IV. cenová kategorie

oscara vyhrává bureš
11.8.2017 11:46
Způsob tohoto léta není pro hnutí ANO příliš šťastný. Průšvih stíhá průšvih a trapnost honí trapnost. Nejde jen o A. Babiše (a J. Faltýnka) , ale také ministryni K. Šlechtovou a pražskou primátorku A. Krnáčovou. Sešlost v hospodě kategorie IV.

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová využila účasti na GP k pobíhání mezi závodníky na startovním roštu. Jejího „incidentu“ s Valentinem Rossim si povšimla i zahraniční média a o jeho záznam je nemalý zájem i na Youtube. Situace byla trapná. Paní ministryně se chovala velmi samolibě, ačkoli pochopitelně tvrdí něco jiného. Některé záběry na její vzteklou a zlou tvář by měla použít na své předvolební billboardy, když už se nepodařilo ulovit společné foto s Rossim. Samozřejmě se tak nestane a tak K. Šlechtová bude muset zvolit jiné příležitosti

Naprosto nepochopitelně se pražská primátorka Adriana Krnáčová obrátila na britského ministra pro mezinárodní obchod Grega Handse s otázkou, zda byl špion. Tato její úvaha se odvinula od slov britského hosta, že se v osmdesátých letech na Cambridge učil česky. Jakou asi čekala odpověď? „Je vždy lepší takové věci nepopírat ani nepotvrzovat,“ řekl později Hands. A. Krnáčová pak „žehlila“ svůj dotaz vyjádřením, že šlo o vtip. Zeptala se – samozřejmě jako vtip – také lidí z vedení ANO, zda měli něco společného s tajnými službami?

Jsi drzý, ba až vyzývavý, řekl by jeden z mích profesorů Andreji Babšovi po jeho vyjádření k žádosti o vydání k trestnímu stíhání. Pro deník Právo uvedl: „Je to poslední zoufalá snaha tradičních politiků a jejich zkorumpovaného systému se mě zbavit a ovlivnit volby, která je jak vystřižená z 50. let.“ Přesně v linii snahy srovnávat se s Miladou Horákovou. „Kdo lže, ten krade“ je jedna z českých moudrostí, která jistě došla i na Slovensko. Babiš se velmi často míjí se skutečností, při jeho inteligenci nepochybně vědomě. Potvrzuje to i kniha „O čem sním, když náhodou spím“, se kterou nyní pořádá propagační turné po Česku. Musí být hodně naštvaný, že policisté s ním chtějí mluvit ze zcela jiných důvodů, než že by chtěli autogram do jeho knihy. Čapí hnízdo? Klik lží a kolik "krádeží"?

Karla Šlechtová chtěla pozdravit Valentina Rossiho, Andera Krnáčová brala slova „vy jste byl špion“ jako vtip a Andrej Babiš je obětí systému, který více než dvě desítky let spoluvytváří jako podnikatel a nyní i politik. Všechno jsou to povídačky z Kafé Bureš, které je ale spíše hospodou IV. cenové kategorie.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  Každá doba má své hrdiny. V prozaické tvorbě Michajla Jurjeviče Lermontova zanechal hrdinskou stopu zbytečný člověk, cynik Pečorin. Naše doba hrdinským rámcem ohraničila jednoho z našich největších popřevratových zbohatlíků, svým způsobem rovněž cynika o jehož společenské užitečnosti se právě vedou dalekosáhlé spory.