Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku

lubomir man 20
9.8.2020 16:50
Baví tě dění ve sportu, kde zásada fair play vznikla? Jsi pro to, aby dva naše nejúspěšnější fotbalové kluby Slavie Praha a Viktoria Plzeň hrály své zápasy za rovných podmínek, i když fandíš jen jednomu z těch dvou klubů? Anebo když fandíš Slávii, bral bys všemi čtyřmi, aby Plzeň musela do zápasů nastupovat a hrát v teplácích, bez rozcvičky, bez náhradníků, bez lékaře a s trenérem zásadně jen na tribuně? Anebo když fandíš Plzni, přál by sis, aby tyhle hendikepy postihly Slávii?

Ne, ty bys chtěl, aby to bylo fair play, aby se hrálo za stejných podmínek pro obě mužstva, protože jinak by tě jejich souboj nezajímal? Opravdu na sportovní boj takto spravedlivě nahlížíš? A přitom fandíš anebo, probůh, jsi dokonce členem jedné ze stran liberodemobloku, tzn. ODS, TOP 09, lidovců, Pirátů, nebo STANu, jež nerovné podmínky, které ty ve sportu odsuzuješ, v politice přijaly, tyjí z nich a užívají si jich jako vlci krve králíků? A berou ty nerovné podmínky jako cosi samozřejmého, dobrého a prospěšného, protože PRO NĚ jsou výhodné a bez nich by snad ani nemohly žít. Stejně jak výhodné by pro Slávii bylo, kdyby Plzeň musela hrát v teplácích.

Ale panenko skákavá, jak pak ty, který jsi ve sportu pro stejné podmínky a tedy pro fair play, můžeš fandit těm, kteří v politice fair play odhodili jako špinavý hadr a hrají v ní hru, která je unfair v tom nejpodstatnějším, co v politice existuje, čili v podpoře či nepodpoře médií? Cožpak ty sis ještě nevšiml, že u nás média hrají jen pro jednu polovinu našeho politického tábora, kterým je liberodemoblok? A hrají tuto svou podpůrnou hru naprosto cynicky otevřeně a ani v nejmenším se za její provozování nestydí? Stejně, jako se liberodemoblok ani v nejmenším nestydí tuto jejich podporu s otevřenou náručí přijímat? Čímž vším se demokracie proměnila v demokracii liberální, což by ve sportu nejpřibližněji znamenalo proměnu z fotbalového zápasu na fotbalovou komedii.

A jakže se tohle mohlo stát? Jak se mohlo stát, že téměř všechny naše televizní společnosti a téměř všechny naše noviny a časopisy podporují liberodemoblok a prakticky nenajdete médium, které by pomáhalo stranám stojícím na opačné straně naší politiky?

Odpovědí jsou velké peníze a to většinou peníze cizí, peníze Sorosů, Rothschildů i část těch cizokrajných peněz Bakalových, které, protože jsou cizí, byly už od samého začátku, čili od sametu, pochopitelně rozhodnuty podporovat v naší zemi nikoli naše české zájmy, ale jedině zájmy cizí. A tak si ty cizí zájmy, čili zájmy NATO, EU, CIA či vojensko-bezpečnostního komplexu USA, i ty cizí peníze, začaly u nás hledat (až našly), ty politické strany, které by jim v odmítání českých zájmů a naopak v úslužnosti zájmů cizích, šly na ruku. A když je našly, začaly u nás zakládat média, která by šla zas na ruku oněm už vytipovaným cizinu protěžujícím stranám. A začaly do těch médií horem i dolem sypat peníze.

Od té doby nastupují strany mimo liberodemoblok do svých politických střetnutí se soupeřem v teplácích, bez rozcvičky, bez náhradníků, bez lékaře a s trenérem zásadně jen na tribuně, a já se stále zdráhám uvěřit tomu, že bys v politice souhlasil s tím, co se ti tak nepozdává ve sportu.

Uvažuj o tom!

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Naštěstí naši lidé, vycvičení desetiletími propagandistické masírky Rudým právem a Československou televizí, mají silný reflex nedůvěry. Celebrity, přední novínáři a hvězdy těch "správných" politických stran si zoufají: "Co se to stalo s našimi lidmi, že nám skoro nikdo nevěří"? Za minulého režimu to bylo jasně pojmenováno jako "Ztráta důvěry", tedy nejčastější "vysvětlení" pro odvolání z funkce.  Dnes je spíše módní "nedostatečná komunikace", ale to jenom tak na okraj. 

Fair play v politice nikde na světě nikdy nebylo a nebude. Stačí se podívat na rozdílné výdaje politických stran, ostatně v tomto parametru ODS stále předčí hnutí ANO, přestože má zhruba jenom třetinovou podporu. Osobně se mi líbilo, že zvítězil Donald Trump a Boris Johnson, přesto si myslím, že většinový systém je nespravedlivý a totéž si myslím o pětiprocentní vstupní klauzuli.  Kapitolou samou pro sebe je přízeň médií. Klasickým absurdním  příkladem je Česká televize, která především straní TOP-09, ale platit ji musí i ti, kteří Topku nesnáší.{#emotions_dlg.sealed}

Na statistické vyhodnocení nadměrné četnosti výskytu exponentů TOP-09 v ČT nám bylo řečeno, že mají údajně nižší kadenci slov!!{#emotions_dlg.sealed}