Jsme hloupí? Potom, dobře nám tak!

obrazek
27.10.2011 00:23
O zadlužování a vydávání státních dluhopisů se toho napsalo již hodně. Přidávám tedy i svůj pohled na tuto problematiku.

Jelikož součástí textu jsou i dvě schémata, ten, koho to zajímá najde ten text na http://ekonomickareforma.cz/pdf/dobrenamtak.pdf

 

schlimbach
... Má-li být však náprava úspěšná, musí být komplexní a všestranná, neboť nebude-li současně napravovat všechno,co vzájemně souvisí,nikdy se nedostanete kupředu ... J.A.Komenský\r\n\r\nproto navrhuji celkovou změnu nastavení ekonomnickéhom systému, aby pracoval pro občany, ne občané svojí destrukcí pro udržení systému. WWW.EKONOMICKAREFORMA.CZ

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

O.K. pane Kulík, nechci s vámi polemizovat o něčem, co jste evidentně vůbec nepochopil a vydávat svobodnou vůli a odpovědnost občana za totalitu, je i na mě silná káva -(

rku

Nenapsal jsem že je, napsal jsem že já ji považuji a to je přece jen rozdíl.Měl jsem ale napsat že je to utopie. Aby tato reforma mohla fungovat, museli by mít lidé zakodovany ve svém genetickém profilu jiné vlastnosti než mají. kdyby je měli,fungoval by komunismus. Dále mě  zajímalo, jestli se k Vaši reformě vyjadřoval někdo nestranný a kompetentní, třeba ekonomové z odborové ústředny a.pod..Dále jsem přesvědčen, že takovou reformu by mohl zavést jedině diktátor a že by fungovala jen v totalitě.

schlimbach

Možná jste pochopil můj článek jinak, ale já nehoruji pro vyšší zdanění, ale pro zcela jiné věci, které společnosti umožní se rozvíjet a nebýt v ekonomickém otroctví a tím i vazalském postavení. Na druhou stranu ale snížit daně, když jsem těžce v mínusu, to chce skutečně hodně fištrónu.

Je rozdíl, jestli se společnost zadluží sama u sebe nebo u někoho jiného, komu musí platit úrok a také je velmi důležité, jak to udělá. Lafferova křivka - je to pouhá teorie, domněnka. To, že nad nějakou hranicí zdanění ochota podnikat klesá je asi zcela logické, ovšem, zda tato závislost má tvar právě Lafferovy křivky je zcela diskutabilní. Probém je, že u nás touto závislostí operuje kde jaký hlupák, když se stačí podívat na zdanění v jiných zemí, které je podstatně vyšší a přesto ty země prosperují daleko lépe než my. Také je třeba si uvědomit, pokud má snížení daní mít efekt v růstu jejich výběru, musí ušetřený podnikateli kapitál "zůstat doma" a "pracovat" v domácí ekonomice, ne že bude vyveden mimo domácí ekonomiku a bude "pracovat jinde". Nelze to totiž stavět do polohy, že podnikatelé přestanou "šidit" a více peněz přiznají ke zdanění, ale je to podmíněno tím, že podnikatelé "ušetřené" peníze vkládají zpět do ekonomiky společnosti, vytvářejí pracovní místa a tím umožňují více lidem se podílet na růstu příjmů. Toto hledisko zůstává "tržním komsomolcům" většinou utajeno a diví se potom, že jejich očekávání se nenaplnila -(

Aby mohly být nízké daně, musela by společnost jinak nastavit pravidla ve svém systému. Já jsem nějaký návrh udělal - napsal jste, že je to fantasmagorie, aniž byste upřesnil v čem. Spokojil jste se s obecným odsudkem.

Problém naší země je ale teď zrovna v tom, že není řízena lidmi, kteří by k ní cítili nějaký kladný vztah, naše země nemá vizi, kam směřuje, bodejď by ji také měla, když jedno volební období jede tam a druhé zase jinam. Problém je také v tom, že se moc rozkrade. Pokud je pravda, že je to ročně více než 100 miliard - spočítejte si, kolik je to za 10 let.

Nezbývám, než doufat, že se náš národ jednou vzpamatuje a udělá si doma pořádek. 

rku

Myslíte,že Laferova křivka opravdu odráží skutečnost?Jaké daně by ste zvyšoval aby byl přebtkový rozpočet. Pokud se chceme zbavit dluhů musí být nějakou dobu přebytkový.

schlimbach

Díky za komentář pane Moskalík, kéž by tu už ta pozitivní změna byla. Obávám se ale, že ještě nejaká ta voda ve Vltavě uteče, než se do ní ponoří první košík s "barabem" :)

klokan

    Ona výstižná schémátka názorně a lapidárně vystihují podstatu dalšího z fíglů našich  barabů. Tímto nemyslím ovšem specifickou profesi ve stavebnictví, ale různé ekonomy v ČR, reálném kmotrovsko mafiánském kapitalismu. Počátek tohoto rozvratu, byl nastartován též plamenným projevem o tzv. temných slušovických žilkách, další pokračování netřeba opakovat. Vhodné zde toliko vzpomenout roční výročí konce demokracie v našem banánistánu. V současné době zejména nutno co nejrychleji zamezit, chystanému rozkradení posledních zbytečků našeho národního majetku. Podobné heslo se v tehdejší ČSR již vyskytovalo. Nyní by mělo znít REPUBLIKU SI  ROZKRÁDAT NEDÁME. Čas však pokročil na pět minut po dvanácté. Letního i normálního SEČ.

POZN.: Při studiu  ,,Změn nastavení ek. polit. systému" se mi podařilo narazit i na související materiály  DEFENESTRACE 2012. Měla by se uspíšit na listopad 2011 a posléze by, mohla následovat ona OBČANSKÁ ÚSTAVA a OBČ. REFERENDUM.