Jen propagandistické heslo

26.2.2011 17:29
Předvolební boj o post šéfa sociálních demokratů se blíží k vrcholu. Každý prostředek k získání bodů je dobrý. I to výročí Února 48. Vůbec nezpochybňuji obsah článku Bohuslava Sobotky na oficiálních stránkách sociální demokracie. Je pravdou, že poté, co se tehdejší KSČ dostala k neomezené moci nastal soumrak stranické demokratické pluralitě v naší zemi a sociální demokraté na to doplatili, ostatně spolu s ostatními.

Nicméně vytahovat tento fakt právě dnes (žádné kulaté výročí „vítězného Února“ tu nemáme) a napsat k tomu článek s titulkem: Odmítáme jakékoliv oslavy komunistického puče z roku 1948 je tak lacině propagandistické až to bolí! Já a snad ani média jsme nezaznamenali žádné oslavy. Snad jen s výjimkou připomenutí studentského pochodu pražskou Nerudovkou rovněž z února osmačtyřicet. Mimochodem noviny, které o tom přinesly zprávu, tento akt označily jako počátek třetího odboje., což je novinka.

Nevím, jak na Sobotkovu stať zareagoval jeho stranický sok. Možná Michal Hašek vynadal svým poradcům, že třeba jménem krajů neodsoudil totéž...

Buď jak buď jsem toho názoru, že současná sociální demokracie by se měla hlasitě a viditelně vyjadřovat k daleko závažnějším a aktuálnějším věcem. Takovým, co skutečně trápí současníky momentálního dění v zemi! Je toho spousta a rozhodně tím nemíním jen absenci kritiky vojenským historickým ústavem realizované výstavy, oslavující bratry Mašínovi.

Dnes nás bolí jiné věci. Je tu už velmi jasný nástin důchodové reformy, představy o reformě zdravotnictví, vládní rozhodnutí zvýšit DPH rok a tři měsíce před rozběhem penzijní reformy a další a další plánované kroky, co snížením životní úrovně odnese až 80 procent obyvatel naší země!

Za dané situace je potřeba sjednocovat všechny odpůrce vlády otroků neoliberálních ekonomických pouček. Dokáže ČSSD stanout v čele fronty, spojující strany na levém spektru naší politické scény, odbory, občanské iniciativy a všechny, kteří pochopili, že současná vláda východisko z ekonomické, politické, názorové a morální krize prostě nezná? To je a měl by být základ boje o post předsedy skutečné ČSSD. Souhlasíte pane Sobotko a Hašku?


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

racek
Sociální demokracie potřebuje v čele chlapa. Pokaždé, když v čele měla sympatického mladíka, který nikdy nepracoval nebo pilnou šedou myš beze špetky charisma, blbě to dopadlo. No, oba adepti bohužel ... posuďte sami.
A jinak má autor pravdu. úžasná témata zákaz komoušů či jakoby boj proti korupci je asi to, na co se dnech zmohou. Na to totiž není potřeba větší umění. A 118 jim to servíruje a oni to žerou. No, konec konců do voleb jsou ještě 3 roky. Do té doby jistě vymyslí něco, jak tyhle bezbarvé hochy znemožní.
zdobinsky
Máte pravdu, Únor 48 je to poslední, co by dnes levicově a sociálně orientované občany tížilo.

Vypadá to, že současné špičky ČSSD nemají představu, co proti odbourávání sociálního státu a asociálním ekonomickým reformám dělat. vypadá to, že ani nevědí, jak by měla politika největší levicové strany u nás vypadat. Zaobíráním se únikovými tématy to jen potvrzují.
zenka
Máte plnou pravdu!!!