Jak by pan soudce Derfl zareagoval, kdyby ho, tedy i jeho práci (rozsudky), někdo veřejně přirovnal k soudci sloužícímu Berijovi?

obrazek
30.10.2012 20:54
Jsem členem národních socialistů (NS-LEV21), který si je vědom, že jeho pohled na soudem vyřešený spor mezi členem ČSSD Romanem Houskou a předsedou NS-LEV 21 Jiřím Paroubkem nemusí být považován za objektivní, byť mohu dokázat, že slepou oddaností ke stranickým "nadřízeným" rozhodně netrpím. Přesto se k rozsudku, který respektuji, vyjádřím...

Byť jsem dlouhodobě veřejným kritikem politiků, tak si nemyslím, že soudem posvěcená možnost urážet je společnosti prospívá. Za urážku nepovažuji kritiku politických rozhodnutí či politické (legislativní) pasivity, neboť oboje může mít - zvlášť na stav státní kasy, potažmo společnosti - fatální dopad. Za urážku však považuji přirovnání demokratického politika k masovému vrahovi, kterým Stalinův soudruh Berija ve své době byl, neboť se ani vzdáleně nejedná o kritiku politických činů - řečeno s Klausem - ne-vraha J. Paroubka. Pokud ano, pak bych v přímé logice možného uvažování R. Housky a zřejmě i soudce Derfla, že lze politika Paroubka bez nutnosti se omluvit přirovnat k Berijovi, neboť byl také politik, mohl předsedkyni sněmovny Němcovou přirovnat  k porno hvězdě Dolly Buster a to na základě ujeté logiky, že obě provozují sex a neb je politička, tak by byla povinna mé přirovnání strpět, neboť by mne zřejmě podle soudce Derfla nemuselo ani zajímat, že je také matkou a manželkou.

Kdybych neměl pravdu, tak by tuto do očí bijící relevantní skutečnost musely sociálně inteligentně vedené soudy ve svých rozsudcích respektovat. Přiznávám, že bych pana soudce prasetem nenazval, neboť si tento mimořádně užitečný tvor nezaslouží, aby byl do lidských pří zatahován. Byť tuším, že tímto expresivním přirovnáním chce J. Paroubek vyzkoušet, jestli to, co soudce Derfl "dělá" druhým, má sám rád.

Pokud by se přeci jen pan soudce cítil být uražen, tak si mu dovolím připomenout, že prasata nepopravovala nevinné lidi a narozdíl od soudců se nedopouštěla justičních omylů. Byli to právě oni kdo vůli Beriji, ale i jeho předchůdců a následovníků, dávali punc soudního, tedy zákonného rozhodnutí. Jak by pan soudce zareagoval, kdyby ho, tedy i jeho práci (rozsudky), někdo veřejně přirovnal k soudci sloužícímu Berijovi? To by se opravdu nemusel alespoň veřejně omluvit? 

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: ČSSD, justice, Ústecký kraj

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.