K Junckerově návštěvě v Americe

eu flags
26.7.2018 18:57
Jde o pár poznámek anonymního kamaráda Terezy Spencerové! Tereza:"-- Trump z obchodních jednání s Junckerem a spol přes tvíty hlásí, že Evropa ve snaze předejít obchodní válce otevírá Americe své hranice, doveze víc sóji (GMO) a taky předraženého amerického zkapalněného plynu a tak vůbec... překvapení?"

Ta Junckerova návštěva v Americe byla opravdu velice bizarní. A ještě bizarnější jsou její výsledky. Zejména co se týká zvýšených objemů nákupu plynu a sójových bobů (GMO).
Juncker nemůže myslet svá tvrzení vážně a dobře ví (ví to, i když je pod parou), že k ničemu takovému nedojde. Problém maximálně posunul. V horizontu týdnů, maximálně měsíců. Možná pak bude tvrdit, že "Evropa" opravdu chtěla, ale zlý Trump jí nedopřál čas. Co je však podstatné:

1. "Evropa" jako taková je světadíl, a světadíly nic nenakupují.
2. "EU" je smluvní politická organizace, a ty jako takové nic nenakupují.
3. Nakupují pouze obchodní korporace (např. a. s. nebo s. r. o. atd.), a to na základě dvou kritérií, poptávky a ceny.
4. Dnes je poptávka po sójových bobech (GMO) v zemích EU X. Nemyslím, že by se ze dne na den přáním pana Junckera zvedla na 5X.
5. Je-li americký zkapalněný plyn 4x dražší než zemní (nemusí být vždy nutně ruský), pak těžko donutit firmy, aby ho kupovaly.
6. Možná si Juncker myslí, že firmám "přikáže" nakupovat 5x více bobů nebo je bude sankcionovat, že nakupují jiný plyn, než si přeje. To už ale není volný obchod.
7. Nedovedu si představit, že by někdo nutil německé firmy k tomu, co mají od koho kupovat. Zcela jistě by pak jejich zájmy už hájil jiný kancléř.
8. V těchto dnech začaly na německém pobřeží a v německých vodách přípravné práce k pokládce potrubí Severního proudu 2. Jak symbolické...

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.