Jiří Zlatuška: Herman jednal podle stále platného usnesení

obrazek
7.11.2016 21:11
,,V kolika věcech se díváme, kam vlaje kouř, místo abychom se dívali, odkud vítr vane.´´ (Karel Čapek) Dohadovat se o tom, cože strašného Herman provedl a že Prohlášení čtyř bylo zapotřebí, je zhola zbytečné. Herman jednal podle dosud platného usnesení, jehož text pan Zlatuška nalezl na stránkách psp, a Čína jedná naprosto selektivně odjakživa, nikoliv partnersky. Jinak by před našimi potentáty netajila tajemství své bezdluhové emise peněz. a neskupovala funkční podniky, zakládala by nové, podporovala by vývoj a vědu. Čína pro změnu před nákupem českého zboží dává tuto sezonu přednost nákupu republiky. (Konec března 2017: místo Zemanem zmiňvoaných 90 mld investic z Číny v roce 2017 bylo investováno 17 mld. a o přínosnosti lze pochybovat.) Dalajláma, starý marxista, se v roce 2000 vzdal své politické funkce a zůstal pouze duchovním vůdcem, s tím, že Tibeťané si budou muset sami zvolit a zařídit, jak to chtějí mít dále. (Na obrázku je na Hradčanském náměsttí) Také podezření pana Hermana z protežování vlastního strýce z druhého kolena není na místě, tohoto pána nominovalo na cenu již poněkolikáté jeho rodné město, Nové Město na Moravě.

Jiří  Zlatuška: 

"Ve stále platném usnesení Poslanecké sněmovny č 728 z 5. volebního období z roku 2008 ke 49. výročí povstání v Tibetu (http://bit.ly/2f5Dwwy) je mimo jiné uvedeno:

[Poslanecká sněmovna] "podporuje účinné pokračování dialogu mezi Jeho Svatostí dalajlámou a představiteli Čínské lidové republiky. Řešení situace v Tibetu by mělo vycházet ze závěrů tohoto dialogu,"

pro tento bod hlasovalo 105 poslanců, mezi nimi Bohuslav Sobotka, Lubomír Zaorálek a Jan Hamáček, nikdo ze žádné strany nebyl proti (http://bit.ly/2f5FEV9);

dále pak

[Poslanecká sněmovna] "vyzývá všechny své představitele, aby při mezinárodních jednáních aktivně vystupovali na obranu lidských práv obyvatel Číny a Tibetské autonomní oblasti,"

pro tento bod hlasovalo rovněž 105 poslanců včetně Sobotky, Zaorálka a Hamáčka, proti byl jen komunista Vojtěch Filip (http://bit.ly/2f5DLI7).

Celé usnesení bylo přijato 103 hlasy včetně Sobotky, Zaorálka a Hamáčka, proti byli jen 2 komunisté, Miroslav Grebeníček a Václav Exner (http://bit.ly/2f5w2Kd).

Zdá se tedy, že ministr Herman jednal v souladu s tímto usnesením, zatímco Gang 4 spolu s ministrem zahraničí jednal v rozporu s ním. Je s podivem, že si toto neuvědomují ani ti, kdo sami pro usnesení podporujíci dalajlámu v minulosti jako poslanci hlasovali. http://bit.ly/2f5Dwwy

Dalajlama  v Hyde parku Civilizace : http://www.ceskatelevize.cz/porady/10441294653-hyde-park-civilizace/216411058091022/

MfDNES: http://zpravy.idnes.cz/procinsky-postoj-sobotky-je-v-kontrastu-s-tim-jak-driv-podporil-tibet-1z0-/domaci.aspx?c=A161020_114600_domaci_kop 

http://denikreferendum.cz/clanek/23957-dalajlama-na-hradcanskem 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Prohlášení_čtyř 

http://www.rozhlas.cz/zpravy/ekonomika/_zprava/partnerstvi-s-cinou-minus-422-miliard-vyvoz-klesa-a-na-velke-investice-se-ceka--1661773

odkud vítr foukáí: https://www.youtube.com/watch?v=nkDnp4un4t4 

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/omluva-vsemu-lidu-jednotne-lidove-ciny-3399

9.11.2016 : Jsem zvědavá, co bude dělat Rada čtyř a hlavně jak bude reagovat Zeman na Trumpovo plánované uvalení a zvýšení cel u čínských dovozů! :)))

*****

Ota Nik: "Tohle je zajímavé.

Fáma: 
"„Pro bohaté lámy a statkáře byla komunistická intervence velikým neštěstím."

Odborník na Tibet: 
"V prvom období, v rokoch 1951-1959, nie. Paradoxne im čínski socialistickí osloboditelia ponechali všetky privilégiá, vrátane majetkov a roľníkov, ktorí na tých majetkoch aristokratických rodov, vlády a kláštorov pracovali. Všetko sa zmenilo až v lete 1959 po nepokojoch v Lhase a úteku 14. dalajlamu, keď čínska vláda vyhlásila 17-bodovú dohodu z mája 1951 za neplatnú a teda aj to zakonzervovanie tradičného Tibetu v socialistickej Číne, ktoré dohoda obsahuje."

Změnilo se to až po nepokojích ve Lhase v roce 1959. A jak to začalo? Číňani pozvali dalajlámu bez tělesných strážců na divadelní představení. 
Že by si Číňani zařídili nepokoje, jak to známe odjinud? To přece není problém, každý ví jak udělat nepokoje. Znesvětit svaté. Ať už to je dalajláma nebo rodný jazyk. Ale fuj, to zas můj kinspirační duch. A pak, že duchové neeexistují. :-)

Na doplnění pro jednu ze stran konfliktu, která je papežštější než papež: 
"Josef Kolmaš - sinolog a tibetolog

„Dalajlama chtěl v 50. letech dokonce vstoupit do KS Číny a zastávat funkce v čínském parlamentu. Poté, co utekl do Indie, jeho názory se sice modernizovaly, ale stále zůstával věrný myšlence, že Tibet byl, je a zůstává součástí Číny. A je toho názoru stále. On se nechce odtrhnout. Zejména u tibetské mládeže se však setkává s nepochopením.“""

Příběh pana BRadho a dalajlam sehrál zlínský kabaret: Ovčáček čtveráček - záznam z derniéry - po slabším začátku  se děj velmi pěkně rozeběhne: https://www.youtube.com/watch?v=ATgbesf6SFI

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: dalajláma, Daniel Herman, Tibet

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Víte, for je v tom, že onáím poéslaneckým slibem jsou vázáíni dokonce i členové vlády a dokonce i oni autoří Prohlášení čtyř, kteří jsou také poslanci, s výjimkou jednoho, jenž je  senátor, ale myslím, žer se nya něj vztahuje totéž  jako na celou sněmovnu.

Hergot, přiložila jsem vám dost linků,  abyste viděl, k čemu to čínobratrství nám je, nebo ne? .A neříkejte mi nic o sejrech z Madety, to Madeta neumí v ymyslet novej sejra? 

domat

Paní Amiourová,nezlobte se, ale někdy ta Vaše hovínka(jak je označujete) silně zapáchají a ještě se opíráte o prof.Zlatušku,ale to je jen poslanec. Ale monstrum  ka-ka-katolík a  pokrytec Herman je za černoprdelníky hlavně MINISTREM a to je něco jiného,ale to vy nechcete brát v potaz. Kdyby se sešel s Dalajlámou mimo oficiální prostory ministerstva kultury,bylo by to v pořádku. Ministr musí především hájit politiku vlády, jinak tam nemá co dělat! A tady ani Zlatuškova slova na tom nemohou nic změnit! O kontroverzním Zemanovi si mohu myslet ledacos, ale zde naprosto správně vyzval tohoto ministra k odchodu z vlády.A bohužel nelze čekat tutéž reakci od vedení černoprdelníků. Gunnar Kűnzel  

amiourful

Demagogie.

rezjir10

Představitel Sněmovny může být toliko poslanec, který je v čele nějakého parlamentního orgánu, výboru, či celé Sněmnovny.

Herman přijímal dalaljámu jako ministr kultury na půdě ministerstva. Sám to zdůraznil. A na dané usnesení Sněmovny se neodvolal.

amiourful

Protože  Dalajláma  již nemá žádnou politickou funkci.

Pan  Herman je  také  púoslanec, ted je vázán  Usnesením. 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Daniel_Herman

Vy si dovedete představit ministra kultury, jak vyhazuje Dalajlámu ze dveří? Já jen Zemana,  ten  mu zakázal podium na Hradčanech.

rezjir10

[Poslanecká sněmovna] "vyzývá všechny své představitele, aby při mezinárodních jednáních aktivně vystupovali na obranu lidských práv obyvatel Číny a Tibetské autonomní oblasti,"

A Herman je představitel vlády, nebo Poslanecké sněmovny?

 A Herman popřel, že by se sešel s dalajlámou z výše uvedených důvodů.

amiourful

Tak  našinci  se zabývají i zacházením s rodilými Číňany a se zvířaty v Číně. Jedním  z nešvarů je  kupříkladu stahovánízaživa.V četně krav. https://www.youtube.com/watch?v=NUkgaku9FSE

klokan

   V naší až příliš reglementované společnosti zkrátka jedno usnesení stíhá druhé, předbíháno dalším nařízením. Pouhopouhý jedinec vlastně neznamená nic, snad toliko registrační číslo, aby jej bylo lze mít pod neustálým dohledem k další ještě vymakanější katalogizaci. Takto postupně odlidštěná robotická individua, budou zajistě poslušná i našeho vrzrůstajícího hlavního zatím takticky vyčkávajícícho oligarchotokrata. Další dějství nepodařené taškařice se starostmi  našich samozvaných elit o dodržování lidských práv v jedné z autonomních oblastí v ČLR, tedy objektivně můžeme považovat za zástěrku a to naprosto průhlednou.