Jiří Paroubek: Vít Bárta předvedl další důkaz duševní vyčerpanosti VV

9.1.2011 16:18
Vystoupení politiků strany Věci veřejné v médiích v poslední době nese znaky buď vysoké duševní vyčerpanosti, anebo hluboké paranoie. Jak si jinak vysvětlit, že každé své vyjádření doprovodí obviněními typu, že je na jejich hlavu vypsána odměna, že je vypsána odměna na jejich diskreditaci či že dokonce na jejich zničení pracují desítky novinářů? Všechna tato obvinění spojuje jediné, a to, že nikdy nejsou podložena důkazy a jsou záhy nahrazena obviněními novými.

V dnešním vystoupení Víta Bárty v Otázkách Václava Moravce opět padlo obvinění, tentokrát na adresu mj. Petra Bendy. Považuji to za klasický produkt z dílny Soukup-Tvrdík, kteří s Bártou udržují čilé vztahy. Žádám Víta Bártu, který sliboval nový styl v politice, aby okamžitě k takovému tvrzení předložil důkazy, anebo aby se okamžitě omluvil.

Vít Bárta dává rád na odiv své právnické vzdělání. Nejsem si však jistý, že na Policejní akademii, kde ho získal, jej poučili, že v římském právu byla pomluva a křivé obvinění jedním z nejhorších zločinů. Pokud chce poučovat, měl by se věnovat oblastem, kterým určitě rozumí, jako například "daňové optimalizaci".

Například za rok 2009, kdy vedl firmu ABL, jejíž politickou odnoží jsou Věci veřejné, byl obrat této firmy 800 milionů Kč a zisk pouze 2,1 milionu Kč. To je reálný signál o (ne)úctě Víta Bárty ke státu a jeho pravidlům.

Proto jsem dal pokyn svým právníkům, aby zvážili a případně připravili trestní oznámení na Víta Bártu pro podezření ze spáchání trestného činu krácení daní.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: ABL, Věci veřejné, Vít Bárta, VV

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan
V.Bárta není čestný muž. Obviňování, přesněji řečeno vyhrožování bez důkazů, je klasické chování lidí z bezpečnostních agentur. Dal bych ruku do ohně za to, že historie pracovních postupů ABL není právně čistá. Žádný dluh z člověka pro svého klienta nedostanete, pokud ho oslovíte větou:“Dobrý den pane Omáčka. Posílá nás pan Knedlík. Prý mu dlužíte 300 tisíc korun. Nám do toho v podstatě nic není, ale přesto bychom Vás chtěli požádat, aby jste mu je vrátil. Toto naše přání je jediné, čím jsme do vašeho sporu s panem Knedlíkem zasáhli a už nás nikdy neuvidíte. Děkujeme vám za čas, který jste nám věnoval a přejeme vám pěkný den.“
catumbelan1
Ovšem zase před chvílí. Kritika pana Paroubka na své soukmenovce. Proč si to nevyříkáte mezi sebou a nennecháte to jen mezi sebou? Opravdu nás, vaše voliče odrazujete! To chcete?
racek
Může být. Nicméně, v této věci si myslím pošád to samé, pan Benda je chlap a měl by se obhájit sám. Bylo by moc špatné, kdyby sebou stáhl ještě řadu dalších schopných lidí. Jistě mi rozumíte, po dnešku.
racek
Pane Duba, já jsem si dokonce jist. Držel bych se zpátky, Bárta ještě neskončil. Pan Kindl z tý slavný Plzně měl taky plno zastánců, zpočátku, kteří ho znali odborně a osobně. Ukázalo se, že ho zas tak úplně neznali.
jaroslav
VeVerkam klesají preference a jak jinak odvést pozornost,že ...
racek
No, daňové optimalizace jsou daňové optimalizace. Dělá to každý co svět světem stojí. Konec konců, podnět není potřebný, neboť finanční úřad provádí danové kontroly zcela pravidelně a v Praze bývá dost tvrdý a taky dost zkušený. Ono takový doměrek, zvláště třeba 4 roky dozadu, s penálem, no pane jo. Třeba CENTRAL Group má teď velký problém, jsou tam i vazby. Pokud nebudou jasné indicie, doklady, policie případ odloží. Zcela po právu.