Jak vrtěti Pospíšilem.

obrazek
27.6.2012 22:09
Ani Klicpera, autor Rohovína čtyřrohého, by se nemusel stydět za tuhle frašku.

Je to jen taková úvaha člověka, bez jakýchkoliv znalostí práva. Co když je odvolání p. Pospíšila jen takovou šarádou, která má za úkol nenápadně dostat  Lenku Bradáčovou do funkce nejvyšší pražské státní zástupkyně, za souhlasného jekotu davů a sdělovacích prostředků. Není to tak dávno, co se p. Bradáčová "zasloužila o stát", když ulovila arcilotra D.Rátha. Celý ten lov byl však provázen mnoha podivnostmi, které dodnes nedávají spát přemýšlivým lidem. Někdy v té době p. Ráth naznačil, že volné místo po Rampulovi by mohlo být sladkou odměnou za jeho pacifikaci. Samozřejmě se vzedmuli spravedlivě rozhořčené hlasy, že takto to mezi poctivými českými pravičáky nechodí. Aby se neúplatný český "Cattani v sukních" mohl dostat na potřebné místečko, bylo třeba sehrát malé divadlo. Nejlepší ministr ODS (nevím proč) je náhle odvolán lstivým a proradným, pardon chtěl jsem říct předsedou vlády Nečasem. A ejhle, národ čmuchající kolem podivného dua Bradáčová -Kubice, zasliní jako Pavlovův pes a vrhne se do mužného boje za Sv. Johanku z Bradáčů a její neposkvrněné početí. Kalousek s Parkanovou a Saša Vondrů si někde u vínka zapějí "teď už máme co jsme chtěli, národ je už zas v prd...". Možná je to jen pohádka, ale není krásná?

A jako třešnička na dortu. Až se případ Rath přesune do Prahy (o čemž se už nepokrytě mluví), hádejte kdo ho bude mít pod palcem? Ale to neuhádnete milé děti.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rku

Ne pane Anklewiczi

 to vynechání slova smysl věty nemění. Když má být něco nenápadné, nemůže u toho dav ječet vůbec. Ani souhlasně, ani nesouhlasně. Jinak to není nenápadné. Takže dotyčná věta pitomost je.

vilibald

" za souhlasného jekotu davů" To vypuštění jednoho slova mění samozřejmě smysl věty na pitomost. Ale to vy samozřejmě víte p. Kulík že ?

zenka

Pane Kulíku,

když teče do bot, tak se dělají i nesmyslné a ukvapené kousky. Co se týče Vašeho vyjádření "většina veřejnosti (snad mimo sympatizantů LVA) by to považovala za správný krok v boji proti korupčníkům", zdá se, že jste opět mimo mísu. Vzpomínám si např. na anketu na Parlamentních listech v době kdy kauza D. R. vrcholila - anketní otázka zněla: JE DAVID RATH POLITICKÝM VĚZNĚM?

Z cca 9000 hlasujících mělo přes 70% názor ANO!!!

Jestli občas zavítáte i na jiné weby viděl by jste, že se hojně vyskytují blogy a diskuzní příspěvky ve prospěch D. R. nejen na VaVě. A "hlas lidu" moc nesvědčí o podpoře doktorky Bradáčové.

Z. M.

rku

Úvaha, které chybí jakákoliv logika. Nečas nemá žádný důvod dosazovat Bradáčovou nenápadně. Kdyby Pospíšil schválil jmenování Bradáčové, většina veřejnosti (snad mimo sympatizantů LVA) by to považovala za správný krok v boji proti korupčníkům. Proč by si tedy Nečas proti sobě odvoláním Pospíšila štval veřejnost? A nenápadně za jekotu davů. Slyšíte jaká je to pitomost?

zenka

Dobrý večer pane Anlewiczi,

myslím, že tentokrát jste asi uhodil hřebíček na hlavičku! A pan Nečas, spojil "příjemné s užitečným" - zbavil se nepohodlného ministra /zřejmě nejen jemu/a dosazení doktorky Bradáčové bude vypadat opravdu jako "vůle lidu". Osobně mně v tomto názoru utvrzuje zejména to, jak premierovi hned přispěchal na pomoc ministr Kalousek! Tito dva si opravdu v poslední době notují až to je podezřelé !!!!

Z. M.