Jak si odsvěcený církevní hodnostář Daniel Herman kupuje místenku do mediálního nebe

obrazek
25.1.2014 19:14
Jen poznámka: víte že podle zákona máte platit poplatek z každé zakoupené televize? Ona to už dneska není bedna, ale displaye, které pokud mají schopnost zachytit televizní signál, tak máte platit - příklad: máte doma dvě televize a dva displaye u komputeru- platíte za 4 přijímače... A k tomu rádia doma, v autě, na chatě. To je tzv. německý model podle pana budoucího ministra kultury .

Další varianta je, že sledujete televizi on-line a nebo ji nemáte vůbec, a na tu se zdá, že náš hodnostář ve funkci ministra najde cestu jak zpoplatnit... 

Nyní to tedy chtějí vylepšit ještě o další: nemáte doma televizi žádnou, nevadí.... 

Koncesionářské poplatky na provoz České televize a rozhlasu by do budoucna mohly platit všechny domácnosti. Nový ministr kultury Daniel Herman uvažuje o změně zákona o poplatcích. Nyní totiž řada domácností zákon obchází a poplatky neplatí, přestože televizi a radio vlastní. 

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/koncesionarske-poplatky-televize-rozhlas-herman-f7w-/domaci.aspx?c=A140124_195544_domaci_zt  že v článeku deklarují, že nehodlají přecházet na německý model, byc nebrla až tak vážně, už to, že jej zmiňují znamená, že je či byl v úvahách!!! Zároveň e pan inistr fatálně plete, zřejmě nikdy nezařizoval SIPO, to,  že platit za televizi budou i ti, co ji nemají, obsahovala již předešlá právní úprava!  + v článku zmíněná debata ve sněmovně s  ředitelem rozhlasu Peterem Duhanem, jenž toto zvěrstvo inicioval, dohledat nejde, zkusím ji vyreklamovat z tiskového střediska psp! (Najednou končí stav projednávání psp v roce 2011 a z roku 2013 a 2014 lze nalézt tak nanejvýš informci o  únorovém semináři o těžbě zlata! http://www.psp.cz/sqw/text/text2.sqw?idd=91005 hledání podle jména navrhovatele by teoreticky bylo možné -kdyby ovšem utilita obsahovala okénko pro jméno navrhovatele, což neobsahuje!)

A samozřejmě v případě přechodu na německý model platí i ti, kdo nezlikvidovali staré monitory, nebo používají dva z důvodů špatného zraku pro překládání - kdy si prostě knihu oskenují a hledí do dvou monitorů, jednoho na čtení a jednoho na psaní, nebo ti, kdo zabavili své invalidní bližní či potomky počítačem, nebo ti, kdo si pro grafické práce koupili interaktivní velký tablet, nebo jednu televizku na tančení a cvičení Zumby s hrou wii, všichni ti, co pro práci venku si pořídili navíc notebook iči netbook, ti , kdo vozí televizku v kamionu,nebo v neděli na druhou koukají na chatě,  ti všichni mají smůlu, samozřejmě, pravidlo nemáš, ale platíš jako bys měl, od minulé novely zůstává,  jak jinak.

Přejeme novému ministru kultury panu Hermanovi mnoho úspěšných vysílacích hodin na screenu debilizátoru/debiloskopu a blahopřejme k tak invenčnímu prvnímu činu ve funkci. Člověku to dá dost práce vymyslet, čím by se dalo kulturní dění ještě vylepšit, a hle...máme tu dobrými nápady hýřícího nositele idejí. Kdosi povzdychl, že by Češi už konečně mohli začít platit daň i z moře. 

Ono jim nestačilo, že spolu s OSOU přivedli k bankrotu lázeňské domy a penziony s televizí na pokoji nemístnými zvláštními poplatky. Jsem zvědava, zda z bezdomovcůl alespoň ten poplatek za rádio vyrazí. 

Herman TV a slepci
  • Simír FromPrág A dálniční známku si povinně koupí každý občan ať už auto má nebo nemá, K televiznímu poplatku ještě připálíme autorské poplatky OSE, protože doma se kouká víc lidí tak je to veřejná produkce. Vlastně můžeme platit daň z nemovitosti za byt, nebo dům, který nám nepatří a vlastně v něm ani nebydlíme......No, tak to se nám začíná nová vláda vybarvovat....

  • Pavel Sladovník Za každou TV platí podnikatelé, např. hoteliéři. FO platí pořád za 1, byť jich má doma třeba 6. Ale já bych šel jinou cestou, zrušit Českou TV i Český rozhlas. Tím by stát i koncesionáři ušetřili.

Jiří Mareček Do pekla s tím vypaseným parazitem. Pokud něco poslouchám, tak je to švédské internetové rádio a semtam i polské. Televizi nemám, nedívám se na ni, pokud jdu někam do restaurace, vybírám si místo, kde není slyšet žádné rádio a není tam tv. A tenhle sádelnatej katolickej přeběhlík mě bude nutit, abych platil za něco, co neposlouchám, nota bene nesnáším! Nene, pane Herman, VY byste měl platit odškodné české kultuře, za újmu, jakou vámi utrpí. JÁ bych měl dostávat kompenzaci za akusticky a vizuálně toxické prostředí, němž mě obtěžuje jakési rádio a jakási televize!!

Pan Herman byl před několika lety odsvěcen po vzájemné dohodě, kdy se konsilium (a pan Herman) usnesli, že by ho bylo zapotřebí jinde, totiž v politické práci pro církev.    http://www.infobaden.cz/2014/01/27/poplatky-za-drevo-budou-hradit-i-ti-kteri-na-carodejnicke-procesy-nechodi-zvazuje-herman/

 Ostatně, co je na tom nepodhopitelné,snažit se mít své místečko v médiích jisté, za současného stavu probíhajcího rozdělování mediálních monopolů? 

magnati

Prosím Facebookaře o omluvu, odkaz je nutno sdílet bez zobrazení obrázku, Amerčiané nemají v lásce naturismus,  jsou puritáni, mohli by vám zablokovat přidávání odkazů, jakožto zdroji urážlivého chování.

souvisí: http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/je-to-navod-pro-vsechny-majitel-kadanskeho-klubu-neplati-za-hudbu-20140206.html  a OSA a pohrebni sluzba okrada lidi i na pohrbu http://www.prerovskenoviny.eu/vase-clanky/pohrebni-sluzba-ts-prerov-za-co-vlastne-platite-sluzba-nebo-zlodejna 

Roman Tyller: tak už tomu nerozumím... 25 let starý pořad s Karlem Karel Gottem právě skončil na ČT1 a dozvídám se na konci, že ten pořad sponzorovalo asi 10 firem (sponzor pořadu) ?! Když se zvyšovala výše koncesionářských poplatků, tak se velmi argumentovalo, že z veřejnoprávní tv zmizí reklama. Proč musí ČT oblbovat lidi a jen přeměnit reklamu, za sponzoring pořadů, v tomto případě natočeným před 25 lety ? Proč nás ČT stále otravuje s těma firmama?

mediální magnáti 2

 

 Německá organizace Ackermann Gemeinde má českou pobočku v seznamu jejich regionálních organizací a předsedou je Herman. Organizace je jednou ze základních součástí sudetoněmeckého landsmanšaftu.

http://www.ackermann-gemeinde.cz/predsednictvo/

 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.