Incident na koupališti v Dubí vypadá při bližším pohledu jinak

obrazek
12.8.2018 12:15
Ačkoliv policejní protokoly jsou zatím založeny jen na výpovědi jedné strany, přesto existují svědectví, která konflikt popisují jinak. Než začbneme soudit s Vladimírem Pelcem, poslechněte si příběh celý! "Celou kauzu rozpoutal na sociální síti příznivec SPD Tomia Okamury Petr Štefanec vystupující pod přezdívkou Stevie Bobo. Na tento fakt, který je možné zjistit z jeho profilu, upozornil i server Extra.cz. Média jeho verzi nekriticky převzala. Štefanec například tvrdil, že napadený mladík měl vyražené zuby, zlomený nos a bazének byl plný krve. "Vidím toho kluka, krvavě potrhanej, bez zubů, ale žije. Bazének plnej jeho krve, já ruce a nohy taky od jeho krve," citoval Štefance například server iDNES.cz. Podle záběrů televize Prima, která se zraněným udělala rozhovor, je však zřejmé, že vyražené zuby ani přeražený nos nemá. Z fotografií, která média zveřejnila a jsou pořízené bezprostředně po incidentu, není v bazénku vidět žádná krev."

U článku je video: http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/video-nove-svedectvi-rvacky-na-koupalisti-v-dubi-konflikt-mela-vyprovokovat-bila-zena-hodila-s-romskym-ditetem-do-bazenku 

Když mladík označovaný za hrdinu dvkrát hodil rómskou ženou proti kraji bazénku, tak někomu ruply nervy. Vzhledem k posledním událostem v České republice, kdy je rómská menšina šikanovaná ve svých právech na bydlení, co to jde, není třeba se divit,   že má někdo neurvy na pochodu.Těžko však označovat důsledek  provokace za rasismus vyprovokovaných.  Já osobně od okamžiku incidentu vídám na FB mezi rómskými přáteli spíše takováto provolání. 

:Jan Cverčko: Vyzva k Romum

Vazeni romsti pratele, vyzyvam Vas k neprizpusobeni se. Neprizpusobujte se tak, jak chce vetsinova spolecnost, ale tak jak to citite VY.
Vychovavejte sve deti, jako Vas vychovavali Vasi rodice. Vychovavali nas k toleranci, respektu a ucte k sobe, ale i k vetsinove spolecnosti.
Vedte sve ratolesti ke vzdelani, nebot tam je nejen jejich budoucnost, ale i Vase, aby se o Vas mohli na stara kolena postarat.
Nezavdavejte pricinu jinym, extremistum k nasili. Vim, ze je tezke se mnohdy udrzet, ale nasili nikam nevede. Je to zhouba.
Kdyz uz dojde ke konfliktu, zkuste zapremyslet, muze se stat, ze se stanete trestne stihanym v nejhorsim pripade muze jit o Vas zivot. 
Kazdy ma dnes mobil, vyuzijte ho pro svou ochranu a natocte si konflikt, muze Vam i policii hodne pomoci.
Tim, ze se nechame vyprovokovat, nahravame extremistickym a neonacistickym spolkum ci politickym stranam, aby vyrostli a mohli tak menit zakony, vyhlasky, legislativu nejen proti nam, ale proti vsem nevyhovujicim mensinam.

Snazme se byt lidmi prospesnymi svym rodinam a okoli. My nejsme parazite, nejsme zver, nejsme agresori. Nikdy jsme nevedli valky, neotrocili jine narody, nezabirali uzemi.
Vzdy jsme zili svuj zpusob zivota svobodne, at v monarchii, totalite, ci demokracii. Ten zivot jsme si nechali vzit, nenechte si znovu vzit svou identitu, svobodu, svou hrdost.

Chodte se vztycenou hlavou a pred nikym se neponizujte, pred nikym se nepovysujte. Kdyz spadnete, ihned se postavte. Pomahejte slabym, nemocnym, chudym. Jsme Bozi deti a dle toho zijme.

Nejsme narodem parazitu, ale narodem lidskym se vsim co lidstvi prinasi.

Chodte k volbam a volte ty politiky, kteri nehledi na svuj prospech, ale na prospech vsech. Vyuzijte dostupnych prav, ktere spolecnost, stat nabizi. I my tu spolecnost tvorime. Mysleme na dalsi generace, aby mohli zit v klidu a miru.

 

Je mi líto, ale ani by mne nenapadlo psát o soudničce na Vaše Věc. Pan Pelc si začal s neváhným materiálem, a nechce vnímat, že k tomu, jestli bude soužití mezi Čechy a Rómy klidné nebo ne, přispívá sám svou (negativní) hřivnou.  (Zde je blog Vladimíra Pelce: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/co-je-rasismus  a jeho  pokračogvání:http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/fakticka-podpora-rasismu)

Na následujícím videu hrdina David z šarvátky tvrdí, že má prokopnutá žebra - ale nemá žádný krunýř, čili jsou, jak říká reportérka, jen pohmožděná.  Doufejme, že si kromě Davida neřekl ještě lékař, že pomůže tomu, aby našinci nemlátili nějací černí beztrestně vyrobením toho správného  nálezu: Ale abych nekřivdila l=ékaři - jisté je jen to, že David si celý příběh poněkud uzpravuje, prokopnutý a pohmožděný není totéž, s prokopnutými žebry by bez krunýře chodit nešlo. Jde o zpravodajskou relaci, jen nevím, které televize: https://www.facebook.com/zpravy/videos/1941239569506757/

Příběh nápadně kopíruje příhodu z dětského hřiště v Českých Budějovicích z roku 2013, kdy také šlo o to,  že na dětském hřišti, které bílí  považují za svou doménu, si ovšem hrají i romské děti: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/venovano-romum

13.8.2018 A Vandasova DSSS opět chce incidentu zneužít pro své cíle, jako tehdy v Budějovicích: http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/dubi-zakazalo-protiromskou-demonstraci-extremistu-z-dsss-pred-mestskym-uradem-navrhlo-jine-misto-extremiste-zakaz-hodlaji

15.8.2018 Také hrdina David se odkopal ještě jednou: https://www.extra.cz/hrdina-ze-rvacky-z-dubi-se-naprosto-odkopal-nesporny-dukaz-o-jeho-rasismu

18.8.2018 Video ze shromáždění DSSS: https://usti.idnes.cz/dsss-kotleba-protest-dubi-romove-tomas-vandas-petr-pipal-pzf-/usti-zpravy.aspx?c=A180818_094323_usti-zpravy_kuce&utm_source=facebook&utm_medium=sharecd&utm_campaign=desktop

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com
Klíčová slova: rasismus, Romové

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

     Zřejmě i běžná fackovací lapálie vzniklá na koupališti, způsobená i vzrůstajícím vedrem, by mohla mít i závažnější následky. Kolik takových se vlastně stane i v našem účelově rozděleném pidistátečku za běžný kalendářní den ?  Jako obyvykle každá ze stran sporu má svou pravdu. Světlo do tohoto, jinak bagatelního případu, by nyní mělo vznést očekávané objektivní prošetření ze strany příslušných k tomu policejních orgánů, které byly dříve nazývány přiléhavěji jako vyšetřovací či vyhledávací. I tento případ může připomínat onu uměle nafouknutou bublinu současnými nejrůznějšímu bublifukáři.