Jde nejen o pomník maršála Koněva

socha koněv
13.9.2019 10:48
Jako dva nejvýznačnější symboly nad skvostnou generalitou sovětského Ruska ční maršálové Žukov a Koněv. Toho druhého teď budou i s podstavcem, na kterém tento voják stojí, kladivy a dalším železem odmontovávat a stěhovat někam, kde na něj dle žádostivosti pánů radních z Prahy 6 už nebude vidět a kde na něj konečně začne padat prach zapomnění.

A zapomenout se má nejen na ruskou armádu a na Koněva, z českých hlav je dle těchto pražských tupců třeba vyhnat všechno, co by třeba i jen cípem myšlenky mohlo připomínat, kdo nás to s obětí 12 milionů mladých životů vytáhl z tlamy nacistické obludy, která se už už chystala nás spolknout, jak předtím spolkla Židy.

Ale nejen to, zapomenout a začernit se má vůbec vše, co nás spojuje s Ruskem, zapomenout máme na ruskou literaturu, na Puškina, Tolstého, Čechova, Dostojevského, na ruskou hudbu, na Musorgského, Čajkovského, Šostakoviče a Rachmaninova, na ruské malířství, na Rjepina a Rubleva, i na ruskou vědu, na Lomonosova a Koroljova, z českých hlav je nutné, a to třeba i dlátem ocelovým vytlouct mínění, že jsou Slovany a že tedy mají cosi společného s Rusy či s jižními Slovany, jak Jugoslávce nazýval Masaryk.

Omyl! My Češi nemáme se Slovany nic společného, jsme potomky Keltů, a že mluvíme slovanským jazykem a že se s Rusy domluvíme i bez slovníku, je politováníhodným historickým omylem, na který jsme v posledním tisíciletí nespočetněkrát doplatili.

Takže vytrhnout se z tohoto slovanského marazmu a pevně se přimknout k západní alianci, zvláště pak k národu zeměpisně i kulturně nám nejbližšímu, to je národu německému, je naší nejvyšší povinností, a maršál Koněv, kterého už v nejbližších dnech vytáhnou nádeníci na korbu nákladního auta a odvezou ho do českého zapomnění, je jen první položkou na seznamu všeho ruského a slovanského, se kterým se ve dnech nadcházejících budeme navždy loučit..

A když povolíme toto shora popsané, když se smíříme s tím, že co se děje v Praze 6, je věcí jen zastupitelů Prahy 6, a že je vůbec jen věcí Pražanů, co se děje v Praze, a že my mimopražané nemáme do toho, co se v matičce všech nás Čechů děje, co mluvit, že nemáme coby Češi právo tento ohavný, zrádný, hulvátský a vandalský čin, který se v těchto hodinách na radnici Prahy 6 připravuje, zastavit, pak nemáme právo nazývat se déle národem.

Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

     I stručný článek dokáže na dřeň věci odhalit morální ubohost národa kdysi českého potažmo slovanského, včetně těch se se prohlašují jako jeho elity. Snad až na světlé vyjímky téměř všichni jsme podlehli mámení vábniček zpěvných Sirén globálně monopolního kapitalismu a jeho reklamním poutáčům konzumerismu až do našeho hořkého konce. Kdo má oči měl by vidět, kdo má uši měl by slyšet, jakož i jinými smysly pociťovat naprostý a všestranný úpadek této společnosti. Naprostou dementost našich vládnoucích a těch nás obyčejných, které tyto hnusáky vlastně podporujeme, odhaluje již pouze akutní naprosto deprimující na stav naší přírody, který nyní jest zřejmý z hlediska vizuálního ohlledně neumanovských lesů, vod a strání. Staráme se pouze o okamžité a co největší zisky materiálního blahobytu a většina naší společnosti s nasazenými růžovými brýlemi prý demokratického kapitalismu nechce prostě vidět schnoucí lesy, nadále zastavovanou úrodnou půdu nabobskými kapitalisty.

   Aktuální spor o sochu jednoho z  maršálů nás osvobodivší z pod fašistického jha nezměrným úsilím hrdinným vojínů  Rudé armády nejen pod velením I. S. Koněva, má své hlubší přičiny a neyvystal náhodou. Přemalovávání dějin jak se hodí nám vládnoucí korporaristickým protofašizoidním prý elitám, se přeci táhne jako pověstná červená lanová lodní niť pofiderního budování rozvinuté kapitalistické společnosti v naší kdysi vlasti.