Jiří Paroubek: Šmírování ABL - duševní porucha nebo metoda práce u Bárty?

7.4.2011 13:01
Včera mně jeden z poslanců Věci veřejných dal tenoučkou složku, v níž je materiál údajně zpracovaný detektivy firmy ABL a v němž se objevuje také mé jméno. V materiálu je několik lží, které se dlouhodobě objevovaly ve sdělovacích prostředcích a týkaly se mé osoby. Materiál, který jsem obdržel, je zřejmě tím "důvěryhodným zdrojem" z nějž některá média vycházela při zveřejňování zkreslených a lživých informací o mé osobě.

Tvrzení obsazené v materiálu ABL, že jsem byl jako náměstek primátora Prahy rozhodujícím činitelem při uzavření smlouvy mezi hl. m. Prahou a Inchebou na pronájem Výstaviště v Holešovicích a jejího dodatku z roku 2003 nejsou pravdivé. Ty smluvní dokumenty jsou prý nevýhodné pro Prahu. Zejména pak dodatek smlouvy z roku 2003. Za zpracování smlouvy s Inchebou a jejího dodatku z roku 2003 odpovídal však prokazatelně jiný člen rady hl. m. Prahy nežli já. Pro údajně nedůvěryhodný dodatek z roku 2003 jsem ani nehlasoval v městské radě(!).

Stejně tak nikdo z rodiny pana Kočky, ani on osobně, nebyl nikdy mým poradcem jako českého premiéra atd. atd... Nepochybuji, že i o jiných osobách v tomto materiálu je to lež na lež.

Všechna jména v materiálu ABL jsou opatřena adresami jejich bydliště a rodnými čísly. Před zveřejněním jsme tyto údaje vymazali.

Můj právní zástupce bude se mnou konzultovat další postup vůči V. Bártovi. ABL a její politická odnož Věci veřejné prinesly do politického života republiky opravdu novátorský přístup. Je to žumpa nevídaných rozměrů. Člověk, který za to odpovídá se jmenuje Vít Bárta a měl by - jako vysoký ústavní činitel - okamžitě vyvodit závěry. Jak to řekl v jiné souvislosti ministr Kalousek: odejít do bažin a skoncovat se sebou.

Bude zajímavé vědět, kolik takových složek si ABL na "zájmové objekty" vyrobila. A pro koho? Pro čí radost?

Výše uvedené dokumenty "z dílny ABL" jsou ke stažení ZDE:
Strana 1
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: ABL, Věci veřejné, Vít Bárta, VV

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

racek
STYČNÝCH BODŮ SE NAJDE SPOUSTA. Ale u ODS nesmí za stolem sedět Klaus. Což zatím sedí.
zdobinsky
Abych něco s někým vytvořil, musím s ním mít nějaké styčné body, nalézt společnou řeč.
V tomto případě si ujasnit:
1. co je to reforma, co má být její podstatou,
2. proč reformu potřebuji, nebo zda ji vůbec potřebuji,
3. zda místo vzletného slova "reforma" netkví podstata jen v úpravě parametrů stávajícího,
4. z jakých etických hledisek k úpravám (reformám) přistoupit.

Pane Racek, tady nejde o to provést reformy, protože si to všichni myslí, resp. je jim to již drahnou dobu vsugerováváno (neboť "myslet znamená hovno vědět", jak mi bylo často vmeteno, když jsem velmi usilovně myslel), ale ujasnit si celou řadu otázek, nalézt konsenzus, a teprve potom jednat.

Než "reformy" pro reformy za každou cenu, to raději počkat na rozumnou povolební koalici, než násilný slepenec za každou cenu "reforem pro reformy".
racek
Nejlepším řešením by byla velká koalice s jasným úkolem provést reformy. Tedy naprosto účelová. Jinak se z toho marasmu nevyhrabeme.
No a teďs mě bijte.
zdobinsky
Vypadá to, že se k ní směřuje. Na Hradě má určitě velkého zastánce. Jsou patrné velké tlaky, aby se na reformách podílela i ČSSD. Pravice s prezidentem nechce nést rizika tzv. reforem sama. Jejich výsledky jsou více než nejisté a podnikatelské kruhy nechtějí připustit diskreditaci jen pravice. Pokračuje velká hra s občany na schovávanou.
adamicek
Předčasné volby nejlepší řešení. Neočekávám, že by vznikla velká koalice ODS, ČSSD.
racek
Pane Machu, přesně o tomto materiálu hovořil pan Rath ve sněmovně někdy napodzim loňského roku. I tehdy prošel novinami. nějak tenkrát zapadl. Dnes už ne. Asi měli političtí komentátoři tehdy jiné ůkoly.
To celé svědčí o tom, že věc není tak jednoduchá, jak se jeví. O sledovačce se taky vědělo už dříve. vytáhla se znovu po nějaké době a ejhle .. Ano, tehdy to pan Bárta komentoval "mužným smíchem". Dnes už ne.
Můj dojem je ... Bárta ztratil podporu. Kde a od koho, to se nikdy přesně nedozvíme. Myslím, že ani nesmíme.
zdobinsky
Je to zatím nejvýraznější projev omezování státní moci ve prospěch soukromých bezpečnostních agentur. Nečas a vláda jsou evidentně malí pánové. Vítr fouká z jiných sfér.

PS: Oprava předchozího komentáře.
zdobinsky
Je to zatím nejvýraznější projev omezování státní moci na úkor soukromých bezpečnostních agentur. Nečas a vláda jsou evidentně malí pánové. Vítr fouká z jiných sfér.
racek
No, je to jen taková sbírka slintů, částečně z Kubiceho a částečně z novin, co neuměle složil nějaký nepříliš schopný analytik - amatér, pravděpodobně pro potřeby zadavatele, kterých asi bude mít plno i na jiné osoby. Včak ony se objeví, v pravý čas, o tom nepochybuji. Nic ale co by se člověk nemohl dočíst v denním tisku a taky se dočetl. Závažného tam není nic. Otázky pronájmů je jistě zajímavé prošetřit, ale nikomu se do toho z neznámých důvodů nechce.
Moc to připomíná údajné senzace z knihy Bohouše Ďurička, jemuž před časem jeblo. No, nejlepší obrana bylo to uvěřejnit. Spekulace náhle ustaly a je ticho. Knihu jsem viděl dnes na pultech, nějaký puberťák si jistě rád počte a přitom, no, však to z mládí znáte :-)). K ničemu jinýmu se to nehodí. Mimochodem, dámy uvedené v knize určitě mají radost z podrobností o jejich sexuálních zvycích. Špína chlap...
Jo, dobře jste udělal, pane Paroubku.
vasevec
Materiál Jiřímu Paroubkovi osobně předal teď již bývalý poslanec Věcí veřejných Stanislav Huml, který potvrdil i jeho původ, tedy ABL.
jaromir100
Nerozumím tomu z čeho lze usuzovat, že dokumenty pořizovala ABL, prosím o vysvětlení.
catumbelan1
Tak jsme se dočkali. Je to otázka hodin, je 16:46, kdy půjde ten policajt za kulisy i se svým novinářským poskokem.
josef_smolik
Nemám chuť se hrabat ve firmě ABL potažmo VV,protože soudnému člověku to muselo být jasné od počátku.Také se mi jeví tragikomické,když citujete Kalouska...Myslím,že by tam,jak v té pohádce měl skončit on,Bárta a Nečas. Ale co je nejsmutnější,že Policie a jiné orgány,ač měly indicie o sledování politiků na Praze ? nebo při akci Drobil setkání Nečase s Johnem,atd.atd.,tak vše bylo uzavřeno,že se nic nestalo,proto si myslet,že odchodem jednoho veksláčka něco skončí,když navíc vše režíruje Velkej Šéf Tluchoř,což je to samé jako,když M.Šnajdr řídí MZ a VZP.Čeká nás všechny ještě dlouhá cesta bažinami.....