Jediná pravda havlistická a pražsko-kavárenská

havel muzeum free
15.2.2016 01:06
Na první pohled vypadá za svými vousy jako docela hodný a přívětivý děda, ale jakmile ve svém pořadu Historie.cs. na ČT otevře ústa, člověk žasne, co je v něm fanatické nenávisti. Nenávisti proti všem hloupým, omezeným a nechápajícím, že jediné zlo světa jsou Rusko a Putin, jedinou světovou pravdou je pravda neokonzervativní americká, a jediná pravda česká - z této světové pravdy odvozená a na české poměry poctivě nasazená - je pravda havlistická a pražsko-kavárenská.

Pravda jediná a proto posvátná, kterou musíme jako zorničku oka střežit, a všechny řečičky nepoučených, které by ji chtěly třeba i jen slůvkem zlehčit či zpochybnit, je nutno hnát klackem nejtlustším za hranice naší země. A to nikoliv kamkoli, ale jen a jen na východ. Tam v sibiřských tundrách a močálech nechť tyto zlovolné hovory živoří, než docela a potichu pojdou. To už ovšem nad světem zaplane zář amerického míru Pax Americana, a jediný světový duch, vycházející z budovy Kapitolu a Bílého domu, ovládne zeměkouli od severu k jihu a od západu k východu, ustanou mezinárodní půtky i války, které dřív tak drásaly svět, a všichni lidé, kteří tomuto cíli přinesli své nejlepší schopnosti – mezi nimi bezesporu i Vladimír Kučera – budou moci odejít na zasloužený odpočinek.

Což bude pro nás všechny (pokud ovšem shora popsané přežijeme), na celé té věci jediná a opravdová radost i útěcha.

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

prokara

Snahu o zadupání Ruska do země chlapci mají. Alespoň tedy slovně! Osobně by se toho tito kavárenští počuránci zůčastnit nechtěli. Hubou válčit a nenávidět umí. To je také všechno. Více toho neumí.Abych řekl pravdu,tak působí spíše jako duševní mrzáčci,podstatu demokracie neznající. Dobře jste je vystihl pane Lubomíre.