Jak naši lidé přijali Nohavicovo ocenění v Moskvě

nohavica
5.11.2018 03:52
Jaromír Nohavica si v neděli v Kremlu převzal z rukou ruského prezidenta Putina Puškinovu medaili za zásluhy o upevnění přátelství a spolupráci mezi národy. Český písničkář za ocenění rusky poděkoval i zazpíval.

„Je to pro mě velká čest“, řekl na pódiu.“Vzpomínám, jak jsem před 35 lety jako mladý bard s kytarou zpíval v Ostravě píseň Bulata Okudžavy. Puškin je tu dnes se mnou jako všichni ruští básníci a bardi, které jsem četl, zpíval či překládal... Když zpíváš něčí píseň, staneš se jeho duší a nejsi jeho nepřítelem“, dodal Nohavica

Redakce Seznamu.cz uspořádala na internetu pohotově anketu čtenářů, kteří se k ocenění českého písničkáře v Moskvě měli vyjádřit. Otázka zněla, zda čtenáři s Nohavicovým přijetím medaile z rukou ruského prezidenta souhlasí, či nikoliv, a nejspíš se zde počítalo s tím, že čtenáři Seznamu.cz Nohavicovo ocenění většinově odmítnou, stejně jako jej už od momentu, kdy se o Nohavicově ocenění v Moskvě začalo psát, odmítala jak pražská kavárna, tak téměř všechna naše média. Počítalo se, ale přepočítalo se.

Protože hned nejčasnější výsledky ankety Seznamu,cz v neděli ve 22hod. 1l minut prokázaly, že 60,6 % hlasujících s Nohavicovým přijetím Puškinovy medaile v Moskvě souhlasí a jen zbytek hlasujících vyjádřil názor opačný. A těsně před 24 hodinou se procento souhlasících s Nohavicovým přijetím medaile dále zvýšilo na 60,9% hlasujících.

Stejná anketa probíhala současně i na Novinkách.cz, kde se lidí souhlasících s Nohavicovým přijetím ruské pocty sešlo ještě mnohem víc, než na seznamu.cz, protože těsně před 24 hodinou nedělní, kdy na seznamu.cz vyslovovalo svůj souhlas s Nohavicovým přijetím medaile 60,9% hlasujících, bylo to na Novinkách.cz už dokonce 80,3% stejně hlasujících.

Slušný to počet i důkaz, že naši lidé si i přes dlouholetou a masivní duševní masáž ze strany členů pražské kavárny a mainstreamových médií dokázali podržet zdravý rozum.

Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

libuse-zavoralova

.....pokud seženete lístky. Před dvěma lety v Trutnově byly během hodiny vyprodané.

opatovice328

sezmam a atkualne, to jsou Bakalovy stránky a takové já nečtu, takže Nohavico, za mě, udělal jsi dobře, jsi hrdina, až budeš mít koncert v okolí, půjdu na něj

antoninsebek

Děkuji za Váš článek.

Když jsem si přečetl reakce čtenářů na Novinky cz., tak jsem došel k závěru,

že panu Jarkovi Nohavicovi fandí daleko více účastníků diskuse než uvádíte z nějakého bádání.

 

Ale o to nejde: Včera večer, v pořadu "168 hodin" jeho vystoupení v Moskvě

"komentovalo" asi 8 lidí. VŠICHNI byli kritičí, ale ŽÁDNÝ Z NICH

nedokázal složit text k písni ani nějakou píseň veřejně bez ostudy zazpívat.

Největší kydy měl jakýsi REJŽÁK, allias Rejžek. Měl by nám také něco zapět.

Například na Silvestra.