Jak dál?

obrazek
17.6.2013 06:19
Nabízí se mnoho variant, jak se bude situace vyvíjet po demisi Nečase. Stávající koalice je natěšena, že přepřáhne do čela nového bílého koně, který potáhne tu rozvrzanou káru dál až do řádných voleb. Pro koalu jsou předčasné volby nevýhodné, protože paměť voličů je krátká a během roku se toho může ještě mnoho stát a "škody" lze s velkou pravděpodobností eliminovat.

Může to být i jinak? Domnívám se, že ano. Záleží na tom, koho bude jmenovat prezident premiérem. Může to být i osoba z opozice, která velmi rychle sestaví novou vládu z osob, které nemají vazbu na stávající koaliční strany. Sestaví takovou vládu, která nemusí nutně získat 101 hlasů do 30 dnů ode dne ustavení ve sněmovně. Stačilo by, kdyby po nezískání důvěry ve sněmovně prezident ihned nejmenoval nového premiéra, ale jen pověřil jinou osobu přípravou další vlády. Vládla by v demisi nová vláda, odlišná od koaly, klidně až do řádných voleb.

Myslím si, že toto řešení by bylo ze strategických důvodů zajímavější, protože koala by šla od válu okamžitě, neměla by čas na zahlazování stop a nová vláda, byť by vládla v demisi by mohla až do voleb tahat ze skříní koaly kostlivce a ukázat veřejnosti, co za pakáž zde vládla tolik let. Zároveň tato nová vláda by mohla okamžitě zastavit "rozjeté" činnosti touto koalou, které mají za cíl další degeneraci společnosti.

Evidentní je, pokud prezident nebude jmenovat premiéra podle not koaly - TOP09 bude usilovat o co nejdřívější předčasné volby. Předčasné volby by byly tou nejčistčí variantou, jak pokračovat dál. V každém případě, koala by měla jít od válu okamžitě a prezident má ve svých rukou možnost, jak to učinit - jmenovat co nejdříve novou vládu, bez ohledu na to, zda získá nebo nezíská podporu ve sněmovně. Bude to tlak na TOP09, aby souhlasila s předčasnými volbami, které by mohly být klidně již v září nebo v říjnu.

Vláda má obrovské pravomoci i možnosti, jak ovlivňovat život společnosti - i když je v demisi.

Rád bych věřil, že odchodem Nečase končí i angažmá stávající koaly.

 

schlimbach
... Má-li být však náprava úspěšná, musí být komplexní a všestranná, neboť nebude-li současně napravovat všechno,co vzájemně souvisí,nikdy se nedostanete kupředu ... J.A.Komenský\r\n\r\nproto navrhuji celkovou změnu nastavení ekonomnickéhom systému, aby pracoval pro občany, ne občané svojí destrukcí pro udržení systému. WWW.EKONOMICKAREFORMA.CZ
Klíčová slova: Koalice, Nečas, vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Dobrý den pane Kulíku - jedno mi to není, kdo vládne a to bez ohledu na to, že ani jedna ze stran, které zde uvádíte nemůže realizací svého programu nic podstatného v této zemi změnit. Svoji reformu ani jedné z nich nenutím - představuji ji občanům, což je podstatný rozdíl. Jednou se u nás objeví strana nebo hnutí, které něco podobného mé reformě navrhne i zrealizuje, protože "po staru" to již dál skutečně nepůjde.

S mnoha politiky jsem i osobně hovořil, bohužel oni se zatím utápějí v řešení detailů čehosi, aniž by chápali, že nejdříve musí změnit nastavení systému, kde pak ty detaily řešit nemusí, protože ty si vyřeší občané sami. Dnes ty detaily nemohou vyřešit, protože nemají v rukou páky, které by jim to umožnily - ty drží zcela někdo jiný, a ten nemá zájem na tom, aby tato společnost prosperovala - snad si to politici brzy uvědomí, i když dnes jsem příliš skeptický v tomto duchu - proto mě nezajímají strany, ale přímo občané a realizace soběstačného obecního systému, kde lidé, kteří chtějí, mohou žít jinak již dnes ...

 

 

rku

Ale pane Schlimbachu,

Vám přece musí být uplně jedno, jestli vládne ODS nebo ČSSD, nebo třeba LEV. Žádná strana přece nebude prosazovat vaši ekonomickou ani jinou reformu.

Jaroslav Židlický

Dobrý den pane Schlimbach,

jsem téhož názoru, další vývoj je v rukou prezidenta, pokud však nekývne na kandidáta z dílny totálně zprofanované koalice.Zeman tak má možnost dokázat občanům, že se jeho slova nerozchází s činy.Sám v době prezidentské kampaně tvrdil, že Nečasova vláda by měla odejít.Teď má šanci to uskutečnit a dát průchod jevům které jste dobře ve svém blogu vystihl.

schlimbach

Dobrý den pane Moskalíku - klidně ať jsou v Mexiku :) je třeba odhalit ty, kteří zde zůstali a škodí ...