Jak jsem se stal lotrem

kkk
3.4.2015 20:28
Jsem lotr. Dopustil jsem diskriminace. Šabatová by mě měla pohnat před soud. A nechat odsoudit.

K takovému závěru jsem došel, když jsem si přečetl informaci, že veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová prohlásila, že „odmítnout Roma (jako nájemce bytu), protože je Rom, majitel bytu nesmí... je to přímá diskriminace“.

Pronajímám byt. Na počátku jsem si dal inzerát pronajmu byt... Zájemců bylo dost. Já měl přesnou představu, koho jako nájemníka nechci, a koho jsem tudíž také odmítal, tedy nechtěl jsem studenty (chci byt dlouhodobě pronajmout, ne na rok, takový student za dva semestry zmizí...), nechtěl jsem nájemce z jiných zemí a tedy jiných národností (když bude nájemník někde od Užhorodu, naseká mi problémy a náhle odjede, co pak budu dělat, kde ho budu shánět...?), nechtěl jsem...

Chtěl jsem za nájemníky mladou rodinu s jedním dvěma dětmi – protože když mají manželé děti, musejí mít určitou sociální zodpovědnost, a když ji mají k dětem a sobě navzájem tak mohu předpokládat, že ji budou mít i ke mě jako pronajímateli, budou se slušně chovat k zařízení bytu, k ostatním bydlícím v domě, chtěl jsem nájemníky se stabilním příjmem – když má rodina stabilní příjem, je méně pravděpodobné, že budou mít problémy s placením nájmu.

A tím vším jsem se dopustil diskriminace z hlediska národnostního – nechtěl jsem ani Ukrajince, ani Belgičana (i když takového Hercula Poirota bych neodmítl)... dále si dosaďte, koho chcete, včetně Romů, dopustil jsem se diskriminace z hlediska sociálního statutu – nechtěl jsem studenty, příležitostné brigádníky, osoby bez relativně stálého příjmu..., nechtěl jsem osoby bezdětné...

Takže jako nájemníky mám mladou rodinu se dvěma dětmi. Z Moravy. A tím jsem se toho zločinu, o kterém hovořila paní Anna Šabatová, dopustil.

 Začínám mít intenzivní dojem, že úřad ombudsmana je drahá zbytečnost, obtěžující slušné občany. Určitě pokud mu šéfuje paní Šabatová.

Ale to už jsem vlastně psal, viz: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/sabatove-problemy-rockefellerovy-penize


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Souhlasím.

Úřad na ochranu dětí (norsky Bavernement) je klasickou a zatím maximální ukázkou, kam až může dojít fašistický stát - přesně naopak proti původnímu účelu. Díky nim jsou v Norsku desetitisíce nešťastných rodin, desetitisíce nešťastných dětí! A nikdo si proti této soukromé justiční mafii nedovolí ani kviknout!

Mimochodem - Bavernement už u nás v Čechách lobuje za totéž. Za odebírání dětí rodinám. V zájmu dětí - ovšem. I kdyby je měl (samozřejmě v jejich zájmu) podřezávat! A Šabatová je tomu, jak se zdá, nakloněná. Norská nadace totiž na to dává docela štědré peníze. A jak známo, Pecunia non olet!

Videant consules!

Stručně: Když chce Pánbůh notného vola zploditi, obdaří ho ouřadem (z moudrostí mé babičky).