Jste nezaměstnaný? Založte si neziskovku a máte vystaráno

praha-city1
26.3.2016 20:38
Právě jsem si přečetl, jak vidí novinář Petr Žantovský fungování jedné vzorové neziskovky, která může být inspirací i pro Vás. Kdo by dnes ještě fyzicky pracoval a vytvářel trvalé hodnoty? To není moderní.

Dal si tu práci a prozkoumal závěrečnou zprávu „Sdružení pro integraci a migraci“.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kdopak-nam-to-agituje-z-televize-za-uprchliky-Petr-Zantovsky-objevil-dalsi-vypecenou-neziskovku-A-take-europoslance-flakace-ktery-se-tim-jeste-chlubi-427993

V jeho čele stojí Jan Ruml.

Ze zprávy za rok 2014, kdy ještě nijak významně nehrozila migrační vlna z Asie a Afriky do zemí EU, se lze dozvědět, že příjmy tohoto sdružení činily něco přes osm milionů Kč. Zdroji byly evropské fondy, hlavní město Praha, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Ministerstvo vnitra ČR, Visegradský fond, Norské fondy a další.

V kolonce výdajů lze zjistit, že z oněch osmi milionů Kč jich celých šest a čtvrt milionu Kč  šlo  na osobní náklady zaměstnanců sdružení (mzdy+sociální+zdravotní pojištění).

Další významnou položkou jsou tzv. ostatní služby. Není tam definováno, o co jde konkrétně. Můžeme si pod tím představit honoráře za brožurky a podobné záležitosti. Tedy se jedná o způsob, jak mohou být nějakou formou přesunuty příslušné peníze do těch správných kapes.

Hlavní a nejdůležitější činností bude pro vás shánění příspěvků sponzorů.

Jeví se to jako báječný a lehko realizovatelný byznys neziskovky z veřejných prostředků.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.