Jakub Horák: K Hate Free Culture

obrazek
8.2.2017 16:44
Minisr pro lidská práva Jan Chvojka včera ohlásil, že ukončuje projekt HFC, že by projekt musel mít větší dopad, aby mohl pokračovat. Jakub Horák: "Byla tu ráno televize, téma: Hate Free. Nevím jak jsem se připletl k tomu že zrovna já budu Hate Free obhajovat, ale bohužel musím, protože tady jsou fakta:

 

1. Republika se nachází v situaci, kdy 30 % občanů se v průzkumu přiznává k tomu, že nejsou schopni na internetu rozeznat pravdu od lži. Když k tomu připočteme ty, kteří si to nepřiznají, tak to může být přes polovinu našich obyvatel.

2. Faktem hlavně je, že za uplynulý rok dvacet nejsdílenějších zpráv ze zpravodajských webů nasbíralo na FB méně interakcí, než dvacet zpráv z dezinformačních webů.

3. Lidé, kteří sdílejí zprávy z dezinformačních webů, o tom nevědí - domnívají se, že to je pravda.

4. Jsou to Češi, naši lidé se kterými tady žijeme, takže smyslem takové práce není pomáhat nějakým "muslimům", ale našim lidem, aby úplně nezblbli.

V tom segmentu lidí sdílejících dezinformační zprávy je část těch, kteří se nechtějí nic nového dozvědět, pak je tam část, kterým to sice jejich sociální bublina potvrzuje, ale nejsou si jistí, proto se dávají do řeči s operátory HF na sociálních sítích. Pro ty by tady měla být taková platforma, protože ti se alespoň chtějí o tom bavit, byť to vypadá jako útok, ale chtějí diskutovat.

Mluvil jsem s několika lidmi, kteří pro Hate Free pracují. Za cca 8 hodin práce, spočívající v odpovídání lidem typu "JA JEN RIKAM ZE HITLER MEL TY ZIDAKY DODĚLAT A PO NICH HNED MUSLIMY A PODLE VÁS JSEM RASISTKA A XENOFOB??? TO ME ZA STÁTNÍ PENÍZE TAKHKE NALEPKUJETE TO TEDY NE JEN POCKEJTE AŽ VÁS DOSTANEM DO RUKOU NEBO DŘÍV TY MUSLIMOVÉ ZASRANI" berou 10 - 12 tisíc měsíčně. Podle mě to nestačí ani na alkohol, kterým si člověk po směně musí vymýt mozek. Jeden z hlavních přínosů Hatefree je, ze zaměstnávají v diskuzích mnoho pomatenců, trpělivě jim odpovídají a zlatá každá minuta, po kterou ty ztracené duše nepobíhají bez dozoru po internetu.

A teď to důležitý.

Pokud stát vzdá snahu obhajovat humanitní principy, tak kdo se s těmi lidmi bude bavit? Já to nebudu - já podobné idioty blokuju, mám práci. Novináři to nebudou - ti mají jinou práci než debatovat s lidmi, ti horší z nich honí lajky a ti lepší potřebujou psát a ne diskutovat v komentářích.

Takže tady nakonec nezbývá nikdo, kdo by se s těma lidma bavil. A přitom je normální, že stát dělá osvětové kampaně. Dělaly se kampaně aby lidi kvůli AIDS používali kondomy, v Indii jedou kampaně aby si lidi před jídlem myli ruce, dělají se kampaně proti rasismu, britská vláda je třetí největší zadavatel kampaní na reklamním trhu.

Je jednoduché říct, že elity jsou proti lidu. Ale pokud by intelektuální elity netlačily na zrušení otroctví a Lincoln kvůli tomu dokonce nerozpoutal občanskou válku, nikdy by se to nezměnilo.

Neříkám, že Hate Free to dělá nejlíp, mělo by se zanalyzovat to jak komunikují s veřejností, možná - pokud usoudíme, že ta značka je poškozená - tak by se to mělo celý přebrandovat a začít působit jinak. Ale pokud stát vzdá snahu o vzdělávání svých občanů, tak to tu dopadne naprosto příšerně.

To otroctví je dobrej případ. Tam taky tehdá na Jihu seděli ti balíci jak minulý týden tady v Ano šéfe! a říkali: my na to tady máme všichni stejnej názor.

No jistě, měli ho. Já je úplně chápu, kdybych měl partu černejch co mi makaj na plantáži tak taky budu mít ten názor. Ale člověk se musí posunout nad svý zištný myšlenky. Lidstvo někam směřuje, to směřování je vysledovatelný v dějinách - směřujeme ke společnosti bez rasismu, bez mlácení svý starý, bez toho, aby lidi měli zlý myšlenky. A pokud někdo relativizuje to co je dobro a co je zlo, měl by být i někdo další, kdo mu pomůže aby se neztratil."

 

 

 

Radek  Kujínek: "...taková diskuze nejde vzít za správný konec.Chápeš? Politici sbírají body na xenofobii, tím tu xenofobii jen posilují a pak už si to žije vlastním životem. Špatné zprávy se šíří lépe, kdo by taky sdílel dobré? Znásilnění je pikantní zpráva, to že nějaká rodina učí jazyk a chodí do práce? Kdo by to sdílel. Tak uděláme opravnu hoaxů a pitomcům se to nelíbí. Tak to zrušíme, protože pitomci to nemají rádi a jsou rádi, že jsou pitomí. Pravdivost zpráv těžko rozeznat, když jeden nerozumí arabsky, jen s bídou anglicky a s druhou bídou rusky.A teď si představ, že sposta spoluobčanů neumí ani kloudně česky ,-)"

*****

 

A zde je odkaz na hutný antidezinformační web HFC: http://www.hatefree.cz/blog

 

 

 

*****

 

hudbička: https://www.youtube.com/watch?v=QJYf6gJzFqM 

 

*****

 

Standa Biler:"Jásot nad koncem Hate Free v různých konzervativních, nacionalistických a ultrapravicových kruzích nijak zvlášť překvapivý není. Konečně stát přestane prosazovat jeden správný názor, dobroseři skončí v McDonaldu - kam samozřejmě patří - a dokonce jsem se v jednom deníku dočetl, že “do výchovy obyvatelstva se pouštějí pouze státy totalitní”, což bych si podtrhl, kdybych měl čím a proč, ale každopádně jsem si hned vzpomněl na jeden totalitní stát, který v roce 1957 začal tisknout na svý peníze výchovný “In God We Trust” (pozn. důvěřujeme se Bohu) a všichni víme jak to dopadlo - v roce 1995 se na debutu The Chemical Brothers objevuje singl “In Dust We Trust” (pozn. důvěřujeme prachu) …
Každopádně se teď konečně můžou síly všech regresivistů napřít vůči projektu Ministerstva vnitra - tzv. “Centra proti dezinformacím” což jak vám vysvětli každý paranoik čuchající totalitu v každém zákoutí státu, není nic jiného než MINISTERSTVO PRAVDY!!!, a o tom psal ORWELL!!! v knize 1984!!!
A jelikož letos vyšel poslední díl sbírky Orwellových esejí, můžeme si přečíst, jak to pan Orwell asi tak myslel. 
Předmluva k ukrajinskému vydání Farmy zvířat (1947):
“... hon na lidi ve Španělsku probíhal ve stejnou dobu jako rozsáhlé čistky v SSSR … uvědomil jsem si, jak snadno může totalitní propaganda ovládnout mínění osvícených lidí v demokratických zemích … po návratu ze Španělska jsem přemýšlel, jak bych mýtus o Sovětském svazu odhalil v příběhu, kterému by snadno porozuměl skoro každý a který by se snadno překládal do cizích jazyků … podle mého názoru patrně nic tolik nepřispělo k pokřivení původní myšlenky socialismu jako přesvědčení, že Rusko je socialistická země” atd… 
Ano, Farma zvířat je Orwellův boj proti tehdejší sovětské propagandě v západních zemích, které dle jeho mínění tehdejší stát neuměl účinně čelit ... 
Hned v následující eseji Orwell hájí tehdy počínající “průzkumy veřejného mínění”, proti kterým bojoval především dobový konzervativní tisk: “další argument spočívá v tom, že veřejné průzkumy zasahují do svobody jedince a jsou prvním krokem k totalitě” ( … pro konzervativní pravici je evidentně všechno “první krok k totalitě” ... ) 
K tomu dodává: “... někteří lidé si podle všeho zcela upřímně myslí, že by vláda neměla vědět o smýšlení lidí příliš mnoho, stejně jako se jiní domnívají, že od vlády je opovážlivé snažit se dělat osvětu, pokud jde o názory lidí. Ve skutečnosti demokracie neexistuje, pokud nefungují oba tyto postupy.”
Takže bohužel, stejně jako Orwell neustále hájil politickou korektnost tak si také myslel, že proti propagandě je nutné bojovat a mezi lidmi je nutné šířit osvětu. 
Z toho nevyplývá, že vše co tahle ministerská instituce udělá je automaticky dobře nebo že vše co dělalo Hate Free bylo automaticky dobře, ale mít vůči něčemu kritický přístup nebo to paušálně odmítnout coby “Ministerstvo pravdy” nebo “cestu k totalitě” jsou dost rozdílné věci. 
Je už pak jen ironií dějin, že dílo velkého bojovníka proti dezinformacím a propagandě všeho druhu se stane zbraní v rukou těch, kdo jeho význam vůbec nepochopili a o to víc a hlasitěji se tím chlubí.
“Ministerstvo pravdy” byla totalitní instituce přepisující minulost, ... a ne demokratická instituce uvádějící protiliberální a protidemokratickou propagandu na pravou míru. 
Zkuste si to nepoplést." 

 

 

*****

 

Spivisející: K  čemu jsou holky? -  co je špatného na této otázce - genderopvá vědkyně vysvětlila v pořadu 90¨dne 10.2.2017 velmi brilantně: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11412378947-90-ct24/217411058130210/

 K  Jiřímu Žáčkovi se vjádřila Kateřina Trávníčková:

 Stačí si přečíst toho tisíckrát omílaného Žáčka:
Páni kluci jsou tu k tomu,
aby svět byl veselý,

vystartují ráno z domu,
jako když je vystřelí.
Nebojí se blesku, hromu,
nevadí jim mráz a led,
páni kluci jsou tu k tomu,
aby se svět točil vpřed.
...
Co k tomu dodat? O tatíncích ani Ň. Velmi smutné.

 

 

 

Jan Chvojka v Interview  ČT24 dne 16.2.2017vyjevil, že HFC  budou financovány do konce dubna z norských fondů, do konce roku pak státem, aby se nemusely dotace vracet,  a do té doby je tedy stále čas si rozmyslet, co dál a jak. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/217411058040216/

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

 

Paní Kateřino, zkuste věřit alespoň odborné literatuře, tedy faktům. Doporučuji opakovaně knihu "Dějiny Židů". Alespoň pro zjištění, "kdo na tom území byl historicky první" nebo "zda někdy existovala Palestina nikoliv jen jako území".

Potom např. Vikipedii - Šestidenní válka. Co to bylo za "hrdinský" útok deset na jednoho. Včetně těchto řádových přesil v počtu vojáků, počtu letadel a počtu tanků. Všimněte si také toho, že i Němci ztratili nemalé území kvůli svému útoku (kdy to nazvu takhle). To Vám a například Haló novinám nevadí. 

Nechám ty bobky stranou. Já tvrdím, že na tomto území by Palestinci zachovali po dlouhá budoucí léta pouze kozí exkrementy a Vy se domníváte, že až tam budou kopat archeologové, tak tam objeví zázraky historické palestinské kultury a vědy. Najdou tam podle mé úvahy pouze soudobé tunely, které však nevedou ze Státu Izrael směrem ke Středozemnímu moři. Ale naopak, že? Já se domnívám, (to snad i podle Ouřadu Pravdy mohu, ne?) že Palestinci hrají podobnou hru jako jakýsi Porošenko. V obou případech je to dlouhodobá neschopnost státu, která vede jejich představitele k tomu, aby neustále prosili o dolary či eura, protože jim prý soused ubližuje. Proto pod různými záminkami nemůže vzniknout v dohledné době něco jako palestinský stát nebo Ukrajinská federace.  

A doporučím docela čerstvou - FAKTICKOU -  informaci, že původem POLSKÝ historik uvedl, že Poláci zabili v průběhu 2.světové války minimálně dvěstě tisíc Židů. Tady to je:

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/o-vrazdeni-zidu-se-nesmi-mluvit_379103.html 

A nejen v průběhu války, ale i těsně po ní. O vraždění v oblasti Lvova a Volyně již na počátku války ani nemluvě. O tom také Naše Nezávislá a Svobodná Media mlčí. 

Takže jsem Vám doporučil nikoliv nějaké svoje názory, ale FAKTA.

Ale na závěr přiznám, že mne profesoři filosofie před zkouškami informovali také o tom, že absolutní pravda neexistuje. Toto překvapení ještě pana ŘOP-a (ředitele Ouřadu Pravdy) čeká. 

A protože ráda diskutujete, tak mi sdělte prosím sladké tajemství, proč je mezi "utlačovanými - obrázek 12/29" také syn pana Jana Krause? Tento syn podle mého úsudku (opřeného o hudební sluch, který coby hudebník mám) pouze podprůměrně zpívá. Jestli mu tatík pomohl ke kariéře čili nic, to oPRAVDU nevím. Tipnul bych si že ano, ale to snad není trestné. Podprůměrně v TV zpívá fůra lidí a nikdo je netrestá {#emotions_dlg.wink} 

Všimnul jsem si však, že Vy na otázky nereagujete. Tak s tou diskusí-nediskusí zřejmě skončím. Nashle.

amiourful

Pane šbeku, jste nekonečným zdrojem hejtů. Ten link na vidrs  jer na Palestinu z roku před 1948.. A tehdy rozhodně bobky nehrozily. 

Ale máte pravdu, blbě se mi čte, jednak  cukrovka a jednak vleklý zánět spojvek, kteého se zbavuji už rok. Pak šeroslepost a velká krátkozrakost. 

Problém je, že Izrael je umělý konstrukt, ti Palestinci, co tam teď chcípají, jsou potomky těch,  kteří tam žili  před dvěma tisíci let, ti  jsou právoplatnými dědici půdy. Ne přistěhovalci bůhví odkud. z Chazarstánu.

antoninsebek

Mě to vůbec nebolí. Mám velkou radost, že Mladej Dýnsbýr bude mít šanci se rozvinout hlavně v USA, své poloviční domovině. Když už mu tady pšenka nepokvete.  A do důchodu má daleko. A že by ho někdo vykopnul do Pruselu jako Špidlu-Mydlu, to už se  nezopakuje. V pořadí je Bohouš Rovnátko.

P.S. Na tu Vaši odpověď ohledně Palestiny jsem reagoval na místě samém. Můj článek jste si nedbale přečetla, v tom je ten "problém". Nepsal jsem, jestli tam před tisíci let byly jen bobky, ale o tom, že jinak by tam byly bobky i dalších tisíc let. To je velký rozdíl. 

amiourful

Až na to, že ty citáty nejsou Hate Free cultury, nýbrž ochytané Hate Free culturou na netu. To jsou komentáře takových Frantů a Šebků. 

S galerií se ztotožňuji, nedá se to dělat jinak. Že vás to bolí, vidím. 

Nemyslím ane Franto, že v %CSSD přšvlýádl hlas rozumu, jen že ministr pro lidská práva nemá k lidským právům dostatečný vztah.  Je to podobně trapné  jako rasisita na místě zástupce ombudsmanky. 

Jo, pane Šebku, připsala jsem Vám odpověď pod ten  poslední článek o Palestině.   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/zprava-za-palestinske-ambasady

antoninsebek

V řadě případů do komentářů dávám až moc dlouhé příspěvky. A dosud jsem nikdy nedal nějaké to "video".

Dnes to tedy udělám naopak, abyste se mohli podívat (pokud jste neměli tu čest) o co jde. Nahoře si klikejte na čísla jednotlivých snímků, jak jdou za sebou. V Bibli se mj. píše: "Po ovoci poznáte je". Takže tady je výsledek dřiny Mladého Dýnsbýra. Pravda a láska díky jemu zvítězí nad lží a nenávistí. Příjemnou zábavu:

http://www.lidovky.cz/foto.aspx?r=ln_domov&c=A160810_114324_ln_domov_sk&foto=MPR5f767f_ht39.jpg

Pavel Franta

Je to moc dobře, že Chvojka vymetá ten chlívek, co Úřadu vlády nadělal Dienstbier. Snad to alespoň někteří lidé přijmou, co je tahle fašistická parta z HateFree odehnala od ČSSD, že se ve straně konečně začal ozývat hlas rozumu.