demise porušuje koaliční smlouvu a že se bude rozhodovat po návratu z Číny. Byl následně vyzván senátory, aby do Číny nejezdil. 

Bohužel nelze nadřazovat koaliční smlouvu Ústavě, je to prání dokument podstatně nižší váhy. Bylo upozorněno na to, že argumentaci s koaliční smlouvou použil Sobotka, pro odůvodnění, proč neodvolá ministra jHermanna, jenže my jsme parlamentní demokracií a nikoliv prezidentskou, tedy premiér tehdy uznal, že pro demisi by nebyla ve sněmovně shoda, kdežto nyní naznal, že ve sněmovně pro demisi shoda panuje. Ostatně - sám byl původně iniciátorem elegantnějšího řešení, když se usiloval o to, položit , nechat odvolat, celou vládu. Což se mu Zeman rozhodl překazit. 

Doufejme, že ještě po této šarvárce zůstaneme demokracií parlamentní, i když už nyní mnozí prohlašují, že k volbám půjdou teprve tehdy, až v jedné z uren bude Babišův popel. 

ANO uspořádalo tiskovku a zdůraznilo, že ono vstoupilo do poltického kládní jako čerstvý vítr na poli boje s korupcí. Připomínám, že anonymní akcie nebyly dosud zrušeny a jejich zrušení nebylo žádnou stranou (ani prezidentem)  navrženo.  A jak Vladimír Chlouba podotýká i "zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek umožňuje v § 48 toto obejít písemným čestným prohlášením o tom, které osoby jsou vlastníky akcií, jejichž souhrnná jmenovitá hodnota přesahuje 10 % základního kapitálu účastníka zadávacího řízení, s uvedením zdroje, z něhož údaje o velikosti podílu akcionářů vychází; tato žádost se považuje za žádost podle § 46. "

Aby nebudila morální pohoršení, odstoupila ministryně Valachová, kvůli pochybení své náměstkyně.  

Jiří Dienstbier:"Prezident Zeman sděluje, že nehodlá v rozporu se svým ústavním slibem dodržovat ústavu České republiky ve věci odvolání A. Babiše z vlády. V úvahu připadá několik variant postupu:

1. Kompetenční žaloba předsedy vlády na prezidenta k Ústavnímu soudu podle čl. 87 odst. 1 písm. k) ústavy.

2. Ústavní žaloba Senátu se souhlasem Poslanecké sněmovny na prezidenta pro hrubé porušení ústavy nebo ústavního pořádku podle čl. 65 odst. 2 ústavy se sankcí ztáty přezidentského úřadu a způsobilosti jej znovu nabýt.

3. V případě závěru, že prezidentovo jednání souvisí se zhoršením duševního stavu způsobeným jeho známými nemocemi, i usnesení Poslanecké sněmovny a Senátu, že prezident nemůže z důležitých důvodů vykonávat svůj úřad podle čl. 66 ústavy, kterým by přešel výkon prezidentských pravomocí na předsedy vlády, Poslanecké sněmovny a Senátu.

Jednotlivé možnosti se navzájem nevylučují, lze je využít současně." Seát dal Zemanovi na odvolání Babiše týden.

Babiš následující den prohlásil:"Můžete mně zabít, nerezignuju!"Chápu - má v tom hodně peněz. 

Lukáš Kraus:"Sobotka by měl dát nůž na krk všem ministrům za ANO, že jestli Babiš okamžitě nerezignuje, tak půjdou všichni a vláda bude pokračovat jen na půdorysu ČSSD a KDU s podporou napříč sněmovnou a nepodstatná figurka Zeman se může maximálně podrbat hůlkou na pozadí. Bylo by to ostatně nejlepší řešení, tedy podívat se pod drobnohledem na optimalizace a daňové defraudace Agrofertu přímo z ministerstva financí. Proto ta křeč Babiše. "Bureš bručet Babiš".."

Doporučuji, ale upozrňuji, že vyjadřování NKÚ je vysloveně eufemistické: http://forum24.cz/nku-nesrovnalosti-u-babise-presahuji-240-miliard-spatne-muze-byt-vykazan-i-statni-dluh/ a spřízněni i jinak? http://forum24.cz/podil-v-agrofertu-v-hodnote-360-milionu-koupil-babis-za-25milionu-za-vlady-zemana/

Jeden z mnoha střetů zájmů ministra financí spočívá v tom, že šéfuje úřadu, který vyšetřuje podezření na jeho vlastní trestnou činnost. - See more at: https://blisty.cz/art/86722.html#sthash.22c2zTTu.dpuf

dobrá analýza kauzy je zde: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2017/05/10/krize-uz-ne-vladni-ale-ustavni-nahravka-cislo-3-a-co-z-ni-nikoho-dosud-nezajimalo-ackoli-by-melo/

a ještě dobrá analýza stavu vyplývajícího z toho, že prezident vetoval klíčový zákon proti dopadům oligarchizace na naše politické prostředí - totiž zákon o střetu zájmů: http://denikreferendum.cz/clanek/24377-zembis-vloni-vznikl-letos-se-ho-muzeme-zbavit 

Dne 10.5.2017 se proti Babičovi a za dodržování Ústavy demonstrovalo v sedmi městech - Praha, Brno, Olomouc, Plzeň, České Budějovice, Zlín, Liberec - v Praze se sešlo asi 20 tisíc lidí a hodlají pokračovat  v  demonstracích celý  týden. https://www.novinky.cz/domaci/437445-ustava-je-vic-nez-milos-lide-demonstrovali-proti-zemanovi-a-babisovi-v-praze-jich-bylo-20-tisic.html 

další zdroje v mých blozích o Babišovi. 

Lukáš P/okorný: "Předat mou vlast bezkrupulózním oligarchům na stříbrném táce naprosto odmítám. Vím, že jim i díky zhasnutí v 90. letech už vlastně patří, vím, že to, co teď probíhá, je jejich boj o moc, ale pokusme se zachránit ještě to, co zbylo. Svobodu a demokracii před jejich nenažraností. Jdu do toho." (kam se plutarchové hrabou na oligarchy, což?) Honza Macháček: "Na velké demonstraci proti Andreji Babišovi nezaznělo z podia ani slovo podpory pro Bohuslava Sobotku. Natož aby si někdo všiml, že zápas s oligarchou je třídní boj. Jestli se tohle nezmění, skončíme u toho, není prezidenta kromě prezidenta Zemana a Andrej Babiš je jeho premiér. Babiš není Godzila, která se vynořila z temných hlubin komunistické minulosti a bourá nám náš krásný kapitalismus, Babiš je vrchol toho našeho krásného kapitalismu, vítěz konkurenčního boje na svobodném trhu, kde silní svobodně požírají slabé."

11.5.2017 Zeman se chce zeptat Ústavního soudu, zda musí odvolávat inistry. Ústavní soud zareagoval, že jeho dotaz zodpoví přednostně a rychle.  Nejdříve ovšem Zeman pojede na spanilou cestu do Číny. 

11.5.2017 okolo 17:00 připustil Babiš do televize, že odstoupí! 

Bodejť by ne , v Koaliční smlouvě je napsáno: Bod IV Principy koaliční spolupráce odstavec 7. Členové vlády budou v personální politice svých ministerstev respektovat zásadu vysoké odbornosti a morální bezúhonnosti.  

13.5.2017 Europarlament bude řešit Babiše -  jak říkali na rádiu Beat také prověřovat eurodotace, protože má pocit, že je Babiš zneužíval: https://domaci.ihned.cz/c1-65726430-vladni-krize-prekrocila-hranice-ceske-republiky-uz-se-to-neda-prehlednout-rika-europoslanec 

Panu Babišovi velmi vadí europoslankyně Ingeborg Groesslerová, jež dohlíží na eurodotace.

17.5.2017 Deonstrace Proč? Proto!  se konala v osmi městech, byla o něco méně početná, navíc byly Litoměřice a Hradec Králové,  Chrudim, Žďár, Havlíčkův Brod, Olomouc, Brno, Praha, Pardubice, ubyla Plzeň, Zlín, České Budějovice.. 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

přibyl hezký link na Vlkovu analýzu situace, mohla by se Vám líbit. 

klokan

   ,, Nejsme toho názoru, že pan Hitler - poté, co se uchopil moci, po níž tak dlouho toužil - uskuteční návrhy kolující v ( nacistickém tisku)."

Tento názor byl uvedeném ve výzmaném deníku německých Židů dne 2. 2. 1933. Tak jej alespoň uvádí autor Timothy Snyder ve své knize Tyranie 20 lekcí ze 20. století.

Úspěšně začala bujet další mediální kampaň směřovaná proti prezidentu ČR panu Zemanovi. Sotva se jen lehce nachomítl kolem aktuálně nechutných perepetií stávající trojkoaliční vlády a jejího neustále tápajícícho premiéra. Po kolikáte již vlastně od jeho zvolení ? Opět se stává nejlistovanějším a nejklikanějším právním předpisem v popřevratovénm ,,revolučním" nadšení nepříliš zřejmě povedená  Ústava ČR. Zatím lze toliko tušit v čí prospěch se vedou tyto vrcholné politické hrátky. Jestliže vezmeme politiky jako marionety na nitkách, voděných pravými vládci tedy popřevratovými oligarchickými bossy, z nichž jeden jen předstírá svou úlohu loutky, aby mohl úspěšně vodit za nos prosté a naivní ovčany ČR. Vzhledem k mafiánskému původu naprosté většiny polistopadových elit, můžeme soudit, že začíná urputné klání o zajištění si největšího koláče politické moci,při blížících se říjnových volbách i mezi mafiánskými gangy nyní ovládajícími ČR. Nejen Ústava ČR,jim slouží jako záclonka k zakrytí nevybíravého  dalšího boje těchto nynějších orwelovských prasat o místa u koryt.