Jak postupuje civilizační emancipace na poli péče o invalidy - dokládá jedna paní Horešovská Jana.

obrazek
25.1.2014 17:52
Národní rada zdravotně postižených pod panem Václavem Krásou produkuje snad každý druhý den nový věstník s novinkami ve změnách v péči o invalidy Inu, člověk by si řekl: "tolik zápalu a organizace, nemůže být, aby nešly všechny věci k lepšímu." Jenže jak je tomu doopravdy -vědí už jen ti v poli, vysátí finančně a často už bez internetu a bez komunikace. 2017 - Fučík Leoš:"Rodinní pečující o zdravotně těžce postižené "pracují" za 18,08 Kč/hod. Bez volna, dovolené a možnosti jít k lékaři nebo do nemocnice."

Jana Horešovská: "Musím se podělit o svůj problém , který mně nejde z mysli i když s tím asi nepohnu. Máme stropní zved. systém pro bezmocného syna od roku 2000. V létě srpnu 2013 dosloužil. Chtěla opravit -ale již se nevyrábí a tak musela zažádat o nové zvedací zařízení, zůstaly jen kolejnice. Navíc manžel vážně onemocněl / nyní jde do nemocnice počátkem února a já sama postižená, odvápněna jej na vozík nedám ani náhodou a ani cizí člověk 120 kg nezvedne , on sám se ani nenadzvedne, neobrátí/. Takže žádost v září na Úřad práce, ti posoudili, poslali prakt. lékařce k vyjádření.Ta počátkem prosince 2013 odeslala na ČSSZ , kde sedí posudkář, nyní konec ledna urguju, prosím, atd , stále není syn posouzen. A nyní si srovnejte, zda toto není ničení postiženého i pečujícího, kdy po úraze mozku se nic po 16 letech-skoro 17 nezmění, vše je jen horší, proč to má posuzovat posudkář, když už v roku 2000 toto bylo přiděleno, mezitím spousta posuzování ohledně venkovní plošiny, příspěvku na péči, ohledně důchodu a ohledně ZTP/P a vyhrazeného parkování. Manžel nemocný jej smýká, protože už v tom má grif, ale nemoc jej klátí a syn pokud zůstane ležet okamžitě dekubity, okamžitě horečky a hrozí zápal plic. Pak léčení, lékaři, stresy, jakoby jsme nebyli tím vším neštěstím dost biti. Je to vůbec lidské. Takže pokud se po půlroce skoro dobereme k posouzení, musí to přijít na ÚP /pozn. Drábkova novinka - co všechno řeší dnes Úřady práce, když už nezprostředkovávají práci, že/ , kde zasedne komise a až za další třeba měsíc, pak musíme zaplatit spolúčast , pak oslovíme firmu, počkáme až budeme na řadě a pak se možná dočkáme někdy příští rok, pokud do té doby všichni neumřeme. V roku 2000 vše trvalo asi 3 týdny, bez všech reforem, bez všech IT systémů a jiných vylepšení. "

"Urgovala jsem to, tady s posudkářem nikdo nepohne a pracovníci na ÚP jsou bezmocní, musí prý znovuposoudit, musí se počkat na komis, atd. Ale je šílené, kde a na kterém místě je ten postižený. Podle mně by bylo od věci už podle stavu a posouzení jeho prakt. lékařem možné jednat s firmou a nebo bych chápala, že se musí posoudit zdr. stav toho postiženého . pokud je to nový případ. Proboha tomu synovii po 17 letech nový mozek nenaroste a ani se nenaučí už nic víc. Když chcete léčit, řeknou, že co se po úraze nenaučí ten mozek znovu do 1 roku , už se nenaučí a pokud chcete pomůcku, tak ho posuzují dokola opakovaně se stejným nálezem. tady by se fakt asi mělo něco zjednodušit, tento postup toho postiženého, pečujícího i tu rodinu semele. Opravdu Kocourkov, když má ZTP/P- musí mít průvodce, není sám nic schopen. Plný invalidní důchod 3.stupeň- nejvyšší. PNP - 4.stupeň nejvyšší- zcela bezmocný. 20 předchozích posouzení i odborníky, praktickým lékařem, šetření soc. pracovnic ÚP opakovaně, přesto se musí na přidělení pomůcky čekat rok ? a ten rok si dovedete představit , jak ty hýždě při jeho váze, inkontinenci, po 17 letém ochrnutí budou vypadat za týden ? To nikdo si ani nepředstaví, když jsme jej nyní zvedali na vozík a z vozíku 5x denně.,polohovali a pod. Nyní když bude měsíc ležet bez toho, aby jsme jej zvedli , posadili- tak asi zblázním sama nemocná, manžel chemo, 3x denně peru, vařit, uklidit, přebalovat a ještě do toho dekubity syna , přitom jsem taky na plném inv. 3st. a ZTP., skoro slepá. Prostě systém opravdu pro pomoc postiženým :( Když už tu kalvarii budeme muset asi přestát , bylo by rozumné, aby se tímto postupem skutečně někdo zabýval- aspoň u těch dlouhodobě nepříznivých stavů, setrvalých- kdy tyto byrokr. mašinerie jsou úplně zbytečné. Jakmile je plně inv., ochrnutý, ztráta paměti, není schopen zvládnout prakt. jediný úkon, sám se nepřemístí, neumí zavolat tf., neobrátí se sám a podobně- na co posuzování ?"

____________________

Ela Nakamura
"Uvažuju o tom, v jaké situaci je máma, když má dítě, které je mentálně postižené tak, že mu není pomoci a samo se bez pomoci ostatních není schopné obejít. Abych se vyhnula jakémukoliv hodnocení, protože to je tak strašně lidská a tak citová otázka, že na to nejde hledět z nějakého praktického pohledu, půjčím si příklad, jež jsem sama zažila.  
V sousední vesnici měli syna, který měl po úrazu poškozený mozek.
Umím si představit situaci té mámy. To je hrůza! Protože v něm pořád vidíte to dítě, které je vaše, ale ono to není totéž dítě! Je to už někdo jiný. Má stejný povrch, ale není to ten samý člověk. 
Jako máma bych si to i přes všechno uvědomovala. Jenomže jsou tu nejen city, kdy si to prostě nedokážete připustit. Ale také pokračuje lékařský výzkum. I když to vypadá beznadějně, je tu pořád možnost, že se stane zázrak a věda vám vrátí vaše dítě. Tuto možnost bychom neměli mít právo žádné mámě brát. Protože ani my nevíme, jestli to náhodou není pravda!
A tak buďme lidmi. Podpořme mámy, které chtějí pečovat o své beznadějně bezmocné děti a nechme jim tu naději. Už tak je to pro ně dost těžké. Ony totiž moc dobře vědí to, co věděli i ti rodiče ze sousední vesnice. Že když umřou, toho kluka zavřou do klece a on tam do roka zahyne. To se také stalo. 
V těchto situacích nepodporujeme ty bezmocné a nemocné, ale naději těch zdravých. Neberme jim ji. Když je dost peněz na to, aby si tu někdo kupoval letadlo, musí být dost peněz i na naději nešťastných lidí." ....A mě v té souvilosti napadá, že už máme v Čechách nejméně jedno pracoviště pro práci s mozkem pomocí feedbacku.
 
   
PŘÍRUČKA PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM V ROCE 2014
 

****

9.3.2014: 

 
Fucik Leos
Položil jsem paní Tominové na jejích stránkáchhttps://www.facebook.com/marksova.tominova tuto otázku a jsem zvědav, zda odpoví: 
"Zajímalo by mne, zda a kdy plánujete, resp. proč neplánujete úpravu příspěvku na mobilitu (nahrazující dřívější příspěvek na provoz motorového vozidla) tak, aby dosáhl alespoň hodnoty platné ve III. stupni do 31.12.2009 tzn. částky Kč 9 900,00? S přihlédnutím k tomu, že přestože od té doby výrazně vzrostly ceny PHM a ceny pojištění vozidel, toto snížení na Kč 7 920,00 dané vyhl. č. 451/2009 mělo být jen přechodné, činí v současné době příspěvek na mobilitu pouze 50% hodnoty roku 2009 tzn. Kč 4800 by však měla vláda spíše uvažovat o navýšení dočasně opuštěné výšky Kč 9 900,00 minimálně o inflační navýšení. V čem se ve své úvaze mýlím?"
 
Adam Zahir Mikulášek Jen podotýkám, že příspěvek na provoz motorového vozidla byl vyšší, než tehdejší příspěvek na dopravu pro ty, kteří auto nevlastnili. Lze namítnout, že MHD je na ZTP/P zdarma, ale na malých obcích toto není, takže i při cestování v rámci jedné obce seplatí 25 procent jako u meziměstské dopravy. Navíc často ani MHD se nelze dostat všude, občas může být pro lidi bez auta potřeba použít taxík, takže zmíněné příspěvky by měly být ve stejné výši. S původním příspěvkem ale samozřejmě souhlasím. Jestliže by se to vyřešilo zdvojnásobením současného příspěvku na mobilitu, tak by se zabily obě mouchy jednou ranou, jak současná nedostatečná výše příspěvku, tak znevýhodnění postižených bez motorového vozidla, což se do velké míry týká např. nevidomých. Připouštím, že v některých jiných oblastech ta diskriminace funguje naopak, např. vodící psi versus elektrické vozíky, takže by bylo dobré celkové narovnání podmínek mezi lidmi s různými typy postižení, což se velmi dlouho neřešilo.
Rozhovor v Hydeparku s novou ministryní práce a sociálních věcí, počátkem března 2014: http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/4.3.2014/
10.3.2014 -právo: asi, možná, někdy, něco: "Postižení mají naději na vyššá příspěvky" http://www.pravo.cz/p058a02a.php

 

Horešovská Jana: Jakmile víte co a jak, tak nemáte nárok. Že nezvládne zatelefonovat nikomu a neví ani komu , to nevadí. Vůbec nezohlednili, že někdy nepustí ochrnutí a posttraum.sy dotyčného něco zvládnout. To je i můj syn. Ví, skoro všechno a nezvládne ani jediný úkon , neporadí si. Je pomyslná stěna , úraz to od sebe oddělil.A toto všechno bezpráví se děje díky tomu, že na sociálce/Úřadu práce/ sedí úředník, který má posuzovat postiženého a nemá páru o tom, co to postižení či jeho diagnoza obnáší. A v tom je zakopaný pes.

 

invalidita
 A teď trochu z jiného soudku, ale stále Správa sociálního zabezpečení: Luděk Ševčík: Došel mi dopis od ossz. Kde se píše že k přiznání a poskytování nemocenského mám osvědčit jak k úrazu došlo a zda jsem například nebyl opilý nebo pod vlivem návykových látek apod. a obratem že jim to mám poslat. Opravdu nechápu proč to nemohlo být na lístku neschopnosti? Kvůli zlomené noze chodím o berlích což je samo o sobě obtížné a skoro nikam nedojdu.A chodit vyřizovat a posílat lejstra je pro takového člověka skoro heroický výkon.Opravdu by se mohli na ossz zamyslet v jaké situaci se dotyčný nachází a zbytečně mu to ještě nestěžovat.
Poznámka: opravdu by mne zajímalo, jak se požadované osvědčuje a kdo to vyává, takové osvědčení.

Horešovská Jana

Luďku a to samé s ochrnutými. Dovezte, zvedněte, vysaďte, přitom nikdo z personálu nic, nikdo k pomoci, já 64 let sama ZTP jej nenaložím, nezvednu, tak nemám východisko, protože i chlapi to neumí, když někoho zaplatíte. Minule ta sranda, kdy ho nakládali z rychlé pohotovost - zkazili plošinu, takže opět náklady, zpátky jsme po městě se saniťákem hledali pomoc jak vyložit, našli udržbáře. Měla by jít s klukem opět zpátky do nemocnice , od listopadu má bolesti a nikdo nic nenajde, neřeší, neví. Takže nevím, co bude .Všude na úřadech chtějí jeho podpis, přitom nemá ani OP podepsanou, tím pádem nezvládá, , mělo by to mít nějaký postup, nemá, bez podpisu nikdo nedá nic , nevyřídite. Notáře domů,svědky, 2500,- -tato gener. plná moc notářská prý všude neplatí, skoro nikde . A pak se nevztekejte na politiky, když v tom nemá nikdo jasno. A člověk sám nedojde ani k popelnici. 
 

http://www.novinky.cz/domaci/374185-prispevky-na-peci-kontrola-je-bezzuba.html

NESTYDÍTE SE? 
TAKHLE VZNIKAJÍ (za státní peníze) ZÁLUDNÉ A ZLÉ DEZINFORMACE. 
Podle mého názoru je článek zcela manipulativní a nefér PR materiál, vycházející výhradně z jednostranného pohledu institucionálních poskytovatelů péče a také ze značně nesprávného chápání, k čemu je PnP určen a zamýšlen a za co smí být utracen. 
Unii pečujících a její členy by velmi zajímalo, kdo a z jakých zdrojů podobnou PR mediální činnost platí; možná je to nějaký tzv. barter=služba za službu, což je ovšem také daňový únik na straně příjemce.
Unie upozorňuje, že:
=> pokud v popisovaných případech úřad práce souhlasil s požadavkem postiženého na zasílání PnP neregistrovanému (nekvalitnímu) institucionálnímu poskytovateli péče jakožto náhradnímu příjemci, jde jednoznačně o zanedbání a porušení povinností na straně ÚP, neboť na rozdíl od imobilního dědečka, vydaného všanc, má ÚP neskonale větší možnosti a především povinnost registraci zařízení ověřit
=> PnP SPRÁVNĚ končí mj. v nákupních centrech, neboť byl zaveden fakticky jako částečná kompenzace ušlých výdělkových možností rodinných pečujících. Postižený si "kupuje" jejich čas, který pečující věnují péči o postiženého namísto svého zaměstnání. Poťouchlý článek už ovšem neuvádí, že v případě pečujících v režimu 24/7 vychází tato kompenzace max. na částku cca Kč 18,- / hod. - BEZ NÁROKU NA DOVOLENOU, LÉKAŘSKOU PÉČI A DŮCHODOVÉ ZABEZPEČENÍ pečujícího!!
=> článek rovněž ignoruje skutečnost, že pokud by postižený nakupoval péči v institucionálním zařízení, končily by tytéž peníze z PnP, jako část mzdy zaměstnanců, rovněž ve stejných nákupních centrech, stát však musí tytéž služby v institucionálních zařízení dotovat měsíčně částkou 40-80 tis. - rodinní pečujicí stejné služby musí poskytnout za částku 5-8 násobně nižší
=> přímo ostudné je zacházení se statistickými daty tzn. srovnávání celkové vyplacené částky PnP 332 tis. a částky 9,4 tis. označené jako "odhalené zneužití", kdy ovšem číslo 9,4 tis. se týká VŠECH sociálních dávek, kterých je ovšem více než 12 násobek počtu PnP. Přičemž neuvádí, že PnP je svými parametry takřka nezneužitelný - na rozdíl od ostatních sociálních dávek
=> článek zcela pomíjí skutečnost, že celkový objem vyplacených PnP nečiní ani 50% gigantické škody, způsobené pražskými radními v tunelu Blance a je roven celkové (zatím) odhadnuté škodě v případě tunelu Mostecké uhelné
=> v případě…“muže, který si po smrti manželky nechal nadále posílat příspěvek na péči o ni…“ se jedná o naprosto ojedinělé kriminální jednání, po zásluze potrestané. Vkrádá se však rovněž otázka, jak byla prováděna sociální práce v rodině, když teprve kontrola odhalila skutečnost, že klientka zemřela. A rovněž článek nezmiňuje, že způsobená škoda (která bude vymáhána) ve výši 400 tis. Kč nedosahuje ani 1/3 škody, kterou dopustil spáchat ÚP Most, když při zavádění sKarty klient ÚP na chodbě hacknul jejich internetový terminál a odčerpal z prostředků ÚP přes 1 mil. Kč. Škoda nikdy nebyla vymáhána. A mimochodem - arbitrární kompenzace ČS a.s. za nepovedenou sKartu dosud není uzavřena a bude zřejmě činit nejméně 300-500 mil. Kč.
Tož takhle to je, milý Hlídací pse naší české demokracie. Neudávíš se tou kostí z těla kriplíků?
uniepecujicich.info Tě bude sledovat.

Okopčeno od: Fucík Leos 

 

Ani jedno z českých ministerstve nezaměstnává předepsaná 4% postižených: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/stat-neda-praci-lidem-s-postizenim-misto-toho-plati-miliony/r~75fec56424ce11e58a300025900fea04/

 

 

Horešovská Jana: 

POZOR - všichni , kdo máte průkaz ZTP a nebo ZTP/P a uplatnili jste slevu na telefonní platby.

Už 3 měsíce si říkám, že nějak moc platí syn, babička i já za telefony. Nemám papírová vyúčtování- jen na e-mail a tf. Dnes jsem se dozvěděla, že s výměnou ZTP průkazů skončila i poskytovaná sleva , protože číslo starého ZTP je vlastně vyřazeno a je třeba okopírovat a ověřit opět rozhodnutí o přidělení ZTP výhod, ověřit a okopírovat i nový vyměněný průkaz ZTP či ZTP/P a poslat do O2. Jak je to u jiných operátorů nevím, ovšem tady všiváci ani nekecli a my přišli v rodině o 3700,-kč, pozpátku nenáleží.Nikde novináři ani necekli, v TV či radiu taky nic, při výměně nikdo taky ani slovíčko na ÚP. A teď si spočítejte , kolik stát na výměně vydělá jen tady , pak za každý průkaz 30,- kč, ověřování listin-kopií, poštovné doporučeně . Takže zase bič na ty nejpotřebnější. Všichni vydělali a ten ochrnutý to platí. Prý přidají 5% PNP. Nikdy se příspěvek za 9 let nevalorizoval, ještě se 1200,- kč sebralo těm nejpočetnějším , nyní dají těm, co jim sebrali těch 1200,- takovou krásnou sumu 40,- kč. A pak nebrečte.

31.7.2015: Vláda odmítla poslanecký návrh na úpravu přidělování příspěvků na péči s tím, že současný systém zavedený Jaromírem Drábkem je „klientsky přívětivější“ . http://denikreferendum.cz/clanek/20942-klientsky-privetivejsi-drabkovina

Liduš Poláková Grycová: "Znám pár takových rodin...vím co to je za zodpovědnost..kdo nezažil velmi těžko chápe..

Nejen děti, ale i dospělí by si měli uvědomit, že nikdo nikdy neví, jak na tom může být za den, dva..či za měsíc a nebo rok. Jsme na tomto světě pouze na malou chvíli, naučme se přijímat všechny právě takové jakými jsou.

Někdo, kdo má zdravé děti, si nedokáže představit, jaké starosti mají rodiče řekněme trochu "jiných dětí"... Děti s jinými potřebami a nemocemi, tzv postižením, nejsou zajímavé ani podivné. Chtějí jen to, co každý - BÝT AKCEPTOVÁN!"

11.8.2017: https://www.mesec.cz/clanky/invalidni-jste-ale-duchod-vam-sebereme-kdy-se-odebiraji-invalidni-duchody/

6.3.2018: http://denikreferendum.cz/clanek/9385-i-zdravotne-postizeni-budou-protestovat-proti-socialni-reforme

15.4.2014 Ombusman: "Léčebny dlouhodobě nemocných: přehled práv pacientů

Zákon přiznává pacientům léčeben dlouhodobě nemocných řadu práv. Pacienti a jejich blízcí o nich však často nevědí, nebo si nejsou jisti jejich obsahem. Přinášíme proto přehled práv a povinností, které souvisejí s poskytováním péče v léčebnách a s jejichž porušováním se ombudsmanka během návštěv léčeben nejčastěji setkává:https://www.ochrance.cz/aktualne/tiskove-zpravy-2018/lecebny-dlouhodobe-nemocnych-prava-pacientu/

30.4.2018: Šestiletá Magda má diabetes prvního typu. Všechno může dělat bez omezení – bruslí, dělá gymnastiku, plave, zpívá nebo lyžuje. Je veselá, povídavá, nestydí se. Přesto je jí mnohé upíráno. Ve školách mnohdy tvrdí, že podle školského zákona nesmí dětem se zdravotním znevýhodněním učitel či učitelka aplikovat léky. V případě diabetes prvního typu se jedná o aplikaci inzulinu. Na školách většinou tvrdí, že jim ho smí podat jen zákonný zástupce, tedy ve většině případů rodič nebo zdravotně vzdělaná osoba. Další problém je, že ve školních jídelnách nebo v jídelnách mateřských škol těmto dětem nenaváží jídlo, které mohou sníst, a nepodávají jim ho v přesnou hodinu, kdy ho musí jíst. Madlenka třeba může ovocné knedlíky, ale musí mít přesnou váhu. „Rodičům jsou dávány rady typu, aby čekali na chodbě školy, a když dítě potřebuje, pomohli mu nebo aby dítě vzdělávali doma. Nebo si našli soukromou školu, kde tyto služby nějak za peníze vyřeší. To si mnozí rodiče nemohou dovolit, neboť potřebují vydělávat,“ uvedla maminka Magdy Michaela Knížová. Přitom by podle ní stačilo, kdyby v mateřských a základních školách byla zřízena zmiňovaná pozice zdravotníka nebo zdravotního asistenta a ve školském zákoně upraveno, že tento vyškolený člověk má oprávnění léky podávat a i jinak dětem pomáhat... Více v přiloženém textu... http://nasregion.cz/deti-s-cukrovkou-mohou-jist-vsechno-presto-je-jim-zbytecne-upirano-proc-38688/

22.5.2018 Vláda chce přidat těm nejvíce postiženým, - z přídavku na péči 13 00 má být přídavek 19000. 

14.7.2018Zdeněk Čermák: "OSVĚTA, OSVĚTA A OSVĚTA!!!

Pro řadu vzácných onemocnění velmi důležitá věc.
Dnes byla našemu synovi zamítnuta žádost o průkaz osoby se zdravotním postižením. Pardubická revizní lékařka, jako už minulý rok zamítla naši žádost, kde Vojtu ani neviděla a vycházela pouze ze zpráv zdravotní dokumentace. 
Sám bych se nedivil, kdyby je ani nečetla, jelikož v EB centru Brno, kde pracují odborníci na tuto nemoc je veden jako jeden z těžkých pacientů. Po odvolání do Hradce Králové, kam jsme poslali fotografie z převazů, se dost divili, že nám to v Pardubicích nepřiznali. Pro nás to znamená další starost navíc, zase psát odvolání, čekat na rozhodnutí a doufat že nám nebude nikdo házet klacky pod nohy.

Udělám co jsem vždy odmítal a dám na FCB pár fotek. 
Toto je Epidermolysis bullosa dystrophica ( nemoc motýlích křídel- dystrofická forma ) - nejtěžší forma této nemoci, kde se puchýře vytvářejí v nejspodnější vrstvě kůže.

14.7.2018 - Jelikož mi chodí od Vás mnoho zpráv, musím se omluvit, že nemohu odpovědět všem. Co se týče dotazů, většinou se opakují, tak je tu napíšu. 1) budeme podávat odvolání do Hradce Králové, jako v minulém roce, věřím, že to dopadne kladně. V Hradci Králové byli vždy ochotný a nebyl tam problém. Bohužel musíme zase projít procesem odvolání. 2)děkujeme za nabídku finančních darů, ale zde nejde o peníze, ale pouze o kartu ZTP. Tuto karzu nejvíce využíváme v dětské FN Brno, kde je velký problém s parkováním. Tato karta nám umožňuje vjezd do areálu. 

3) Pokud by jste chtěli přispět pacientům s touto nemocí, můžete poskytnou dar nadaci Debra ČR, Dobrý anděl, život dětem. Tyto nadace nám mnoho pomáhají."

21.8.018 Václav Krása z NRZP pro ČT: Invalidní důchodci nemají nárok na limit na léky, čili platí plné doplatky, ačkoliv jsou to právě tito lidé, kdo potřebuje léků nejvíce. 

24.10.2018b Zvýšení příspěvku na péči ve IV. stupni invalidity: http://www.nrzp.cz/aktualne/informace-predsedy-nrzp-cr/2015-informace-c-84-2018-zvyseni-prispevku-na-peci-ve-iv-stupni-bylo-vyborem-schvaleno.html?fbclid=IwAR3tiNZ-j1f35LKN4wkq5mCCMwCbM0mEV_BOaR8LiARQSQzUIdXSdfG_SXQ

ˇUřad práce uvalil exekuci 250 0000 na nevidomou, kvůli špatně vycvičenému psu: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nevidoma-skoncila-v-dluzich-stat-nedokazal-za-5-let-vyresit-problem-s-asistencnim-psem-81686?fbclid=IwAR0dxWSyIMYLdjd2t2EO-kJaLnaImjz8JzHlTKZ7h4FaX4xYjrCz-HcqL1k

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.