Jak a komu aplikovat Sputnik V proti Covidu 19

covid vakcina
20.8.2020 18:42
Psali jsme zde něco málo nových informací o ruské vakcíně proti koronaviru. Dnes přicházíme s metodikou, jak a komu bude tato vakcína implantována. Podle posledních zpráv se tak ovšem nestane dříve, než v lednu příštího roku. Do té doby proběhnou všechny nezbytné testy podle světově uznávaných kritérií.

Jako i u jiného obdobného očkování tak také v případě Sputniku V nesmí mít pacient před očkováním horečku a po aplikaci látky musí v čekárně ordinace vyčkat ještě půl hodiny.

Preparát nebude možné aplikovat těhotným ženám a kojícím matkám!

Dále nebude možné očkovat s následujícími zdravotními problémy:

* přecitlivělost na jakoukoliv složku

* těžké alergické reakce, uvedené v anamnéze

* akutní infekční a neinfekční onemocnění (takto nemocné bude možné očkovat za dva až čtyři týdny po vyléčení nebo remisi)

Vakcína by se dále měla aplikovat opatrně pokud je u pacienta diagnostikováno:

* chronické onemocnění jater a ledvin

* závažné poruchy endokrinního systému (diabetes mellitus)

* těžké onemocnění hematopoetického systému

* epilepsie, mozkové mrtvice a jiná onemocnění centrální nervové soustavy

* onemocnění kardiovaskulárního systému

* primární a sekundární imunodeficience

* autoimunitní onemocnění

* plicní onemocnění, astma, stejně jako u pacientů s diabetem a metabolickým syndromem, s alergickými reakcemi a ekzémem

Vedlejší účinky mohou zahrnovat zimnici, horečku, bolesti hlavy a celkovou nevolnost. Méně často byla zaznamenána nevolnost, dyspepsie, snížená chuť k jídlu a někdy i zvětšení regionálních lymfatických uzlin.

Vakcína se aplikuje ve dvou etapách, přestávka mezi jednotlivými injekcemi činí tři týdny a získaná imunita by měla vydržet přibližně dva roky.

Zveřejněna byla rovněž informace, že do Ruské federace již dorazily objednávky z více než dvaceti zemí světa a jde v tomto případě přibližně o miliardu vakcín. Protože takové množství nemohou ani ruské kapacity samy zvládnout, domluvila se ruská strana s pěti zeměmi, které by za rok vyrobily 500 milionů vakcín.

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

     Vlastně při aplikaci nějakého léku včetně vakcionálního, by měla býtí přložena nějaká příbalová informace o vedlejších jeho účincích. V případě normálního stavu fungování lidstva, by se dalo na tato upozornění brát na zřetel. Ovšem a samozřejmě nyní právě propukajícím uměle vyvoprovokovaném coronavorovém - 19 šlílenství, které má se zdrovotnictvím společné toliko okolnost onemocnění a to především zdánlivého. Ovšem a však při nynější cor. -19 aféře jde o jasný a naprosto zřetelný podvod, kdy zdravotnická kritéria jso používána jako zástěrka  nezměrného úsilí sice početně malé, ale dostatačnou mocí peněz, podbořené skupinky několika vyloženě sobeckých lidských hyien, které se zachtělo podmanit si a naprosto si zotročit lidstvo. Velké tyto prašule samozřejmě tito snad samotní spolzenci nejtemnějšího pekla a nejodpornějšího samotného ďábla  nezezískali poctivou prací, ale především podvody a vykořisťováním  na ostatních. Tedy nechat se vakcinovat a nosit na obličejích hnusné otupující náhubky jako stádo ovcí (těmto se nutno omlivit za tato přirovnání, ptortože ani ty ovce nejsou tak hloupé jako většina lidstva, která jde nyní ochotně po odpovídající míře zastrašení na vlastní porážku ). Jestli tedy jde o vankcinaci, ruské, americké či jiné provinience není podstatné. Jako důležité se jeví být zejména hledisko, vykašlat se jim na jejic potupné roušky, karentény, vakcíny či jiná oblbovadla n nadále nenechat ze sebe naprosté hlupáky.  Chtělo by se vlastně napsat nasr-t jim. Na hrubý pytek samozřejmě a jasně patří hrubá záplata.