Jak se „vší ctí“ bojují oficiální weby a média s weby alternativními

lubomir man 20
6.9.2021 11:00
Dnes 82 letý Dr. Paul Craig Roberts je jedním z nejvýznamnějších ekonomů současné Ameriky a též jedním z nejvýznamnějších oponentů současné hegemonistické politiky USA.

Je autorem více než tuctu knih s ekonomickou tématikou a v někdejší Reaganově vládě působil jako náměstek ministra financí. Je pokládán za otce proslulé ekonomické politiky tzv. reaganomics, která vedla ke konci Studené války, a je nositelem několika vyznamenání cizích vlád, mezi nimi i fracouzského Řádu Čestné legie. Po mnoho let byl přidruženým redaktorem deníku Wall Street Journal a publicistice se věnuje dodnes. Jeho články, zveřejňované na jeho webu PCR Institute for Political Economy, jsou populární nejen v USA, ale pravidelně je přebírají alternativní weby v ne méně než 60 zemích světa, včetně ČR.

Nu a protože v Robertsových článcích se píše něco zcela odlišného od toho, co se píše a říká v západních médiích oficiálních, snaží se tato média snížit váhu Robertsova slova poukazováním na údajný jeho sklon podléhat spikleneckým teoriím, pokud si je ovšem dokonce sám nevymýšlí. Odbuďme to však poukazem na známé rčení, že rozdíl mezi spikleneckou teorií a skutečností je maximálně deset let, a všimněme si, jak se vedle této pomluvy vede boj s Robertsem ve světě a u nás.

Balvanem největším při práci na jeho dehonestaci je samozřejmě ona jeho někdejší funkce náměstka amerického ministra financí. To není funkce ledajaká a ledajaký není tedy ani úkol váhu slov, jež někdejší nositel této funkce vysloví či napíše, odbýt jako slova nějakého nicmochra, kterých není třeba si všímat. S tím mají problém všechna média anglosaská, která vědí, že „assistant secretary of Treasury for Economic Policy“, což je plné znění někdejší Robertsovy funkce, je prostě „náměstek ministra financí“, protože v americké angličtině je assistant náměstek a secretary je ministr.

Ale pozor: Tohle se všeobecně neví v zemích neaglosaských, a všeobecně se to neví ani v ČR. Takže proč si trošku nezašvidlovat, když je zde ta šance, že ano?

Jak? Zahrajeme si na žáky základního kurzu jazyka anglického a americké ASSISTANT přeložíme na asistenta a SECRETARY přeložíme na sekretáře, takže funkce amerického náměstka financí, která zní (ještě jednou): Assistant Secretary of Treasury for Economic Policy, nám v jazyce českém vyjde na funkci ASISTENTA TAJEMNÍKA MINISTERSTVA FINANCÍ, což vyhlíží docela jako funkce jakéhosi subalterního úředníka na americkém finančním ministerstvu – a s tím už se přece dá pracovat. A slova takovéhoto jakéhosi ASISTENTA TAJEMNÍKA, kterých jsou na ministerstvu financí zřejmě desítky, ne-li stovky, se už odbýt dají, a cílů propagandy je dosaženo.

Že ano, vy všichni v Googlu, v Seznamu a v téměř všech našich oficiálních médiích, pokud vám ovšem P.C. Roberts stojí byť i jen za polemickou zmínku.

Lubomír Man

 

 

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Keby pan Roberts písal oslavné ódy na západnú a ušácku politiku, bol by pozývaný do televízie, rozhlasu, citovaný - skrátka uznávaný. Už 5 000 rokov myslia ľudia rovnako : Kto nejde s nami, ide proti nám.

99,9999 %  ľudí neznáša, nenávidí, odmieta kritiku a nesúhlas s jeho názorom, s jeho postojom a videním reality.

90 % ľudí nevie, nedokáže viesť dialóg, diskusiu. 90% ľudí miľuje monológ. Len 10%- tám ľudí je daná  šanca byť výnimočný  v tom, že aj keď neznáša kritiku či nesúhlas, dokáže  kontrolovať svoj hnev a agresiu pri dialógu.

Jasným dôkazom, ktorý podporuje uvedené percentá - je nálepkovanie namiesto argumentov, nadávky a sprosté slová namiesto faktov, cenzúra, ban. No, pri faktoch je to obtiažne v tom, že fakta si môže človek vysvetľovať podľa svojho videnia udalosti ( príklad odchod NATO z Afganistanu )

Pán Man, aj vďaka vaším prekladom poznáme názory pána Robertsa. Pre hľadačov pravdy je názor pána Robertsa nepostradateľný, pretože prichádza z prostredia o ktorom našinec má len ilúzie.

Porovnajme si pána Robertsa, ktorý 82 rokov žije v USA a nikde inde - a našich emigrantov vyučujúcich na Bostonskej univerzite ( Igor Lukeš ), alebo Jiří Pehe.....Ich názory sa diametrálne odlišujú. Sú v logickom a intelektuálnom rozpore. A z tohto porovnania môžeme usúdiť aká je skutočná politika Západu, aká je sila západnej propagandy - keď jednému sa oči otvorili, druhým vymyla mozog.

K porovnaniu týchto osôb netreba žiadnych špeciálnych rozumových schopností. Aj to je dôkaz o stave myslenia médií, voličov, politikov ....