Jene Palachu - potřebovali bychom znovu probudit...

obrazek
16.1.2018 22:47
Rektor Karlovy univerzity Tomáš Zíma dnes při slavnostním proslovu řekl: "...on svůj čin bral jaksi jako určité probuzení z letargie, z pasivity, která se začala projevovat po pl roce pobytu vojsk na našem území. Odkaz Jana Palacha nesmí zůstat zapomenut a musí nám připomínat, že svoboda a demokracie nejsou samozřejmé, že je třeba je hájit, že je třeba za ně bojovat a někteří z nás za ně přinesou i oběť největší. ". Krásná to řeč, až na to, páni akademici, že jako včera i dnes za ně již někdo přináší oběti, aniž by vám stál za zbytné slůvko. Opět mluvím o těch, kteří nemají ani existenční minimum, ani životní, a o těch, kteří mají jen existenční minimum či jen životní minimum, jež se od roku 1991 zvýšily jen nepatrně, o těch, kteří nemají kde bydlet, o těch, kteří doplatili na dlouhá období nezaměstnanosti (odpírání práva na práci) a nyní nemají v důchodu nic. Jak to, že k tomuto celá naše domnělá elita dvacetosum let mlčí? Jak to, že je lhostejná k nakládání peněz z rozpočtu a dotací na aquaparky a golfová hřiště, předražené radnice a jiné chrámy luxusu, Opencardy, IZIPy a Drábkovy informační systémy, když musí vědět, že ti lidé, co jsou na ulici, v zimě hodně umírají (od počátku mrazů doteď umrzlo 24 lidí, o kterých víme)? A že hodně umírají také ti, kteří by na tu ulici spadli, ale raději se sami zabijí? (Každý den se u nás zabije cca 5 lidí.)

Na obrázku: "Co by si přáli pracující?  Chceme více škol a méně žalářů, více knih a  méně zbrojních skladů, více učení a méně prostituce a neřesti, více radosti a méně chamtivosti, více spravedlnosti a méně pomsty; skutečně, přejeme si více přiležitostí, jak kultivovat to lepší v nás, aby mužství bylo více noblesní, ženství více krásné a dětství více veselé a jasné." Samuel Gompers

Jindřich Klímek: "tenhle svobodný svět je daleko přísnější, než byl totální socialismus ,jen to mnozí nechtějí přiznat nebo nechtějí vypadat,jako blbci !"

jo, místo, abychom žili na doraz svých psychických sil, žijeme jako potlačené osobnosti, protože násilí psychického je tolik, že by člověk, kdyby pustil své síly ze řetězu, musel vraždit.

Jindřich Klímek: "pro jistotu dávají lidem jen tolik, aby neměli lidi na cestu do Prahy a co jsou v Praze, tak aspoň polovičku přeplácí v krámech, aby neměli možnost si účinně stěžovat."

systém útlakem lidi také velmi schopně kriplizuje, takže pak už nejsou schopni ničehož.

Jindřich Klímek: "asi tak, jen zase kdo posoudí, kdo je ten schopný, za nějaký čas se ukáže, že je schopný jako tunelář (ale ne stavitel) a lidi fandí zlodějům, otrokářům, šmejdům, protože asi jsou taky takoví a beru to jako samozřejmost a slušný a poctivý je prostě hlupák,který si zaslouží být na ulici"

Rozmohlo se nám tu nenávistné označování lidí, kteří mají problémy, na které nestačí, za nepřizpůsobivé. JE stále třeba se ptát: opravdu se vám líbí ti přizpůsobiví? Není to dobře, že se někdo navzdory osobní újmě snaží nebo snažil sytému vymknout? Není snad třeba dohánětt každého k Palachou činu! Nebo by se vám to líbilo? Však se od revoluce upálilo již hezkých pár lidí. A každý rok páchá sebevraždu třikrát více lidí, než zemře na silncii. Okolo 1600.

Jsem si jistá, že lidstvo do té doby nevyřeší své problémy, a možná nepohne s žádným ze svých problémů, dokud nedopřeje svým členům společnosti žít jako nepotlačované osovbnosti, z plného doušku si užívat svých psychických sil. A proto je nutná politika se silným sociálnáím akcentem. A protože každý jsme unikátní a každý jsme jiný a každý máme nějaké jiné nadání, jež bude pro ty velké úkoly, pro tu hromadu problémů k řešní, která před námi stojí, zapotřebí, je třeba nevylučovat ze svého středu ty, kteří vidí něco jiného, než by si přály opory systému, v němž žijeme. A proto je třeba stále bojovat za suverenitu monetářní a proti seigniorage, protože bez nich můžeme svůj sen o sociální poltice jen snít. Je třeba ukončit dluhové otrokářství plynoucí z nevhodného způsobu emise peněz, jehož důsledky jsou finanční anémie, pauperizace, či v cyklické ekonomice silné ijnflace a státní bankroty! Také - a nejen proto - potřebuje především politiky oddané svému poslání (- a ne takové, co vybrakují důchodové účty a zapomenou tam peníze vrátit). Prosím, neprobouzejte se až v období voleb, nejprve je třeba také ty správné lidi nominovat!

Jindřich Klímek: "Mám dojen, že tenkrát to ještě šlo, Nyní ti, co sotva dýchají a potřebují 2 práce na přežití, ani nemají čas sledovat, co se děje. Už je mnoho lidí, kteří jsou rádi, že přišli Rusové, protože ten binec o 21 let posunuli. Oddálili. "

Stále připomínám, že naše ministerstva si myslí, že pokud je někdo bezdomovec, tak není kompetentní bydlet, a protože si patrně bezdomovectví zavinil sám, nemáme mu pomáhat k přístřeší. Nová ministryně takto zahovořila poprvé při jednopm ze svých prvních představování a podruhé to naťukla minulou středu (10.1.2018) ve sněmovně. Učinila tak i v neděli 21.1.2018 pořadu Týden v politice od 20:00 a řekla, že hodlá dostat toto zaviněné bezdomovectví do září do legislativní podoby - zjevně proto, aby jej vyloučila z nároku na sociální bydlení!!! Tvrdím Jane Palachu, že každý bezdomovec tu pokládá život za svobodu někoho jiného, aby ten si mohl dělat co se mu zachce!

******

Majka Sekaninová:"Pan Klaus právě na Primě prohlásil, že propad ČSSD a nezájem voličů dokazuje, že bývalí voliči pochopili, že minulá vláda, která přidávala na platech ve veřejném sektoru, tj, zdravotníkům, učitelům, pečovatelům, důchodcům, řidičům atd. konala špatně a že s takovou politikou nesouhlasili. Proto prý ČSSD propadla." Poznáváme ho, že? Mistr utahování opasků druhým okolo krku! Na těchto stránkách jsem vícekrát dokázala, že až na výjimky se sociální demokracie chovala minulé volební období značně asociálně! To, že se více chovali asociálně, než sociálně, byla příčina jejich propadu, o tom jsem přesvědčená.  (A  KSČM také ostatně zapomněla na to podstatné - že totiž výnos státu z těžby nerostů by měl jít do našeho důchodového systému! Jenže dokud ten státní výnos dělá 0,66% nepomohlo by nám, ani kdybychom leželi na diamantovém podloží. V Norsku dělá asi 70% (v každém případě každý barel ropy stojí 65 dollarů...,), ona ošem byla uhelná krize, a tak se náš i do té doby symbolický státní výnos ještě snížil - překvapující je, že ne jen u uhlí a že to nebylo jen na krátko. (Že dal stát z rukou jakoukoliv těžbu - ba dokonce půdu (a komunisti nepodali ani ústavní stížnost na církevní restituce), to je druhá věc.)

*****

Co ještě vyšlo nedávno najevo: Pouhých sto koncernů je zodpovědných za 71% světových  emisí:   https://www.theguardian.com/sustainable-business/2017/jul/10/100-fossil-fuel-companies-investors-responsible-71-global-emissions-cdp-study-climate-change - říkám, že klimatická změna není ten největší úkol, který nás čeká, ale to, jak se mezi sebou my lidé porovnáme, ano. (blíže viz mé blogy o alternativní energii.)

Karel Panuška: 

SNADNO NA DNO 

Sedí v teple u kamen,
nevyhnal bys čokla ven.
Haciendu krásnou má tu,
z ukradených peněz státu.
Stalo se tak chvíle během,
zem pokrytá celá sněhem.
Mráz vystřídal ranní rosu,
bezdomovec klepe kosu.
U zlodějů v krbu praská,
zvítězila pravda, láska.

Hudbička: https://www.youtube.com/watch?v=2p3uzgFyUPo&list=PL0VQVFM4ctAkqYQN9UOFrW65O7vkHnUcT

 

amiourful
Bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.