Jak Karel "netypicky" oživil okurkovou sezónu - státní převrat v běhu?

obrazek
6.8.2013 09:45
Zítra, ve středu 7.8.2013 má poslanecká sněmovna vyslovovat důvěru či nedůvěru nově ustanované vládě Jiřího Rusnoka. Poslechněme si, jakou absurditu k tomuto pronesl v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 dne 4.8.2013 prezidentský protikandidát Miloše Zemana, Karel Schwarzenberg:

_http://www.youtube.com/watch?v=OG-ny0p5T-8


Schwarzenberg /TOP 09/ slibuje: Získá-li Rusnokova vláda důvěru, budou předčasné volby

Povšimněme si absurdity sdělení pana Schwarzenberga - pokud  Rusnokova vláda získá v poslanecké sněmovně většinu, bylo by její vládnutí proti zájmům většiny, (a pozor perla -ů nebyla by vyjádřením vůle politických stran, nýbrž jen prezidenta)   a proto bude posléze sněmovna rozpuštěna a vyhlášeny předčasné volby, protože schválení většinou by bylo proti zájmům většiny. Inu, to není senilita, to je bravurní manévrování (jednak s pojašenými hlavami studentů - velkoměstkýh lehkoživků -  získaných za sympatizanty během prezidentských voleb, kteří již ohlásili, že vyrážejí demonstrovat proti Rusnokově vládě a jednak pletichaření s tím, zda jsou ještě politické subjekty schopny se vyznat v situaci a jsou názorově pevnými, resp. názorově konzistentními. a předevšwím kvůli tomu, aby nevychladl hnojomet a pěkně vykonával svou předvolební práci.  Mimochodem - sázkové kanceláře se nejprve neshodly na tom, zda Rusnok důvěru získá, pak převážilo, že ji získá a nyní kolme mne letělo (ale neuložila jsem si) - že i myslí, že ji nezíská. :D

Jsem už dlouho pro to, aby za lživé výroky následovala diskvalifikace pro politickou činnost, ale přesvědčete voliče, že mají chtít po politických subjektech, které se ucházejí o jejich přízeň, aby měly alespoň etický kodex  a v něm zásadu NELHAT a za lhaní odvolat! Nemá-li názor poslance váhu toho, co vyřkl,za co hlasoval, nemá poslanec co dělat ve sněmovně.

A: PROIGRAMOVĚ PROHL´ˇSENÍ VLÁDy, které by nás i poslance mělo zajímat nejvíce: 

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/priority-rusnokovy-vlady-mame-programove-prohlaseni_278273.html - proklikněte zvýrazněné slůvko ZDE, jež je na konci krátkého textu. kdo nemáte Microsofťáckou Office, stáhněte si zdarma Open Office.

 OSOBNĚ je mi upřímně líto aktů zbabělosti všech levicově se tvářících skupin, kteří nejsou schopny dohlédnout potřebné nezbytnosti mít aktuálně co nejreprezentativnější možnou vládu, jež ovšem musí být bohužel vládou co nejpřijatelnějšího kompromisu a ještě schopná myslet koncepčně, protože předchozí rozpočet byly tak špatné, ž nyní je nutné mít dostatek klidu  rozvahuy a úsudku na práci za účelem vytvoření přínosného rozpočtu, resp. ekonomické, hospodářské koncepce. A to hned, také je třeba  zasanovat právnické soutěsky těch legislativních paskvilů, co šly snmovnou v uplynulém období, jistě tyto levicové subjekty tuší, co provedly - nestaraly se ani omylem o svou obrodu ve smyslu invenčnosti a koncepčnosti.  Mohu jen říci, je mi jich líto. Aktivisté totiž pracují na plné obrátky, jen oni je nechtějí vidět - jak by mohli, znám snad jen jediného voleného zástupce se skvělým asistentem. (Navíc je otázka, o  ještě budou ochotni aktivisté dokazovat zcel  bez popdpory a finanncí, vždyť se zde nejsou lidé cohotni skládat ani na provoz serverů.) Profesionální politikové jsou přečasto sebestřední a obecně napravo iu nalevo platí, že výsledovka, totiž to, jaký bude mít vládntí efekt, co do přínosnosti, je každému více méně lhostejné Braňme se. Aktuálně je velmi snadné poznat parazita - podle sebestředné, nekonstrčuktivní kritiky a neschopnosti naznat opodstatněnou nutnost - a zopakujme si, pan Bohuslav Sobotka sestavení vlády nenabídl - vlastně podrazil svou stranu, protože tím jí vydal vysvědčení, že nemá kapacity, jen sněmovních lavic zadky, a já dobře chápu, proč se to silnějšíom osobnostem v jeho straně nelíbí. No a komunisté nšesplnili ani kvalifikační předpoklady, v NS LEV se nejen František Štván stará o animozní odpor mužstva vůči prezidentovi, nikdo nevzal v úvahu, že prezident vztah k práci má - a /myšlen B.Sobotka/ nepředstavil nikoho, kdo by byl hoden doporučení do vlády, díky jeho práci, asi podle něj nikdo takový není, zřejmě tomu můžeme rozumět tak, že na všech stranách není nikdo, kdo by měl čím se pochlubit. A tak prezident nečekal, až slepičáři doslepičí svoje slepičiny a zvolil ty, kdo by s ním byli schopni  spolupracovat a o čemž měl jakžtakž přijatelné reference.

Prosím, z nejrůznějších důvodů mými tvrdými sloévy roztrpčené, aby e zamysleli, na dobu hájení provedl preztident docela dost akcí, a nebyl by nám k ničem emocionálně vysílen reagování na každé zaštěkání, je jen logické, diplomaticky se dohodnout na nějakém tom vození v kočárku! :D (Myslím ostatně, že trpí dost silnou dnou a špatně se mu ohýbají nohy.)

více pohybu

Jo a: tohle doporučuji vzít vážně: http://www.vasevec.cz/domaci-politika/petr-dimun-deja-vu-aneb-jen-aby-zas-neprileteli-martani

____________________

Dnes je dne 7.8.2013 a právě probíhá jednání a hlasování o důvěře Rusnokjově vládě. Toto je projev Miloše 'Zemana ve sněmovně:


 Miloš Zeman: ČSSD se nenechala nachytat politickými jezinkami
Miloš Zeman, prezident České republiky přednesl před hlasováním o důvěře Rusnokově vládě projev před poslanci Poslanecké sněmovny 07.08.2013

vyplývá najevo, že Ústava dává prezidentovi pro sestavení vlády , jež by mohla být schválena, dva pokusy.

Jde o mimořádně kultivované vystoupení, kde prezident vysvětluje jednak mechanismy pohybu podle ustanovení Ústavy a jednk svoje motivace a co naznal jako pro stát nezbytné. Druhého dne, 8.8. se z ČT dozuvíme, že toto vystouzpení nezůsztalo bez poitrestání ze strany západních médií, jež ho označila, papouškujíc Kalouska a Béma, za autoritáře a autokrata. 

Fb uživatelů, anonymne: "Mají tam komplikace, zatím se pořád jen hlasuje dokola o procedurách, k samotnému hlasování dojde až po debatě, vypadá to na někdy po 14 hod."

 

Mezitím to vypoadá,m že Trojkolka převrátila na ruby řád sněmovny a popřít Ústavu, a hodlá hlasovat nikoliv o Rusnokově vládě, nýbrž o stínové vládě, svých, trojkoaličních ministrů. - s Karolinou Peake z nevolené LIDEM jako ministryní vnitra /http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Karolina-Peake-ministryni-vnitra-Pisi-to-noviny-my-vime-vice-281362/ a o hlasování stínové vlády   http://www.novinky.cz/domaci/309854-koalice-chce-odhlasovat-podporu-stinove-vlade-parlamentni-vetsiny.html komenář -  nic jiného, než převrat v přímém přenosu, nyní důrazně doporučuji zapnout televizi, kdo jste u ní a nahrávat a nahrávat. A to je probléím - na ČT24 prokládají prosloivy dlouhé vykecávky moderátorů televize, takže není vidět všechno - a na stránkách psp není možné, nepodařilo se mi, nalézt přenos a záznam dosavadního přenosu.  V poslanecké sněmovně, resp. její webové apliaci opět došlo k sofistikovné změně - Audio, Video záznamy jen na požádání: http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=1505  ? sestříhané? Toto je program ČT: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/podle-data-vysilani/ na dobu 13:05 až 13:30 je ohlášeno Studio s podtitulem hlasování o důvěře vlády - ale hovoří Karolína Peake a Vladimíra Dvořáková, v podstatě se kromě projevu Miloše Zemana neodbyl žádný ucelený přímý přenos jednání sněmovny. Aktuálně, v relaci ČT24 po 13:35 běží baner, že "O důvěře Rusnokově vládě se bude dál diskutovat po polední přestávce" - a střih, krátký záznam, jak!Zeman drží ve skupince jiných v ruce sklenku se šampaňským. Ve 14:02 stále nejsme na ČT24 ve sněmovně, vysílání tvoří vata z úst Martina Horkého a otom, že přestávka bud trvat do půl třetí, a debata bude trvat mnoho hodin a výsledek budeme znát po mnohoa hodinách. Třeba večer. Přenosy nejsou na programu ČT24, sněmovna , webová aplikace psp, nevysílá. Pan Jakubek z prezidentské kanceláře, takto vedoucí vojenské kanceláře Hradu mne ujistil, že televize má pro přímé přenosy z psp peciál.ní kanál -ačkoliv o něm většina občanů neví - když zadáte do hledáčku přímý přenos jednání poslanecké sněmovny a "prohledat celý web", naletznete link na dnešní jednání o důvěře Rusnokově vládě - zde http://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/211411034000267-primy-prenos-z-jednani-poslanecke-snemovny-pcr/ akorát, že u pořadu je momentálně napsáno "Tento pořad nelze v současné době přehrát." Pan Jakubek mne ujistil, že o stínové vládě nemohou a nebudouá jednat , dokud neprojednají důvěru Rusnokově vládě. Když udělám další hledací krok z též stránky ČT do Archívu, naleznu toto: (překopírováno z 8.8., vlastní hlasování!! je nalezeitelné při najetí na progrm ! )

Přímý přenos z jednání Poslanecké sněmovny PČR

Hodnocení pořadu:
Počet hlasů: 5555  

Litujeme, video nelze přehrát. Autorská práva pro internet nejsou dostupná.

 

Přehrát jiný díl
 • 8. 8. 2013
  Politická krize — Ústavnost kroků Miloše Zemana
 • 8. 8. 2013
  Politická situace — Balvín se v pátek sejde s ředitelem Burianem
 • 8. 8. 2013
  Politická krize — Češi si na leasing půjčili 16 miliard
 • 8. 8. 2013
  Aktuální politická situace — Brífink ČSSD před jednáním PS (živě) — Aktuální politická situace — Proces s Rathem — Železniční neštěstí ve Studénce
 • 7. 8. 2013
  Rusnok požádal ve sněmovně o důvěru — Začal soud s Davidem Rathem
 • 7. 8. 2013
  Sněmovna hlasuje o důvěře vládě — Prezident jmenoval nové ústavní soudce
 • 7. 8. 2013
  Mrtvá Češka v Indii
 • 6. 8. 2013
  Přímý přenos tiskové konference strany ČSSD

Program - odpoledne 7.8. od 14:30: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10663151402-jednani-o-vysloveni-duvery-vlade/213411035830807/

i

Ovšem při spuštění ubvedených dílů se ukáže,. že jde o normálně odvysílaná studia ČT, jaká běžela na ČT24 a jsou plná keců, v žádném případě nejde o úplný přímý přenos. Diváci kupříkladu byli obráni o to nejpodstatnější - projev premiéra ucházejícího se o důvěru, Jiřího Rusnoka začíná v minutě 100:00 tučného linku v odstavci nad obrázkem s přehledem hlasování, nijak vzletná řřeč to enní. Významná je snadh přiškrtit lichvu.  Pan voják Jakubek odešel na jednání, jeho sekretářka shledala vše v pořádku, ukáže se, že za onen "speciální program" pro přenosy jednání považuzjí ČT24 a poté mi oznámiíla na námitku, jak to, že neexistuje přímo přístupný úplný a celý záznam jednání , že "to je mi líto". A tak patrně nikdo neuvidí, co se děje, když na ČT24 jsou zprávy,v studiu host, nebo vystupuje novinář-komentátor.

Pan prezident si do kanceláře pořídil křečky, co umí běhat v kolech, takže žádný z nic nezná právo a žádný z ich si není vědom toho, že poslanecká sněěmovna nemá mandát k hlasování o vládě, kterou nesestavoval člověk, jemužř k tomu dal prezident mandát - až do třtího pokusu, který teprve náleží předsedkyni sněmovny. Jsme teprve u prvního pokusu. Až doposud byla tzv.Stínová vláda neformální a nikým ve funkci nepotvrzovné těleso nominované z osobností opozice, aby koncepce oficiální vloády měly nějakou oponnturu - a alternativu. Jestliuže se stáínová vláda schvaluje parlamentem, není to proto, aby oponoívala Rusnokově vládě, nýbrž proto, aby vládla, je to matoucí a to činí situaci nepřehdnou pro mnohé. sdtříhat ušima jsme měli již tehdy, když Karel Schwarzenberg a další, zejména presstituti a presstituky, od samého provopočátku kriminální kauzou vynucené demise vlády Trojkoalice TOP09-ODS-a nikým nevolené LIDEM bylo zásadně napadáno výsadní právo a poviínnost prezidenta jmenovat osobu, která bude sestavovat vládu. Je 17:03 a řečník následující po p. Parouýbkovi navrhuje, aby stíánová vláda vládla i po roce 2014, možná na pořád, jakoby to říká žertem.

Ústava ČR o tom praví: (doplním):http://www.zakonyprolidi.cz/hledani?text=%C3%9Astava+%C4%8Cesk%C3%A9+republiky

Se zajímavou aktivitou přišel Petr tluchoř, pozoruhodné!!: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIME-PRVNI-Panika-v-ODS-Tluchor-rozeslal-mail-ktery-vydesil-poslance-281320

NS LEVV 21 v počtu dvou poslanců se rozhodl nepodpořit rusnokovu vládu: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/zive-vysilani/videozaznam-492359-lev-21-pred-hlasovanim-ps-o-duvere-vlade/

 

Kopie stránky PSP Audio, video, doslovně:

TV, audio

Hlavní náplní audiovizuálního oddělení tiskového odboru je ozvučování nahrávání zvukových archívů z plenárních schůzí, jednání sněmovních výborů a komisí, seminářů a dalších akcí včetně tiskových konferencí.

Pořizuje monitoring hlavních zpravodajských a publicistických televizních pořadů, který archivuje. Na požádání nahrává vybrané rozhlasové relace.

Spolupracuje s tlumočnickými a překladatelskými firmami při seminářích pořádaných ve Sněmovně.

Zodpovídá také za vnitřní televizní kamerový systém, jeho zpracování do streamu, včetně přenosu tohoto signálu do novinářského atria i do dalších institucí, například do sídla prezidenta republiky, na Úřad vlády ČR a další ústřední instituce.

Kontakt  

 • ozvučení sálů: Jiří Šádek, tel: 257 174 222-223, E-mail: Sadek@psp.cz
 • kinosál: Vladimír Vachala, tel: 257 174 221, 224, E-mail: Vachala@psp.cz
 • technická pomoc v novinářském atriu: Karel Matuška, tel: 257 174 228-9, E-mail: MatuskaK@psp.cz
 • videozáznamy z plenárních schůzí: tel: 257 174 221, 224
 • monitoring televizních pořadů: tel: 257 174 221, 224

Videozáznamy ze schůzí PSP – na požádání lze získat záznam z průběhu plenárních schůzí v elektronickém formátu

Žádost o přebírání TV signálu parlamentního kamerového systému – viz kontakty

Audioarchiv – stenoprotokoly ze sněmovních schůzí obsahují jednotlivé pasáže zvukového rchívu v mp3. Blíže viz kontakty

Tiskové konference – v přípravě

Videoarchiv – viz odkazy

Historie televizního vysílání z Poslanecké sněmovny

Hlasování odloženo na 20:35, Karolína Peake prohlásila, že pokud ze sálu odejdou dva poslani ODS - pan Úlehla - a pan Florián, odejde ze sálu také, ostatní poslanci LIDEM budou hlasoavt proti vládě Jiřího Rusnoka. Zda k tomu skutečně dojde zjistíme patrně až po hlasování z přehledu  na www.psp.cz H hlasuje se ústně.

Chyběli poslanci Peak, Úlehla, Florián, Petránek  Petráň a  Fiala,, komentátoři se dopočítali 100 hlsů proti a 93 pro, ale já jsem se divila, protože Němcová opakovla byl proti u poslnce Rusnoka - vysvětlení na konci blogu.  Takže můj názor je, že od oficiálního výsledku se realita proti liší o dva hlasy (můj výpočet proti 99 a pro 92)  Aby byla Rusnokova vláda přijat, musela by být pro nadpoloviční většina přítomných poslanců, takže prezidet má ještě jeden pokus a pokud ani ten neprojde sněmovnou, dochází k pokusu třetímu, jestliže se však všichni aktéři dohodnou na rozpuištění 120 hlasy poslanců, prezident sněmovnuz rozpustí, logické však bude, když,.  jak se ráno v  úvodním videu vyjádřil, nechá stávající neschválenou vládu vykonat ještě nějakou práci - na rozpúočtu, což je žádoucí, protože na rozpuštní sněmovny je čas a je třeba 120 hlasů. Vyčkejme pokračování. Součet mého počtu ale nedává počet poslanců 200.Mohla jsem udělat chybu. Komunisté i sociální demokraté slovy svých leadrů se vyjádřili, že nechají Rusnokovu vládu sestavit rozpočet a ptoté by byli pro rozpuštění sněmovny také.  Narážkou bylo Kalouskovo prohlášení, že pokud vláda nezíská důvěru, bude na stole 49 podpisů TOP09 za rozpuštění sněmovny. Dnes, ve středu 7.7. po půl desáté schůze již končí, uvidíme, co se bude dít na schůzi zítra, ve čtvrtek 8.8.. Ve 22:00 sekvence hlasování - - ústně,  nebyla na stránkách ČT24 dosažitelná, snad proto, že je ještě součástí sekvence živé vysílání,  - tato část, začínající 14:31, jež je spustitelná z archivu, končí nikoliv hlasováním, nýbrž odpoledním vstupem o soudním jednáním v případu Rath: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani//10663151402-jednani-o-vysloveni-duvery-vlade/213411035830807/ - toto končí cca 176 minutou a dál byla neprokliknutelná jen relace od 22:00., 8.8. již bylo možno nalézt video s vysílacím časem od 14:30 v délce 448 minut! tedy s hlasováním.    Patrně poslanci Rath (ČSD) a Pekárek -  (ODS) byli v době hlasování ve vězení. Oficiální tabulka hlasování vypadá takto - ale na stránkách psp lze o hlasování nalézt jen toto: http://www.psp.cz/sqw/phlasa.sqw?o=6&s=57&pg=1:

hlasování o důvěře

 Stránky Poslanecké sněmovny jsou vůbec poněkud podivné, kdykoliv si chcete udělat sumární přehled, zjišťujete, že kalendář končí rokem 2010. Jako třeba tady, v digitálním depozitáři : http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=82

Hlasování si pouštím   jdu počítat hlasy znovu, hlasování začíná 380 minutou!  Po přepočítání ze záznmu mi vyšlo 100 proti a 93 pro. Jiří Rusnok hlasuje hlasitě proti v minutě 395 něco, tento Jiří Rusnok se narodil o 23 let později, než premiér, o jehož vládě se hlsovalo a patří do strny LIDEM.

Myslím, že pro zatím si můžeme odechnout (nemoc) a že státní převrat, nebo tndence k němu,bly rozvahou protiaktérů zažhnány, nechvalme však dne před večerem. Kdo sledoval celý středeční přenos a proslovy, musel být ohromen nadupaností ega a manipulativními schopnostmi protagonistů trojkoalice, jako  jsou Kalousek či Bém či další.  Protagonisté opozice jsou proti nim  zanedbávané, opšumělé, uťápnuté a otloukané květinky. Mediální tlak dělá své a Kalousko-.Schwarzenbergovské zfanqtizovaní zejména mladých, produktivních obyvatel velkých měst, také. P.S.Paní Němcoá z ODS nějak nápadně spěchala na jednání o rozpuštění, podívejme se co se odehráo  dnes! A hele, naplánované zasedání sněmovnyrý hypertext archivu pořadů viz výše je jen studio, a hlavně, že teleupíři zařadili toto:Politická krize; Ústavnost kroků Miloše Zemana Moderuje: David Borek. Přenos ze sněmovny 8.8. nebyl, za to bylo sděleno, že o rozpuštění sněmovny se bude jednat 16.8.2013. Trojkoaliční poslanci spěchjí ti, kteří mají zájem  aa momentální nezměnitelnosti prokorporátních zákonů, které odhlasoli a připrvili - nechtějí Rusnokově vládě udělat lskavost ani s jediným zákonodárným procesem, který bychom potřebovali my, občané. Ale to neznamená, že se muserjí zachovat, jk deklačřrovali, na to pozor!

Petr Gazdík :Hlasování o rozpuštění sněmovny se z příštího pátku odkládá na úterý 20.8.

Je velmi možné , že celá řada "marťankiých"  subjektů se bude snažit rozbít levicovost ostravského regionu.

Přehrát jiný díl
 • 8. 8. 2013
  Politická krize — Ústavnost kroků Miloše Zemana
 • 8. 8. 2013
  Politická situace — Balvín se v pátek sejde s ředitelem Burianem
 • 8. 8. 2013
  Politická krize — Češi si na leasing půjčili 16 miliard
 • 8. 8. 2013
  Aktuální politická situace — Obama zrušil zářijové setkání s Putinem — Nezaměstnanost v Řecku rekordní
 • 8. 8. 2013
  Aktuální politická situace — Rozpad strany LIDEM?
 • 8. 8. 2013
  Kdy budou předčasné volby — Čtenost českých novin
 • 8. 8. 2013
  Aktuální politická situace — Rathovy Hostivice
 • 8. 8. 2013
  Rychetský ke změně ústavy — Česká televize k podzimnímu programovému schématu — Vyšetřování úmrtí dvou českých turistek v Egyptě
 • 8. 8. 2013
  Kdy budou předčasné volby — Nezaměstnanost ČR
 • 8. 8. 2013
  Aktuální politická situace

___________________

zde Karel ¨Kryl připomíná, "že se to musí furt hlídat":

http://www.youtube.com/watch?v=W8W2pwbuEAA

O tom, jaké nepravdy se mezitím šíří, píše Marek Řezanka: http://www.blisty.cz/art/69636.html

 TOP09 opravdu posléze hlasovala pro rozpuštění sněmovny, je evidentně připravná na volební boj a osobně si myslím, že se můžeme těšit na pletichy všecho druhu a bohužel mediálním překrucováním fakt se tentokrát jako vždy podaří mnoho občanů dosti zmást.

Novinka z 16.8.: http://www.novinky.cz/domaci/310761-ods-chce-hlasovani-o-rozpusteni-snemovny-odlozit.html 

Miloš Z!eman poškádlil nomenklaturní novinářer, a datum předčasných voleb při plánovaném rozpuštění sněmovny sdělil Halo novinám, provozovaným komunistickou stranou, jež mnohá médiía jakožto zdroj si v etickém kodexu zakázala citovat, jako například ČRo v přhledu denního tisku. To mnohé z potrefených nedemokraticky se chovajících rozzlobnilo. 

**** 

Andrea Cerqueirová
Schwarzenberg dokazuje, že TOP 09 o moc přijít nechce, buďme na pozoru, je divné, jak dojemně mu záleží na sociální demokracii, ta by se měla mít také na pozoru, když o ni má starost zrovna předseda TOP 09, toto řekl v reakci na rozhovor prezidenta Miloše Zemana v Haló novinách dne 16. 8. 2013: "Jsem panu prezidentovi velice vděčný, že objasnil situaci. Pokud byly do této chvíle jakékoli pochyby o tom, že se náš spor vede o zásadní věci, tak nám nyní prezident Zeman vyjasnil, o co se skutečně jedná. Jak jsme opakovaně upozorňovali, jemu jde vždy především o vlastní moc. Z hlediska zachování své moci je pochopitelné, že si přeje, aby TOP 09 nebyla po volbách žádným partnerem ve vládě – i kdyby sebevíce uspěla, avšak KSČM aby se přímo či nepřímo na příští vládě podílela. Pozoruhodné také je, že vzkazy sociální demokracii prezident posílá přes komunisty. Těžko lze tuto velkou demokratickou stranu více ponížit." 

_________________________

O něco později, již během volební kampaně pro volby 25.-26.10.2013 do Parlamentu , v deníku Právo, dne 11.9.2013 v článku nadepsaném "TOP 09 chce bonusy pro nekuřáky" s údivem čtu: "Jak uvedl minulý týden předseda TOP09 Karel Schwarzenberg, jeho strana chce sociální stát."!!! Jako kdyby nebylo uplynulých let a ultrapravicové vlády Trojkoalice. Dále je článek plný samosebou se vylučujících tvrzení, jaký je "zkon o podpoře studentů, kdy by o finanční spoluúčasti rozhoédovaly samy školy" nebo "již v minulém období TOP 09 chystala další omezení dávek pro nezaměstnané /sorry, podpora v nezaměstnanosti není žádná dávka!!//. "Proto je logické, že nyní v tomto bude nejspíéš pokračovat mj. tím, že by se tyto dávky provázaly s pvonností pracovat, či vzdělávat se, čímž by se ztlumil dopadl nálezu Ústavního soudu, který ummožňuje dlouhodobě pobírat dávky nezaměstnannosti bez vlastní aktivity či souběžbně s prací načernoé." - podotýkám, že asi po 2 měsících padají dávky myslím pod 50% pů-vodní mkzdy, až posléze spadnou na cca 20% původní mzdy! A ještě tomu říká TOP 09 dávka! A máme tu i další výhodu z dílny TOP 09 - kdy "můžeme si zvolit" - zaměstnanec by si mohl zvolit, zda chce využít výpovědnmí dobu, nebo čerpat odfstupné." - jistě, obojí bylo drahé pro podnikatele. Co teď, když prostředí je nastaveníé našimi mistry ekonomie tak, že padají jak přezrálé šěvestky přes palubu našeho hospodářsřví??!!

sněmovna se rozpuštia, 21. srpna 140 hlasy (http://domaci.eurozpravy.cz/politika/75915-koncici-poslanci-o-koho-kvuli-rozpusteni-snemovny-prijdeme/), poslanci dostanou náhrady: Václv Vrána: "Odchodné za co, za všechny ty zkurvené zákony, které tito hajzlové sypou jak když králici sypou mladé, já bych jim tak akorát nakopal do řiti, šmejdům. No hlavně že nám zvýší důchody o 35 korun, vždyť to je plivnutí chrchle do obličeje penzistům."

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Pane Gubine, děkuji!

__________________

Šlo o to  zabránit legislatiním procesům. Jednk to schválené je strašné,, a jednak Rusnkovova vláda hodlala být velmi iniciativní. A někteří z pravice by mohli podlehnout aby si udělali u voličů oko.

Myslím, že Píka odešla ze sálu proto, že ji někdo upozorill,. jak by bylo možno vykládat její aktivity a že to byla ona, kdo si pustil před médii pusu na špcír, a proto jí bylo "doporučeno" opustit politiku. Myslím, že to mohl udělat i Kalousek.

To Bárta je sympatiky naštvaný bojovnk, zahnízdil se v Ppravicových baštách (Plzeň) a tam provozuje (a dotuje) politické aktivity. Horší to bude  na Ostravskuý, kde propouštějí horníky z práce a a berou  místo nch Poláky -a tohle řešit není levice zvyklá. A tam proti levici stojí v elké množství suýbjektů, které mají přímé demokracie- a ovšem také rasismu - plná ústa.

Já s vámi souhlasím, že TOPka se lekla, jak rychle noví bojovnícií postuzpují,

antoninsebek

"Já se v tom nevyznám, já se v tom neorientuji..." TO PROSÍM, VŮBEC NENÍ KRITIKA ČLÁNKU PANÍ KATEŘINY! To je text jedné z písní pana Marka Ebena.

Přiznám se, že netuším, proč se musela rozpustit PS PČR a proč se někteří aktéři na politické scéně chovají tak, jak se chovají. Rozumím akorát oranžádám a komančům. Obě partaje se prostě nemohou dočkat. Přitom nám nabízejí staré zboží - žádný mohutný posun vpřed jsem tam za poslední 3-4 roky nezaznamenal.

Připomenu, že při posledním hlasování stačila prostá většina zúčastnivších se poslanců a poměr 100 ku 93 je snad dostatečně vypovídající. Že se u toho dva obtloustlí modráci zdrželi (přičemž předtím podepsali věrnost paní Němcové - což je pro mne rozhodující), to je epizoda. Netuším, jak se zjistilo, že tam byl zásah zřejmě dvou kmotrů - to by mě moc zajímalo. Žeby "vnitrostranický odposlech"?

Paní Píka také nakonec odešla ze sálu, aniž sdělila proč. Musí vědět s pravděpodobností blížící se jistotě, že to bylo její poslední vystoupení na české politické scéně. Včetně dalších poslanců své pidistrany Lidem.  VeVerky rovněž usilovaly o rozpuštění svého kapřího rybníka... Také oni se už nikdy nad hladinu 5-ti procent nedostanou. Tak, proč to, proboha odpískali, když nemuseli? Není to těmi vedry?

Pan Bárta si z politiky udělal firmu tak rychle, až je to stálo pobyt v koalici. Doufejme, že ten "obyčejný český člověk" má paměť lepší než měňavka. Protože vstali noví a velmi podobní bojovníci - pánové To My Jo a Babiška. Republika bude za miliony z podnikavých peněz olepena tou "milou vlídnou tváří" - cituji z románu Babička. K tomu mám další citát z této knihy: "Proti gustu žádný dišputát".

Můj soukromý tip je ten, že se Kníže s Kalhouskem začali bát posílení triumvirátu: zmíněných Okamurofilů, čtenářů BabiŠky a také Partaje Strýčka Miloše. Jinak si to neumím vysvětlit.

Docela by mi pomohlo, kdyby mi tu dobrovolnou politickou sebevraždu dnes již bývalé koalice někdo vysvětlil.  Děkuji předem.   

oleg-gubin

Paní Kateřino, vítejte nazpět! Bez Vašich příspěvků - a všichni jsme si na jejich určitou nepřehlednost rádi zvykli - to na tomto webu nebylo "pravé ořechové". Věřím, že vydržíte!

amiourful

Uznávám, že jsem větnou konsrukci překomplikovala a není to tedy přehledné, myšlen je Pan bohuslav Sobotka - proto je tam ten rozdělovník, ale zkusím to zeschůdnit.

rku

Paní Amiourová,

V jedné větě píšete, že prezident nepředstavil nikoho kdo by byl hoden doporučení do vlády, a hned v příští větě, že zvolil to, co by s ním bylo schopno spolupracovat. Znamená to tedy, že členové vlády nejsou hodni doporučení do vlády, ale přesto je prezident zvolil protože s nim budou spolupracovat?