Jsou to kecy, aneb Šláfenbergovo (lživé) protiřečení

obrazek
27.5.2013 11:35
Ta první část nadpisu se vztahuje k vyjádření ministra Schwarzenberga k ukončení koalice ODS –TOP09 (Právo, 25.5.2013), druhá část se týká otázky rozšíření Temelínské jaderné elektrárny, ke které se vyslovil v Otázkách V. Moravce (26.5.2013).

Pan ministr, na otázku V. Moravce, co si myslí o vyjádření premiéra Nečase, který se (v souvislosti s dostavbou Temelína) vyjádřil víc než nevybíravě k osobě ministra financí Kalouska o kterém řekl, že „ Je velký rozdíl mezi účetním a politikem na jedné straně, který je svým duševním obzorem schopen dosáhnout  roční účetní uzávěrky v horizontu jednoho volebního období a státníkem, který přemýšlí nad tím, co se bude se zemí (ČR) dít okolo roku 2030“ odpověděl, že je to úsměvné, neboť prý zabývat se tím, co bude v r. 2030 je nezodpovědné  fantazírování a že by se spíše měl zabývat tím, co bude v zemi maximálně za 5 let!

S tím názorem nelze nesouhlasit, i když zase ne tak úplně. Především proto, že politika současné (notabene předchozí) vlády neměla a nemá dlouhodobou koncepci ve vývoji společnosti, jak se také na adresu vlády vyjádřil i exprezident V. Klaus. V praxi to znamená, že se vláda jasnovidecky zabývá ( to víc než intenzivě) predukcemi vývoje státu v letech 2030 a dále, přičemž vůbec nebere na vědomí současný kritický stav. Ale zpět k panu ministru Schwarzenbergovi. Ten totiž v této souvislosti úplně popírá jisté skutečnosti, které prosazuje jeho strana TOP09. Jestliže (již v rámci předvolební kampaně) se opřel do premiéra Nečase kritikou politiky dlouhodobého výhledu stavu země s poukazem na potřebu se věnovat vývoji země ne více jak na 5 let dopředu, pak si totálně protiřečí. Připomenu důraznou a intenzivní  propagandistickou  aktivitu ministra Drábka, podporovaného ministrem Kalouskem (oba TOP09) ve věci např. důchodové reformy, když  mnohokrát se zdviženým ukazováčkem poukazoval(i)  na neutěšený ekonomický vývoj (čí asi vinou?) a katastrofální situaci společnosti a občanů,  kteří půjdou cca v r. 2040 do důchodu, neboť prý vzhledem k stárnutí společnosti přibude seniorů  a ubude lidí, kteří na penze budou přispívat. Nevím, který z nich se nechal (jaksi preventivně pro nastávající důchodce) slyšet, že penze v r. 2040 by tak mohla být někde na hranici 6500 Kč. Podobnou písničku zpívali, když prosazovali (rovněž ministr Drábek a jeho soukmenovci s TOP09, včetně některých představitelů ODS) oddálení odchodu do důchodu, který by měl být v horizontu let 2040 někde kolem 75 let! Velmi nepotěšitelné vyhlídky!

Co tím chci říct? Nic víc, než že pan ministr Schwarzenberg (alias Šláfenberg) dovolím si říct,  kecá! V rámci neoficiálně vyhlášené  předvolební kampaně se nechal unést možností kopnout si do kotníku premiéra Nečase, byť by si sám zasloužil nakopnout do ….nebo kotníku. Tvrdit, že představitelé jeho strany TOP09 , tedy ministři a politici nekalkulují  s dlouhodobým výhledem rovněž do let 2030-40 a více, není nic jiného než účelová nepravda, tedy lež. Reformátorské výplody ministrů za TOP09 (stejně jako ODS) však nejsou jen fantasmagorické s ohledem na dlouhodobý výhled, ale hlavně, kromě jiného,  významně poškozují současnou občanskou veřejnost. Jestliže tedy chtěl ministr Schwarzenberg říci, že místo toho, aby se premiér Nečas, resp. ODS zabývali více současností než léty 2030 či 40, pak by si měl uvědomit, že TOP09 na tom není o nic lépe, neřku-li mnohem hůře, neboť už dnes svými reformami  ministrů TOP09 významně poškozují občany v době, kdy jde celá ekonomika, díky koaliční vládě, ke dnu. Takže mi nezbývá než konstatovat – ještě že se nestal prezidentem!

jiri bata
Politicky neangažovaný, levicově a sociálně orientovaný, s bohatými životními zkušenostmi z mnoha míst pracovního působení. Se zájmem sleduji a reaguji na události dnešních dnů, ke kterým se snažím objektivně, spravdlivě a pravdivě , převážně kriticky, vyjadřovat.Mou snahou je podílet se a být napomocen občanům domoci se právního, spravedlivého, ekonomicky prosperujícího, morálně čestného státu a společnosti.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.