Jak Babiš likviduje podnikatele

obrazek
16.4.2017 11:49
Babiš nejenom uniká sám daňovým povinnostem, ještě je také v roli ministra financí zodpovědný za zneužívání pravomoci Finanční správy, jež se děje evidentně ve velkém a systematicky - říkejme tomu daňový džihád. Aobjevují se i nové problémy s EET u e-shopů. Zde je jeden dopis z FB stránky Papaya POS a dva odkazy na články - o fungování Finanční správy a EET u e-shopů. Na obrázku Tutenhamoun.

Pan Jan podnikal poctivě a bezproblémově až do dne, kdy mu skřížil cestu berňák. Svou situaci popsal v dopise pro ministra financí:

Vážený pane ministře,
piši Vám po čerstvé zkušenosti s prací Územních pracovišť FÚ v Praze, která se pod Vaší taktovkou pustila do boje s úniky na DPH a samozřejmě ti nejvíce perzekuovaní jsou ti, kteří roky řádně platí.

Má společnost existuje na trhu 5 let, je měsíčním plácem DPH. Dodáváme převážně zdravotníckým zařízením řízeným státem nebo kraji - ve splatnosti 60 dní, ale většina platí i dalších 60 po splatnosti, taková ta klasika. Celých 5 let neměla společnost s odvodem DPH jediný problém. Nyní pod nátlakem Vašich apelů se vymáhací oddělení FÚ rozhodlo, že nejsnáz se vybírá od těch, kteří dlouhodobě řádně platí, protože tito si přeci nemohou dovolit být odstaveni a tak je snadné si na nich něco vzít.

Můj případ DPH:
12/2016 podáno 25.1., daňová povinnost 150.000 Kč (dlhuji státu)
1/2017 podáno 24.2., nadměrný odpočet 40.000 Kč (stát mi má vrátit)
2/2017 podáno 20.3., nadměrný odpočet 114.000 Kč (stát mi má vrátit)

27.března 2017 bez jakéhokoli předchozího vznesení dotazu na splečnost, která má stále stejnou strukturu a řádně platí celou dobu daně, bylo doručeno exekuční rozhodnutí FÚ do všech bankovních ústavů (3 bankovní účty) pro exekuci na DPH ve výši 112.000 Kč bylo na 3 bankovních účtech celkově blokováno 317.215 Kč. Nikoho ani nezajímá, že se blokuje 3x víc.

28.března 2017 jsem alarmoval FÚ, proč si nezapočítají nadměrný odpočet za 2/2017. Odpověď: "Nesmíme započíst."

28.března 2017: Vezměte si tedy prosím z jednoho z těch účtů celou částku a odblokujte účty. Nadměrný odpočet 2/2017 nám pak snad pošlete.

29-30.března 2017: Urgováno (leží na stole na schvíálení právní moci)

31.března 2017 přišla dpověď z FÚ: "Poslali jsme do banky, mělo by se to strhnout do 24 hodin."

3.dubna 2017 se v jedné z bank provedlo stržení celkového dluhu včetně poplatků za exekuci, ale účet stále blokován a všechny ostatní také. Z druhé banky se strhl celý zůstatek a ze třetí to samé. Celková odepsaná částka tedy 317.215 Kč namísto exekuovaných 112.000 Kč. Na dotaz, co to jako je a kdy dojde k odblokování účtů a vrácení navíc stržených financí, přišla odpověď: "Až si to tady spárujeme a spočítáme." A to bude kdy? "Zkuste si zavolat pozítří..."

Dále nebudu snad ani komentovat. Je to týden a půl a účty jsou stále blokované, firma nikomu nic neplatí protože FÚ z ní doslova vydžusoval trojnásobek a když připočtu ještě dlužný nadměrný odpočet za únor ve výši 114.000 Kč, tak místo 112.000 Kč si celkem FÚ přivlastnil firemních téměř 430.000 Kč.

Chápu Vaše boje s podvody na DPH a podporuji je, dokonce jsem byl i Váš volič, což z menších podnikatelů jsem byl asi poslední přibrzděnec v ČR. Tohle je ale čistá buzerace a řízená likvidace menších společností s absolutní aplikací presumpce viny směrem k nim a stěžovat si? Tak akorát na národní výbor...

Takže "sorry jako", ale těch kterých se to má dotknout se to nedotkne (mají-li korupční cestou zařízené krytí na FÚ) a ostatních je potřeba prostě brát jako prasata na porážku bez šance dovolání.

Mějte hezký týden pane ministře
Jan

O tom, že pan Jan nebyl poslední dobou zdaleka jediným podnikatelem, jenž zápasí s problémem blokace na účtech, napsal Jiří Sezemský:

Oč je FS liknavější a neochotnější řešit problémy svého ministra, o to důrazněji postupuje proti menším podnikatelům. Andrej Babiš společně s koaličními partnery dal FS do rukou nové represivní nástroje v podobě EET či kontrolních hlášení DPH, vymahatelných pod hrozbou drakonických pokut. Jsou známy i případy, kdy pouhý den zdržení spuštění EET přišel obchodníka na 50 tisíc korun.

Ještě zákeřnější je však ze strany FS využívání „daňového džihádu“, jak jsou daňovými experty nazývány zajišťovací příkazy. Ty mohou likvidačně dopadnout nejen na skutečné podvodníky, ale i na poctivé podnikatele, kteří neporušili zákony. Oč se jedná?

Zajišťovací příkaz je extrémní instrument umožňující FS vybírat předem daně, které ještě nejsou splatné, nebo dokonce ani nejsou vyměřeny. A to ve výši, kterou si úředníci sami stanoví. Týkají se hlavně DPH či spotřební daně. Firma musí nejdéle do 3 dnů složit částku, jakou berňák určí. Stačí přitom, že firmu podezřívá, že nebude schopna či ochotna splatit své předpokládané daňové závazky, přičemž tyto obavy nemohou být stoprocentně podloženy. Úřady firmě obstaví účet, čímž ji paralyzují a většinou tím ukončí její činnost.

Zasažená firma se sice může bránit soudně, ale úřední rozhodnutí nemá odkladný účinek. To znamená, že se může domoci práva dlouho poté, kdy ji Janečkova FS de facto zlikviduje. Případně vysouzené odškodnění potom zaplatí daňový poplatník.

22-násobný nárůst

Trend využívání zajišťovacích příkazů je přitom jednoznačný. Jak uvedl týdeník Ekonom (30. 3. 2017), od roku 2008 stoupl jejich počet 22-krát na loňských 1561 (ze 72). Jde úhrnem o zajištěnou částkou 3,3 miliardy korun. To je zhruba stejný počet a objem jako v roce 2015, přičemž skokový růst nastal v roce 2014 po Babišově příchodu na ministerstvo. Také je zjevné, že FS míří na stále menší ryby. Zatímco v roce 2008 bylo na jeden příkaz zajištěno v průměru 86 milionů korun, vloni to byly pouhé 2 miliony.

„Mělo by jít o výjimečný nástroj namířený proti podvodníkům, u nichž vážně hrozí, že po doměření daně již nebude možné tuto vymoci. Praxe je ale jiná, kdy stále častěji tyto dopadají na obyčejné podnikatele za běžná pochybení,“ odporuje předseda Unie daňových poplatníků Ondřej Lichnovský. Kritizuje, že důvody pro vydání zajišťovacích příkazů jsou často velmi obecné a obtížně přezkoumatelné. Podle něj je velmi složité posoudit, zda je firma daňově riziková. „Jako profesionál to nejsem schopen předem poznat,“ poznamenává. Navíc berní úředníci nepřihlížejí k ničivým důsledkům, jaké jejich postup pro firmy má.

FS k dokreslení situace podnikatele, kteří daně jinak řádně platí, nijak předem neinformuje o tom, že by se mohli dostat do problémů. Například tím, že sami neodhalili defraudanty, s nimiž se při obchodech mnohdy nevědomky zapletli.

Proto unie navrhuje změnu zákona, aby zajišťovací příkaz nedopadl likvidačně i na ty dotčené firmy, které v následném soudním řízení prokážou, že byly z daňového úniku podezírány neoprávněně. Aby mohly hradit ze zajištěných prostředků běžný provoz až do okamžiku vynesení rozsudku.

Nezdá se však, že by to ministra financí, který je sám podezřelý z mnohamilionových daňových optimalizací na hraně zákona, příliš zajímalo...

P.S. dodává Bára Štěpánová: „Po občanech chce pan ministr financí skrze EET a kontrolní hlášení vykázat každou jednu korunu, ale když se jej novináři zeptají na jeho příjmy, tak řekne: Sorry jako... Jak nám může tohle říkat ministr, který je náš zaměstnanec? My nejsme jeho poddaní. Naopak, to on i jeho úřady mají sloužit nám.“
[fb.com/papayapos/posts/791199097723433]

 

 

 

a celý 

článek pana Sezemského: http://forum24.cz/jak-bernak-chrani-ministra-financi-a-likviduje-poctive-podnikatele/

 

 

a EET v e-shopech: http://www.podnikatel.cz/clanky/misto-desitek-hodin-podnikani-jsme-museli-nastavovat-tisice-kravin-v-eet/

 

21.4.2017: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/cssd-podezira-babisem-rizenou-financni-spravu-ze-nadrzuje-miliardarum-30359?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

 

23.4.2017 Hon Finanční správy na bílékoně stále více zasahuje i  solidní firmy,   Finanční  správa bere výklad zákona do  svých rukou -  Reportéři ČT - v roce 2014 počet zajišťovacích příkazů se zvýšil ze 100 na 1500 FS  si zvykla si tak zajišťovat finance: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/217452801240014/ Lumír Tuček:"Díval jsem se na Reportéry ČT - Finanční správa - a přijde mi, že těm Zemanům, Babišům a možná celýmu establishmentu se podařilo vtlouct do hlavy tomuhle neochotně myslícímu národu, že skutečnost je jen jeden z mnoha výkladů, někdy zábavnejch, jindy nepříjemnejch, o kterých není třeba si nic myslet." Martin Rykl:"Dnes  jsem zíral, když šéf finanční správy veřejně řekne, že každá firma je potenciálně "bílý kůň". Už jen mohl dodat, že každý jsme potenciální vrah."

 

DR:"Protože o dopadech daňového kombajnu začala v tomto týdnu publikovat i další média (Reportéři ČT, Echo24) vydáváme přednostně jedenáctou kapitolu knihy Žlutý baron přibližující v kontextu a souvislostech, co znamená "daňový džihád", který rozpoutal pod Babišovým vedením nový generální ředitel finanční správy Martin Janeček. Je neuvěřitelné, že toto se dnes děje v České republice. Reportáž Jakuba Patočky a Zuzany Vlasaté."http://denikreferendum.cz/clanek/25126-babisovo-sorry-jako-pro-vas-danovy-kombajn-pro-me-uniky-a-klid - zde rčte věnovtpozornost podvodu prostředniotvím firmy Afeed.

 

*****

Do  škatulky, jak Babiš likviduje podnikatele patří i podnikatelé zlikvidovaní šéfem Agrofertu - zde  zatím poslední část vyšetřování: 

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/tajny-plan-jak-agrofert-ovladne-firmu-promluvil-muz-z-kosteleckych-uzenin-30247?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Větší část toho majetku o který oškubal, společně se svými komplici, pracující lid ČSSR, prozatím uložil tento typický představitel monopolní buržoasie do svěřenského fondu, obhospodařovaného stanoveným správcem. Do mysli občanů, ještě před RFID čipy, se podařilo představitelům nových světových pořádku, implantovat i  myšlenky na správce konkursních podstat. Vládnoucí třídě monopolní velkoburžasie se do facto již podařilo bývalou naši repbuliku přivést na buben a takto se již vlastně tyto novodobé naše elity, zapsaly nesmazatelným způsobem do historie. Jak již bylo naznačeno ve výše uvedeném inspirativním článku, tyto zbývá toliko mumifikovat a uložit do pyramidy.