Je s podivem, že Aktuálně nezjistilo, že NS-LEV 21 sponzoruje Al Kájda

obrazek
3.4.2012 13:30
"Daňová přiznání" politických stran, které všechny z nich musely odevzdat do konce března, vzbudilo u novinářů velký ohlas. Zejména pak podivné financování Věcí veřejných, tu z Panamy, tu ze stejné pražské adresy. Prostě transparentnost sama. Přiznání odevzdala i nová strana Jiřího Paroubka NS-LEV 21. Redaktorka Martina Machová z Aktuálně se jím zabývala zřejmě už jen z principu a kvůli svým evidentním "sympatiím" vůči osobě předsedy Paroubka...

Musím napsat, že mne paní redaktorka velmi zklamala. Jakmile jsem na její článek na Aktuálně o "restartu Paroubka" narazil, těšil jsem se, co všechno svou investigativní činností byla schopna zjistit. Například, že stranu sponzorovala Al Kájda, Kim Čong Un nebo, že je strana financována "Společností Václava Babinského". Nic z toho jsem však v jejím článku nenašel. Asi už prostě není ve formě...

Na článku redaktorky Machové jde naopak vidět, že se za každou cenu snažila najít nějaký problém. Ve financování však žádný problém nenašla, tak si musela alespoň rýpnout jak do Jiřího Paroubka, tak do ústředního tajemníka Andrese. Kde nic není, ani...však víte, co. Dozvěděli jsme se, že předchozí obavy o financování Paroubkova nového politického subjektu byly přehnané a že financování strany je v pořádku. Na rozdíl od financování Věcí veřejných. Nevím tedy, proč se redaktorka Machová NS-LEV 21 vůbec zabývala, proč nepsala rovnou o VV? Vyfoukl jí to snad některý z kolegů? Působí to na mne dojmem, že si prostě řekla: "financování je v pořádku, tak to musím napsat tak, aby to vyznělo, že není."

Je škoda, že má redaktorka Machová takový pohled na věc. Kdyby se zabývala se stejnou vervou koaliční vládě, udělala by lépe. 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Martin Konečný

Nebudu se dále vyjadřovat, máte pravdu, jen mi připadá součást zákona o zveřejńování těchto informací veřejně za nešťastnou. Mimochodem co je komu do toho jak si moje firma vede. Moc se mi nelíbí, že sousedka co mně nemá ráda bude po večerech studovat kolik má firma vydělala, či prodělala. Státu to klidně dám, ale nevím proč by to měl stát zvěřejňovat. Vy taky asi každému na počkání nesdělujete kolik jste včera utratil, kolik máte příjmy a jestli jste manželce snížil kapesné. Jinak samozřejmě máte pravdu zákony je třeba dodržovat. Ale zrovna tento považuji za hoooodně nešťastný. Protože kdyby jste se snažil a makal a firma by neprosperovala, tak to zveřejníte, konkurence vytiskne a běhá po všech vaších obchodních partnerech a ukazuje jací jste nýmandi. A proto to spousta firem nezveřejňuje. A nejvíc to vadí lidem, co si v tom nevím proč rádi čtou. i 

Stát se pro mne nepředře, nic mi nikdy nedal, živím mu lidi, v ničem mě nešetří, státní zakázky dává všem okolo a na onen finanční úřad posadí, k mé zlosti, nepříjemnou babu za okénko. Potud vysvětlení mého postoje. Jinak samozřejmě máte pravdu a nezbývá než souhlasit.

rku

Dańové přiznání se dává na finanční úřad a je tajné. Účetní uzávěrka se dává du zbírky listin a je veřejná. Ale i kdyby to bylo jak (mylně)tvdíte vy, nemění to nic na tom, že ústřední tajemník strany, která si zakládá na své čestnosti, neplní léta zákonem uloženou povinnost.

Martin Konečný

Dobrý den pane Kulíku, myslíte dodat ten papír co už státu jednou odevzdal v daňovém přiznání. Je to hloupost a byrokracie státu. Pokud státu někdo odevzdá daňové přiznání jako řádný plátce včetně účetní uzávěrky, nevím proč ho má znovu skenovat do JPG a posílat státu znovu. 

rku

Nová strana Jiřího Paroubka- není to napsáno trochu nešťastně? Strana jednoho muže-na to doplatila už ČSSD.        A jestlipak už pan Andres dodal do zbírky listin potřebné účetní uzávěrky za svoji bývalou firmu, na což 5 let kašlal.