Jiří Hubáček a Václav Droll: KLDR

obrazek
6.12.2017 11:53
Tři glosy od dvou glosátorů na aktuální téma.
Jiří Hubáček: "Pokud chcete srovnat KLDR se zemí, tady jsou fakta:
- USA shodily na KLDR 635 000 tun bomb, z toho 32 000 tun napalmu - 78 měst a stovky dalších vesnic bylo kompletně zničeno - během let 1950 - 1953 zemřelo 8 - 9 milionů lidí, tzn., že během tří let bylo zlikvidováno 30 procent populace celé země, podle počtů americké armády 20 procent"
*****
"Musíme bombardovat Kima, musíme bombardovat Kima, musíme bombardovat Kima, Kim je nebezpečný, Kim ohrožuje USA.
Výdaje Severní Korei na armádu se podle Pentagonu průměrně pohybují okolo 3,5 miliard dolarů ročně. Rozpočet Newyorské policie se podle oficiálních čísel pohybuje okolo astronomické sumy 5,1 miliard dolarů..."
*****
Václav Droll: "Musím se smát té novinářské idiocii. Trump prohlásí - cituji:" Severní Korea by raději neměla dál Spojeným státům vyhrožovat, pokud ale bude, narazí na ohnivou zlobu, jakou svět neviděl". Kimova administrativa na oplátku oznámí, že »pečlivě zkoumá« možnost raketového útoku na americký tichomořský ostrov Guam! Stačí prý, aby soudruh Kim kývl. No a naši novináři a mediální idioti informují, že válka je na spadnutí a Korea se chystá napadnout USA. Vážení novináři, Kim opravdu není primitiv ani sebevrah. No a vaše úvahy, jsou ve stylu jako by ke mně přišlo pětileté dítě, řeklo: "stlejdo, já tě kopnu" a já bych uchopil železnou trubku, rozsekal ho na kaši a pak bych s úsměvem prohlásil: "ale vždyť já se jen bránil, ten parchant mně vyhrožoval". Přesně tak to bude vypadat, když by USA zaútočily jako první. Otázka zní: jak by politici pohlíželi na mojí reakci a jak budou pohlížet na reakci USA, pokud k něčemu dojde. Podle mediálních idiotů bych vlastně byl v právu, kdybych to dítě utloukl . OPRAVDU BYCH BYL V PRÁVU?"
*****
Článek: "Riskoval život, aby utekl ze Severní Korey, nyní, po třech letech se chce vrátit a žít v režimu Kim Čong Una": http://www.abc.net.au/news/2017-12-15/north-korean-defectors-returning-to-the-hermit-kingdom/9254654
KLDR se rozhodla rozšířit socialismus do vesmíru :D https://spacekim.io
20.1.2018 KLDR vyšle na olympijské hry v Pchjongčangu 22 sportovců, kteří vystoupí s těmi jihokorejskými pod jednou vlajkou. (ČT po 17: 00 hod.)

10 hodin procházky Kim Čong Una v NYC: https://www.youtube.com/watch?v=acpDD4eNeh8 a druhá část: https://www.youtube.com/watch?v=2PXw7Ph6oYk

 

Hudbička: https://www.youtube.com/watch?v=jmOCDc3xLCs

 
amiourful
Bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství
Klíčová slova: KLDR, Severní Korea

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Autoři animovaného videa a písně "This Land Is Mine" se stručnou historií bojů o Izrael mne nepřestávají inspirovat: "Kopírování je aktem lásky!" 

klokan

   Jednak se samozřejmě zamýšlím nad neutuchajícně, zničujícím úsílím našich vrchnostenských velkých bratrů z USA, vyprovokovat další světovou válku, ale chchci se zmínit též o panující posedlostí ohledně, uplatňování tak zvaných autorských práv, zabíhajích i do takových absurdit, jako jejich zakalkulováním do prodejní ceny nahrávacího nosiče informací, jako například prázdného magnetofonového pásku, popřípadě CD, DVD čí modernějšího. Lze sice uznat, že i autoři musí být něčím živí, ale na druhé straně nelze odhlédnout od  faktu, že v dosavadní historii lidstva, téměř vše bylo již popsáno, včetně různých situací v mezilidských vztazích a samotný ten, který autor více méně již popsané aktuálně přetváří, například tím, že   postavy autorského díla, nedávají již kouřové či tamtové signály, ale t. č.si stačí prostě zamobilovat. O uplatňování nějakých autorských práv na internetu si pak myslím své nepublikovatelné. Snad metelesku blesku.

amiourful

Vymínila jsem si při zakládání blogu s redakcí, že budu také přetiskovat. Od dohody s autory tu jsem já.  Pokud doplňuji někam vlastní komentář, dávám původní do uvozovek. 

Názory publikované pro odstrašení z důvodu rasismu a xenofobie jsem  skutečně zcizovala. A hodlám i nadále.  Protože mé články jsou často rešeršemi, a tam je důležité citovat přesně. Nejsou to literární útvary v prvém slova smyslu, co se týkáí vysoké literatury, aby na to byla autorská práva, mně kupodivu za autorská práva také ještě nikdo nenabídl ani korunu, z těch, kteří mé blogy čtou.  Takže si myslím, že bych se možná o to, co za to mám, mohla s namáítajícími z proušení autorských práv podělit. Že to nebude zlato, je jasné. 

Autoři výroků zde citovaných tyto publikovali vesměs s tím, že budou veřejné apoku jsou jim k tíži, je tomu ale s tím, že tak učinili na skupinách, ktdedrdé nebyly složeny výhradně z jejcih přátel. A já si myslím, že když někdo chce, aby jeho výrok byl veřejný, má se mu to umožnit se vším všudy!  Myslím si, že každý má právo na to, aby to podstatné, co se nás všech týká, nebylo zamlčováno, proto je tu žurnalistika 

Navíc se každý  vědomě rozhodl, jestli bude publiovat pod svým jménem, nebo nickem. A ten já zásadně neprolamuji, neumím to. A to ani nezmiňuji, že řadu mých přispěvatelů dlouhodobě přemlouvám, ať si zřídí vlastní blog, že raději dám odkaz na nějakou jejich ¨zásadnější práci, než abych je citovala, ale třeba v případě Boženky Weitingerové a jiných jde o nepřekonatelné obavy, kde mne stálo mnoho přemlouvání i jen poodohalení inkognita. 

putzlacher


Vášnivá sběratelka hovínek K. Amiourová by si měla přečíst, co je blog. Často také co jsou autorská práva. S těmi si moc starostí nedělá. Nejhorší je, že se často jednoznačně nepozná, co je její názor. Nebo co kde bylo kopírováním zcizeno. Autorka podle sebe překouvá hovínka ve zlato. Necítí ale, že to stále smrdí?