Izraelci právě zmasakrovali 773 neozbrojených gazanů

obrazek
5.4.2018 13:30
Zpráva je z 1.4. a 31.3. 2018. Na Velký pátek, před Velikonocemi, v Gaze probíhaly protesty organizované Hamasem jako Velký pochod za návrat (myšlen do palestinských obcí zabraných Izraelci.). Izraelci stříleli do gazanů ostrými, (773 postřeleno právě touto municí, a 16 zemřelo.) a jak prozrazjí tweety jednoho z nich, bylo tomu tak záměrně. Izraelci zapojili do střelby více než 100 ostřelovačů. Tweety jsou mezitím již smazány. V druhém linku je i video. Více než 1400 gazanů bylo zraněno celkem. Fotka je z Gazy,. takto se v Gaze žije běžně. Toto je rodina Mohammeda AlNajjara. Izrael Gazu uvrhl zpět do středověku. Bez elektřiny, čerstvé pitné vody, potravin. Jedno obří - dvoumilionové - ghetto. Česká televize informovala o 15 nebo 16 zabitých, nikoliv o onom ohromném množství zraněných a vážně zraněných.. Překlady jsou google translatorem. Omlouvám se, poslední dny vidím zase hůř. 11.4.2018 se od 18:30 do 21:30 v Praze v kostele na náměstí Barikád 1, Praha 3 promítá film Striplife - aneb (Ne)všední život v pásmu Gazy. Pod textem ještě jedno video, z události, delší.

http://therealnews.com/t2/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=74&jumival=21485#.WsE3pCdndHM.facebook

1. dubna 2018

Izraelští vojáci přiznávají, že masakr neozbrojených demonstrantů v pásmu Gazy byl úmyslný - pak vymaže Tweety

IDF uvedl, že její krvavé zásahy proti neozbrojeným palestinským demonstrantům byly "přesné a měřené". Po natáčení 773 Gazy s živou munici napsal na Twitteru: "Víme, kde každá kulka přistala."

Ben Norton

Izraelská armáda připustila, že její krvavé zásahy proti neozbrojeným palestinským demonstrantům byly "přesné a měřené." Izraelské obranné síly, které střelily 773 obyvatele Gazy s živou munici, také říkaly: "Víme, kde dopadla každá kulka".

Izraelská armáda učinila toto přijetí v příspěvcích na Twitteru, než neprodleně odstranila tweety. Skutečné zprávy archivovaly a zdokumentovaly tyto tweety.

V pátek 30. března se desítky tisíc obyvatel z Gazanů, kteří žijí pod dusivou a nezákonnou dekádní izraelskou blokádou, uskutečnili masivní mírumilovný pochod na hranicích v Gaze a požadovali, aby se správní palestinští uprchlíci podle mezinárodního práva vrátili do vlasti, z níž Izrael vyhnal jim.

Izraelské obranné síly (IDF) se setkaly s pochodem střely, které kosily neozbrojených demonstrantů v masakru, které okamžitě vyvolalo mezinárodní pobouření.

Více než 1400 Palestinců bylo zraněno při útoku IDF, podle palestinských lékařských úředníků. Izraelští vojáci zastřelili 773 demonstrantů z Gazy s živou munici a zabili nejméně 16 lidí.

Den po protestu vydal IDF dne 31. března řadu příspěvků na oficiálním účtu Twitter. Izraelská armáda označila neozbrojený protest jako "vzbura" a "organizovanou teroristickou operaci".

"Včera jsme viděli 30 000 lidí; jsme přijeli připraveni a s přesnými posily, "informoval IDF. "Nic nebylo prováděno nekontrolovaně; všechno bylo přesné a měřené a my víme, kde každá kulka přistala. "

Brzy poté, co to napsal, IDF odstranil jeho šesti-tweet vlákno.

Skutečné zprávy zdokumentovaly úplný smazaný příspěvek na  archiving the cached version of the official IDF account

Ben Norton podruhé, zevrubněji: http://therealnews.com/t2/story:21486:Israel-Massacres-Unarmed-Gaza-Protesters%2C-Shooting-773-with-Live-Ammunition

31. března 2018

Izrael masakry neozbrojené demonstranty Gazy, střelba 773 se smrtící  munici

Izraelská armáda brutálně rozdrtila protest proti hranicím v pásmu Gazy vedené desítkami tisíc Palestinců, zabila 16 a zranila 1400. Novinář Max Blumenthal hovoří o dusivé blokaci pásky Izraele a zaujatých médiích o "Velkém návratovém březnu".

Desítky tisíc Palestinců žijících pod dusivou izraelskou blokádou v Gaze uspořádali masivní mírumilovný pochod na hranici s Izraelem. A setkali se s množstvím kuliček.

Izrael rozdrtil historický protest s extrémním násilím a kosil neozbrojených demonstrantů. Více než 1400 Palestinců bylo zraněno. Izraelská armáda nasadila více než 100 odstřelovačů, kteří střelili 773 demonstrantů se živou munici. V masakru bylo zabito nejméně 16 Gazanů.

Izraelská armáda později otevřeně přiznala, že masakr byl záměrný a předem plánovaný. IDF napsal na Twitteru, "všechno bylo přesné a měřené, a víme, kde každá kulka přistála." Brzy poté tyto tweety odstranil.

Demonstrace, která byla nazvána "Velký návrat března"; byla po celé měsíce pořádaná, aby požadovala, aby se správní palestinští uprchlíci podle mezinárodního práva vrátili do svých domovů, které Izrael etnicky očistil v roce 1948.

Demonstranti také odsoudili izraelskou dekádu dlouhou blokádu pásma Gazy, kterou odborníci OSN výslovně uvedli, že je nezákonné.

Kvůli tomuto úmornému obléhání je v Gaze uvězněno 1,8 milionu Palestinců s malou vodou, potravinami a elektřinou. Dokonce i bývalý předseda vlády Spojeného království David Cameron označil izraelský obléhaný pás Gazy za "vězeňský tábor" a "vězeňskou plochu".

Real News hovořil o historickém protestu s novinářem Maxem Blumenthalem, který nedávno oznámil, že se nachází v zemi v Gaze.

MAX BLUMENTHAL: Tento protest byl také proti izraelské politice v nárazníkové zóně, kde Izrael kontroluje území uvnitř Gazy a střílí lidi podle vůle. Ale také to bylo prokázání legitimní tvrzení, že Palestinci mají na své zemi a majetek uvnitř Izraele podle rezoluce OSN 194, která byla schválena OSN a dává Palestincům právo na návrat, který mají všichni uprchlíci.

Tento protest je neozbrojenou demonstrací, že jsme slyšeli mnoho liberálních sionistických znalců, kteří požadovali, aby v průběhu let požadovali, aby existoval palestinský Gándhí, který by vstával a vést své lidi v nenásilných, neozbrojených demonstracích. V roce 2011 na vrcholu arabského jara nebo tzv. Arabské jaro napsal Thomas Friedman sloupec v New York Times, v němž požadoval, aby se Palestinci pustili do obrovského mírového pochodu, nenásilného protestního pochodu, v Jeruzalémě, aby protestovali proti okupaci. A řekl, že tento pochod, který byl mírumilovný, okamžitě vyvolá odpověď v izraelské společnosti s gesty směrem k míru v Izraeli. A to bylo absurdní sloup, protože tyto pochody a takový druh taktiky neozbrojeného odporu byly svědky v palestinských vesnicích roky a roky a roky a svět jen otočí hlavu a ignoruje je a pak tyto bezradné postavy jako Thomas Friedman řekni, no, proč to neudělají? Když to dělají.

A tak to dnes udělali v masivní demonstraci, která se velmi podobá některým demonstracím, které v roce 2011 uviděli palestinští uprchlíci v Sýrii av Libanonu. Prostě prostě pochodovali k hranicím a byli odříznuty izraelskými snipery. Tam jsou zprávy o Izraeli skutečně lobbing dělostřelectva s tanky do nárazníkové zóny. A ve dnech, které vedly k tomuto pochodu, Izrael, který testoval drony, které protestujícím upustily slzný plyn ze vzduchu.

Takže toto masivní zobrazení násilí opravdu ukazuje izraelskou reakci na palestinský Gándhí, což je čisté násilí, žádná tolerance a víte, úplné ticho z hlavních amerických médií. Já jsem seděl kolem sledovat CNN a MSNBC pryč a dnes, a víte, já jsem zahlédl diskuse o Stormy Daniels a Vladimir Putin je globální super bomba, ale nic o tom.

BEN NORTON: Právní experti říkají, že Izrael skutečně zaujímá pásmo Gazy, důsledně kontroluje všechno a každého, kdo vstoupí a odchází.

Blumenthal diskutoval o militarizaci hranice Gazy a izraelské armádě o pravidelných vraždách Palestinců, kteří vstupují do nárazníkové zóny, kterou Izrael jednostranně uvalil.

MAX BLUMENTHAL: Hranice Gazy, která byla na počátku padesátých let pokryta ostnatým drátem na některých místech, je nyní obrovská betonová zeď. Byl jsem v Gaze před několika týdny. Prošel jsem touto zdí, byl to druhýkrát, když jsem vstoupil, a vždycky se dívám napravo, když procházím ochrannou zónou mezi Izraelem a kde mohou lidé žít v Gaze, a to je asi 300 metrů. Lidé v pásmu Gazy nesmí vstupovat do nárazníkové zóny. Pokud to udělají, budou to zastřeleni Izraelem. A nebudou jen zastřeleni izraelskými odstřelovačky. Existuje kulomet s dálkovým ovládáním, který je trvale vysazen na vrcholu betonové zdi a je provozován z mil od praporu vojáků v poušti Negev, kteří v podstatě tlačí joystick tlačítka a střílí každého, kdo se blíží k hraniční zdi.

BEN NORTON: Zatímco Izrael je masakr demonstrantů v Gaze získal v amerických korporátních médiích nějakou pozornost, odbytiště často používalo zavádějící a nejednoznačný jazyk, aby vytvořil falešnou rovnocennost mezi vyzbrojenými palestinskými demonstranty a těžce ozbrojenou izraelskou armádou.

New York Times popsal jednostranné izraelské zabíjení palestinských demonstrantů jako "střety"? a konflikty.

Blumenthal se zabýval předpojatostí a pokrytectvím ve zprávách západních médií.

MAX BLUMENTHAL: No, izraelské masakry demonstrantů v Gaze získaly určitou pozornost v amerických médiích, které často používají zavádějící a nejednoznačný jazyk, aby vytvořili falešnou rovnocennost mezi neozbrojenými palestinskými protestujícími a těžce ozbrojenou izraelskou armádou. New York Times popsal jednostranné izraelské zabíjení palestinských demonstrantů jako střety a konfrontace. Blumenthal se zaměřil na předpojatost a pokrytectví v západních médiích.

Myslím tím, že jsem byl uvnitř Gazy a byl v Palestině, víte, roky mimo a tam, myslím, že lidé používají jazyk konfliktů na palestinské straně. Je to jen část místního jazyka. Ale pokud jste západní čtenář, jazyk střetů zneklidňuje nerovnováhu v moci, protože máte izraelské odstřelovače s pokročilými ostřelovacími puškami, baráčky slzného plynu, ty gumové náboje. A jak jsem se zmínil, dělostřelectvo je ve skutečnosti používáno proti těmto demonstrantům. Demonstranti házet kameny a možná mají nějaké hořící pneumatiky, a někdy víte, že jsem je viděl, že je odhánějí slzný plyn zpět. Takže víš, můžeš docela dobře vidět, že to nejsou stejné konflikty, dvě armády ozbrojené lehkými zbraněmi a tanky. Je to mládí s kamenem, ale obecně mládež se znaky a kamerami a vlajkami proti, víte, chodit do zubů jednoho z nejmodernějších vojsk na světě.

A tak si myslím, že jazyk zneklidňuje situaci. To je masakr. Je to velmi podobné masakru Sharpeville v Jižní Africe. Připomíná masakr Mavi Marmara v roce 2010 a masakry, které jsme byli svědky izraelských hranic s Libanonem a Sýrií uprchlíků, kteří se pokoušejí pochodovat do svých domovů. A víte, horší než to, slyšeli jsme to, viděli jsme, že New York Times popíše pochod takto: mírový pochod Gazanů až k hranici Izraele se stal krvavým. Prostě se prostě otočilo. Takže nevíme, jestli lidé uvnitř pochodu začali, víte, najednou vytáhnou své známé kulomety a sebevražedné vesty. Chci říct, prostě nevíme, protože to prostě stalo krvavé. Ve skutečnosti ji Izrael otočil krví tím, že je střílel, a to je pro New York Times příliš mnoho, aby to potvrdilo.

BEN NORTON: Izraelská vláda se pokoušela ospravedlnit své krvavé zásahy proti neozbrojeným demonstrantům tím, že tvrdí, že se potýkají a zastírají takzvané teroristické útoky Hamasu, islámské politické strany, která byla zvolena k vládnutí v Gaze. Ale Blumenthal tvrdil, že protest ukazuje přesný opak, který je pravdivý.

MAX BLUMENTHAL: No, když jsem byl v Gaze, uviděl jsi skutečně přípravu na nějaký podobný pochod. Byly zřízeny protestní stany a každý pátek v týdnu probíhaly demonstrace místní mládeže. V podstatě by šli na hranici a vrhali kameny izraelským vojákům, drželi palestinské vlajky, zpívali. Takže to už bylo v pořádku. A ty víš, že v průběhu let ti mladí lidé, kteří nemají žádnou afilizaci s žádnou frakcí, nejsou Hamásem, nikdo je tam nikam neposílá. Jsou prostě jako nezávislí. Byli, byli v určitých bodech vyháněni brigádami al-Qassam, což je vnitřní bezpečnost Hamasu a armáda a vojenská paže. Víte, Hamás je vládcem pásma Gazy a kontrolují, co se děje na hranicích. Takže v podstatě to, co se děje, je to, co se stalo, Hamás se rozhodl, že udělí povolení k tomu, co lidé v Gaze a Gaze občanské společnosti chtěli dělat dlouho, a dali jim prostor k pochodu k hranicím. A to je, víte, to je skutečně děsivé vůči Izraeli. Je to opravdu rozrušující pro celou proizraelskou komunitu.

To ukazuje, že Hamás přijímá nenásilné neozbrojené demonstrace spíše než přijmout strategii, kterou uvedli v roce 2014, což je ozbrojený odpor. A víte, to je ve skutečnosti ještě víc děsivé pro Izrael, že tato technika, která skutečně pocházela od základů palestinské společnosti, byla vždy jádrem palestinského odporu, byla schválena skupinou, kterou Izrael a jeho spojenci pokoušela se definovat jako tuto obrovskou teroristickou hrozbu.

BEN NORTON: Podle mezinárodního práva mají miliony palestinských uprchlíků právo na návrat do historické Palestiny. Velký návrat března na hranici Gazy byl organizován výslovně, aby tuto skutečnost zdůraznil.

Blumenthal se nachází demonstrace v historickém kontextu Nakba, jména pro masové vyhánění Palestinců v roce 1948.

MAX BLUMENTHAL: Chcete-li pochopit, proč lidé pochodují k tomu, co je považováno za hranici mezi Gazou a Izraelem, musíte pochopit, co je Gaza. Gaza je v podstatě lidským skladištěm pro uprchlíky, kteří byli vyhoštěni ze své země a jejich majetku v roce 1947, v roce 1948, během systematické kampaně etnických čistících sionistických milic a co se nakonec stalo izraelskou armádou. Přibližně 750000 lidí bylo přeměněno na uprchlíky, aby zřídili stát Izrael židovskou většinou. Značný počet těchto uprchlíků směřoval na jih směrem k Gaze, který byl pak pod kontrolou Egypta, a Izrael přistoupil k řadě zákonů, jako je zákon o prevenci infiltrace, který definoval všechny ty lidi, kteří byli do Gazy zatlačeni jako infiltrátory a umožnily jejich trestní stíhání a jejich zajetí, jejich násilné zachycení, kdyby znovu vstoupili do toho, co se stalo Izraelem. David Ben-Gurion nařídil svým vojákům, aby zastřelili každého, kdo se pokusil znovu proniknout.

A hranice Gazy od počátku 50. let skutečně byla místem extrémní brutality, kterou izraelské pohraniční stráže čelily lidem, kteří se pokoušejí vrátit se z Gazy domů. Tady jsme o 70 let později a lidé se stále snaží chodit domů, na to, co považují za domov.

BEN NORTON: Max Blumenthal také zdůraznil ironii, že Izrael provedl tento masakr demonstrantů na počátku slavnostního svátku Pasu, který má oslavovat zotročený lid osvobozující se od útlaku.

MAX BLUMENTHAL: Dnes večer moji rodina a přátelé a já budeme oslavovat to, co považujeme za festival osvobození, osvobození hebrejčanů z egyptské otroctví a je to něco, co je opravdu blízko naší tradici nejen jako Židé, ale jako progresivní lidé kteří věří v osvobození všech lidí. A je opravdu ironické vidět stát, který tvrdí, že je plášť světa Judejců.

****

Upoutávka na film Striplife: https://www.youtube.com/watch?v=_r1ehLH6d1s věřím, že by film dali i zadarmo, kdby ho za nějaké snížené vstupné kina promítala! 

Lieberman (izraelský ministr obrany) odmítá vyšetřování a říká,  že vojáci zasluhují medajle za zabíjení gazanů: http://www.palestinechronicle.com/lieberman-refuses-investigation-vows-harsher-military-response/ zde se ale hovoří o 17 mrtvých a stovkách zraněných. 

video z události: https://sputniknews.com/middleeast/201804061063272616-gaza-protests-claches-victims-israel-palestinian/?utm_source=https://www.facebook.com/&utm_medium=short_url&utm_content=hjFA&utm_campaign=URL_shortening

Tisíce Izraelců v  ulicích volají po genocidě  Palestinců: https://www.mintpressnews.com/thousands-israelis-take-streets-calling-palestinian-genocide/221168/

Youtube zamezil 28 zemím sledování videa s násilnostmi proti protestujícím gazanům: https://www.thecanary.co/global/world-news/2018/04/06/youtube-bans-28-countries-from-watching-a-video-exposing-israels-violence-against-protesters/

USA zablokovaly v Radě bezpečnosti OSN výzvu k vyšetření násilností v pásmu Gazy: https://www.novinky.cz/zahranicni/468431-usa-zablokovaly-v-rade-bezpecnosti-osn-vyzvu-k-vysetreni-stretu-v-pasmu-gazy.html

7.4.2018 Další kié zabiti, mezi nimi i novinář ve speciální označené vestě: https://www.haaretz.com/israel-news/palestinian-journalist-wearing-press-jacket-killed-by-israeli-fire-in-1.5977830 a s ním dalších 29 lidí blo zastřeleno.

20.3.2018 Izrael odřízl Gazu od dodávek čerstvé vody: https://www.middleeastmonitor.com/20180320-israel-cuts-fresh-water-supplies-to-gaza/

9.4.2018 použil Izrael proti protestujícím  gazanům podivné plyny: https://www.middleeastmonitor.com/20180409-israel-using-strange-gases-against-protesters-in-gaza/#.WsxbusQKdRJ.facebook Podle popisu potíží postižených šlo evidentně o neznámý nervový plyn. 

11.4.Izrael letecky napadl Gazu: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/izrael-letecky-napadl-gazu

 20.4.2018 zastřelili i patnáctiletého: https://mobile.almasdarnews.com/article/israel-shoot-15-yr-old-child-in-the-head-bringing-gaza-death-toll-to-39/

Izraelský generál  potvrzuje, že ostřelovačům řekli, že mají střílet po dětech: https://electronicintifada.net/blogs/ali-abunimah/snipers-ordered-shoot-children-israeli-general-confirms

27.4,2018: Pánové asi zapomněli, že nesedí u počítačové hry."Deník The Independent připomíná, že v měsíci dubnu je to už podruhé, co se na veřejnost dostaly záběry izraelského vojáka oslavujícího střelbu do Palestinců." https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kamera-zachytila-izraelskeho-vojaka-jak-oslavuje-strelbu-na-palestinske-civilisty-45999?dop-ab-variant=&seq-no=6&source=hp

 

25.4.2018 Markéta Hrbková: "Ne naším jménem!

Dobrý den,
Vítám všechny, kdo přišli podpořit dnešní happening. Jak víte, setkáváme se zde proto, abychom vyjádřili nesouhlas s chováním Izraele v Palestině.
Nechci znovu a znovu vypočítávat řady mrtvých, počty zraněných mladistvých či jinak srovnávat válečnou aritmetiku. Jednak to nikdy žádnou střelu neodklonilo, jednak se mi takový přístup hnusí. Odmítám srovnávat nesrovnatelné, vinit trpaslíka, že neposkytuje obrovi tolik místa, kolik by si představoval na úkor vlastního živobytí. 
Narodila jsem se jako druhá generace po holocaustu, máma si nesla následky hrůz dětství až do smrti. Tato zkušenost mne formovala tak, že jsem někdy až extrémně přecitlivělá na jakoukoliv formu šikany, diskriminace a nerovnost sil v konfliktu. Ač jsem se její přímou obětí nikdy nestala, až někde v morku kostí vím, jak chutná i jak se rodí. 
Celé dětství i mládí jsem tuto vlastnost považovala za „židovské dědictví“, převzatý osud, který mne hlouběji než jiné zavazuje, abych se postavila na obranu všude tam, kde se objeví. 
A to je také důvod, proč dnes stojím tady. 
Nepochybuji, že dnes, po 70 letech bojů, hromadách mrtvých a generacích křivd, páchají válečná zvěrstva obě strany. Ale také vím, že při podobné nerovnosti sil může první krok k smíru přijít jedině ze strany silnějšího. 
Nechci zpochybňovat riskantnost takového kroku. Válečná setrvačnost je silnější než mnohé jiné a nenávisti byly naplaveny oceány. Ale tyto oceány se nakonec – jako všechny emoce - neřídí hranicemi ani náboženskými představami, ale stravují rovným dílem duše i životy obou stran. A není z toho východisko.
Boje na středním východě se rozšiřují a jediné, co narůstá je zrůdnost a beznaděj. V Evropě narůstá nespokojenost s tím, že její občané mají být spolupachateli zločinů, které se dějí v Palestině, množí se antisemitismus, který zdaleka není jen jakousi z historie se zázračně vynořující starou bestialitou, ale v mnohém také logickým důsledkem této nechuti. 
Nevím, jestli jsem Židem sebenenávidějícím – jak by mne označili ti, kteří tu dnes oslavují svou násilnickou převahu – ale považuji se za Žida, kterému byla dána do vínku skutečně nelehká, ale o to zásadnější hřivna – učinit první krok, i když v sobě skrývá Abrahámovská rizika. Krok sebepřekročení směrem k lepšímu člověčenství, ke vzájemnému respektu a smírnému řešení i za cenu dočasného nebezpečí. 
Procházíme kulturní krizí, která zasahuje naši sebeidentifikaci a důvěru v nás samotné. Izrael je symbolickým pupkem, kde se setkávají historie tři z největších náboženských celků současnosti, krom jiného také symbolem toho, kam se obrací a posunuje naše vize Boha, sebepřekročení a ducha.

Kéž by to bylo směrem k míru."

Ne York Times označuje Gazu za vězení pod otevřeným nebem, v každém případě pro protestující z Gazy je žít nebo zemřít jedno a to samé: https://www.nytimes.com/2018/04/29/world/middleeast/gaza-israel-protests.html?smid=fb-share

I v pátek 11.5. byli zabíjeni lidé, ale pravý masakr začal 14.5., kdy do pozdního odpoledne bylo zabito 61 lidí (počítáno do 15.5. večer) včetně nejméně 6 dětí a 2700 bylo zraněno, postřeleno. https://www.aljazeera.com/news/2018/04/gaza-protest-latest-updates-180406092506561.html prostst byl mírumilovný, obyvatelé koncentráku se  pouze snažili přelézt plot. Izrael takto jednal v den svého jubilea, otevření  US ambasády v Jeruzalémě. V České televizi padala slova o nezbytnosti zabíjení narušitelů hranice, kdy nikdo nemů§že pochybovat o tom, že  každý demokratický stát má právo takto jednat. Také  padala slova o vtělení jablku oka božího v oddaného Netanjahua a Trumpa, protože USA jsou pravda a pravda je mír s okolnímis státy.  O protestu Gazanů: https://www.democracynow.org/2018/5/11/laleh_khalili_palestinians_gandhis_are_marching Připomeňme, že izrael střílel do lidí o svém jubileu a oslavě 70 let od svého založení. Mezi  oběťmi je i vozíčkář!  Přítulnost agresorů k sobě navzájem a k vyviňování vlastní brutality v příkladech jedněch pro druhé... "Izraelský ministr školství Naftali Benet v rozhovoru pro izraelský rozhlas řekl, že Izrael bude k plotu v Gaze přistupovat jako k železné oponě a každého, kdo se k němu přiblíží, bude považovat za teroristu." Vnoci na čtvrtek 17.5. bombardoval Izrael Gazu - resp. prý základny Hamásu v Gaze: https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/472269-izrael-bombardoval-zakladny-hamasu-v-gaze.html

Od začátku protestu 30. března okupační síly zabily nejméně 109 demonstrantů a zranili 12,000 lidí, přičemž používají i zakázanou explozivní munici, která si vyžádala desítky amputací.

A článek nejen o tom, jak izraeslká hasbara hodila všechnu vinu za masakry na Hamá: https://www.thenation.com/article/israels-massacre-of-palestinian-civilians-should-spark-horror-and-action/

 Článek o tom, jak se Izrael vzpírá OSN v dokazování viny za madakry: http://theantimedia.com/israel-wont-cooperate-un-probe-gaza-killings/

128 zemí v OSN odmítá souhlasit s přenesením americké ambasády do Jeruzaléma: https://www.independent.co.uk/news/world/americas/un-jerusalem-vote-latest-updates-list-countries-voted-against-us-israel-capital-nikki-haley-general-a8124136.html

V Izraelské- palestinské historii nejsou takovéto masakry nic neobvyklého: https://en.wikipedia.org/wiki/Al-Dawayima_massacre

23.4. 2018 Ostřelovačům bylo nařízeno střílet děti, potvrzuje izraelský generál: https://friendsofsyria.wordpress.com/2018/04/23/snipers-ordered-to-shoot-children-israeli-general-confirms/

26.5.2018 Tereza Spencerová: "...české Aktuálně.cz: "V Gaze se znovu demonstrovalo. Izraelští vojáci zranili nejméně deset osob."...americký Middle East Eye: "More than 100 Palestinians hurt in Gaza protests."" (přes 100 Palestinců bylo zraněno.)

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy
Klíčová slova: demonstrace, Gaza, Izrael, masakr, Palestina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.