ČSSD se k špatnému volebnímu výsledku proagitovala

obrazek
26.11.2013 14:27
"Nelze vycházet z premisy, že nezaměstnaným se pracovat nechce a tudíž si v nezaměstnanosti podporu nezaslouží, a to proto, že si každý zaměstnanec v rámci svého příjmu a odvodů zaměstnavatele přispívá na státní politiku zaměstnanosti, z níž se vyplácí mimo jiné i podpory v nezaměstnanosti, a také opatření pro posílení zaměstnanosti v rámci aktivní politiky zaměstnanosti. Totéž se týká většiny OSVČ, tedy samostatně výdělečně činných.

Můžeme tedy velmi laicky řečeno, tento systém považovat, tak trochu s nadsázkou, za pojišťovací systém, nyní dáváš a pak dostáváš podle spravedlivých pravidel, když práci nemáš". To je názor Mgr. Jana Dudka , člena OVV ČSSD v Prachaticích, který  na celostátní úrovni z řad ČSSD v boji o hlasy voličů nebyl slyšet. Naopak byl slyšet názor jeho stranického přítele Jaroslava Foldyny, který na otázku: "Jaký je váš pohled na systém výplaty sociálních dávek versus výběr daní?" mimo jiné odpověděl: "Současný systém sociální politiky považuji spíše za sociální korupci. Musí se zúžit prostor mezi pasivními sociálními dávkami a aktivní politikou zaměstnanosti, vytvořit masivní počet veřejně prospěšných prací prostřednictvím měst a obcí, na které se převedou peníze z MPSV".

Nevím jak kdo, ale já se přikláním k názoru Mgr. Dudka, neboť si o našem sociálním systému rozhodně nemyslím, že lidi sociálně korumpuje. Zároveň si myslím, že když už sociální demokrat vezme slovo korupce do úst, pak by to mělo být ve spojení s úplně jinou vrstvou naší společnosti. A pokud už chce něco sociální demokrat zužovat, pak by to PŘEDEVŠÍM!!! měla být možnost beztrestně ve velkém okrádat státní kasu a bezstarostně si nelegálně získané prostředky užívat. Dokud se tomuhle nešvaru nepřiskřípne skřipec, tak by se slušný "socan" neměl do sociálně potřebných jakkoliv navážet. Oni jsou totiž z drtivé většiny obětí polistopadového  společenského zřízení. Vítězové jsou naopak  ti, co se do nich trefují.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: ČSSD, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.