Je snad Babiš chytřejší než Einstein?

obrazek
14.10.2013 10:07
Tuhle otázku si musím položit, když hledám vysvětlení pro Babišův slib, že chce stát vést jako firmu.

Je malá pravděpodobnost, že bych Babišovi křivdil, proto veden pudem sebezáchovy věřím Einsteinovi, který už ve třicátých letech minulého století, v době první velké světové ekonomické krize, tvrdil:

Ze dvou továrníků vyrábějících totéž zboží je tedy za podmínek jinak stejných schopen produkovat levnější zboží ten z nich, který zaměstnává méně dělníků, to jest nutí jednotlivého dělníka pracovat tak dlouho a tak intenzívně, kolik vůbec dovoluje přirozené ustrojení člověka. Z toho ovšem nutně vyplývá, že při dnešním stupni vývoje pracovních postupů najde uplatnění jenom část pracovních sil. Tato část se nerozumně přetěžuje, a zbytek je z výrobního procesu automaticky vyřazen.Zásadní nešvar vidím v tom, že se téměř neomezená svoboda na trhu pracovních sil snoubí s neuvěřitelnými pokroky ve výrobních technologiích. Aby se vyrobilo všechno, co je nezbytné pro dnešní potřeby, na to stačí daleko méně pracovních sil, než kolik jich je k dispozici. Z toho povstává nezaměstnanost a nezdravá konkurence mezi námezdními pracovníky, a tyto dva jevy vedou k poklesu koupěschopnosti a tím k neúnosnému útlumu veškerého hospodářského koloběhu.

Myslím si, že tato slova přesně vystihují i příčinu naší současné ekonomické krize a zároveň vyvrací, že  z vedení státu jako firmy, bude mít drtivá většina společnosti prospěch. Myslí si snad někdo, že údajná Babišova genialita spočívá v jeho rozhodnutí, že to co v Čechách a v Německu dnes dělají dva, že až bude vládnout budou u nás dělat za stejnou mzdu tři, čímž u nás vyřeší největší sociální nespravedlnost dnešního světa, kterou je nedostatek pracovních příležitostí? Nepochybně ne, tak se soukromé firmy neřídí a proto je jeho natvrdlým příznivcům nutné připomenout Einsteinova slova, když těm co je před Babišovou optimalizací zisku na úkor lidí práce varují dnes, nechtějí naslouchat. 

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Bohužel....

schlimbach

Myšlenka řídit stát jako firmu je natolik stupidní, že dosti velká část národa na ni uslyší a potom bude sklízet plody svého omylu dlouhá léta -(

novotny

Babiš zblbl i takové vlastence jako je žokej Váňa, který včera proto, aby mohl být u mikrofonu a propagovat před národem Babiše, musel hodit na poslední překážce záda a dojít do cíle pěšky, čímž upoutal TV moderátora. Pokud by nedojel na medailových pozicích a zůstal na chvostě, v TV by asi nepromluvil. Ještě, že to přežil ve zdraví!!! Jinak mu jako sportovcovi samozřejmě fandím.