Je M. Zeman nezodpovědný otec, který podlehl rozmaru své dcery?

obrazek
4.2.2013 19:27
Tuto otázku jsem si musel položit po jeho žádosti o přidělení osobní ochranky pro svoji osmnáctiletou dceru, kterou pasoval do role první slečny. Toto označení je z mého pohledu, stejně jako označení první dáma, feudální přežitek, neboť pro něj nemusela slečna dcera nic udělat, stejně jako údajná první dáma, pokud se ochota vzít si chlapa XYZ, který se v budoucnu stane prezidentem, nepočítá mezi činy, které si toto označení zaslouží...

Nehledě na to, že o prioritách výběru, kterými se muži řídí při hledání té pravé, by se mohlo bez omezení v TV povídat až po desáté večer. Tím chci říct, že první dáma, stejně jako první slečna, neprošly voličským výběrem a tak by na jakékoliv požitky z peněz daňových poplatníků, včetně nadstandardního přístupu k lékařské péči a k osobní ochraně, neměly mít v běžném životě nárok, neboť prezident pobírá nadstandardní mzdu bez daňové povinnosti, tudíž to neplatí. Svůj názor bych nezměnil ani po námitce, že je to ve světě běžné. Ve světě je totiž běžné i přísné trestání okrádání státu, či prezidentské respektování zákazu kouření na pracovištích, vyšší daně pro bohaté a důstojnější sociální systém, a také se v tom neopičíme. Nehledě na to, že ani anglická královna nevyžaduje pro své příbuzné bezpečnostní extrabuřty, když si např. plní své vojenské povinnosti. 

Pokud si však M. Zeman myslí, že u nás dětem vrcholových politiků hrozí nebezpečí, pak se zachoval jako nezodpovědný otec, když svoji dceru zlému světu ukázal. Zajímavé je, že dětem Klause, Nečase či Topolánka osobní ochrana přidělena nebyla, a to i přesto, že se netěšili a netěší většinové občanské přízni. A to nemluvím o dětech politiků, kteří se stali terčem vrhačů vajíček. Zkrátka a dobře.

Možná M. Zeman není nezodpovědný otec, neboť určitě ví, že se dětem politiků u nás nic zlého neděje. A pokud to ví, tak podle mne, namísto vyžadování studijních výsledků hodných, když už jí tak vnímá, první slečny, "pouze" podlehl jejímu rozmaru, neboť která holka u ní ve třídě  má osobního strážce. Pokud by však svůj strach o rodinu férově projevil už ve volebním souboji a voličům by sdělil, že jedním z prvních kroků, které ještě před prezidentským slibem udělá, bude přidělení ochranky své dceři a výhod s tím spojených, které daňové poplatníky něco stojí, tak bych tento svůj názor nepsal. Bohužel tak neučinil. Proč, o tom mohu jen spekulovat. Možná proto, že nechtěl ohrozit své prezidentské zvolení, neboť slušný prezident musí především myslet na bezpečnost řadových občanů. Nic jiného mě nenapadá, neboť ze všech stran slyším, jak mimořádně je M. Zeman inteligentní.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Miloš Zeman, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Zajímavý názor. Jen aby se ten býček nerekrutoval z příslušníků PČR(OCHRANKY).Nebo je u nás  na policisty 100% spolehnutí?Příležitost  dělá, a naprosto běžně, i v jejich řadách zloděje.

Krajtl

Vaříte z vody pane. O motivech které je vedly k žádosti o ochranku si dovedu udělat obrázek z hlediska psychologie velice jednoduše. Je to hezká holka a její atraktivita v souvislosti s tatímkem razantně vzrostla. Moc je afrodisiakum jako bejk a bez ohledu na to že se to týká tatínka nikoli přímo jí, v očích nadržených býčků její přitažlivost značně vzrostla. Sběračů trofejí kteří by se rádi chlubili "přefiknul jsem prezidentovu dceru" je jistě dost na to aby stálo za to se proti nim preventivně pojistit. Nemusí to totiž končit u zdvořilého dvoření. Je to tu totiž líheň psychopatů schopných všeho a úroveň vymahatelnosti práva k tomu dodává odvahy k činu. Příležitost nedělá jen zloděje.

stvan

Paní Kateřino, požadujte, i když nevím proč, ale napište mi to tak, aby se to dalo přečíst, neb si text po sobě moc nekontrolujete.

stvan

Jak jsem v médiích koupil, tak jsem prodával, pane Řezníku.Mám tomu rozumět tak, že druhá linie a řízení helikoptery nad uzemím nepřítele je prosto nebezpečí a lze to srovnat s ochrankou přidělené slečně Zemanové??

rezjir10

 

Vy se velmi mýlite, pokud se domnívate, že nasazení prince Harryho nevyžadovalo bezpečnostní extrabuřty, když si např. plnil své vojenské povinnosti. V  Iráku pro jistotu ho původně nenasazovali do první linie, protože se báli, že by se na něj mohla Alkajda cíleně zaměřit.  

stvan

Nedělám si o mediální frontě iluze, ale  rozvoz kamarádů první slečny Zemanové za peníze daňových soumarů po večírku si rozhodně nevymyslela.Bohužel.

heriot

Pane Štváne, mandát podle zákona samozřejmě patří poslanci, protože musí to být holt člověk, který tu ruku zvedne či nezvedne. Nicméně v získání toho mandátu do sněmovny a do senátu je naprosto zásadní rozdíl...Do sněmovny volič volí stranu, do senátu konkrétního člověka, ve finále jednoho ze dvou...

Jinak Blesk přirozeně nekupuji, tu desetikorunu či kolik stojí dokáži ivestovat účelněji, ale o tom co píšete jsem četl na několika serverech a beru to hodně s velkou rezervou, neb od mediálně umělecké fronty nemůžete čekat nic jiného než pomluvy a zase pomluvy a překrucování a zase překrucování...

stvan

To KSČM TAKÉ NE, ALE S TOU SE SEJDE!

stvan

Vláďo implantován byl de facto, de iure tomu tak není. Trvám na tom, že slečna Zemanová si tento nadstandart především lidsky, ale ani politicky nezaslouží.Pasovat ji do role aktivistky je přinejmenším přehnané. Má dcera o mě také mluví pěkně a rozhodně není aktivistka. Aby bylo jasno. Dvojí matr jsem kritizoval vždy a ty to Vláďo víš. Když operovali VH, tak měla nemocnice jeden záložní zdroj elektřiny. Před operací dotyčného armáda instalovala ještě jeden a já jsem se veřejně ptal, jestli tak bude učiněno, když budou operovat mě a nebo mé dítě, neboť jsem přesvědčený že touto otázkou naplňuji slova o pravdě a lásce.

stvan

Pane Waltre, kupte si dnešní BLESK a i když tyhle noviny nemusím, pak nelze popřít, jak ve tři ráno auto přidělené  aktivistce Zemanové  :-) rozváží na náklady daňových poplatníků její rozjařenou bandu ve tři ráno z tahu.Tohle si dovolit je ukázka nevkusné arogance, kterou nepochybně po otci zdědila.maminka, která je z té trojky nejsympatičtější se drží zkrátka.

Pokud posnídá kořalku a bůček, pak to nepochybně nebudu kritizovat já, ale jeho ošetřující lékař, neb je na MZ vidět, že díky špatné životosprávě není v dobré kondici.

stvan

Pane Waltere, já v tom rozdíl nevidím. Podle zákona patří mandát poslanci i když kandiduje za partaj. MZ to ví a nechutí bavit se s LIDEM podle mě kritizuje přeběhlictví. Pokud to tak je, pak je přeběhlík i ten, kdo se nechal zvolit za ČSSD( to je při dnešní nasranosti lidí nesporná výhoda) a pak přešel do SPOZ.

heriot

Pane Štváne, pomíjííte zásadní rozdíl. Do sněmovny se přece volí strany, do senátu osoby.

Je zde zásadní rozdíl v mandátu. Takže nemůžete, poněkud demagogicky, srovnávat stranu Lidem, která do sněmovny zvolena nebyla a senátora, který byl zvolen jako osoba, nikoliv jako strana.

Co se týče Paroubka, je v zásadně jiné situaci než Lidem - nepodílí se na vládě...

heriot

Souhlasím s Vámi paní Zaoralová.

Jestliže se dcera Zemana plně angažovala v kampani, pak je přirozeným terčem fanatických příznivců knížete a já osobně nic nenamítám, aby měla ochranku, považuji to skutenčně za naprosto marginální problém a typický příklad snahy na Zemanovi kritizovat vše, snad příště i to s co si dá k snídani...

cernik

Přísně vzato lze to pojímat i takto.
Ten model zapojení rodiny byl implantován z USA.
Lze jej sice kritizovovat, ale ta kritika (podle mne) neusnadní
boj s pravicovou vládou, ani nebude tmelem pro nepravicové síly.
A tam jde o to zastavit procesy těžko vratné.

 

stvan


Mám tomu rozumět tak, že ne případný odpor k MZ, ale její angažovanost jí ohrožuje před fanatiky? Tou angažovaností, neboť si pod tím slovem představuji opravdu něco jiného, je její "můj táta bude dobrý prezident"? Na naší politické scéně nás mohou zajímat i zdánlivé maličkosti.Chcete další? MZ se odmítá sejít se stranou LIDEM, neboť prý netrávila čas v předvolebních bitvách. V pořádku, ale co si mám pak myslet o senátorech, kteří byli zvoleni v barvách ČSSD a přestoupili do SPOZ? Možná se to týká  i starostů či zastupitelů.Možná, že se ze stejného důvodu odmítne setkat i s J.P. byť byl z ČSSD doslova vyštván.  Aby bylo jasno. Zvolení MZ respektuji a jsem rád, že bitvu dvou vyhrál on, ale to neznamená, že si sednu na prdel před vším co udělá. On také nesouhlasí se vším co dělá současný prezident. On snad může a já ne? To si snad nemůžete ani jen myslet.

libuse-zavoralova

Pane Štváne, děti ostatních politiků se, na rozdíl od sl. Zemanové, nijak příliš na veřejnosti neangažují, což ona zřejmě v úmyslu nemá. Takže evidentně ani nejsou v případném ohrožení zfanatizovaných příznivců pana "knížete".  Ochranka sl. Zemanové je, podle mého názoru, to nejmenší, co by nás na současné politické scéně mělo zajímat.

stvan

Pane Štingle, Váš názor samozřejmě respektuji, nic méně trvám na tom, že jsem od MZ očekával menší míru papaláštví a to právě proto, že žádný  Vámi vzpomenutých politiků, kteří se setkali s jistou formou násilí, což se běžné populaci stává každou chvíli, k podobné žádosti nesáhl. Zřejmě je to i tím, že si myslím, že aby se řadovým občanům žilo lépe, pak jim nesmí vládnout politici ovlivněni pořekadlem sytý hladovému nevěří. To si myslíte, že já o své děti mohu mít strach? A nebo, že můj strach nedosahuje společenského zájmu jako strach MZ? Předpokládám, že takto neuvažujete a proto mi možná budete alespoň trošku rozumět. Funkce v demokratické společnosti by neměli být prostředkem k vlastním  benefitům, ale prostředkem, aby na ně v prvé řadě dosahli řadoví občané.

Vladimír Štingl

Pane Štváne, dobrý večer. Když jen "lehce" zabrousím do minulosti a kolik evidentně politicky motivovaných napadení se odehrálo v této zemi za posledních 20 let, tak bych na okamžik neváhal, abych ochránil (jako ze zákona oprávněná veřejná osobnost...) svoji rodinu a děti především. A úvahy jak, proč, hrát si na "mírumilovnou společnost", na "hrdinu", když zde je tolik šmejdů a "finančně motivovaných" (stačí na to i Hřebejkové, Horáčkové a další "movití demokraté"....), kteří "levicovou sebranku" - bez jakéhokoliv zaváhání napadnou - tak to bych byl naprosto naivní blbec.... Naposledy vzpomínám na napadení Jiřího Paroubka, jak vypadal Pavel Dostál, Vacka srazili ze schodů, Dolejší málem přišel o oko.....

A proč by mladá sl. Zemanová neměla být aktivní, když byl aktivní Klaus II. jr. např. za 100.000.000,-- Kč od ČEZské firmy - na "výchovu" zjevně "zlaté demokratické mládeže"..... Sdělte, proč by Zeman, jako otec své dcery nevyužil všech možností jak svoji dceru ochránit - a v tomto případě i za peníze daňových poplatníků, když je mezi námi tolik dementů.....viz. výše..... Nebo se domníváte, že byl "příkladem" Havel, Klaus a ten spolek, který doslova rozházel miliardy na své výlety a kámoše????

Zeman není určitě "svatý", ale ani blbý a tak mu přeji, aby bezpečí své dcery zajistil i z mých peněz. Je to můj prezident. Příště snad budu mít lepšího, tak bohatého a tak "všeoblíbeného" prezidenta, ale až tento národ nebude oplývat Schwarzenbergy a Hřebejky, nebo to, v horším případě..., zaplatí ze svého nebo daleko lépe - VŮBEC TO NEBUDE POTŘEBOVAT.... Chápu, blbost, ale možnost....až zmoudříme......

Zdravím Vás.

stvan

Já jsem to Vláďo vnímal tak, že MZ požádal náměstka policejního prezidenta a ten požádal Kubiceho o schválení vyjímky. Nic to nemění na faktu, že slečna Zemanová svoji ochranku má a že se rozhodla k individuálnímu studiu, neboť si zřejmě nechce nechat uniknout výhody prezidentské "cestovní kanceláře". Mě se to nelíbí, neboť když děti nemohou v předvolebním boji za své rodiče, pak by neměli být ani součástí prezidentských benefitů. To však neznamená, že jim nemohou stát po boku. Náklady by však měli nést rodiče. Opak mi připomíná bojovníka proti stravenkám Jakla, kterému vůbec nevadilo, že za jídlo při "žranicích" na oslavu prezidenta při jeho pouti vlastí neplatí. když se v nejvyších patrech mohou ku škodě řadových občanů motat zástupci soukromých firem, pak nevidím důvod, proč by se tam nemohla motat soukromá ochranka.

cernik

Tak nevím...
Já to v mediích zaslechl trošku jinak.
Náměstek policejního prezidenta požádal min. Kubiceho o souhlas s ochrankou pro
dceru M. Zemana.
Předtím M.Z. používal soukromou ochranku, asi někdo usoudil, že soukromá firma
by se neměla motat v nejvyšších patrech.